Навігація

Останні фото

Календар

Радехівська РДА » Видатні люди

Видатні люди

 
   

 

 Земля Радехівщини славна іменами

талановитих і відомих людей


У 1838 році в селі Нестаничах жив і служив парохом М.Шашкевич - видатний український поет, демократ і просвітитель. Він був найбільш діяльним учасником ”Руської трійці". Протягом 1846 – 1848 рр. у Нестаничах жив Іван Вагилевич - побратим М.Шашкевича. У Новому Виткові народився оперний співак світової слави Олександр Пилипович Мишуга. Мишуга займався педагогічною діяльністю, створив свою вокальну школу. Похований у рідному селі. Село Барилів, що на Радехівщині - батьківщина головнокомандуючого Українською Галицькою Армією Мирона Тарнавського. Вихідцем із села Кривого є Степан Мудрик - один з організаторів загонів УПА на Радехівщині, соратник С.Бандери, член центрального проводу ОУН в діаспорі. Вихідцем із Немилова був Степан Олегович Смаль – Стоцький. Він був професором Чернівецького університету. В 1917 році став головою бойової управи січових стрільців, потім послом ЗУНР у Празі. В 1885 - 1886 роках у Руденку вчителювала Уляна Кравченко - українська письменниця. Село Оглядів - місце народження Осипа Васильовича Турянського. Син бідного теслі закінчив Віденський університет, став високоосвіченою людиною. Автор повісті ”Поза межами болю", роману ”Cин землі", комедії ”Раби". В цьому селі неодноразово бував майбутній керівник УПА Р.Шухевич з родини священника Березинського. У роки своєї юності в містечку Лопатині жила відома українська художниця Олена Львівна Кульчицька. У 1913 році в м. Радехові народився Теодор Дмитрович Микитин - український письменник, відомий автор історичних повістей ”Під мурамиміста", ”Полки йдуть на Галич”, ”Над Кодаток”, ”Данило Нечай". Петро Ількович Кравчук - уродженець с.Стоянова. Жив і працював в Канаді, підтримував тісні зв’язки з жителями Радехівщини. Вірко Петрович Балей - відомий в Сполучених Штатах композитор, піаніст, музичний критик, дослідник української музичної культури. Народивсяв в 1938 році в Радехові. В м. Радехові народився відомий спеціаліст у галузі нафтохімії, член-кореспондент Академії Наук України Я.І.Середа. В 1958 – 1959 роках в Радехівському районі працював відомий політичний діяч України Л.Лук’яненко. Вихідцями з Радехівщини є талановитий композитор, народний артист України Ігор Білозір, доктор медичних наук Ярослав Ганіткевич та інші.

 

Пропонуємо читачам офіційного веб-сайту Радехівської райдержадміністрації короткі біографічні дані про видатних людей Радехівщини, які підготував краєзнавець Григорій Васильович Лисак.
[attachment=121:Завантажити короткі біографії]

 

 

 


 

Телефони гарячих ліній, за якими ви можете отримати актуальну інформацію та перевірені дані про заходи у регіоні по недопощуенню поширення коронавірус COVID-19:

- Керівник робіт Штабу з ліквідації надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру в Радехівському районі, першого заступника голови Радехівської РДА Назара Жолобовича:
+38 063 930 06 10

- Начальник Штабу з ліквідації надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру в Радехівському районі, керівника апарату Радехівської РДА Степана Вавреньчука:
+38 067 255 67 65

 


Вітаємо Вас на офіційному сайті Радехівської районної державної адміністрації!

Радехівський район розташований у північній частині Львівської області і в сьогоднішніх межах утворений в 1965 році. Територія району становить 1144 квадратних кілометри, населення – 48,46 тисячі осіб. Усього в районі 71 населений пункт.

Веб-ресурси

  pres

  vru

  pgi

  grom

  mrd

  loda

  pkrnenn

  ipl

  sdsg

  112

  pdpn

  pdpn

  pdpn