Навігація

Останні фото

Календар

  «    Березень 2021    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031 
Радехівська РДА » Служба у справах дітей

Служба у справах дітей

 
   

Найголовніша потреба дитини-сироти – мати люблячу, спроможну і турботливу сім’ю

 

Найголовніша потреба дитини-сироти – мати люблячу, спроможну і турботливу сім’ю. І найбільша допомога для такої дитини – через усиновлення назавжди стати для неї татом та мамою. Усиновлення – одне з найважливіших рішень у житті людини. Адже у такому разі Ви стаєте з дитиною рідними, з усіма відповідними правами та обов’язками. Так починається найбільш неймовірна у вашому житті подорож.

Національне усиновлення – це прийняття у сім’ю дитини на правах дочки або сина, з усіма правами та обов’язками, як з боку дорослих, так і з боку дитини.Усиновлення в Україні є пріоритетною формою влаштування дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування.В такій формі влаштування дитина втрачає статус дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування. Усиновлення є прийняття усиновлювачем у свою сім’ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду.

В службі у справах дітей Радехівської райдержадміністрації на первинному обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування перебуває 55 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 23 перебуває на обліку з усиновлення. Як стати кандидатом в усиновлювачі та як здійснюється пошук дитини для усиновлення можна дізнатись в службі у справах дітей Радехівської райдержадміністрації за адресою: м.Радехів проспект Відродження,3 тел. 21556.

Діти [237.84 Kb] (cкачувань: 9)

 

 

Діти, які перебувають на обліку з усиновлення в службі у справах дітей Радехівської райдержадміністрації

 

 

Про результати виконання « Програми забезпечення житлом дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа в Радехівському районі на 2016 – 2018 роки»

 

 

У 2016 році службою у справах дітей було розроблено «Програму забезпечення житлом дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа в Радехівському районі на 2016 – 2018 роки», яка затверджена рішенням сесії Радехівської районної ради 18 лютого 2016 року № 44.  Виконання даної програми передбачало забезпечення житлом  8 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа. Прогнозні обсяги фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, та очікувані результати:

Джерела фінансування

Обсяг фінансування (тис. грн)

У тому числі за роками

2016

2017

2018

Обсяг фінансування, в                                т.ч.:

940

252

344

344

Обласний бюджет

659

177

241

241

Місцевий бюджет та інші джерела

281

75

103

103

         

 

У цілому за Програмою

У тому числі за роками

2016

2017

2018

940 тис.грн

252 тис.грн

344 тис.грн

344 тис.грн

112 кв.м.

30 кв.м.

41 кв.м.

41 кв.м.

Кількість житла

1

1

1

  Виконання заходів програми у 2016 році.

          Придбано один житловий будинок в с. Станин Радехівського району Львівської області для 2 осіб з числа дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебували на квартирному обліку в Павлівській сільській раді вартістю 183 500 грн..

         Обсяг фінансування:

- обласний бюджет -  94 500 грн.;

- місцевий бюджет - 73 000 грн. (  бюджет Радехівського району – 30 000. грн., бюджет Павлівської сільської ради – 43 000 грн.);

- власні кошти особи з числа дітей, позбавлених батьківського піклування - 15 500 грн..

                        Виконання заходів програми у 2017 році.

          Придбано дві квартири ( с. Ременів Кам’янка-Бузького району та м. Радехів)  для 2 осіб з числа дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебували на квартирному обліку в Радехівській міській раді та Тетевчицькій сільській раді загальною вартістю 741 650,86 грн.. 

          Обсяг фінансування:

- обласний бюджет -  444 990 грн.;

- місцевий бюджет - 156 000грн. (  бюджет Радехівського району – 116 000 грн., бюджет Тетевчицької сільської ради – 40 000 грн.);

- власні кошти особи з числа дітей, позбавлених батьківського піклування - 140 660, 86 грн..

                                 Виконання заходів програми у 2018 році.

       Придбано 2 житлові об’єкти ( с. Бишів Радехівського району та м.

Радехів) для дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. та осіб з їх числа, які перебували на квартирному обліку в Бишівській та Кустинській сільських радах загальною вартістю 798 000 грн..

Обсяг фінансування

<!-- [if !supportLists] -->-        <!-- [endif] -->державний бюджет- 518  000 грн.;

<!-- [if !supportLists] -->-        <!-- [endif] -->обласний бюджет- 160 000 грн.;

<!-- [if !supportLists] -->-        <!-- [endif] -->місцевий бюджет- 120 000 грн. (бюджет Радехівського району – 70 000грн., бюджет Бишівської сільської ради – 50 000 грн.).

Держава забезпечує захист дітей від усіх форм насильства 

Насильство над дітьми – проблема, яка завжди існувала і скоріш за все, ще дуже довго буде існувати у сучасному суспільстві. Ця проблема є багатогранною та включає різні види поведінки батьків та опікунів, інших родичів, вчителів, вихователів, будь-яких осіб, які старші або сильніші.  Розрізняють чотири основні форми жорстокого поводження та  зневажання дітей:          

     1. Фізичне насильство – дії або відсутність дій з боку батьків або інших дорослих, в результаті яких фізичне або розумове здоров'я дитини порушується, або знаходиться під загрозою пошкодження. Наприклад, тілесні покарання, удари долонею, стусани, опіки, задушення, грубі хапання, штовхання, плювки, застосування палиці, ременя, ножа, пістолета. Фізичне насильство включає в себе залучення дитини до вживання наркотиків, алкоголю, дачу йому/їй отруйливих речовин або "медичних препаратів, що викликають одурманення (наприклад, снодійних, не прописаних лікарем).                                                

     2. Сексуальне насильство або розбещення - використання дитини (хлопчика або дівчинки) дорослим або іншою дитиною для задоволення сексуальних потреб або отримання вигоди.

      3. Психологічне насильство –дії одного члена сім’ї на психіку дитини шляхом словесних образ або погроз, переслідування, залякування, якими навмисно спричиняється емоційна невпевненість, нездатність захистити себе та може завдаватися або завдається шкода психічному здоров’ю.   

    4.Зневага інтересами і потребами дитини - відсутність належного забезпечення основних потреб дитини в їжі, одязі, житлі, вихованні, освіті, медичній допомозі з боку батьків, опікунів або інших осіб через об'єктивні або суб’єктивні причини. Типовим прикладом зневажливого відношення до дітей є залишення їх без нагляду, що приводить до нещасних випадків, отруєння і інших небезпечних для життя і здоров'я дитини наслідкам. Наслідками насильства можуть стати смерть, тілесні ушкодження, іноді безповоротні, самогубства, втрата почуття самоповаги у жертви тощо.

       Держава на законодавчому рівні забезпечує захист дітей від усіх форм насильства.

Відповідно до статті 52 Конституції України діти рівні у своїх правах незалежно від походження, а також від того, народжені вони у шлюбі чи поза ним. Будь-яке насильство над дитиною та її експлуатація переслідуються законом.

Відповідно до статті 150 Сімейного кодексу України забороняються будь-які види експлуатації батьками своєї дитини. Забороняються фізичні покарання дитини батьками, а також застосування ними інших видів покарань, які принижують людську гідність дитини.

Відповідно до статті 10 Закону України «Про охорону дитинства» кожній дитині гарантується право на свободу, особисту недоторканність та захист гідності. Дисципліна і порядок у сім’ї, навчальних та інших  дитячих закладах мають забезпечуватися на принципах, що ґрунтуються на взаємоповазі, справедливості і виключають приниження честі та гідності дитини.

         Практичні поради для дітей та батьків.

 До уваги дітей!

- Будьте поінформованими та нагадуйте батькам про існування своїх прав;

- Намагайтеся завжди шукати порозуміння з батьками;

- Не соромтеся звертатися за допомогою до кваліфікованих спеціалістів, вчителів, психологів, лікарів, працівників поліції, служби у справах дітей, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управління соціального захисту населення;

 - З 14 років ви маєте право особисто звернутися в суд щодо порушень ваших прав батьками.

До уваги батьків!

- Ваша дитина повинна відчувати вашу послідовність і відповідальність, об'єктивність і розсудливість в оцінці її вчинків, поведінки.

- Ніколи не карайте свою дитину, не розібравшись у ситуації, з чужих слів.

- Не приймайте формальне рішення про покарання своєї дитини.

- Поважайте у своїй дитині людину, не ображайте і не принижуйте її.

- Не бійтеся розповідати своїй дитині про свою провину в її віці, адже це тільки допоможе дитині зрозуміти вас і себе.

- Вимагайте від дитини говорити тільки правду, якою б вона для вас не була.

- Захищайте свою дитину, якщо ви  впевнені в тому, що вона не скоювала поганого вчинку.

- Карайте дитину, не принижуючи її людську гідність.

- Караючи дитину, дотримуйтеся єдиної лінії покарання, не приховуйте від одного з батьків провину дитини, адже це може призвести до втрати вашого авторитету.

- Будьте терплячими в покаранні, будь-який промах дитини не залишайте поза увагою.

- У промахах і провині своєї дитини не намагайтеся звинувачувати інших людей.

- Спілкуйтеся зі своєю дитиною — іноді вона здійснює проступок, щоб звернути на себе увагу.

- Пам'ятайте! Хвала повинна бути об'єктивною!

- Любіть свою дитину, незважаючи ні на що!                     

 

                                

                                                                                      Підготовлено службою у справах дітей

                                                                                      Радехівської райдержадміністрації

Дитячий будинок сімейного типу буде збудований в м. Радехові

 

В серпні 2016 року у місті Радехові розпочнеться будівництво дитячого будинку сімейного типу, в якому може оселитися велика сімейна родина, яка візьме на виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Двохповерховий будинок буде розташований у місті Радехові по вулиці Рильського загальною площею 220,0 кв.м.

Дитячі будинки сімейного типу - це одна із форм сімейного влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, створюються з метою забезпечення належних умов для їх виховання в сімейному оточенні.

Дитячий будинок сімейного типу — окрема сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних. Вихованці перебувають у дитячому будинку сімейного типу до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах І-ІV рівня акредитації – до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладах.

Влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в ДБСТ проводиться з урахуванням віку батьків-вихователів, щоб на час досягнення обома батьками-вихователями пенсійного віку всі вихованці досягли віку вибуття з ДБСТ. В окремих випадках за згодою сторін ДБСТ може функціонувати і після досягнення батьками-вихователями пенсійного віку але не більше ніж протягом 5 років.

За всіма дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування зберігаються пільги і державні гарантії, передбачені законодавством для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Батьки-вихователі  отримують соціальні виплати на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в розмірі 2 прожиткових мінімумів на 1 дитину. Також одному із батьків-вихователів виплачується грошове забезпечення з розрахунку 35% від виплат на дітей-вихованців.

Тому, звертаємось до всіх небайдужих до сирітської долі людей, які хочуть допомогти дитині-сироті чи дитині, позбавленій батьківського піклування, відчути до себе увагу, отримати необхідну турботу та затишок.

Всі діти повинні рости в любові і виховуватись у сім’ях. Якщо Ви маєте серйозні наміри та готові взяти на виховання дітей у сім’ю та створити перший у Радехівському районі дитячий будинок сімейного типу, просимо звертатись в службу у справах дітей Радехівської райдержадміністрації за адресою: м.Радехів, проспект Відродження, 3, кабінет 40, тел. 21556.

 

Інформацію підготував

 

Олександр Булавчук,

 

завідуючий сектором опіки та піклування над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, усиновлення, запровадження сімейних форм виховання дітей служби у справах дітей          Радехівської райдержадміністрації


СЕРЦЕКІЛОМЕТРИ!            

10 – 13 липня 2016 року Львівщина приймає навколосвітній велотур за Україну та світ без сиріт, започаткований у 2011 році Альянсом « Україна без сиріт», який відбувається за активної участі та підтримки Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби.  Участь у велотурі беруть прийомні діти, усиновителі, вихованці та випускники інтернатів, представники громадських та благодійних організацій, а також просто небайдужі до проблем українських дітей – сиріт люди.

Це уже 4 етап кругосвітнього велоекшена « Мир без сирот». Історія його бере свій початок у 2012 році, коли президент фонду « Республіка Пілігрім», найбільшого в колишньому СССР дитячого реабілітаційного центру для бездоглядних та безпритульних, пастор, прийомний батько 32 дітей Геннадій Мохненко, разом із своїми прийомними дітьми вирішив своїм прикладом надихнути та мотивувати українців брати в свої сім’ї дітей – сиріт. Команда Г. Мохненка із 35 учасників, підлітків із Маріуполя, подолала 15 000 км через сотні міст і сіл, пройшла всю Україну, Центральну Росію, Урал, Сибір, Забайкалля і Далекий Схід. Протягом 4 етапу, який триває сьогодні ця команда планує подолати ще 10 000 км через 14 країн за маршрутом: Київ- Житомир – Рівне – Луцьк – Львів – Люблін – Варшава – Вільнюс - Рига – Таллін – Хельсінкі – Стокгольм – Осло - Копенгаген – Гамбург – Бохум. З кожним пройденим кілометром команда Мохненка наближає людей до проблем дітей – сиріт  та мотивує їх до усиновлення цих дітей, до влаштування їх в сімейні форми виховання, якими є опіка, піклування, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу. З кожним кілометром вони все ближче до сердець людей. Зі слів Мохненка, велотур є найбільш ефективним способом донести ідею усиновлення до багатьох мільйонів людей.

10 липня 2016 року маршрут велотуру пролягав територією Радехівського району ( с. Стоянів, м. Радехів, с. Полове, с. Новий Витків, с. Корчин, с. Поздимир). У Радехові учасників велотуру гостинно зустрічали діти на чолі з керівником сектору молоді та спорту Радехівської райдержадміністрації О. Проказюк та керівником служби у справах дітей О. Пригара. Серед юних радехівчан були діти з прийомної сім’ї та діти, які виховуються під опікою. Вони мали змогу зустрітися з такими ж,  як вони, дітьми, які колись були бездоглядними, в кожного з яких своя важка історія та шлях з інтернату у сімю.  

Сподіваємося, що результат цього велопробігу не змусить чекати на себе і діти, які живуть в інтернатах знайдуть свою сімю. 


1 червня – День захисту дітей

         Захист дітей та їх права завжди викликали пильну увагу людства. Ще в 1924 році Ліга Націй прийняла Женевську Декларацію прав дитини. У той час права дітей розглядалися в основному в контексті заходів, які необхідно було прийняти відносно рабства, дитячої праці, торгівлі дітьми.

         Організація Об'єднаних Націй також оголосила захист прав, здоров'я і життя дитини одним із пріоритетів у своїй діяльності. У 1959 році ООН прийняла Декларацію прав дитини, в якій були проголошені соціальні і правові принципи, що стосуються захисту і благополуччя дітей. 20 листопада 1989 року  резолюцією Генеральної Асамблеї ООН була прийнята Конвенція ООН про права дитини, яка набула чинності 2 вересня 1990 року. Цей особливий документ було ратифіковано 191 країною світу. Держави-сторони взяли на себе обов’язок поважати і забезпечувати всі права дитини, передбачені Конвенцією. Конвенція визнає право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального та соціального розвитку. Ця Конвенція ратифікована Постановою Верховної Ради України №789ХІІ (78912) від 27 лютого 1991 року та набула чинності для України 27 вересня 1991 року.

        А нагадуванням для міжнародної спільноти про необхідність захисту дітей та турботу про них є щорічне відзначення Міжнародного дня захисту дітей. Вперше рішення про його відзначення 1 червня прийняла Міжнародна демократична федерація жінок у листопаді 1949 року. Перший Міжнародний день захисту дітей було відзначено в 1950 році.

         В Україні День захисту дітей відзначається згідно з Указом Президента №568/98 від 30 травня 1998 року.     

         Радехівщина також щорічно відзначає це свято. Цьогоріч воно відбулося 1 червня 2016 року в самому серці міста Радехова, на проспекті Відродження. Свято, організоване Радехівською райдержадміністрацією та Радехівською міською радою разом з громадською організацією Молодіжний союз Радехівщини, зібрало чималу кількість дітей та дорослих. На присутніх чекала цікава концертно – розважальна програма ( музичні виступи дитячих колективів загальноосвітніх шкіл та дитсадків міста Радехова та села Тетевчиці, виступ зразкового естрадно – симфонічного оркестру Радехівської районної школи мистецтв « Джерело», малюнок на асфальті, легкоатлетичний пробіг). На святі були присутні голова Радехівської районної державної адміністрації Т.Калита та міський голова Радехова С.Коханчук.        

Звіт про виконання у 2015 році

плану заходів Загальнодержавної програми

«Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права

дитини» на період до 2016 року у Радехівському районі

службою у справах дітей райдержадміністрації

    Програма «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року в Радехівському районі» затверджена  рішенням Радехівської районної ради від 6 березня 2012 року № 193.

     На виконання заходів даної програми у 2015 році було передбачено виділення з районного бюджету 15 тис. грн.. Протягом 2015 року фактично виділено та використано 8 тис. 975 грн.. З них:

- 4 тис. грн.. використано на здійснення службою у справах дітей систематичних перевірок умов утримання і виховання дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Протягом року здійснено 60 перевірок умов утримання і виховання 74 дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування в сім’ях опікунів/ піклувальників, прийомних сім’ях. Також здійснено 52 перевірки умов утримання і виховання 45 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. 

- 1 тис. 500 грн.  використано з метою розвитку сімейних форм виховання дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та підвищення рівня влаштування дітей даної категорії в сім’ї опікунів/ піклувальників, прийомні сім’ї. Зокрема, проведено заходи до Дня усиновлення в Радехівському районі та виготовлено інформацію з питань усиновлення, яку розміщено в транспортних засобах та на інформаційних щитах. 

- 1 тис. грн.. використано на проведення рейдів по території району « Нічне місто, село», « Вулиця», « Підліток», « Вокзал». Протягом 2015 року службою у справах дітей з метою своєчасного виявлення бездоглядних та безпритульних дітей проведено 48 рейдів, в ході яких проінспектовано 221 сім’ю.

- 500 грн. використано на проведення Всеукраїнського профілактичного заходу « Урок». Протягом другої половини серпня  – вересня – першої половини жовтня 2015 року здійснено виявлення дітей, які не приступили до занять у загальноосвітніх навчальних закладах на території району та філії Добротвірського професійного ліцею в смт. Лопатин.

- 1 тис. 975 грн. витрачено на підтримку та проведення заходів для різних категорій дітей в рамках відзначення Міжнародного дня захисту дітей. Зокрема, 04.06.2015 проведено форум щодо розвитку сімейних форм виховання, 07.06.2015 проведено розважальні заходи (концертна програма, конкурси, майстер – класи). 

Не здійснювалося фінансове забезпечення витрат на перевезення дітей (у навчальні заклади, у лікувальні заклали, у притулок для дітей), на оформлення права власності на житло та майно, на ремонт житла дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

 
 

 

 

Про хід реалізації «Програми забезпечення житлом дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа в Радехівському районі на 2013 – 2015 роки»

Довідкова інформація

Станом на 31.12.2015 на первинному обліку дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в службі у справах дітей перебуває 64 дітей.

Мають житло на праві власності 7 дітей.

Мають житло на праві користування 57 дітей.

У непридатному для проживання стані перебуває житло 2 дітей.

На квартирному обліку в районі перебуває 6 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та 11 осіб з їх числа.

 

            Про хід реалізації Програми

          Рішенням Радехівської районної ради від 09.08.2013 № 346 затверджено  « Програму забезпечення житлом дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа в Радехівському районі на 2013 – 2015 роки». Даною програмою було передбачено придбання 12 квартир для 12 дітей даної категорії. Потреба коштів для реалізації Програми на період 2013 – 2015 роки становила 1940 тис. грн., в тому числі з районного бюджету – 470 тис. грн.. ( 2013 р. – 70 тис. грн., 2014 р. – 240 тис. грн., 2015 р. – 160 тис. грн.), з бюджетів міської, селищної та сільських рад – 90 тис. грн.( 2013 р. – 30 тис. грн., 2014 р. – 35 тис. грн., 2015 р. – 25 тис. грн.).

         На фінансування програми з обласного бюджету протягом 2013 – 2014 років виділено 0 грн., у 2015 році - 211 тис. 700 грн.. З районного бюджету протягом 2013 – 2015 років кошти на фінансування програми не виділялися.  З бюджетів місцевих рад протягом 2013 – 2014 років кошти не виділялися. У 2015 році з бюджету м. Радехова виділено 20 тис. грн.. та с. Вузлове – 20 тис. грн..

         Протягом 2015 року придбано 2 квартири для 2 двох дітей, позбавлених батьківського піклування Куцького Романа Олександровича, Андрущак Юлії Володимирівни та 1 особи з їх числа Андрущак Анастасії Володимирівни.

        Відповідно до розпорядження Львівської облдержадміністрації  від 18 серпня 2015 року № 438/0/5-15 « Про виділення коштів» Радехівський районний бюджет отримав субвенцію в розмірі 150 тисяч гривень на придбання житла для дитини, позбавленої батьківського піклування, Андрущак Анастасії Володимирівни та особи з числа дітей, позбавлених батьківського піклування,  Андрущак Юлії Володимирівни, яке знаходиться в новобудові за адресою:  м. Радехів, вул. 500-річчя Радехова, 2/26, загальною площею 80.1 кв.м. та вартість якого становить 320 000, 00 грн.. Відповідно до рішення Радехівської міської ради від 4 серпня 2015 року № 4 « Про виділення коштів на співфінансування Програми забезпечення житлом дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа в Радехівському районі на 2013 – 2015 роки для придбання житла дітям – сиротам Андрущак А.В. та Андрущак Ю.В.» на придбання даного житла виділено 20 тис. грн.. 150 тис. грн.. виділено прийомними батьками Андрущак а.В. та піклувальником Андрущак Ю.В.. Вищеперелічені кошти перераховано  МПП ВКФ « Гелікон» відповідно до договору № 1/1 пайової участі в будівництві нерухомого майна житлового призначення від 10 листопада 2015 року, укладеного між МПП ВКФ « Гелікон» та Радехівською міською радою, Андрущак. Ю.В., Андрущак А.В..

      Відповідно до розпорядження Львівської облдержадміністрації від 22 жовтня 2015 року « Про внесення змін до розпорядження голови облдержадміністрації від 18.08.2015 № 438/0/5-15 « Про виділення коштів» Радехівський районний бюджет отримав субвенцію в розмірі 61 тис. 700 грн. на придбання житла для дитини, позбавленої батьківського піклування, Куцького Романа Олександровича за адресою: м.Радехів, вул.Витківська, 3/9. Загальна площа квартири 15,9 кв.м., житлова – 15,3 кв.м.. Вартість квартири становить 84 тис. грн.. Відповідно до рішення Вузлівської сільської ради від 24 березня 2015 року № 11 « Про спрямування коштів ( створення призначень) із сільського бюджету для придбання житла для дитини, позбавленої батьківського піклування Куцького Р.О.»  та рішення від 7 грудня 2015 року № 3 «Про придбання житла для дитини, позбавленої батьківського піклування Куцького Р.О.» на придбання житла виділено 20 тис. грн.. З благодійних джерел на придбання квартири прийомним батькам дитини було перераховано 2 тис. 300 грн.. Відповідно до договору купівлі – продажу від 10 грудня 2015 року на ім’я дитини Куцького Р.О. придбано квартиру за адресою: м.Радехів, вул.Витківська, 3/9. Відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 10 грудня 2015 року Куцькому Р.О. належить дана квартира.

 

 

 

ЗВІТ

про виконання плану роботи

служби у справах дітей райдержадміністрації

за 2015 рік

 

           Заплановані заходи

     Термін                       виконання

          Стан виконання запланованих заходів (місце, 

       дата, хто проводив)

Здійснення обстеження умов проживання дітей та контролю за дотриманням прав та законних інтересів дітей в сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов”язків

Протягом року

Обстежено 221 сім’ю

 

 

 

 

В. Янсевич

Т. Тарнавський

Здійснення рейдів - перевірок

 «Вулиця», «Вокзал»,

 « Підліток» по виявленню бездоглядних і безпритульних дітей

Кожна друга середа місяця та при необхідності

Проведено 48 рейдів

 

 

В. Янсевич

Т. Тарнавський

Здійснення заходів щодо перевірки праці дітей

Підприємства та організації Радехівського району

Не проводилися

Проведення лекцій на право виховну тематику в навчальних закладах району

 

Протягом року

Проведено 18 лекцій

 

 

Т. Тарнавський

Здійснення перевірок з вивчення стану виховної та правовиховної роботи в навчальних закладах, надання методичної допомоги

 

Протягом року

Проведено 13 перевірок

 

 

В. Янсевич

Проведення профілактичної роботи з дітьми, схильними до правопорушень, які знаходяться на внутрішньошкільному обліку,

обліку в КМСД РВ ГУМВСУ, обліку в КВІ

Протягом року

Проводилися  бесіди з 4 засудженими до покарання неповнолітніми

 

В. Янсевич

Т. Тарнавський

Збір, оформлення та подання необхідних документів до РВ ГУМВСУ з ініціативою про притягнення батьків до відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків

Протягом року

Подано документи на притягнення до адміністративної відповідальності 12 осіб

 

 

 

В. Янсевич

Організація та проведення засідання  Координаційної ради з питань дітей

Протягом року

Проведено 4 засідання

Розглянуто 19 питань

 

В. Янсевич

Наповнення бази даних ЄІАС

« Діти»

 Протягом року

 

 

 

Протягом року

 

 

О. Булавчук

В. Янсевич

Представництво інтересів дітей в судах

Протягом року

Участь у

14 судових засіданнях щодо визначення місця проживання дітей

16 судових засіданнях щодо захисту житлово- майнових прав дітей

25 судових засіданнях щодо притягнення до кримінальної відповідальності неповнолітніх

19 судових засіданнях про позбавлення батьківських прав

10 судових засіданнях про відібрання дітей від батьків

1 судовому засіданні щодо надання дозволу на виїзд дитини за кордон

2 судових засіданнях щодо внутрішньосімейного усиновлення

2 судових засіданнях щодо визнання батьківства

 

О. Пригара

О. Бойко

Проведення роботи по влаштуванню дітей- сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сімейні форми влаштування

Протягом року

6 дітей влаштовано в сім’ї опікунів/піклувальників

 

О. Пригара

О. Булавчук

Проведення роботи з надання статусу дітей- сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Протягом року

Надано статус 5 дітям

Втратили статус 15 дітей:

12 – повноліття,

2 – визнання батьківства,

1 – усиновлення

 

О. Пригара

О. Бойко

Моніторинг особових справ дітей- сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Протягом року

Переглянуто 64 особові справи

 

 

О. Булавчук

Прийом  дітей, батьків та осіб, які їх заміняють, надання їм практичної , методичної та консультаційної допомоги

Протягом року

Розглянуто 74 заяви та звернення

 

 

О. Пригара

Перевірка умов утримання і виховання дітей, які знаходяться під опікою, піклуванням та в прийомних сім’ях

Протягом року

Проведено 60 перевірок  сімей опікунів та піклувальників, прийомних сімей

 

О. Бойко

О. Булавчук

Підготовка матеріалів на Комісію з питань захисту прав дитини

Протягом року

Проведено 13 засідань

Розглянуто 104 питання

 

О.Пригара

О.Бойко

Проведення агітаційної роботи щодо розвитку сімейних форм виховання дітей

Протягом року

В газеті « Народна справа» розміщено 5 матеріалів

Систематично наповнюється веб- сайт

 

О. Пригара

В. Янсевич

О. Бойко

О. Булавчук

Проведення заходів

 до Дня захисту дітей

Дня усиновлення

Дня Св. Миколая

 

Протягом року

 

01.06.2015 м. Радехів

30.09.2015 по району

18.12.2015 м. Радехів

 

О.Пригара

О. Булавчук

О. Бойко

В. Янсевич

 

Телефонуйте на Національну "гарячу” лінію

У зв’язку із складною соціально-політичною ситуацією в Україні, в якій багато сімей опинилися в складних життєвих обставинах, змінився вплив і на їх функціонування. Це стосується розгубленості батьків та дітей в умовах нестабільної політичної ситуації, підвищення рівня їх страхів, зростання їх тривожності та невпевненості в собі. Відповідно, питання захисту прав членів сім’ї, передовсім прав дітей постає чи не найважливішим, коли підтримка кваліфікованих соціальних працівників, психологів та юристів є першочерговою. Враховуючи вищенаведене, просимо звертатись на Національну "гарячу” лінію з метою попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації (0 800 500 335 або 386 з мобільного) та Національну дитячу "гарячу” лінію (0 800 500 225 або 772 з мобільного).

 

В службу у справах дітей Радехівської райдержадміністрації тел.2-15-56 та в Радехівське районне відділення Червоноградського відділу поліції ГУНП у Львівській області тел. 102.

   

Торгівля дітьми – як себе застерегти

Із року в рік усе більше дітей по всьому світу вивозять в інші країни або регіони з метою використання у важкій нелегальній праці, для роботи у сфері секс-послуг, створення дитячої порнографії або з метою всиновлення та випрошування милостині.

Щороку 1,2 млн. дітей потерпають від торгівлі людьми, 2 млн. дітей щорічно потерпають від комерційної сексуальної експлуатації.

Ця практика, подібна до рабства і має місце на всіх континентах. Права дітей порушуються, діти перетворюються у товар, який можна продати, купити, перемістити і перепродати. Дітей змушують жебракувати, їх використовують для роботи у домашньому господарстві, на плантаціях, будівельних майданчиках, шахтах, на виробництві або у сфері розваг. Кожен рік тисячі дітей перепродуються. Діти з України, Росії, Молдови знайдені в Угорщині, Польщі, балтійських країнах та великих містах Західної Європи. Діти з Румунії та Молдови були запрошені як танцювальні колективи в Камбоджу для виступів, а там були примушені до проституції. Країни, куди пропонували виїжджати дітям, й ті країни, в яких вони невдовзі опинилися, часто виявлялися зовсім іншими. Після прибуття дітям повідомляли, що вони мають відшкодувати та відпрацювати вартість проїзду, харчування, одягу та житла, таким чином втягуючи їх у боргову кабалу. Коли діти опираються, їх закривають у квартирах, примушують побиттям, голодом і наркотиками до роботи, надання сексуальних послуг, жебракування тощо. Спроби втечі закінчуються побиттям, травмами і навіть смертю; були випадки, коли не витримуючи знущань, діти намагалися покінчити життя самогубством.

Торгівля дітьми здійснюється також і для трансплантації органів, використання для жебрацтва або примус до жебрацтва. Майже кожнадитина-жебрак, котру ми можемо бачити у транспорті, в пішохідних переходах, біля станцій метро, має свого «хазяїна», якому вона має принести певну суму грошей за день. Ті копійки, які ми даємо жебракам, утримують їх і надалі на вулиці. Жінки-жебрачки, які тримають на руках дітей, що постійно сплять, завдають непоправної шкоди їхньому здоров'ю, бо використовують для їх заспокоєння наркотичні речовини або снодійне.  

 Що робити щоб не стати жертвою?

 Бути обережними з чужими людьми, не розмовляти з ними, не погоджуватись кудись їхати або йти з ними, завжди повідомляти батькам про те, куди ви пішли й коли повернетесь. Уміти оцінювати небезпеку або безпеку в компанії, в якій ви проводите свій час, небезпеку й безпеку місць, в яких ви буваєте.

  Куди звернутися, коли Вам відомо про злочин?

Україна однією з перших країн в Європі закріпила поняття «торгівлі людьми» на законодавчому рівні. У 2002 році до Кримінального кодексу України було введено статтю 149, відповідно до якої  торгівля дітьми карається позбавленням волі на строк від восьми до п’ятнадцяти років.  За даними представництва Міжнародної організації з міграції в Україні, на сьогодні близько 10 відсотків порушених справ стосується саме торгівлі дітьми.

Функціонують системи державного захисту жертв торгівлі дітьми. Зрештою, у цій ситуації також багато залежить від простих людей, їхньої поінформованості та бажання боротися проти торгівлі дітьми та їх використання в злочинних цілях.

Про такі випадки необхідно негайно інформувати службу у справах дітей Радехівської райдержадміністрації (м.Радехів, пр..Відродження 3, каб.40, тел.2-15-56), та Радехівськt районне відділення Червоноградського відділу поліції ГУНП у Львівській області тел.102.

 

 

 

В інтересах дітей прийнято конструктивні рішення

 

Забезпечення реалізації прав дитини на сімейне виховання та всебічний її розвиток було головним на порядку денному засідання комісії з питань захисту прав дитини при Радехівській райдержадміністрації, яке відбулося 29 жовтня під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Марії Климочко. Загалом члени комісії розглянули дванадцять питань. Зокрема чимало часу було приділено розгляду питань про доцільність позбавлення батьківських прав жителів с.Павлова Б. і Л. та с.Розжалова Д., про доцільність надання дозволу на налагодження контакту між жителькою с.Павлова Л. її малолітньою дитиною, про визначення способів участі жителя с.Волиця Жовківського району Р. у вихованні своєї малолітньої дитини, про зміну способів участі жителя с.Корчина Ф. у вихованні своєї малолітньої дитини та спілкуванні з нею, про стан виконання батьківських обов’язків жителькою м.Радехова М. щодо її чотирьох малолітніх дітей, про доцільність зняття з профілактичного обліку трьох неповнолітніх дітей.

Також члени комісії детально вивчили питання про доцільність надання дозволу укладення договору дарування житлового будинку і договору купівлі - продажу квартири, де проживають малолітні діти.

 Крім того, учасники засідання розглянули плани соціального супроводу сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, складених РЦСССДМ перед початком соціального супроводу, та інформацію про результати виконання планів соціального супроводу сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, за жовтень 2015 року.

Із кожного питання в інтересах дітей прийнято конструктивні рішення, які взяті на контроль до їх повного виконання.

 

               

Працівники райдержадміністрації, усиновлювачі, опікуни та прийомні батьки взяли участь в Богослужінні до Дня усиновлення

 

            Є різні способи того, як стати батьками. Один із них – це усиновити дитину. Указом Президента України від 27 листопада 2008 року в Україні був започаткований День усиновлення, який щорічно відзначається 30 вересня, в день святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. Дата відзначення цього особливого свята була вибрана не випадково. Так, імена святих мучениць уособлюють головні християнські чесноти, втілюють ідеали мудрості й відкритого серця, тому є символами найкращих рис характеру людей, що приймають в родини дітей, позбавлених батьківського піклування.

            День усиновлення – це свято усиновлювачів, опікунів, прийомних батьків, вихователів дитячих будинків сімейного типу, всіх тих, хто докладає зусиль для забезпечення права кожної дитини на виховання в сім’ї. За ініціативи керівництва райдержадміністрації цього року це свято вирішили відзначити по-особливому. Зокрема заступник голови Радехівської райдержадміністрації Марія Климочко, працівники служби у справах дітей райдержадміністрації, усиновлювачі, опікуни та прийомні батьки 30 вересня взяли участь в ранковому Богослужінні в радехівській церкві св. Миколая. Як зауважила заступник голови райдержадміністрації М.Климочко при зустрічі із запрошеними, головним завданням свята є привернутиувагу громадян України до проблем дітей, які з тих чи інших причин втратили рідну сім’ю. Турбота про таких дітей є спільним завданням та обов’язком як держави і суспільства, так і громадян.

            На сьогодні в Радехівському районі проживає 8 сімей усиновлювачів, які виховують 9 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на правах рідних. Ще 24 дитини з нашого району чекають на небайдужих людей, які готові подарувати їм теплу та затишну домівку.

            Як правило, потенційні батьки віддають перевагу дітям у віці до 3 - 5 років, тому таких дітей набагато менше, ніж бажаючих їх усиновити. Разом з тим, дітей від 10 років зразу беруть у родину на правах рідних неохоче. В таких випадках альтернативою для бажаючих подарувати дитині батьківську турботу та опіку є інші форми сімейного влаштування дітей – опіка, прийомна сім’я, чи дитячий будинок сімейного типу. Також на сьогодні все більше батьків усиновлюють відразу 2 – 3 дитини, які є рідними братами та сестрами, розуміючи, що роз’єднання дітей спричинить їм більше шкоди, аніж користі. Так, одна з сімей усиновлювачів, які проживають в Радехівському районі, прийняла рішення взяти на виховання з інтернатного закладу двох дітей – рідних брата та сестру, аби не роз’єднувати родинні зв’язки між дітьми та забезпечити їм можливість спілкування.

            Для багатьох людей усиновлення є єдиним шансом відчути радість батьківства, пов’язану з вихованням дитини, тому усиновлювачі, як правило, докладають всіх зусиль для того, щоб їх діти виросли здоровими та щасливими і стали повноцінними членами суспільства. Відвідування таких родин свідчить про те, що всі усиновлені діти в нашому районі активно і всебічно розвиваються завдяки батьківській любові та турботі.

            Тому, саме такі родини ми хочемо привітати з Днем усиновлення та висловити щиру подяку кожній сім’ї, яка взяла на виховання знедолену дитину, подарувавши їй батьківську любов та турботу. Нехай усиновлення дитини стане найкращим кроком у Вашому житті, а Віра, Надія і Любов допоможуть здолати всі життєві негаразди!

 
Під час профілактичного заходу «Урок» в районі не виявлено дітей шкільного віку, які не приступили до навчання без поважних причин

 

       На виконання Закону України «Про загальну середню освіту», наказу служби у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації, департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, Львівського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді від 12 серпня 2015 року № 50/07-01/261/21, наказу служби у справах дітей Радехівської райдержадміністрації, відділу освіти Радехівської райдержадміністрації,  Радехівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді від 21 серпня 2015 № 74/176/45 «Про організацію проведення у 2015 році Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок»», протягом другої декади серпня та вересня і жовтеня 2015 року проводиться всеукраїнський рейд «Урок» з метою виявлення дітей шкільного віку, які не приступили до навчання без поважних причин.

         За даними служби у справах дітей Радехівської райдержадміністрації, в ході проведених рейдів, станом на 29 вересня, обстежено 36 сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, в таких населених пунктах Радехівського району, як м. Радехів, с. Стоянів, с. Павлів, с. Дмитрів, с. Миколаїв, с. Щуровичі, с. Березівка, с. Грицеволя, с. Вузлове, смт. Лопатин, с. Хмільно, с. Оглядів, с. Нивиці, с. Криве, с. Бишів, с. Тетевчиці. Серед них обстежено і ті сімї, діти з яких перебувають на профілактичному обліку в службі у справах дітей. За результатами перевірок встановлено, що всі діти, які перебувають на обліку в службі у справах дітей приступили до навчання. Також відповідно до інформації відділу освіти райдержадміністрації від 10.09.2015 № 660 всі діти шкільного віку приступили до навчання у загальноосвітніх навчальних закладах.

            У ході проведення всеукраїнського профілактичного заходу «Урок» також здійснено 4 рейди - перевірки «Вулиця», «Вокзал», «Підліток», в ході яких перевірялися вокзали, торговиця, місця скупчення дітей з метою виявлення неповнолітніх, які не приступили до навчання.

 

Захоплюючі розважальні програми дітей в Радехові

 

 

      Усі діти Радехівщини добре знають, що 1 червня, в Міжнародний день захисту дітей, на них чекає захоплюючі розважальні програми. Цьогорічний червень не став винятком та справдив дитячі сподівання. 7 червня відбулося вже традиційне для м.Радехова свято. За підтримки служби у справах дітей Радехівської райдержадміністрації свято для дітей створили Радехівська районна школа мистецтв, Радехівська дитячо – юнацька спортивна школа, секція з карате та пластуни. А матінка – природа всіляко посприяла теплою погодою та дала змогу присутнім насолодитися враженнями.

      У неділю вулицю Андрея Шептицького заполонили діти разом із своїми батьками. Здалека було чутно мелодію, яку впродовж всього свята награвав зразковий естрадно – симфонічний оркестр школи мистецтв «Джерело», під диригуванням Ярослава Соловйова. Під  тінню дерев розмістилися всі 40 учасників цього колективу, а це: учні та викладачі школи. А поруч, на галявині, бавилися в ігри діти різного віку. До ігрової вистави їх залучила Сухар Людмила Іванівна, яка разом з малечею кружляла в колі. Коли стихли ігри, діти мали змогу кожен знайти собі заняття за інтересом. В різних куточках вулиці для них проходили конкурси та майстер – класи. Комусь до душі припали карате та бокс, комусь – плетіння з бісеру, а більшості – малюнок на асфальті. Майстер – клас з боксу показували переможці змагань, вихованці дитячо – юнацької спортивної школи на чолі з тренером Ігорем Курсіним, а з прийомами карате присутніх знайомили шестеро вихованців секції,  яку очолює – Мирослав Незнановський. В затишку приміщення школи мистецтв було зімпровізовано студію по плетінню з бісеру.  Та найбільш людно було на самій вулиці, де всі були зайняті малюванням. Діти з батьками створювали різнобарвні малюнки, і це все – крейдою. Всі вони були присвячені Україні. Кілька десятків метрів асфальту за годину вкрилися кольоровим килимом. Допомагав дітям створювати цю красу вчитель школи мистецтв Огородник Степан Максимович, який наприкінці високо оцінив усі дитячі роботи. Серед переможців було оголошено і дитину з прийомної сімї Удальцову Марію. А за свої старання всі діти отримали морозиво. Та на цьому дитяче свято не скінчилося. Всі бажаючі плавно перемістилися на сусідню галявину, де на них чекали пластуни. Кілька хлопців і дівчат в пластунській формі проводили для дітей різні конкурси та змагання, за що переможці отримували невеличкі призи. Було весело та цікаво. Організатори розважальної програми сподіваються, що цьогорічне свято сподобалося радехівській дітворі, і запрошують всіх небайдужих долучатися до організації та проведення подібних заходів для дітей.    

 

 

       У Радехові відбувся форум з підтримки сімейних форм влаштування дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

  

4 червня службою у справах дітей Радехівської райдержадміністрації проведено форум з підтримки сімейних форм влаштування дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Серед запрошених були Василь Антонюк – голова Радехівської районної ради, Марія Климочко – заступник голови Радехівської райдержадміністрації, Богдан Білас – голова відділу по благодійності та соціальному служінню Української православної церкви Львівської єпархії, Марія Білас – директор благодійного центру «Кленовий лист» (с.Стоянів), Уляна Жупник – керівник благодійного фонду «Діти в потребі» (смт. Лопатин),  Олеся Дацик – прийомна мати, Любов Охота – прийомна мати.

       На форумі обговорювалися питання про виявлення та організацію роботи з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах та залишилися без батьківського піклування, про сімейні форми виховання дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, зокрема, усиновлення. Перед присутніми виступили Оксана Пригара - керівник служби у справах дітей, Олександр Булавчук – завідувач сектору опіки та піклування,усиновлення, запровадження сімейних форм виховання дітей служби у справах дітей, Ольга Бойко – головний спеціаліст сектору опіки та піклування, усиновлення, запровадження сімейних форм виховання дітей служби у справах дітей, Юрій Наконечний – начальник відділу соціальної роботи Радехівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Марія Дутко – заступник начальника відділу управління соціального захисту населення РДА, керівники благодійних фондів Радехівщини, прийомні батьки.

        Працівники служби у справах дітей та центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді докладно розповіли учасникам форуму про всі аспекти роботи з дітьми, надання їм соціальних послуг та соціального супроводу. Працівник управління соціального захисту населення розповіла присутніми, в якому розмірі виплачується допомога батькам при усиновленні дитини, опікунам / піклувальниками та прийомним батькам на дитину, грошове забезпечення прийомним батькам, про пільги, якими користуються дані категорії. Керівники благодійних центрів, яких на території Радехівщини на даний час є два, поділилися свої досвідом роботи з дітьми, що опинилися у складних життєвих обставинах. Прийомні батьки розказали про своїх підопічних, про свій шлях до створення прийомної сім’ї. Учасники форуму обмінялися думками та задумами з питання влаштування дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сім’ї.

 

Як наголосила під час форуму заступник голови Радехівської райдержадміністрації Марія Климочко, сучасна Українська держава забезпечує пріоритет сімейного виховання дитини. Кожна дитина, яка тимчасово або назавжди позбавлена свого сімейного оточення, має право на захист і особливу допомогу з боку держави, зокрема діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Ознакою сучасної соціальної політики в галузі дитинства є наближення чинної системи опіки над дітьми до потреб дитини і створення нових соціальних інститутів, покликаних найкращим чином реалізовувати права та інтереси дітей.

 


 

Запрошуємо на районні заходи до Міжнародного дня захисту дітей


            З давніх-давен піклування про дітей є найсвятішим обов’язком дорослих. Кожен народ прагнув створити та знайти такий захист дитини, який би дав змогу виховати здорове, щасливе, досконале прийдешнє покоління.

            1 червня – одне з найвідоміших міжнародних свят. Перший Міжнародний день захисту прав дітей був проведений в 1950 році. Практично одразу ініціатива була підтримана ООН. В Україні День захисту прав дітей відзначають з 1998 року.

            Сьогодні десятки країн у всьому світі, в тому числі і Україна, проводять розмаїті заходи з метою звернути увагу громадськості на проблеми та необхідність захисту прав дітей. Цей день покликаний нагадувати суспільству про відповідальність за виховання та захист підростаючого покоління, необхідність дотримання прав дитини, боротьби з експлуатацією дитячої праці, захисту від фізичного і психологічного насилля, розв’язання проблем сирітства та охорони здоров’я дітей.

            З метою вирішення таких проблем на теренах Радехівщини, долучення широких кіл громадськості до найбільш важливої потреби дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – влаштування в сімейні форми виховання, та на виконання відповідного доручення голови Радехівської райдержадміністрації Н.Шостак служба у справах дітей райдержадміністрації запрошує представників виконавчих комітетів місцевих рад, депутатів, членів громадських організацій, опікунів/піклувальників, прийомних батьків 4 червня 2015 року об 11.00 год. взяти участь у форумі, який відбудеться в приміщенні сесійної зали райдержадміністрації за адресою: м.Радехів, проспект Відродження, 3, (3 поверх).

            Також запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у відзначені Міжнародного дня захисту прав дітей, яке відбудеться 7 червня 2015 року о 11.00 год. біля районної школи мистецтв в м. Радехів. Служба у справах дітей Радехівської райдержадміністрації разом з учнями Радехівської районної школи мистецтв організовують для дітей концертну програму, малюнок на асфальті та різноманітні майстер-класи.

 
 

У випадку порушення прав дитини звертайтеся в службу у справах дітей

 

        Сучасна сім'я на сьогоднішній день функціонує у важких і суперечливих умовах. Відповідно до цього, суспільство повинно непокоїти, до яких наслідків призведе його кризовий стан, як він впливатиме на сімейні відносини, а саме на виховання дітей.

      Можемо зауважити, що особистий приклад батьків, організація побуту в сім'ї, особливості родинного спілкування зумовлюють вироблення у дитини на неусвідомленому рівні певних стереотипів поведінки, які в свою чергу визначають не тільки окремі звички, життєві установки, але й суттєво впливають на формування дитиною моделі свого майбутнього життя. Соціальна робота з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах забезпечується через раннє виявлення, профілактичний облік та соціальний супровід таких сімей.

     Варто розглянути сім'ю у складних життєвих обставинах насамперед з погляду впливу свого морального потенціалу на розвиток і формування особистості дитини. Така сім'я найчастіше є причиною появи соціально запущених дітей і підлітків з девіантною поведінкою. І хоча в таких родинах також виростають достатньо соціалізовані діти, але це скоріше виняток, ніж поширене явище.

    Проблемними щодо становища дітей прийнято вважати сім'ї, які в силу різних причин повністю або частково втратили свої виховні можливості, у результаті чого в них складаються несприятливі умови для виховання дитини.

     До сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах можна віднести:

1) сім'ї, де батьки алкоголіки, наркомани, ведуть аморальний спосіб життя, вступають в конфлікт з морально-правовими нормами суспільства; сім'ї з конфліктами між батьками і дітьми; коли батьки без поважних причин не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, не забезпечують належного харчування, медичного огляду, лікування дитини; зовні благополучні сім'ї, які систематично припускаються серйозних помилок, прорахунків у сімейному вихованні через низьку педагогічну культуру та виховний потенціал; 2) сім’ї, у яких скоєно фізичне, психологічне чи сексуальне насильство над дитиною; 3) сім’ї, діти із яких залучаються до найгірших форм праці; 4) сім’ї, діти із яких самовільно систематично залишають місце постійного проживання.

    Виявлення дітей,  які підлягають  обліку,   здійснюється безпосередньо  службами  у справах дітей та за інформацією органів  внутрішніх справ,  освіти і науки,  охорони  здоров'я, праці  та  соціального захисту  населення,  виконання покарань,  структурних підрозділів місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування,  громадських організацій,  житлово-експлуатаційних управлінь,  громадян, а також  за  письмовим зверненням  батьків дитини або осіб, які їх замінюють.

      Особлива увага приділяється дітям, залишеним без батьківського піклування. Відповідно до пунктів 4,5,8 Постанови Кабінету Міністрів України №866 від 24.09.2008 особи, яким стало відомо про факт залишення дитини без батьківського піклування, зобов’язані негайно повідомити про це службу у справах дітей за місцем виявлення дитини (протягом доби).…Сільський, селищний голова або інша уповноважена особа виконавчого органу сільської, селищної ради разом із працівниками органів внутрішніх справ та охорони здоров’я протягом доби після надходження повідомлення проводять обстеження умов її перебування, стану здоров’я та з’ясовують обставини за яких дитина залишилася без батьківського піклування.

     У випадку виникнення безпосередньої загрози життю та здоров’ю дитини, котра проживає на території на території сільської, селищної ради, виконавчий орган сільської, селищної протягом одного дня приймає рішення про негайне відібрання дитини у батьків, забезпечує її тимчасове влаштування та у день відібрання дитини у батьків, забезпечує її тимчасове влаштування та у день відібрання дитини письмово повідомляє службу у справах дітей.

     У випадку порушення прав дитини просимо звертатися до служби у справах дітей Радехівської райдержадміністрації за адресою: м.Радехів пр.Відродження, 3, тел. 2-15-56.

      

Про роботу служби у справах дітей РДА у сфері запобігання та протидії злочинності неповнолітніх


Найцінніше, що у нас є — це наші діти. Ми піклуємося про них з самого народження і мріємо про те, щоб вони стали великими людьми. Якщо й не великими, то хоча б кращими, ніж ми. Виникає питання: звідки тоді беруться неповнолітні злочинці? На сьогоднішній день є ряд причин і умов, що впливають на розвиток дітей і їх поведінку. Які ж з них впливають на неповнолітніх з негативного боку:

1. Негативний вплив у сім’ї з боку батьків та інших членів родини.

2. Відсутність можливості у батьків у кризовій ситуації забезпечити мінімальні потреби дітей.

3. Негативний вплив з боку ближнього оточення.

4. Підбурювання з боку дорослих злочинців.

5. Тривале невідвідування занять або їх відсутність (канікули).

6. Безпритульність, бездоглядність.

7. Пропаганда в ЗМІ, літературі стандартів антигромадської поведінки (насильства, жорстокості, наркотиків, порнографії).

8. Комп’ютерні ігри і т. д.

Звісно, це не всі фактори, що впливають на становлення неповнолітніх злочинців. Іноді в процесі виховання ми навіть не звертаємо уваги на них, і згодом, навіть не помітивши самі, ми отримуємо злочинця.

Приклади того, коли підлітки, ще не досягнувши повноліття, вже скоюють злочини, є і у Радехівському районі. Згідно з статистичними даними відомо, що в 2014 році на облік до Кримінальної міліції у справах дітей Радехівського РВ ГУМВСУ у Львівській області було поставлено 13 неповнолітніх осіб, що вчинили злочини, тоді як за поточний період 2015 року таких дітей є вже 5. 

Діти, які вчинили злочини перебувають на обліку Кримінальної міліції у справах дітей Радехівського РВ ГУМВСУ у Львівській області, служби у справах дітей Радехівської райдержадміністрації, Кримінально-виконавчої інспекції та Радехівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Відповідно до Закону України "Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей” із неповнолітніми правопорушниками безпосередньо працюють спеціалісти служби у справах дітей та кримінальної міліції у справах дітей, які займаються проведенням роботи щодо запобігання правопорушень серед дітей, відвідують дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, за місцем їх проживання, навчання і роботи, вживають необхідних заходів з метою соціального захисту дітей. Також проводяться профілактичні бесіди, під час яких правопорушникам розповідають про неприпустимість скоєння злочинів у подальшому, вживання алкоголю і тютюнопаління, пропусків занять в навчальному закладі без поважних причин, перебування на вулиці у вечірній час без супроводу дорослих. Тобто, ведеться масштабна комплексна робота. Її результатом має стати те, що підліток обирає шлях виправлення і повернення до нормального життя, у якому немає місця скоєнню злочину.

Тому найголовніше завдання служби у справах дітей — не просто працювати із неповнолітніми, які скоїли злочин, а робити все можливе для того, щоб вони його не скоїли! Відтак, окрім індивідуальної роботи з неповнолітніми злочинцями служба у справах дітей проводить роботу з профілактики запобігання злочинності шляхом організації та регулярного проведення в школах Радехівського району лекцій на правовиховну тематику (права, обов’язки, відповідальність за правопорушення неповнолітніх), а з дітьми, які стоять на внутрішньому шкільному обліку правопорушників, проводяться індивідуальні бесіди. З метою виявлення фактів продажу, вживання алкоголю дітьми, тютюнопаління, їх перебування на вулиці чи в комп’ютерних залах під час шкільних занять, працівниками служби у справах дітей проводяться профілактичні рейди.

Звичайно, зважаючи на вищезгадане, можемо стверджувати, що найбільша відповідальність покладена на батьків. Тому у першу чергу хочеться звернутися до них. Ми часто говоримо, що діти — наше майбутнє. Це дійсно так. Але те, яким буде це майбутнє, у великій мірі залежить від Вас, батьків. І у тому, що діти скоюють злочини, винні ми з вами. І ніхто, крім нас, не забезпечить їм і нам благополучне майбутнє.

 

 

Інформація про роботу служби у справах дітей РДА за 05 –  08.05.2015

 

1.     Відповідно до розпорядження голови Радехівської райдержадміністрації Н.Шостак від 24.04.2015 №94 «Про створення інвентаризаційної комісії» розпочато роботу інвентаризаційної комісії по перевірці стану збереження житла дітей – сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Зокрема за звітний період здійснено перевірку житлових об’єктів на території м.Радехів, сіл Яструбичі, Поздимир, Корчин, Новий Витків і Стоянів.

2.     Здійснено перевірку умов утримання та виховання дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сім’ях опікунів/ піклувальників, що проживають в м. Радехів, с. Яструбичі, с. Поздимир, с. Корчин, с. Н. Витків, с. Стоянів.

3.     Здійснено перевірку умов утримання та виховання дітей, які перебувають на обліку дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, в службі у справах дітей, що проживають в м. Радехів, с. Яструбичі, с. Корчин, с. Полове.

4.     Здійснено рейд з виявлення бездоглядних та безпритульних дітей в с. Ястубичі, с. Поздимир, с. Корчин, с. Н. Витків, с. Полове. В ході рейду обстежено сімї, які опинилися у складних життєвих обставинах.

5.     Здійснено рейд «Вулиця», «Вокзал», «Підліток» по виявленню бездоглядних та безпритульних дітей на вулицях, вокзалі, торговиці м. Радехів.

6.     Проведено лекцію – бесіду з учнями, схильними до правопорушень в Радехівській загальноосвітній школі І – ІІІ ст.н. № 1.

 

 

Інформація про роботу служби у справах дітей за 28 – 30.04.2015


1. 28 квітня здійснено рейд - перевірку з метою вивчення стану утримання та виховання дітей у сім’ях, які опинилися у складних життєвих обставинах, що проживають на території с. Миколаїв, в ході яких обстежено 2 сім’ї.

2. 29 квітня здійснено рейд - перевірку з метою вивчення стану утримання та виховання дітей у сім’ях, які опинилися у складних життєвих обставинах, що проживають на території с. Сморжів, с. Щуровичі, в ході яких обстежено 7 сімей.

3. Здійснено представництво інтересів дітей в ході 3 судових засідань: 1 – про притягнення до кримінальної відповідальності; 1 - про відібрання дитини від матері, 1 – про визначення місця проживання дитини.

 

Інформація про роботу служби у справах дітей за 20 – 24.04.2015

                              

1. 23 квітня здійснено рейд - перевірку з метою вивчення стану утримання та виховання дітей у сім’ях, які опинилися у складних життєвих обставинах, що проживають на території м. Радехів, с. Павлів, в ході яких обстежено 5 сімей.

2. Здійснено представництво інтересів дітей в ході 4 судових засідань: 1 – про притягнення до кримінальної відповідальності; 1 - про позбавлення батьківських прав, 2 -  про відчуження житла,

3. Здійснено перевірку умов утримання та виховання 2 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають в сім’ях піклувальників в с. Павлів.

5. З метою виявлення дітей, які перебувають поза межами навчальних закладів під час уроків, вживання ними алкогольних та тютюнових виробів, 22.02.2015 здійснено рейд - перевірку «Вулиця», «Вокзал», в ході якого обстежено вулиці, торговицю, вокзал м. Радехів. Неповнолітніх, які б перебували поза межами навчальних закладів під час навчальних занять не виявлено.

 

Інформація про роботу служби у справах дітей РДА за 14 – 17.04.2015

 

1. 16 квітня та 17 квітня здійснено два рейди - перевірки з метою вивчення стану утримання та виховання дітей у сім’ях, які опинилися у складних життєвих обставинах, що проживають на території с. Вузлове та смт. Лопатин, в ході яких обстежено 11 сімей.

2. Здійснено перевірку виховної роботи в Вузлівській та Лопатинській загальноосвітніх школах І – ІІІ ст. н., Лопатинській спеціалізованій школі - інтернаті та перевірку виховної роботи з дітьми за місцем їх проживання.

3. Підготовлено звіти по неповнолітніх обвинувачених у кримінальному провадженні щодо двох неповнолітніх.

                                                                       

           Інформація про роботу служби у справах дітей РДА за 06 – 10.04.2015

 

1. Здійснено представництво інтересів дітей в ході 2 судових засідань: 1 – визначення місця проживання дітей; 1 – про притягнення до кримінальної відповідальності.

2. Здійснено рейд - перевірку з метою вивчення стану утримання та виховання дітей у сім’ях, які опинилися у складних життєвих обставинах, що проживають на території м. Радехів та с. Стоянів, в ході якого обстежено 4 сім’ї.

3. Здійснено перевірку виховної роботи в Стоянівській загальноосвітній школі І – ІІІ ст. н. та перевірку виховної роботи з дітьми за місцем їх проживання.

                                              

          

Інформація про роботу служби у справах дітей за 30.03 – 03.04.2015

 

1. Здійснено представництво інтересів дітей в ході 4 судових засідань: 3 – визначення місця проживання дітей; 1 – відібрання дитини від матері без позбавлення батьківських прав.

2. Підготовлено матеріали для розгляду на засіданні комісії з питань захисту прав дитини, яке відбулося 03.04.2015. Зокрема, на виконання наказу Міністерства соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерства внутрішніх справ України від 01.06.2012 № 329/409/652/502 «Про взаємодію місцевих органів виконавчої влади з питань здійснення контролю за умовами утримання і виховання дітей в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, соціального супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу» підготовлено та розглянуто на засіданні комісії з питань захисту прав дитини звіти про стан утримання, навчання та виховання двох прийомних дітей. Також підготовлено та розглянуто питання: про позбавлення батька батьківських прав; визначення способів участі батька у вихованні дитини та спілкуванні з нею; повернення дитини матері.

3. Здійснено рейд - перевірку з метою вивчення стану утримання та виховання дітей у сім’ях, які опинилися у складних життєвих обставинах, що проживають на території смт. Лопатин, в ході якого обстежено 2 сім’ї.

4. Проведено профілактичні бесіди з 2 дітьми, засудженими до умовної міри покарання, та їх батьками.

5. Здійснено перевірку виховної роботи в Радехівській загальноосвітній школі І – ІІІ ст. н. та перевірку виховної роботи з дітьми за місцем їх проживання.

  

Інформація про роботу служби у справах дітей РДА за 26 - 31.01.2015

 Працівники служби у справах дітей:

- підготували матеріали для розгляду на засіданні комісії з питань захисту прав дитини, яке відбулося 27.01.2015;

- за результатами засідання комісії з питань захисту прав дитини підготували 2 висновки органу опіки та піклування;

- здійснили перевірку умов утримання та виховання 1 дитини з числа дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яка проживає в сім’ї піклувальника в с. Тетевчиці;

- здійснили прийом звітів за 2014 рік від 2 опікунів/піклувальників щодо стану утримання та виховання 2 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

 - підготували 8 звітів про стан утримання, виховання та розвитку дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають в сім’ях опікунів/ піклувальників за 2014 рік;

- в ході проведення рейду 30.01.2015 здійснили перевірку стану утримання та виховання дітей у 11 сімях, які опинилися у складних життєвих обставинах, що проживають на території с. Полове, Йосипівка, Тетевчиці Радехівського району;

- здійснили представництво інтересів дітей в ході 3 судових засідань: 2 - про притягнення до кримінальної відповідальності, про позбавлення батьківських прав;

- підготували подання та розпорядження про надання статусу дітей, позбавлених батьківського піклування 2 дітям

 

 

Інформація про роботу служби у справах дітей РДА за 16 – 20.03.2015

 

1. Здійснено представництво інтересів дітей в ході 3 судових засідань: 2- про визначення місця проживання дітей, 1 – відібрання дитини.

2. Здійснено рейд - перевірку з метою вивчення стану утримання та виховання дітей у сім’ях, які опинилися у складних життєвих обставинах, що проживають на території м. Радехів, в ході якої обстежено 4 сім’ї.

3. Здійснено обстеження умов утримання та виховання дітей, які перебувають на обліку дітей, батьки яких ухиляються від виконання батьківських обов’язків в с. Підкараня, с. Шайноги.

4. Відповідно до п.72 постанови Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року № 866 « Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини» здійснено обстеження житлово – побутових умов, проведено бесіди з батьками та дітьми, за результатами чого підготовлено 2 висновки про визначення місця проживання дітей.

 

Інформація  про роботу служби у справах дітей РДА за 06 - 13.03.2015

 

1. Здійснено представництво інтересів дітей в ході 2 судових засідань про визначення місця проживання дітей.

3. Здійснено 2 рейди - перевірки з метою вивчення стану утримання та виховання дітей у сім’ях, які опинилися у складних життєвих обставинах, що проживають на території с. Дубини, с. Оглядів, с. Монастирок – Оглядівський, с. Павлів Радехівського району.

4.З метою профілактики правопорушень серед дітей проведено лекцію в загальноосвітній школі с. Криве.

5. Здійснено перевірку виховної роботи в загальноосвітній школі с. Криве.

6. З метою виявлення дітей, які перебувають поза межами навчальних закладів під час уроків, вживання ними алкогольних та тютюнових виробів, 11.03.2015 здійснено рейд - перевірку «Вулиця», «Вокзал», в ході якого обстежено вулиці, торговицю, вокзал м. Радехів.

 

Інформація про роботу служби у справах дітей Радехівської РДА за 02 - 06.03.2015

 

1. Здійснено представництво інтересів дітей в ході 2 судових засідань про визначення місця проживання дітей.

2. Розглянуто, зібрано матеріали та підготовлено 1 висновок щодо визначення місця проживання дітей.

3. 03.03.2015 здійснено рейд - перевірку стану утримання та виховання дітей у 6 сім’ях, які опинилися у складних життєвих обставинах, що проживають на території с. Павлів, с. Станин Радехівського району.

4.З метою профілактики правопорушень проведено бесіди з дітьми та їх батьками, а також законними представниками.

5. Підготовлено подання та розпорядження про призначення представників інтересів 5 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на час здійснення ними права на спадкування.

6. За результатами засідання комісії з питань захисту прав дитини підготували 2 висновки органу опіки та піклування та 1 розпорядження голови райдержадміністрації про визначення місця проживання дітей.

 

Інформація про роботу служби у справах дітей  Радехівської РДА за 16 - 20.02.2015

 

 

1. Здійснено представництво інтересів дітей в ході 4 судових засідань: 1- про визначення місця проживання дітей, 2- про відібрання дитини, 1 – про притягнення до кримінальної відповідальності.

2. Розглянуто, зібрано матеріали та підготовлено 2 висновки щодо визначення місця проживання дітей.

3. За підсумками проведення рейдів скеровано до Радехівського РВ ГУМВСУ у Львівській області матеріали про притягнення до відповідальності двох батьків, які ухиляються від виконання батьківських обов’язків.

4. Працівниками служби у справах дітей Радехівської РДА спільно з працівниками Радехівського районного центру зайнятості та Радехівського районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді проведено круглий стіл на тему: «Працевлаштування дітей».

5. Працівниками служби у справах дітей Радехівської РДА, Радехівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, кримінально-виконавчої інспекції УДПтСУ, ГКМСД Радехівського РВ ГУМВСУ у Львівській області було проведено робочу нараду на тему "Стан злочинності серед дітей у Радехівському районі. Покращення співпраці між організаціями та установами щодо попередження скоєння неповнолітніми правопорушень та рецидивної злочинності”.

 

Щодо працевлаштування неповнолітніх

20 лютого службою у справах дітей райдержадміністрації спільно із Радехівським районним центром зайнятості населення та Радехівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено круглий стіл на тему «Працевлаштування неповнолітніх». У круглому столі взяли участь керівник служби у справах дітей О.Пригара, начальник відділу профілактики служби у справах дітей служби у справах дітей В.Янсевич, заступник директора Радехівського районного центру зайнятості населення Н.Кормилюк, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Н.Січевська, директора районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Н.Дмитренко та інші. Присутні обговорили наступні питання: про бронювання робочих місць для дітей, зокрема дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа, про працевлаштування неповнолітніх (поради батькам та роботодавцям), про організацію та проведення інформаційної кампанії щодо працевлаштування неповнолітніх. У ході проведення круглого столу також обговорювалося питання працевлаштування особи з числа дітей, позбавлених батьківського піклування, та питання можливості працевлаштування особи з числа дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

З метою попередження правопорушень серед неповнолітніх

 Нещодавно працівниками служби у справах дітей Радехівської РДА, Радехівського районного ЦСССДМ, кримінально-виконавчої інспекції УДПтСУ, ГКМСД Радехівського РВ ГУМВСУ у Львівській області було проведено робочу нараду на тему "Стан злочинності серед дітей у Радехівському районі. Покращення співпраці між організаціями та установами щодо попередження скоєння неповнолітніми правопорушень та рецидивної злочинності”. Учасниками зустрічі були: старший інспектор Радехівського РП кримінально-виконавчої інспекції УДПтСУ у Львівській області капітан внутрішньої служби – Предко В. І.; керівник служби у справах дітей Радехівської РДА – Пригара О. І.; співробітники відділу профілактики безпритульності, бездоглядності та правопорушень серед дітей служби у справах дітей – Янсевич В. П., Тарнавський Т. Р.; начальник відділу соціальної роботи Радехівського районного ЦСССДМ – Наконечний Ю. Р. Зокрема, було заслухано питання щодо визначення профілактичних заходів серед неповнолітніх та осіб молодіжного віку, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі та звільнених з місць позбавлення волі. Особливу увагу було приділено організації проведення індивідуально-профілактичної роботи, соціальної підтримки даної категорії осіб на 2015 рік.

 
ІНФОРМАЦІЯ

 

про роботу служби у справах дітей на період з 09 - 14.02.2015

  

1. Здійснено перевірку умов утримання та виховання 3 дітей з числа дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають в сім’ї піклувальника в с. Бишів.

 

2. Здійснено прийом звітів за 2014 рік від 2 опікунів/піклувальників щодо стану утримання та виховання 2 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

3. 10.02.2015 та 13.02.2015 здійснено рейди - перевірки стану утримання та виховання дітей у 9 сім’ях, які опинилися у складних життєвих обставинах, що проживають на території м. Радехів, с. Криве, с. Миколаїв, с. Щуровичі, с. Сморжів Радехівського району.

 

4. Здійснено представництво інтересів дітей в ході 4 судових засідань: 2- про визначення місця проживання дітей, 1- про відібрання дитини, 1 – про притягнення до кримінальної відповідальності.

 

5. З метою виявлення дітей, які перебувають поза межами навчальних закладів під час уроків, вживання ними алкогольних та тютюнових виробів, 11.02.2015 здійснено рейд - перевірку «Вулиця», «Вокзал», в ході якого обстежено вулиці, торговицю, вокзал м. Радехів.

 

6. 13.02.2015 здійснено вечірній рейд – перевірку закладів торгівлі та дозвілля на предмет продажу неповнолітнім алкогольних та тютюнових виробів та перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування після 22.00 год. в м. Радехів.


Інформація про роботу служби у справах дітей за 02 - 06.02.2015

 

Працівники служби у справах дітей:

- здійснили перевірку умов утримання та виховання 3 дітей з числа дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають в сім’ях піклувальників в с. Павлів;

- здійснили прийом звітів за 2014 рік від 5 опікунів/піклувальників щодо стану утримання та виховання 7 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

- в ході проведення рейду 30.01.2015 здійснили перевірку стану утримання та виховання дітей у 2 сімях, які опинилися у складних життєвих обставинах, що проживають на території с. Стоянів, Павлів Радехівського району;

- здійснили представництво інтересів дітей в ході 4 судових засідань: 2 - про притягнення до кримінальної відповідальності, 1 - про відібрання дитини. 1 – внутрішньосімейне усиновлення;

- здійснили перевірку виховної роботи в ЗОШ с. Стоянів;

- з метою профілактики правопорушень провели лекцію для учнів 7-9 класів в ЗОШ с. Стоянів.

Про роботу служби у справах дітей РДА за 26 - 31.01.2015

 

Працівники служби у справах дітей:

- підготували матеріали для розгляду на засіданні комісії з питань захисту прав дитини, яке відбулося 27.01.2015;

- за результатами засідання комісії з питань захисту прав дитини підготували 2 висновки органу опіки та піклування;

- здійснили перевірку умов утримання та виховання 1 дитини з числа дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яка проживає в сім’ї піклувальника в с. Тетевчиці;

- здійснили прийом звітів за 2014 рік від 2 опікунів/піклувальників щодо стану утримання та виховання 2 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

 - підготували 8 звітів про стан утримання, виховання та розвитку дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають в сім’ях опікунів/ піклувальників за 2014 рік;

- в ході проведення рейду 30.01.2015 здійснили перевірку стану утримання та виховання дітей у 11 сімях, які опинилися у складних життєвих обставинах, що проживають на території с. Полове, Йосипівка, Тетевчиці Радехівського району;

- здійснили представництво інтересів дітей в ході 3 судових засідань: 2 - про притягнення до кримінальної відповідальності, про позбавлення батьківських прав;

- підготували подання та розпорядження про надання статусу дітей, позбавлених батьківського піклування 2 дітям.

Про роботу служби у справах дітей РДА за 19 - 23.01.2015

 

Працівники служби у справах дітей:

- здійснили передачу дитини з інтернатного закладу батькові;

- здійснили прийом звітів за 2014 рік від 5 опікунів/піклувальників щодо стану утримання та виховання 12 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

 - підготували 12 звітів про стан утримання, виховання та розвитку дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають в сім’ях опікунів/ піклувальників за 2014 рік;

- в ході проведення рейду здійснили перевірку стану утримання та виховання дітей у 2 сімях, які опинилися у складних життєвих обставинах, що проживають на території с. Бабичі Радехівського району;

- з метою профілактики правопорушень провели лекцію для учнів 7 – 9 класів Бабичівської ЗОШ; проведено профілактичну бесіди з однією дитиною, яка вчинила правопорушення та її батьками;

- здійснили представництво інтересів дітей в ході 4 судових засідань: про притягнення до кримінальної відповідальності, про відчуження житла, про позбавлення батьківських прав, про визначення місця проживання дітей.

   Про роботу служби у справах дітей Радехіввької РДА за 12 - 17.01.2015

Працівниками служби у справах дітей:

- вживалися заходи щодо захисту житлово-майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: клопотання про постановку на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов 4 дітей даної категорії та про призначення опікуна над житлом 1 дитини;

- здійснено представництво прав та інтересів 4 дітей у ході судових засідань: про позбавлення батька батьківських прав щодо трьох дітей  та про відібрання дитини у матері;

- вживалися заходи з профілактики правопорушень серед дітей: проведено профілактичні бесіди з 3 дітьми, які вчинили правопорушення та їх батьками, підготовлено звіти про 3 неповнолітніх, обвинувачених у кримінальному провадженні;

- підготовлено 7 звітів про стан утримання, виховання та розвитку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають у Радехівському районі за 2014 рік;

- здійснено обстеження умов проживання потенційного усиновителя.

Про виконання у 2014 році

плану заходів Загальнодержавної програми

«Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права

дитини» на період до 2016 року у Радехівському районі

 

    «Програма «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року в Радехівському районі» затверджена  рішенням Радехівської районної ради від 6 березня 2012 року № 193.

      План заходів з виконання у 2014 році даної програми, затверджений розпорядженням голови Радехівської райдержадміністрації від 29 квітня 2014 року № 109. Кошти на виконання заходів даної програми протягом 2014 року з районного бюджету не виділялися.

    

        Охорона здоровя та формування здорового способу життя дітей

1. Здійснення заходів, спрямованих на запобігання дитячій інвалідності та підвищення рівня надання медичної допомоги дітям-інвалідам .

2. Підвищення якості та збільшення обсягу медичних послуг, що надаються дітям.

Відповідно до інформації Радехівської ЦРЛ розроблено та впроваджуються в діяльність ЛПЗ району локальні Протоколи за спеціальністю дитяча гастроентерологія. В процесі розробки локальні Протоколи по неврології та алергології. Щорічно оновлюються списки дітей-інвалідів. Діти-інваліди позачергово забезпечуються путівками на санаторно-курортне лікування ( в 2014 році забезпечено путівками 4 дітей-інвалідів, 1 дитина з неповної сім’ї, 1 дитина з багатодітної сім’ї. Діти-інваліди в 2014 році отримали медикаментів на безкоштовне лікування на суму 14 835 грн., що становить 72.36 грн. на одну дитину. Новонароджені діти в пологовому відділі 100% обстежуються на фенілкетонурію, гіпотиреоз, муковісцидоз, АГС. Медогляди школярів проводяться впродовж року виключно в ЛПЗ за участю батьків або опікунів/піклувальників, прийомних батьків. Проводиться постійний предметний контроль за формуванням індивідуальних програм реабілітації для дітей – інвалідів та їх виконання.

                 Протидія ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та наркоманії

4. Інформування дітей шкільного віку про те, як захистити себе від захворювання; формування толерантного ставлення до інфікованих та хворих дітей.

5. Підвищення рівня обізнаності населення щодо туберкульозу.

6. Збереження, розвиток та ефективне використання мережі дитячих оздоровчих закладів.

Радехівським РЦСССДМ з метою профілактики негативних явищ у дитячому середовищі, пропаганди здорового способу життя у загальноосвітніх навчальних закладах району протягом 2014 року проведено 35 лекцій та відео лекторіїв на тему профілактики ВІЛ/СНІДу, туберкульозу, профілактики вживання алкоголю, тютюнопаління.

Пришкільні оздоровчі табори влітку 2014 року не працювали через відсутність фінансування з районного бюджету.

Відповідно до інформації управління соціального захисту населення райдержадміністрації протягом 2014 року забезпечено оздоровлення та відпочинок 674 дітей з числа дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з багатодітних сімей, дітей з особливими потребами.

 

                                                       Освіта

8. Створення рівних умов для доступу кожної дитини до позашкільної освіти з метою розвитку здібностей та обдарувань.

 

В районі навчанням охоплено 5400 дітей віком від 7 до 17 років. До роботи в гуртках, конкурсах, змаганнях, масових заходах залучаються всі діти, насамперед діти пільгових категорій. Зокрема, до роботи в гуртках залучено  4326 дітей.

                             ІІІ. Культурний і духовний розвиток дитини

9. Створення рівних умов для доступу кожної дитини до послуг закладів соціально- культурної сфери.

10. Підвищення рівня естетичного та патріотичного виховання дітей.

Відповідно до інформації відділу освіти райдержадміністрації учні загальноосвітніх навчальних закладів за їх бажанням беруть участь в усіх міжнародних конкурсах, фестивалях, інших масових заходах при наявності фінансування.

Інформація відділу культури, охорони культурної спадщини та туризму райдержадміністрації відсутня.

Службою у справах дітей райдержадміністрації в рамках Дня усиновлення проведено захід «Ми - діти України». Діти-сироти залучалися до святкування новорічних свят та дня св. Миколая, зокрема 25 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, взяли участь в організованому службою у справах дітей Львівської облдержадміністрації різдвяному дійстві у м. Львів та біля 70 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, взяли участь у спільному заході, організованому службою у справах дітей райдержадміністрації та відділом культури райдержадміністрації.                                   

                                ІУ. Захист прав дітей різних категорій

                         Соціальне забезпечення та підтримка сімей з дітьми

11.Підвищення рівня культури сімейних стосунків і відповідальності батьків за виконання своїх обов’язків.

12. Удосконалення системи соціальної роботи з сім’ями, що мають дітей і перебувають у складних життєвих обставинах.

13. Своєчасне виявлення бездоглядних і безпритульних дітей, їх влаштування у сімейні форми виховання.

14. Упорядкування системи обліку бездоглядних і безпритульних дітей.

15. Зменшення кількості бездоглядних і безпритульних дітей.

З метою проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед батьків щодо відповідального ставлення до виконання ними своїх обов’язків та запобігання ранньому соціальному сирітству дітей, в тому числі дітей з вродженими вадами розвитку протягом 2014 року Радехівським РЦСССДМ було здійснено 651 соціальне інспектування різних категорій сімей, з метою обстеження та визначення комплексу необхідної допомоги сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах. Соціальним супроводом Радехівського РЦСССДМ у 2013 році було охоплено 87 сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах. Соціальними послугами з метою недопущення потрапляння в  складні життєві обставини охоплено 344 сімї з дітьми.

Відділом освіти райдержадміністрації та працівниками начальних закладів району на батьківських зборах проводилася інформаційно-роз’яснювальна робота серед батьків щодо відповідального ставлення до виконання ними своїх обов’язків та роз’яснювальна робота з батьками з метою недопущення випадків жорстокого поводження з дітьми в сім'ях, а також відстежують  подібні  випадки з боку учнів.

Проведено 11 виїздів « мобільного соціального офісу» в сільські, селищні ради з метою надання громадянам соціальної підтримки.

Управлінням соціального захисту населення проведено 323 обстеження матеріально- побутових умов сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, з них 291 сім’ї за рішенням комісії, як виняток, надано допомогу. Здійснено 419 спільних відвідування державними соціальними інспекторами та соціальними працівниками РЦСССДМ сімей, які отримують одноразову допомогу при народженні дитини, з метою здійснення контролю за цільовим використанням допомоги.

Протягом 2014 року службою у справах дітей спільно з відділом освіти райдержадміністрації, КМСД РВ ГУМВСУ та РЦСССДМ з метою своєчасного виявлення бездоглядних та безпритульних дітей проведено 51рейд: « Вокзал», « Діти вулиці», « Підліток», в ході яких проінспектовано 191 сімей, 5 дітей поставлено на профілактичний облік в службі у справах дітей. В рамках проведення всеукраїнського рейду « Урок» у серпні- жовтні 2014 року проведено районний рейд. За наслідками рейдів до відповідальності притягнено  11осіб.

Службою у справах дітей райдержадміністрації ведеться облік дітей вразливих категорій. На кінець 2014 року у Радехівському районі на обліку дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, перебувало 74 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та 45 дітей з сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах(41 дитина, батьки яких ухиляються від виконання батьківського піклування;1 дитина, яка залишає місце постійного проживання; 3 дітей, які зазнали насильства в сім’ї).

З метою зменшення кількості бездоглядних та безпритульних дітей  на території району розпорядженням голови райдержадміністрації від 16 липня 2014 року № 190 затверджено план заходів з виконання у 2014 – 2016 роках Національної стратегії профілактики соціального сирітства на період до 2020 року, до якого включено весь комплекс заходів з попередження сирітства.  Це і раннє виявлення сімей, і надання соціальних послуг для батьків та дітей, забезпечення соціального супроводу осіб з числа дітей- сиріт, підвищення якості соціальних послуг, що надаються. 

 

                  Соціальний захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених

                                 батьківського піклування

16. Розвиток сімейних форм виховання та забезпечення влаштування туди дітей- сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

17. Інформування громадськості з питань усиновлення, влаштування під опіку/піклування, в прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

 

Службою у справах дітей протягом 2014 року розміщено у районній газеті « Народна справа» 6 матеріалів про сімейні форми виховання. Проведено акцію до Дня усиновлення. Інформаційна кампанія у ЗМІ району та серед християнських релігійних громад протягом 2014 року здійснювалася і РЦСССДМ.

У 2014 році було призупинено роботу з відкриття дитячого будинку сімейного типу в м. Радехів. Необхідні 315, 6 тис. грн., що становить 30%  від вартості  будівництва дитячого будинку сімейного типу, не були закладені в районному бюджеті.

Протягом 2014 року на навчання до Львівського обласного ЦСССДМ було скеровано одного кандидата на створення прийомної сімї. 01.04.2014 створено одну прийомну сімю, в яку влаштовано одну дитину.

Службою у справах дітей протягом 2014 року влаштовано під опіку/піклування 6 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 3 дітей влаштовано до інтернатних закладів. Повернено біологічним батькам 4 дітей.

Соціальним супроводом РЦСССДМ протягом 2014 року не були охоплені діти-сироти, діти, позбавлених батьківського піклування, а також  особи з їх числа.

 

                                          Захист дітей- інвалідів

Захист інвалідів з боку держави, в тому числі і дітей-інвалідів, полягає у наданні грошової допомоги, засобів пересування, протезування, орієнтації і сприйняття інформації, пристосованого житла, і встановленні опіки або стороннього догляду, а також пристосуванні забудови населених пунктів, громадського транспорту, засобів комунікацій і зв’язку до особливості інвалідів. Відповідно до інформації, наданої Радехівською ЦРЛ, на території району проживають 203 дітей – інвалідів. У 2014 році діти-інваліди отримали медикаментів на безкоштовне лікування на суму 14 835 грн., що становить 72,36 грн. на одну дитину. За період 2014 року скеровано 4 дітей – інвалідів на санаторно – курортне лікування згідно профілю захворювання по путівках МОЗ України.

Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації проводиться виплата  державних соціальних допомог 203 дітям-інвалідам. Забезпечено 6 дітей-інвалідів технічними засобами реабілітації відповідно до потреб.

                    Боротьба з використанням дитячої праці

18. Здійснення заходів на боротьбу з використанням дитячої праці.

Протягом 2014 року дозволи на працевлаштування дітей не видавалися. Відповідні спільні перевірки стану дотримання законодавства про працю дітей державною інспекцією з питань праці та службою у справах дітей у 2014 році не здійснювалися.

             Ліквідація торгівлі дітьми, сексуальної експлуатації,

                     інших форм  жорстокого поводження з ними

19. Підвищення ефективності профілактичної та роз’яснювальної роботи серед батьків з метою запобігання жорстокому поводженню з дітьми.

20. Удосконалення процедур щодо виявлення дітей, які потерпіли від різних форм насильства.

 

Відповідно до законодавства служба у справах дітей, районний центр для сім’ї, дітей та молоді, РВ ГУМВСУ, заклади освіти та охорони здоров’я, управління соціального захисту населення райдержадміністрації здійснюють заходи щодо попередження та подолання всіх видів насильства щодо дітей, зокрема надають необхідну допомогу дітям - жертвам насильства. У 2014 році на обліку дітей, які зазнали насильства в сім’ї перебувало 3 дітей.

                          Захист прав дітей, які вчинили правопорушення

21. Профілактика правопорушень серед дітей, зменшення кількості злочинів, вчинених дітьми.

 

Відповідно до ст. 3 Закону України « Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей» службою у справах дітей та кримінальною міліцією у справах дітей  здійснюється діяльність, спрямована на виявлення та усунення причин та умов, що сприяють вчиненню дітьми правопорушень.

Протягом 2014 року проведено 23 рейди в населених пунктах району, 17 лекцій в загальноосвітніх навчальних закладах району, профілактичну роботу з 15 неповнолітніми, які вчинили правопорушення.  

Відділом освіти райдержадміністрації та педагогічними працівниками загальноосвітніх навчальних закладів з метою патріотичного та правового виховання учнівської молоді проведено дні та тижні правових знань.
 

Торгівля дітьми – як себе захистити?

Досить часто під час перегляду новин на телеканалах чи у інтернеті ми чуємо страшні слова: батьки хотіли продати свою дитину, навіть не цікавлячись з якою метою її купують чужі люди. На щастя у цих випадках злочину вдалося запобігти. Але так стається не завжди. Не рідше звучить і інше повідомлення: «Допоможіть знайти дитину»…

Із року в рік усе більше дітей по всьому світу вивозять в інші країни або регіони з метою використання у важкій нелегальній праці, для роботи у сфері секс-послуг, створення дитячої порнографії або з метою всиновлення та жебракування.

Щороку 1,2 млн. дітей потерпають від торгівлі, 2 млн. дітей щорічно потерпають від комерційної сексуальної експлуатації. Як свідчать наявні дані, Україна є однією з основних європейських країн вивозу жінок та дітей за кордон з метою примусової проституції та інших форм експлуатації. За період з 2000 по червень 2014 р. Міжнародною організацією з міграціїбула надана допомога 10 465 особам, що постраждали від торгівлі людьми. З 605 неповнолітніх постраждалих575 є громадянами України.

  Викрадення дитини або «кіднепінг» (від англійського слова — викрадати) — це приховане або відкрите, можливо, шляхом обману, заволодіння дитиною з подальшим обмеженням її фізичної свободи. Ця практика, подібна до рабства і має місце на всіх континентах. Права дітей порушуються, діти перетворюються у товар, який можна продати, купити, перемістити і перепродати. Дітей змушують жебракувати, їх використовують для роботи у домашньому господарстві, будівельних майданчиках, шахтах, на виробництві або у сфері розваг. 

 Торговці дітьми є безсовісними й безжальними людьми. Вони завойовують довіру дитини, а потім обманюють її і здійснюють над нею насильство, отримуючи прибутки. Рушієм торгівлі дітьми є попит на дешеву, незахищену й нелегальну робочу силу. Діти можуть продаватися за межі країни, а можуть переміщуватись у її межах. Половина дітей, потерпілих від зовнішньої торгівлі людьми, найчастіше виїжджали до сусідніх країн (Росія, Молдова). Країни, куди пропонували виїжджати дітям, й ті країни, в яких вони невдовзі опинилися, часто виявлялися зовсім іншими. Після прибуття дітям повідомляли, що вони мають відшкодувати та відпрацювати вартість проїзду, харчування, одягу та житла, таким чином втягуючи їх у боргову кабалу. Коли діти опираються, їх закривають у квартирах, примушують побиттям, голодом і наркотиками до роботи, надання сексуальних послуг, жебракування тощо. Спроби втечі закінчуються побиттям, травмами і навіть смертю; були випадки, коли не витримуючи знущань, діти намагалися покінчити життя самогубством.

Основні способи втягнення дітей в торгівлю людьми:

 • Пропонування привабливих умов
 • Використання примусу чи погроз
 • Доведення до несвідомого стану в результаті вживання спиртних напоїв, наркотиків, токсинів

Що робити щоб не стати жертвою?

 Бути обережними з чужими людьми, не розмовляти з ними, не погоджуватись кудись їхати або йти з ними, завжди повідомляти батькам про те, куди ви пішли й коли повернетесь. Уміти оцінювати небезпеку або безпеку в компанії, в якій ви проводите свій час, небезпеку й безпеку місць, в яких ви буваєте.

  Куди звернутися, коли Вам відомо про злочин?

Україна однією з перших країн в Європі закріпила поняття «торгівлі людьми» на законодавчому рівні. У 2002 році до Кримінального кодексу України було введено статтю 149, відповідно до якої  торгівля дітьми карається позбавленням волі на строк від восьми до п’ятнадцяти років. За даними представництва Міжнародної організації з міграції в Україні, на сьогодні близько 10 відсотків порушених справ стосується саме торгівлі дітьми.

Функціонують системи державного захисту жертв торгівлі дітьми. Зрештою, у цій ситуації також багато залежить від простих людей, їхньої поінформованості та бажання боротися проти торгівлі дітьми та їх використання в злочинних цілях.

Про такі випадки необхідно негайно інформувати службу у справах дітей райдержадміністрації (м.Радехів, пр. Відродження 3, каб.40. тел.2-15-56), та Радехівський районний відділ головного управління внутрішніх прав у Львівській області.

25 дітей з Радехівщини відвідали виставу «У пошуках святого Миколая»

 

 

Узимку є чимало свят, яких з нетерпінням чекають дорослі та діти. Цей святковий зимовий час розпочинається 19 грудня. День святого Миколая - урочисте свято та найбажаніший день у році для дітлахів.  День для щирих зізнань та омріяних подарунків. Кожного року в цей день відбуваються різноманітні вистави для дітей та молоді, благодійні акції та концерти. Цьогоріч у рамках проведення заходів до Дня святого Миколая службою у справах дітей Радехівської райдержадміністрації було організовано поїздку дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до м.Львова. 25 дітей даної категорії разом із своїми опікунами відвідали виставу «У пошуках святого Миколая» Львівського академічного духовного театру «Воскресіння». Захід відбувся на площі Ринок, у внутрішньому дворику Ратуші. Вистава була видовищною, багатою на спецефекти, тому не залишила байдужим жодного юного глядача. Квитки та  солодкі подарунки діти отримали від організаторів свята – служби у справах дітей облдержадміністрації. Неабияке враження на дітей справила прогулянка передноворічним Львовом. Можливо хтось вперше в житті побачив головну зелену красуню міста, покатався на поні, прогулявся різдв’яним ярмарком, став на ковзани. Вигляд «вечірнього Львова» теж не залишив дітей байдужими. Безумовно, всі учасники поїздки лишилися задоволеними. Всі вони розійшлись по домівках із мрією, що наступного року святий Миколай знову здійснить їх найзаповітніші мрії. Головне, щоби вони були щирими, а діти – слухняними.

Щедрі подарунки для дітей-сиріт від святого Миколая

 

 

 Напередодні дня святого Миколая Чудотворця діти, які перебувають на обліку в службі у справах дітей Радехівської райдержадміністрації, писали листи до святого Миколая. Працівники служби у справах дітей передали ці листи благодійникам, які взяли на себе почесну місію святого Миколая. А 18 грудня в Радехівському районному Народному домі на дітей чекало справжнє свято з подарунками. Захід був організований і проведений службою у справах дітей та відділом культури, охорони культурної спадщини та туризму райдержадміністрації, зокрема працівники Народного дому та маленькі радехівчани підготували святкову концертну програму. На концерт були запрошені діти – сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, а також діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, опікуни, піклувальники і прийомні батьки. Загалом у заході взяла участь 71 дитина. Всі вони отримали подарунки від святого Миколая. 28 подарунків для дітей, які виховуються в прийомних сім’ях та дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, були надані обласною Мальтійською службою допомоги (м. Львів, вул. акад. Богомольця, 8/2), 43 подарунки для дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, підготували підприємці та приватні особи з м. Радехова. Служба у справах дітей Радехівської райдержадміністрації висловлює подяку всім благодійникам та всім тим, хто  створив дітям чарівну казку. 

 

 

 

 

 

 

 

         

 

Засідання комісії з питань захисту прав дитини

 

 

 

17 грудня керівник апарату Радехівської райдержадміністрації Степан Вавреньчук провів засідання комісії з питань захисту прав дитини. На засіданні було розглянуто питання: про доцільність надання дозволу громадянці Б. на укладення у встановленому законом порядку договору дарування житлового будинку своїй внучці матері малолітньої дитини, яка зареєстрована та проживає у відчужуваному будинку; про визначення місця проживання малолітніх дітей; про доцільність позбавлення батьківських прав громадянина Г. щодо його двох неповнолітніх дітей; про доцільність зняття з профілактичного обліку дітей, батьки яких ухиляються від виконання батьківських обов’язків; про затвердження та перегляд індивідуальних планів соціального захисту дитини, яка опинилась у складних життєвих обставинах, дитини – сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування; про заслуховування звіту про стан утримання, навчання та виховання прийомної дитини; заслуховування планів та результатів виконання планів соціального супроводу сімей з дітьми, які перебувають в складних життєвих обставинах. З розглянутих питань прийнято відповідні рішення.

Вирішення проблеми - насильства над дітьми

Ще недавно в нашому суспільстві вважалося неприйнят­ним говорити відверто про насильство в сім'ї. Проте ця форма насильства існує давно і зустрічається досить часто: вона роз­повсюджена серед людей різних національностей, різного фі­нансового та соціального статусу, в сім'ях віруючих. Більше того, таке насильство ніяк не можна пояс­нити нинішньою економічною нестабільністю, оскільки воно наявне й у відсталих, і в економічно розвинутих країнах.

Особливо гострою проблемою є насильство над дітьми. Адже стан, який переживають скривджені діти стосуються кожного громадянина суспільства. Реальність така, що вірогідність кривдження дітей є в усіх соціальних верствах та в усіх сім’ях.  

            Що ж таке жорстоке поводження з дітьми? Як відрізнити послідовні дії батьків при вихованні в дитини дисциплінованості та відповідальності - від насильницьких дій щодо дитини з боку батьків? Які дії слід вважати неприпустимими, тобто які з них підлягають покаранню згідно з чинним законодавством?

Насильством над дитиною можна вважати дії, коли хтось дитину штовхає, завдає болю ляпасами, стусанами, ударами кулаків; жбурляє предмети; залишає одну в небезпечних місцях; поводиться з дитиною як з сек­суальним об'єктом (за статистикою, одна тре­тина підлітків зазнає насилля в інтимних стосунках), постійно принижує дитину, кричить на неї та/або кривдить (наприклад, говорять, що вона занадто товста, худа, дурна і т.д.); висмію­є її переконання.

            Жорстоке поводження з дітьми, нехтування їхніми інтересами не лише завдає непоправної шкоди їх фізичному здоров'ю, але й тягне за собою важкі психічні та соціальні наслідки. У більшості дітей - жертв насильства - з'являються серйозні відхилення в психічному, фізичному розвитку, в емоційній сфері; формує з нихлюдей, не здатних створювати повноцінну сім'ю, бути гарними батьками, а також є по­штовхом до відтворення жорстокості по відношенню до власних дітей. 

           Якщо між дітьми та батьками немає взаємозв'язку, панує постійна атмосфера напруженості між самими батьками, це приводить до того, що дитина прагне якомога менше перебувати вдома, втрачає емоційний контакт з батьками, виходить з-під соціального контролю дорослих. У таких дітей розвиваються якості потенційного правопорушника. Підлітки, які стають жертвами фізичного та психічного насильства в сім'ї — в школі поповнюють категорію «важких учнів».

Діти – це майбутнє кожної держави. А тому фізичні та емоційні травми, які вони переживають, обкрадають суспільство та усіх його членів зокрема. Не завжди можна уникнути дитячих травм, але їхня мінімізація має стати важливою метою соціальної політики.

Що робити у випадку, коли дитина є жертвою насильства?

 У районі налагоджено механізм взаємодії між службою у справах дітей, РВ ГУМВСУ у Львівській обл. , закладами освіти, Радехівською ЦРЛ, центром соціальних служб для  сім'ї, дітей та молоді у попередженні жорстокого поводження та насильства по відношенню до дитини, наданні невідкладної допомоги дітям, які потерпіли від насильства. Координатором заходів щодо захисту дітей від жорстокого поводження з ними або реальної загрози його вчинення є служба у справах дітей райдержадміністрації.

У разі виявлення фактів жорстокого поводження або насильства стосовно дитини про такі випадки необхідно негайно інформувати службу у справах дітей райдержадміністрації (м.Радехів, пр..Відродження 3, каб.40.тел.2-15-56). 

                                          

 

               30 вересня – День усиновлення!


Служба у справах дітей Радехівської райдержадміністрації вітає родини усиновлювачів Радехівщини зі святом – Днем усиновлення! Нехай у Ваших домівках завжди панують спокій і затишок. Хай любов, ласка, доброта, взаєморозуміння та відвертість допоможуть Вам у будівництві міцних родинних стосунків!

 

         Тим, у кого тільки-но народжується бажання допомогти знедоленій дитині, радимо перш за все звернутися до служби у справах дітей Радехівської райдержадміністрації, де Вам нададуть перелік усіх документів, необхідних при усиновленні - довідки про доходи, стан здоров'я та несудимість, висновок з психіатричної лікарні та наркологічного диспансеру, а також згоду усіх членів родини на усиновлення. А далі, протягом десяти днів з дня подання документів працівники служби у справах дітей проведуть обстеження житлово – побутових умов, поставлять Вас на облік потенційних усиновлювачів та ознайомлять із банком даних дітей, які можуть бути усиновлені. Обравши дитину, Ви зможете встановити з нею контакт, кількаразово зустрічаючись та спілкуючись. Якщо вдасться знайти з дитиною спільну мову, кандидати в усиновлювачі отримують висновок про доцільність усиновлення. Усі ці документи подають до суду і усиновлення відбувається в судовому порядку.

            Якщо Ви прийняли рішення усиновити дитину, то маєте знати також про те, що усиновлювачем дитини може бути дієздатна особа віком не молодша 21 року (за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини). Також усиновити дитину може особа, що старша за дитину, яку вона бажає усиновити не менш ніж на 15 років. Різниця у віці між усиновлювачем та дитиною не може бути більшою ніж 45 років. У разі ж усиновлення повнолітньої особи різниця у віці не може бути меншою, ніж 18 років. Кількість дітей, яку може усиновити одна особа не обмежується.

         Відповідно до законодавства, не можуть усиновити дитину особи, обмежені у дієздатності чи визнані недієздатними; позбавлені батьківських прав, якщо ці права не були поновлені; були усиновлювачами (опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями) іншої дитини, але усиновлення було скасовано або визнано недійсним (було припинено опіку, піклування чи діяльність прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу) з їхньої вини; перебувають на обліку або на лікуванні у психоневрологічному чи наркологічному диспансері; зловживають спиртними напоями або наркотичними засобами; не мають постійного місця проживання та постійного заробітку (доходу); страждають на хвороби, перелік яких затверджений МОЗ; є іноземцями, які не перебувають у шлюбі між собою, крім випадків, коли іноземець є родичем дитини; були засуджені за злочини проти життя і здоров’я, волі, честі та гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, проти громадської безпеки, громадського порядку та моральності, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, а також за злочини, передбачені ст..ст. 148, 150, 1501, 164, 166,167,169,181, 187, 324, 442 Кримінального кодексу України, або мають непогашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість за вчинення інших злочинів; особи, інтереси яких, суперечать інтересам дитини.

         Якщо Ви зацікавились - не зволікайте! На Вас чекають в службі у справах дітей за адресою: м. Радехів, проспект Відродження, 3, каб. 40.


Про роботу служби у справах дітей за період з 15 по 23 липня 2014 року

Протягом тижня працівники служби взяли участь у 4 судових засіданнях, здійснюючи тим самим представництво прав та інтересів дітей, зокрема, дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

Здійснено рейд з виявлення бездоглядних та безпритульних дітей. Рейд проводився в селах Стоянів, Збоївська, Бишів. В ході рейду було обстежено 8 сімей ( Стоянів- 5 сімей, Збоївська- 1 сім’я, Бишів- 1 сім’я). За результатами проведення рейду до Радехівського РВ ГУМВСУ у Львівській області службою у справах дітей скеровано матеріали на притягнення до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків 3 батьків.

Працівники служби у справах дітей побували у прийомній сім’ї Дацик, яка мешкає в с. Ордів Радехівського району, поспілкувалися з прийомними батьками, оглянули умови проживання та виховання прийомної дитини. Також відвідали дитячий садочок в с. Бишів, де працівники служби мали змогу поспілкуватися з вихователями дитини з прийомної сім’ї, з самою дитиною в колі її однолітків.

Протягом тижня також було здійснено планові візити в сім’ї усиновлювачів, в ході яких здійснено перевірку умов проживання та виховання усиновлених дітей.

 

 Засідання комісії з питань захисту прав дитини

14 липня 2014 року відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини. На засіданні були присутні заступник голови Радехівської райдержадміністрації Надія Шостак, керівник служби у справах дітей Оксана Пригара, головний спеціаліст- юрист служби у справах дій Ольга Бойко, заступник керівника управління соціального захисту населення Надія Паламар, головний спеціаліст відділу освіти Володимир Луцишин, заступник головного лікаря з охорони дитинства та пологовій допомозі Віра Ковалишин, начальник відділу соціальної роботи Радехівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Юрій Наконечний. На порядку денному стояло чотири питання, зокрема, питання про доцільність позбавлення батька батьківських прав, про влаштування в сімейні форми виховання дитини- сироти, яка тимчасово влаштована до Львівського притулку для дітей, про звільнення від обов’язків піклувальника над дитиною- сиротою та питання про надання дозволу на укладення договору дарування будинку, в якому зареєстрована малолітня дитина. Як зазначила Надія Шостак у підсумках, «діти- сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, повинні виховуватися в оточенні сім’ї, в атмосфері турботи, взаєморозуміння». Було наголошено на необхідності 100% влаштування цих дітей у сімейні форми виховання.

  

Виявлення бездоглядних та безпритульних дітей

Протягом 01.07.2014 - 09.07.2014 службою у справах дітей проведено три рейди по виявленню бездоглядних та безпритульних дітей ( м. Радехів, с. Нестаничі, с. Вузлове), в ході яких обстежено 6 сімей. Внаслідок рейдів мати та дитину з с. Нестаничі доправлено до Радехівської ЦРЛ для проведення медичного обстеження дитини та скеровано інформацію до Радехівського РВ ГУМВСУ про встановлення місця перебування дитини, жителя м. Радехів.

 

У зв’язку із звільненням від обов’язків піклувальника над дитиною, Жительку с. Павлів тимчасово влаштовано до Львівського притулку для дітей.

Проведено роботу по наданню статусу та тимчасовому влаштуванню дитини- сироти, жительки с. Стоянівв сім’ю родичів до призначення над нею опіки.

 

Своїми малюнками діти висловили сподівання на мирне життя в єдиній незалежній Українській державі

 

На виконання розпорядження голови Радехівської райдержадміністрації Василя Куця «Про проведення святкових заходів з нагоди Міжнародного дня захисту дітей» працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації проведено захід для дітей молодшого та середнього шкільного віку в с.Бишів. У заході взяли участь школярі Бишівської загальноосвітньої та Торківської початкової шкіл. Учні декламували вірші, співали пісні, кольоровою крейдою малювали малюнки на асфальті. У своїх виступах і своїми малюнками діти висловили мрії та сподівання на мирне життя в єдиній незалежній Українській державі. Цього дня шкільне подвір’я Бишівської загальноосвітньої школи вирізнялося яскравістю кольорів. На ньому майоріли синьо-жовті прапори та красувалися різнобарвні квіти. Серед юних художників були троє дітей із сім’ї Дацик, які проживають в с.Ордів. У квітні цього року у цю дружню родину було влаштовано малолітнього Андрійка. Також у святі взяли участь діти, позбавлені батьківського піклування, які проживають на території Бишівської сільської ради. Необхідно зазначити, що значну допомогу в організації свята надали Бишівський сільський голова, а також приватні підприємці, які пригостили дітей солодощами.

 

Започатковано акцію «Ми не підтримуємо алкоголізм неповнолітніх»

 

Напередодні Міжнародного дня захисту дітей службою у справах дітей Радехівської райдержадміністрації започатковано акцію «Ми не підтримуємо алкоголізм неповнолітніх». Працівники служби спільно з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді побували в кількох закладах м.Радехова, де продаються алкогольні вироби. Власникам і продавцям закладів було доведено інформацію про акцію та про відповідальність в разі порушення чинного законодавства. У кожному закладі було прикріплено флаєр, на якому вказано, що тут не продаються алкогольні вироби дітям. За даними керівника служби у справах дітей Радехівської райдержадміністрації Оксани Пригари, впродовж червня цю акцію буде продовжено з метою долучення до неї якнайбільшої кількості торгівельних закладів району.


20 дітей соціальної категорії із Радехівщини взяли участь у
IV міжнародному соціальному фестивалі «Лютин»

 

 

16 травня при сприянні служби у справах дітей Радехівської райдержадміністрації 20 дітей соціальної категорії із Радехівщини взяли участь у IV міжнародному соціальному фестивалі «Лютин», який відбувся в м.Львові в парку «Горіховий гай». Організатором цьогорічного фестивалю виступили громадська організація «Молодіжне-спортивне об’єднання соціально-активних молодіжних ініціатив». Діти із пільгових категорій, якими опікуються працівникислужби у справах дітей райдержадміністрації, отримали пам’ятні подарунки, ознайомились з виступами відомих творчих колективів Львівщини, а також взяли участь у цікавих майстер-класах і спортивних іграх. З транспортним забезпеченням дітей на фестиваль допоміг працівникам служби у справах дітей райдержадміністрації голова громадської організації «Самооборона «Радехів» Іван Михайлів.

 

 

 


        
  Подаруй дитині родину!

 

 

Ці діти потребують влаштування в сім’ю!


Богдан (7 років)

  


 Олександра (12 років)

 Олена (10 років)

 Тарас (4 роки)


Про виконання у 2013 році плану заходів Загальнодержавної програми  «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року у Радехівському районі

 

        Охорона здоровя та формування здорового способу життя дітей

1. Здійснення заходів, спрямованих на запобігання дитячій інвалідності та підвищення рівня надання медичної допомоги дітям-інвалідам .

2. Підвищення якості та збільшення обсягу медичних послуг, що надаються дітям.

Відповідно до інформації Радехівської ЦРЛ розроблено та впроваджується в діяльність ЛПЗ району локальні Протоколи за спеціальністю дитяча гастроентерологія. В процесі розробки локальні Протоколи по неврології та алергології. Щорічно оновлюються списки дітей-інвалідів. Діти-інваліди позачергово забезпечуються путівками на санаторно-курортне лікування ( в 2013 році забезпечено путівками 7 дітей-інвалідів). Діти-інваліди в 2013році отримали медикаментів на безкоштовне лікування на суму 15 634 грн., що становить 76.26 грн. на одну дитину. Новонароджені діти в пологовому відділі 100% обстежуються на фенілкетонурію, гіпотиреоз, муковісцидоз, АГС. Медогляди школярів проводяться впродовж року ( більше в літній період) виключно в ЛПЗ за участю батьків або опікунів/піклувальників.

                    Протидія ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та наркоманії

4. Інформування дітей шкільного віку про те, як захистити себе від захворювання; формування толерантного ставлення до інфікованих та хворих дітей.

5. Підвищення рівня обізнаності населення щодо туберкульозу.

6. Збереження, розвиток та ефективне використання мережі дитячих оздоровчих закладів.

Відділом освіти райдержадміністрації у Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІДом (1 грудня 2013 року) у всіх загальноосвітніх навчальних закладах проведено урок: „Не дай СНІДу шанс”.Проведено у квітні  фестиваль - конкурс «Молодь обирає здоров’я!» серед учнів  загальноосвітніх  навчальних закладів, в якому взяло участь 18 команд. У школах сприяння здоров’ю проводяться тренінгові заняття для молоді з профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу, формування здорового способу життя і толерантного ставлення до людей, що живуть з ВІЛ у загальноосвітніх  навчальних  закладах. В 7 школах району (Бишівська ЗОШ, Радехівська спеціалізована середня школа з поглибленим вивченням іноземної мови, Пиратинський НВК, Радехівська ЗОШ №1, Миколаївський НВК, Лопатинська ЗОШ,  Кустинський НВК)  запроваджено факультативні курси з профілактики ризикової поведінки та  ВІЛ/СНІДу. Радехівським РЦСССДМ з метою профілактики негативних явищ у дитячому середовищі, пропаганди здорового способу життя у загальноосвітніх навчальних закладах району протягом 2013 року проведено 60 лекцій та відео лекторіїв на тему профілактики ВІЛ/СНІДу, туберкульозу, профілактики вживання алкоголю, тютюнопаління, якими охоплено 1544 дитини.

У Радехівському районі  немає функціонуючих стаціонарних закладів відпочинку та оздоровлення,  тому  відпочинок дітей району  проходив у пристосованих 29 таборах при загальноосвітніх школах району, в яких послугами відпочинку та оздоровлення  було охоплено  2682 дитини, що становить  54, 3% дітей 1- 10 класів, серед них першочергово діти-інваліди, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з багатодітних сімей. Відділом освіти райдержадміністрації проведено семінар для відповідальних працівників з метою запобігання  порушень на території пришкільних оздоровчих таборів відповідно до вимог Законів України «Про оздоровлення та відпочинок», «Про охорону дитинства», «Про пожежну безпеку». Відділом освіти, службою у справах дітей райдержадміністрації, РЦСССДМ, РВ ГУМВСУ в пришкільних оздоровчих таборах проведено 17 групових заходів, з метою попередження правопорушень серед дітей та стосовно них, забезпечення належного громадського порядку, безпеки дітей, якими охоплено 582 неповнолітні.

Для дітей пільгових категорій Радехівського району було виділено  департаментом освіти, науки ,  сім’ї та  молоді Львівської облдержадміністрації у літній період 121 путівка в стаціонарні літні табори «Політехнік-3», «Дружба» с. Свірж  Перемишлянського району, «Ровесник» с. Комарів Сокальського району, СОТ «Лісотехнік» смт. Рибаківка Миколаївської області, «Орльонок» м. Феодосія АР Крим, «Світанок» ур. Пом’ярки, м.Трускавець,  МДЦ «Артек», УДЦ «Молода гвардія».  Всього відпочинком та оздоровленням було охоплено 2884 дітей району.

                                                        Освіта

 

         8. Створення рівних умов для доступу кожної дитини до позашкільної освіти з метою розвитку здібностей та обдарувань.

 

В районі навчанням охоплено 5402 дітей віком від 7 до 17 років. До роботи в гуртках, конкурсах, змаганнях, масових заходах залучаються всі діти, насамперед діти пільгових категорій. Проведено районний етап конкурсу з української мови ім. Петра Яцика серед учнів ЗНЗ району. Переможці районного конкурсу взяли участь 7 грудня 2013р. у ІІІ (обласному) етапі ХІУ Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика. Школярі ЗНЗ району взяли участь в літературно-мистецькому конкурсі «Об’єднаймося ж, брати мої» в рамках Всеукраїнського конкурсу. Забезпечено доступ до мережі інтернет у 2013 році у Радванцівському, Кривецькому НВК, Яструбичівській ЗОШ І-ІІ ст..

                             ІІІ. Культурний і духовний розвиток дитини

9. Створення рівних умов для доступу кожної дитини до послуг закладів соціально- культурної сфери.

10. Підвищення рівня естетичного та патріотичного виховання дітей.

Відділом освіти райдержадміністрації проведено районний  етап конкурсу з української мови ім. Петра Яцика серед учнів ЗНЗ району. Переможці районного конкурсу взяли участь 7 грудня 2013р. у ІІІ (обласному) етапі ХІУ Міжнародного конкурсу з української мови ім.П.Яцика. Школярі ЗНЗ району взяли участь в літературно-мистецькому конкурсі «Об’єднаймося ж,брати мої» в рамках Всеукраїнського конкурсу. У 2012-2013 н.р. відбувся VІ районний турнір гри «Що? Де? Коли?», а 2013-2014 н.р. відбувся І тур VІІ районного турніру гри.

         Відділом культури, охорони культурної спадщини та туризму райдержадміністрації проведено заходи в рамках всеукраїнського тижня дитячого читання (18.03.2013 по 24.03.2013), взято участь у обласному конкурсі хорових колективів, присвяченому 200-річчю Т.Г.Шевченка та 110-й річниці М.С.Колесси (31.03.2013), обласному  огляді-конкурсі хореографічних колективів мистецьких шкіл області (29.03.2013), обласному фестивалі-конкурсі академічного вокалу, присвяченому160-й річниці О.Мишуги (09.06.2013), обласному огляді-конкурсі музичних колективів, присвяченому І.Білозіру «Пісня буде поміж нас» (24.11.2013).

         Службою у справах дітей райдержадміністрації в рамках Дня усиновлення проведено захід « Ми - діти України». Діти-сироти залучалися до святкування новорічних свят та дня св. Миколая, зокрема 25 дітей- сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за сприяння департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації відвідали виставу «Журавлине пір’ячко» у Львівському театрі. Також 50 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування отримали взуття від української благодійної організації « Нова надія» та американської громадської організації «Ceri» («Швидка допомога для дітей»). З нагоди Дня Святого Миколая у 2013 році РЦСССДМ було проведено благодійну акцію, за результатами якої 300 дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах отримали солодкі подарунки

                                    ІУ. Захист прав дітей різних категорій

                         Соціальне забезпечення та підтримка сімей з дітьми

   11.Підвищення рівня культури сімейних стосунків і відповідальності батьків за виконання своїх обов’язків.

          12. Удосконалення системи соціальної роботи з сім’ями, що мають дітей і перебувають у складних життєвих обставинах.

           13. Своєчасне виявлення бездоглядних і безпритульних дітей, їх влаштування у сімейні форми виховання.

           14. Упорядкування системи обліку бездоглядних і безпритульних дітей.

        15. Зменшення кількості бездоглядних і безпритульних дітей.

З метою проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед батьків щодо відповідального ставлення до виконання ними своїх обов’язків та запобігання ранньому соціальному сирітству дітей, в тому числі дітей з вродженими вадами розвитку протягом 2013 року Радехівським РЦСССДМ було здійснено 1281 соціальне інспектування різних категорій сімей, з метою обстеження та визначення комплексу необхідної допомоги сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах. Заходи « Чужих дітей не буває», « Калейдоскоп дитячих талантів», « Повір у себе» РЦСССДМ не проводилися через відсутність фінансування.

Відділом освіти райдержадміністрації та працівниками начальних закладів району на батьківських зборах проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед батьків щодо відповідального ставлення до виконання ними своїх обов’язків. Класними керівниками проводиться роз’яснювальна робота з батьками з метою недопущення випадків жорстокого поводження з дітьми в сім'ях, а також відстежують  подібні випадки  з боку учнів.

Службою у справах дітей протягом 2013 року винесено попередження 14 батькам, які ухиляться від виконання батьківських обов’язків, з ними проводилася відповідна роз’яснювальна робота.

Проведено 12 виїздів « мобільного соціального офісу» в сільські, селищні ради з метою надання громадянам соціальної підтримки.

Радехівським РЦСССДМ протягом 2013 року здійснено 1281 соціальне інспектування сімей в складних життєвих обставинах. Соціальним супроводом Радехівського РЦСССДМ у 2013 році було охоплено 159 сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах, в яких виховується 409 дітей. Соціальними послугами з метою недопущення потрапляння в  складні життєві обставини охоплено 336 сімей з дітьми.

Управлінням соціального захисту населення проведено 273 обстеження матеріально- побутових умов сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, з них 217 сімям за рішенням комісії, як виняток, надано допомогу. Здійснено 424 спільних відвідування державними соціальними інспектороми та соціальними працівниками РЦСССДМ сімей, які отримують одноразову допомогу при народженні дитини, з метою здійснення контролю за цільовим використанням допомоги.

Протягом 2013 року службою у справах дітей спільно з відділом освіти райдержадміністрації, КМСД РВ ГУМВСУ та РЦСССДМ з метою своєчасного виявлення бездоглядних та безпритульних дітей проведено 32 рейди: « Вокзал», « Діти вулиці», « Канікули», « Ялинка», в ході яких проінспектовано 214 сімей, 23 дітей поставлено на профілактичний облік в службі у справах дітей. В рамках проведення всеукраїнського рейду « Урок» у серпні- жотні 2013 року проведено районний рейд. За наслідками рейдів до відповідальності притягнено  65 осіб.

З метою розширення кількості послуг, що надаються дітям та сім’ям фахівцями з соціальної роботи РЦСССДМ надано 8 716 індивідуальних послуг для недопущення потрапляння сімей в складні життєві обставини. Виїзний консультаційного пункту не діяв  через відсутність фінансування.

З метою упорядкування системи обліку бездоглядних і безпритульних дітей  службою у справах дітей райдержадміністрації забезпечено функціонування та удосконалення Єдиної інформаційно-аналітичної системи «Діти». На кінець 2013 року у Радехівському районі на обліку перебувало 87 дітей- сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та 77 дітей з сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах(68 дітей, батьки яких ухиляються від виконання батьківського піклування; 0 дітей, які залишають місце постійного проживання; 9 дітей, які зазнали насильства в сім’ї).

З метою зменшення кількості бездоглядних та безпритульних дітей  на території району розпорядженням голови райдержадміністрації від 9 квітня 2013 року № 94 затверджено план заходів з виконання у 2013 році Національної стратегії профілактики соціального сирітства на період до 2020 року, до якого включено весь комплекс заходів з попередження сирітства. Це і раннє виявлення сімей, і надання соціальних послуг для батьків та дітей, забезпечення соціального супроводу осіб з числа дітей-сиріт, підвищення якості соціальних послуг, що надаються. 

 

                  Соціальний захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених

                                 батьківського піклування

 

16. Розвиток сімейних форм виховання та забезпечення влаштування туди дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

17. Інформування громадськості з питань усиновлення, влаштування під опіку/піклування, в прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

 

Службою у справах дітей розміщено у районній газеті « Народна справа» 4 матеріали про сімейні форми виховання. Проведено акцію до Дня усиновлення. Інформаційна кампанія у ЗМІ району та серед християнських релігійних громад протягом 2013 року здійснювалася і РЦСССДМ.

Протягом року службою у справах дітей проводилася робота по відкриттю в районі дитячого будинку сімейного типу в м. Радехів. На кінець року вся проектна документація вже розроблена, необхідне закладення в місцевому бюджеті  315, 6 тис. грн., що становить 30%  від вартості будівництва дитячого будинку сімейного типу.

Протягом 2013 року на навчання до Львівського обласного ЦСССДМ було скеровано 3 кандидатів на створення прийомної сімї, яких за результатами навчання поставлено на облік в службі у справах дітей. Крім того, на облік опікунів/піклувальників поставлено 9 осіб.

Службою у справах дітей протягом 2013 року влаштовано під опіку/піклування 9 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них, 3 дітей потрапили в сім’ї з інтернатних закладів, тільки одну дитину було влаштовано до дитячого будинку. Одну дитину було усиновлено. Жодної дитини не було влаштовано в прийомну сімю, протягом року здійснювалася робота по налагодженню контактів між кандидатами у прийомні батьки та дітьми з інтернат них закладів.

 

Соціальним супроводом РЦСССДМ було охоплено дві особи з числа дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування  а соціальними послугами 47 дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування  в ході якого  даним особам надавалися соціальні послуги спрямовані на їх соціальну адаптацію, профілактику здорового способу життя, розвиток та покращення життєвих вмінь та навичок.

                                          Захист дітей- інвалідів

Захист інвалідів з боку держави, в тому числі і дітей-інвалідів, полягає у наданні грошової допомоги, засобів пересування, протезування, орієнтації і сприйняття інформації, пристосованого житла, і встановленні опіки або стороннього догляду, а також пристосуванні забудови населених пунктів, громадського транспорту, засобів комунікацій і зв’язку до особливості інвалідів. Відповідно до інформації, наданої Радехівською ЦРЛ, на території району проживають 224 дитини – інваліди. За 8 місяців 2013 року вперше визнано інвалідами 8 дітей. У 2013 році діти-інваліди отримали медикаментів на безкоштовне лікування на суму 15 634 грн., що становить 76,26 грн. на одну дитину. За 9місяців 2013 року скеровано 7 дітей – інвалідів на санаторно – курортне лікування згідно профілю захворювання по путівках МОЗ України. Четверо батьків відмовилися з різних причин від санаторно–курортного лікування. Стаціонарне лікування в умовах ЦРЛ отримало 5 дітей, в обласних умовах – 26 дітей. Видано висновків ЛКК для індивідуального навчання в домашніх умовах 26 дітям – інвалідам. На реалізацію Закону України « Про внесення змін до Закону України «Про державну соціальну допомогу  дітям – інвалідам та інвалідам з дитинства» переглянуто медичну документацію дітей і скеровано на перекомісію для визнання їх дітьми – інвалідами підгрупи «А» - 11 дітей. У зв’язку з виздоровленням знято з обліку 2 дітей – інвалідів, 1 дитина вибула з району.

Управлінням соціального захисту населення проводиться виплата  державних соціальних допомог 203 дітям-інвалідам, з них: 42 особи отримують надбавки на догляд за дітьми-інвалідами віком до 6 років; 136 осіб отримують надбавки на догляд за дітьми-інвалідами віком від 6 до 18 років; 25 особам надбавка на догляд не виплачується у звязку із їх працевлаштуванням. Проведено 48 обстежень по догляду за дітьми-інвалідами, одній особі припинено надбавку на догляд. Забезпечено 5 дітей-інвалідів технічними засобами реабілітації відповідно до потреб.

Відділом освіти розміщено на своєму сайтінормативно-правові акти, якими встановлено правову основу навчання дітей, що потребують корекції фізичного  та розумового розвитку, забезпечено дітей - інвалідів послугами навчальних закладів незалежно від стану здоров’я таких дітей та їх місця проживання і виховання. Забезпечено безперешкодний доступ та предметне середовище для дітей з вадами психофізичного розвитку в умовах ЗНЗ, ДНЗ. Поновлено банк даних дітей з інвалідністю за нозологіями, для визначення оптимальних умов та програм навчання. Залучено  дітей з інвалідністю до участі у  фестивалях творчості для осіб з обмеженими фізичними можливостями. Забезпечено умови психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами. Залучено дітей з інвалідністю до  гуртків при Радехівській районній школі мистецтв.

Радехівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснювався соціальний супровід 16 сімей, в яких виховуються діти-інваліди.

Серед дітей- сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на обліку в службі у справах дітей Радехівської райдержадміністрації є одна дитина-інвалід, яка навчається у Львівському навчально-реабілітаційному центрі «Мрія». Ця дитина виховується у дитячому будинку сімейного типу. Службою у справах дітей протягом 2013 року було обстеженно житлово-побутових умов та стан виконання батьківських обов’язків у 13 сім’ях, які опинилися у складних життєвих обставинах, та виховують дітей-інвалідів. Встановлено, що державна допомога на дітей- інвалідів в цих сім’ях спрямовується виключно на задоволення потреб дітей. Службою у справах протягом 2013 року також проведено 3 перевірки Лопатинської загальноосвітньої школи-інтернату для дітей з вадами розумового розвитку, в ході яких встановлено, що 118 дітей, які навчалися у закладі в 2013 навчальному році, перебувають на частковому державному забезпеченні та мають належні умови утримання. Діти забезпечені належним лікуванням, відповідно до кошторисних призначень на 2013 рік передбачено 35500.00 грн. на медикаменти та перев’язувальні матеріали. Вихованці школи-інтернату навчаються за програмами для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей. Для кожної дитини розроблено індивідуальні програми реабілітації.

                Боротьба з використанням дитячої праці

18. Здійснення заходів на боротьбу з використанням дитячої праці.

За фактом працевлаштування дитини у 2012 році державною інспекцією з питань праці та службою у справах дітей у 2013 році було здійснено одну перевірку стану дотримання законодавства про працю дітей. Протягом 2013 дозволи на працевлаштування дітей не видавалися.

 

             Ліквідація торгівлі дітьми, сексуальної експлуатації,

                     інших форм  жорстокого поводження з ними

 

19. Підвищення ефективності профілактичної та роз’яснювальної роботи серед батьків з метою запобігання жорстокому поводженню з дітьми.

20. Удосконалення процедур щодо виявлення дітей, які потерпіли від різних форм насильства.

 

З метою виявлення дітей, які потерпіли від насильства в сім’ї практичними психологами у 12 загальноосвітніх навчальних закладах проведено семінари-практикуми: «Психодіагностика та корекція агресивної поведінки дітей дошкільного віку», «Методика проведення тренінгу з міжетнічної толерантності», «Психолого-педагогічні аспекти профілактики насильства в молодіжному середовищі», «Забезпечення захисту прав і законних інтересів дітей.

Згідно з законодавством служба у справах дітей, районний центр для сім’ї, дітей та молоді, РВ ГУМВСУ, заклади освіти та охорони здоров’я, структурні підрозділи, на які покладено функції з питань попередження насильства в сім’ї здійснюють заходи щодо попередження та подолання всіх видів насильства щодо дітей, зокрема надають необхідну допомогу дітям - жертвам насильства. У 2013 році на обліку дітей, які зазнали насильства в сім’ї перебувало 9 дітей.

 

                          Захист прав дітей, які вчинили правопорушення

 

21. Профілактика правопорушень серед дітей, зменшення кількості злочинів, вчинених дітьми

 

Відповідно до ст. 3 Закону України « Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей» службою у справах дітей та кримінальною міліцією у справах дітей  здійснюється діяльність, спрямовану на виявлення та усунення причин та умов, що сприяють вчиненню дітьми правопорушень

(протягом 2013 року проведено 39 рейдів в усіх населених пунктах району,  18 лекцій в загальноосвітніх навчальних закладах району), а також на поведінку окремих дітей (протягом 2013 року з 14 неповнолітніми, які вчинили правопорушення проводилася профілактична робота).  

Відділом освіти райдержадміністрації та педагогічними працівниками загальноосвітніх навчальних закладів з метою патріотичного та правового виховання учнівської молоді проведено дні та тижні правових знань. Проведено  І і ІІ  етапи Всеукраїнської  олімпіади  з правознавства. Організовано роботу правових консультаційних пунктів  в загальноосвітніх  навчальних  закладах.

Учні ЗОШ І-ІІІ ст. №2 м. Радехова постійно беруть участь у  Всеукраїнському  турнірі юних  правознавців. В загальноосвітніх  навчальних  закладах району  проведено години  права, зустрічі  за „круглим столом”, дні інформування, зустрічі, діалоги, дні милосердя, уроки  доброти.


Про проведену роботу з виконання плану заходів по профілактиці соціального сирітства

      

З метою раннього виявлення сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, виховання відповідального батьківства, запобігання випадкам відібрання дитини від батьків упродовж 2013 року службою у справах дітей Радехівської райдержадміністрації проведено 32 рейди по виявленню сімей з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, в ході яких проінспектовано 214 сімей. 23 дітей з цих сімей поставлено на профілактичний облік, з ними проводиться відповідна робота. Протягом 2013 року Радехівським РЦСССДМ здійснено 1281 соціальне інспектування різних категорій сімей. В місцевому "Банку даних сімей” станом на 31.12.2013  перебували 224 сім’ї, що опинилися  у складних життєвих обставинах, в яких виховується 546 дітей.  Протягом  2013 року було виявлено та поставлено на облік 76 нових сімей, що опинилися  у складних життєвих обставинах, в яких виховується 150 дітей. Соціальним супроводом  Радехівського РЦСССДМ за цей період охоплено 159 сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах, в яких виховується 409 дітей. Соціальними послугами з метою недопущення потрапляння в складні життєві обставини охоплено 336 сімей з дітьми.

          З метою надання  соціальних послуг для батьків, діти яких перебувають у інтернатних закладах, спрямованих на вивчення можливості для повернення дітей на виховання у біологічну сім’ю, фахівцями РЦСССДМ протягом 2013 року здійснено соціальні інспектування умов проживання сімей даної категорії та проводилася інформаційна і профілактична робота з батьками. З інформації служби у справах дітей, 77 дітей, батьки яких ухиляються від виконання батьківських обов’язків, та які знаходяться на обліку в службі у справах дітей, 11 перебувають в інтернатних закладах (9 дітей, відповідно до довідки ПМПК, навчаються в Лопатинській загальноосвітній школі-інтернаті, 2 дітей - в Червоноградській загальноосвітній школі-інтернаті). Минулого року жодна дитина з тих, що мають батьків та перебувають на обліку, до інтернатних закладів влаштована не була. Ведеться робота по поверненню у рідну сім’ю 2 дітей з інтернату м. Червонограда.

           Соціальними інспекторами управління соціального захисту населення райдержадміністрації проведено 273 обстеження матеріально-побутових умов малозабезпечених сімей, які звертаються за призначенням допомоги на комісію, з них 4 сім’ям відмовлено в наданні допомоги в зв’язку з нецільовим використанням коштів.

         Здійснено 424 спільних відвідувань державним соціальним інспектором та соціальним працівником центру сімей, які отримують одноразову допомогу при народженні дитини. 2 сім’ям допомогу призупинено в зв’язку з нецільовим використанням коштів. Проведено 48 обстежень по догляду за дітьми-інвалідами, одній особі припинено надбавку на догляд.

        Класними керівниками та класоводами навчальних закладів району проводиться робота з батьками та дітьми, в рамках якої проводяться дні відкритих дверей, працюють батьківські лекторії, індивідуальні бесіди з дітьми.

Соціальним супроводом РЦСССДМ було охоплено дві особи з числа дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, в ході якого даним особам надавалися соціальні послуги, спрямовані на їх соціальну адаптацію, профілактику здорового способу життя, розвиток і покращення життєвих вмінь та навичок. Щодо забезпечення захисту житлових прав осіб з числа дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, то на кінець 2013 року двоє осіб не забезпечені житлом, вони включені до районної програми з забезпечення житлом на 2013- 2015 роки.

      Щодо працевлаштування осіб з числа дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, то за звітний період Радехівським районним центром зайнятості було працевлаштовано 2 осіб.

З метою популяризації сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, РЦСССДМ проводилася інформаційна  компанія у ЗМІ району та серед християнських релігійних громад. Службою у справах дітей в районній газеті « Народна справа» було розміщено 4 матеріали про сімейні форми виховання, скеровано на навчання у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни (піклувальники) 2 кандидатів. РЦССДМ році було скеровано на навчання до Львівського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді трьох кандидатів на створення прийомної сімї (одне подружжя та одну особу). Усі скеровані на навчання кандидати успішно його пройшли  та отримали відповідні  рекомендації на створення прийомних сімей.

З метою підвищення якості соціальних послуг фахівцями із соціальної роботи РЦСССДМ проводить методичні наради, в ході яких фахівці мають змогу ознайомитися із змінами в законодавстві, підходами та пріоритетними напрямками державної соціальної політики, обмінятися досвідом та напрацюваннями один з одним, отримати відповіді на ті чи інші проблемні питання. Фахівці центру брали участь у міжрайонному семінар-навчанні, що були організовані Львівським ОЦСССДМ та виконавчою службою з метою   підвищення якості соціальних послуг  та налагодження співпраці.

 

       Минулого року РЦСССДМ проводилася інформаційна, роз’яснювальна та профілактична робота, спрямована на попередження відмов від новонароджених дітей серед вагітних жінок та їх соціального оточення, що належать до групи ризику, а також налагоджена співпраця центру із пологовим відділенням Радехівської ЦРЛ. В результаті проведення спільної роботи медпрацівників та працівників РЦСССДМ випадків відмови породіллями від дітей в пологовому відділенні Радехівської ЦРЛ у 2013 році не було.  


25 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, побували в театрі

 

 24 грудня в рамках акції «Святий Миколай дітям», що проводиться департаментом соціального захисту населення ЛОДА, при сприянні управління соціального захисту населення райдержадміністрації і служби у справах дітей райдержадміністрації було організовано поїдку 25 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, в Львівський Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької. Транспортом забезпечив дітей для здійснення поїздки у м. Львів відділ освіти райдержадміністрації. Після перегляду новорічної вистави «Журавлине пір'ячко» дітям було вручено солодкі подарунки. Під час поїдки до театру дітей пільгових категорій супроводжували троє працівників служби у справах дітей райдержадміністрації. Як зазначила начальник відділу профілактики служби у справах дітей Радехівської райдержадміністрації В.Янсевич, під час подорожі працівники служби у справах дітей РДА розповідали дітям як на території району виконуються завдання і доручення Президента України щодо захисту прав дитини. 


Тиждень правових знань в Лопатинській загальноосвітній школі – інтернаті

 

 На запрошення директора Лопатинської загальноосвітньої школи – інтернату В.Курницького працівники служби у справах дітей Радехівської райдержадміністрації і кримінальної міліції у справах дітей Радехівського РВ ГУ МВСУ у Львівській області побували в даному освітньому закладі, де провели лекцію на правовиховну тематику для учнів середніх і старших класів. Даний захід відбувся у рамках проведення у школі тижня правових знань. Начальник відділу профілактики служби у справах дітей Радехівської райдержадміністрації В.Янсевич та оперуповноважений кримінальної міліції у справах дітей В.Зозуля детально розповіли школярам про те, як на території району виконуються завдання і доручення Президента України щодо захисту прав дитини. Зокрема, начальник відділу профілактики служби у справах дітей Радехівської райдержадміністрації В.Янсевич зазначила: «З метою сприяння реалізації нових соціальних ініціатив Президента України «Діти – майбутнє України» та на виконання розпорядження голови Радехівської райдержадміністрації М.Богіри від 4 липня 2011 року № 484 «Про затвердження плану заходів з виконання загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на період до 2016 року в Радехівському районі» проводяться заходи щодо підтримки територіальними громадами бездоглядних дітей і дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах». Оперуповноважений кримінальної міліції у справах дітей В.Зозуля повідомив, що протягом 2013 року працівниками КМСД Радехівського РВ ГУ МВС України в Львівській області було проведено ряд профілактичних заходів, основною метою яких було недопущення вчинення неповнолітніми злочинів та протидія скоєнню адміністративних правопорушень неповнолітніми. Під час профілактичних заходів перевірялися вокзали, місця скупчення дітей з метою виявлення неповнолітніх, які ведуть бродячий спосіб життя, вживають алкогольні напої та курять тютюнові вироби. Цього року за продаж неповнолітнім тютюнових виробів та алкогольних напоїв було складено 5 адміністративних протоколів на власників торгівельних об’єктів. В.Зозуля наголосив: «Наступного року працівниками кримінальної міліції у справах дітей Радехівського РВ ГУ МВС України в Львівській області буде посилена робота у напрямку виявлення фактів продажу тютюнових виробів та алкогольних напоїв неповнолітнім на території Радехівського району». 

 

Благодійна акція для 50 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

  

 

10 грудня, напередодні Дня Святого Миколая, в Радехівському районному Народному домі зібралося 50 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, разом із своїми опікунами, піклувальниками, прийомними батьками. Цього дня Всеукраїнська громадська християнсько – просвітницька організація «Нова надія» спільно з американською громадською організацією «CЕRI» (Швидка допомога для дітей), за підтримки Львівської обласної державної адміністрації та Радехівської районної державної адміністрації створили для дітей свято з усіма його атрибутами: різдвяна вистава, цінні подарунки. Розпочав свято заступник голови райдержадміністрації Д.Дибайло, який привітав гостей, подякував волонтерам за їхню роботу, побажав веселих свят дітям та їх опікунам. Керівник служби у справах дітей райдержадміністрації Оксана Пригара також щиро подякували американським волонтерам за благодійну допомогу. Після різдвяної театралізації виступив лідер американської благодійної організації «СERI» Клейм Палф, який сказав, що хоч Україна і США розташовані далеко, але всіх людей єднає добрі справи і віра у Бога. За словами Клейм Палфа, їхня організація тісно співпрацює з благодійними організаціями в різних країнах світу. Цього року за сприяння Всеукраїнської громадської християнсько – просвітницької організації «Нова надія» шістнадцять волонтерів з Сполучених Штатів Америки прибули вперше на Україну і свою благодійну акцію розпочали на Львівщині. Американські гості разом з працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації роздали всім присутнім дітям зимове взуття, шапочки, рукавички. Діти були задоволені, тому що отримали нові добротні чобітки, які мали змогу приміряти та обрати для себе ту чи іншу модель та стильні теплі шапочки. Така благочинна акція для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування була не єдиною протягом грудня 2013 року. Благодійний фонд імені професора Ярослава Ганіткевича, особисто сам професор, за рекомендацією служби у справах дітей, вручив 5 дітям-сиротам Радехівщини стипендію, яку вони й надалі зможуть отримувати до закінчення навчання в загальноосвітніх навчальних закладах.

 

   Навчання для опікунів (піклувальників)

 

 23 жовтня в сесійній залі районної ради під керівництвом заступника голови Радехівської райдержадміністрації Дмитра Дибайла відбулися навчання для опікунів (піклувальників) над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку в службі у справах дітей  Радехівської райдержадміністрації. Розпочинаючи навчання заступник голови Радехівської райдержадміністрації Дмитро Дибайло наголосив: «Вдосконалення роботи соціальних служб району щодо повнішого охоплення соціальними послугами найуразливіших категорій населення і перш за все дітей, ранньому виявленню проблемних сімей та надання їм підтримки сприятиме реалізації соціальних ініціатив Президента України «Діти - майбутнє України». Навчання проводили працівники служби у справах дітей райдержадміністрації. Заступник керівника служби І.Мазуревич розповіла присутнім про права та обов’язки опікунів (піклувальників). Вона звернула увагу на необхідність вжиття заходів щодо захисту цивільних прав підопічних, а саме подання звернення в суд щодо стягнення з батьків аліментів на утримання дітей. Головний спеціаліст служби у справах дітей райдержадміністрації О.Бойко ознайомила опікунів (піклувальників) з процедурою подання позовної заяви про стягнення аліментів та надала методичну допомогу у підготовці цих документів.

 

Лекція у Вузлівському природничо-економічному ліцеї

  

З метою виконання нових соціальних ініціатив Президента України «Діти – майбутнє України», вдосконалення роботи соціальних служб щодо повнішого охоплення соціальними послугами найуразливіших категорій населення району, раннього виявлення проблемних сімей та надання їм підтримки 18 жовтня начальником відділу профілактики бездоглядності, безпритульності та правопорушень серед дітей служби у справах дітей райдержадміністрації  В.Янсевич і провідним спеціалістом служби у справах дітей райдержадміністрації С.Літовінською була проведена лекція на тему: «Вчинок, відповідальність, наслідок»  у Вузлівському природничо-економічному ліцеї з учнями  8 та 9 класів.  Цього ж дня працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації в с.Вузлове проведено обстеження умов проживання дітей-інвалідів, дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, та стану виконання батьківських обов’язків їхніми батьками.

Безкоштовна циркова вистава для дітей-сиріт

 

 

Напередодні нового навчального року, 30 серпня 2013 року, цирк «Кобзов Україна» проводив у Львові безкоштовну виставу для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На виконання однієї з соціальних ініціатив Президента України «Сімейний затишок – дітям-сиротам та дітям, які залишилися без батьківського піклування» та  за сприяння відділу  освіти, молоді та спорту, служби у справах дітей Радехівської райдержадміністрації 20 дітей цієї категорії з Радехівщини відвідали благодійну виставу. Діти весело провели час в колі улюблених «мультяшних» героїв, двох веселих клоунів, побачили виступи переможців міжнародних циркових конкурсів, зарубіжних циркових артистів.

 
 

 

 З метою попередження негативних ситуацій у сім’ях з дітьмиУпродовж минулого тижня відповідно до ст.4  Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», з метою реалізації однієї з нових соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича щодо  попередження негативних ситуацій у родині, особливо у сім’ях з дітьми, та надання своєчасної допомоги працівниками служби у справах дітей Радехівської райдержадміністрації здійснено соціальне інспектування 15 сімей, які перебувають на профілактичному обліку, та сімей, щодо яких надійшла інформація від суб’єктів соціальної роботи з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах. Рейдами було охоплено такі населені пункти: м.Радехів, с.Йосипівка, с.Полове,  с.Тетевчиці. В результаті обстеження в Радехівський РВ ГУМВСУ у Львівській області службою у справах дітей подано документи на притягнення  громадянки С. до адміністративної відповідальності за неналежне виконання своїх батьківських обов’язків. Відповідно до інструкції про порядок складання звіту про неповнолітнього у кримінальному провадженні, працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації проводилися бесіди з неповнолітніми та їх батьками, а також були складені звіти щодо двох неповнолітніх у кримінальному провадженні. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 р. № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини» працівниками відділу опіки та піклування служби у справах дітей райдержадміністрації проводилася робота зі збору матеріалів, необхідних для розгляду питань, які виносяться на засідання комісії з питань захисту прав дитини у серпні 2013 р. 

 

В м.Радехові буде збудовано  дитячий будинок сімейного типу

 На виконання однієї з нових соціальних ініціатив Президента України «Сімейний затишок – дітям-сиротам та дітям, які залишилися без батьківського піклування» керівництвом Львівської облдержадміністрації вживаються заходи щодо влаштування дітей, які проживають в інтернатах, у сімейні форми виховання, бо, на жаль, в області є 2801 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування. На Львівщині в сімейних формах виховується 2349 дітей, що становить 83,9 % від загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 2067 дітей  виховуються в сім’ях опікунів (піклувальників) та 282 дитини в 92 прийомних сім’ях і 22 будинках сімейного типу. За звітний період в сімейні форми виховання влаштовано 463 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, в тому числі: усиновлено 72 дитини; створено 10 прийомих сімей, в які влаштовано 20 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; створено 3 дитячі будинки сімейного типу, в які влаштовано 21  дитину-сироту та дитину, позбавлену батьківського піклування; влаштовано під опіку(піклування) громадян 350  дітей. На виплату державної соціальної допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях спрямовано 9143,6 тисячі гривень.

 На сьогодні в районі нараховується 84 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки. З них в інтернатних установах різних типів виховується 13 дітей, а ще - чимало дітей відправлено в інтернати за заявою батьків, котрі опинилися у складних життєвих обставинах і не в змозі забезпечити своїх чад. Щорічно в районі близько десятка дітей залишаються без батьківської опіки, зокрема через безвідповідальне ставлення батьків до своїх обов’язків і жорстке поводження з дітьми, через батьківський алкоголізм і наркоманію. До 2020 року, як обіцяє уповноважений Президента України з прав дитини Ю.Павленко, ми повинні забути про те, що таке сирітство. «Діти мають виховуватися в сім’ях» - це не пусті слова, оскільки Указом Президента України від 22 жовтня 2012 року затверджено «Національну стратегію профілактики соціального сирітства на період до 2020 року», якою передбачено реформування інтернатних закладів, виявлення причин та недопущення, як наслідок, такого явища  як сирітство. В Львівській області і, зокрема у Радехівському районі, заплановані та втілюються в життя заходи на її виконання. Розпорядженням голови Радехівської райдержадміністрації М.Богіри від 9 квітня 2013 року № 94 затверджено план заходів з виконання у 2013 році Національної стратегії профілактики соціального сирітства на період до 2020 року у Радехівському районі. У плані заходів передбачено, що соціальними службами, закладами освіти та медицини району значно активізується робота по ранньому виявленню сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, наданню соціальних послуг та забезпеченню соціального супроводу таких сімей і дітей з них, а також дітей з інтернатних закладів.

На початку цього року Радехівщина взяла участь у конкурсі з визначення земельних ділянок під будівництво дитячих будинків сімейного типу, організованому головою Львівської облдержадміністрації. За погодженням з органами місцевого самоврядування району на конкурс було подано земельні ділянки в місті Радехові, селах Вузлове та Бабичі. За результатами конкурсної комісії під головуванням голови Львівської облдержадміністрації В.Шемчука була відібрана земельна ділянка на території м.Радехова. Рішенням ХХХІІІ сесії VІ скликання Радехівської міської ради Радехівській райдержадміністрації надано дозвіл на розробку детального планування території в місті Радехові на вулиці Рильського для будівництва дитячого будинку сімейного типу. Сподіваюся, що за підтримки керівництва області, району, міста та депутатів міської ради в  м.Радехові буде збудовано дитячий будинок сімейного типу. В нашому місті за державні кошти буде збудовано садибу для сім’ї, яка візьме на виховання кілька дітей, які сьогодні перебувають в Червоноградській загальноосвітній школі-інтернаті для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Діти отримають домівку, де на них чекатимуть нові батько та мати. На даний час проводиться прийом заяв від бажаючих взяти на виховання дітей. За інформацією просимо звертатися в службу у справах дітей райдержадміністрації  за адресою: м.Радехів, проспект Відродження, 3, кабінет 40.

                                                                          Оксана ПРИГАРА,

керівник служби у справах дітей райдержадміністрації


                                                                                                                           СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ                                                                                    
                                                                                                              Радехівської райдержадміністрації

 

                                   80200, м. Радехів, проспект Відродження, буд.3, к. 40.41;
                                                                                                                             тел.,факс: (2
55) 2-15-56

                                                                                                                    e-mail: rad_ slujbaCD@ukr.net

 

       Служба справах дітей є самостійним структурним підрозділом Радехівської райдержадміністрації, на який покладається завдання здійснення соціального захисту дітей, в тому числі і дітей- сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування і профілактики серед них правопорушень. Робота служби у справах дітей Радехівської райдержадміністрації спрямована на виконання Законів України від 24.01.1995 р. № 20/95-ВР «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», від 26.04.2001 р. № 2402-ІІІ «Про охорону дитинства», від 13.01.2005 р. № 2342-IV«Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», від 05.03.2009 р. № 1065-VІ «Про Загальнодержавну програму «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року»; Указів Президента України від 11.07.2005 року № 1086/2005 «Про першочергові заходи щодо захисту прав дітей», від 04.05.2007 р. №376/2007 «Про додаткові заходи щодо захисту прав та законних інтересів дітей», від 16.12.2011 р. №1163/2011 «Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні», від 22.10.2012 р. №609/2012 «Про національну стратегію профілактики соціального сирітства на період до 2020 року», Постанови Верховної /spanРади України «Про дитячу безпритульність в Україні та шляхи подолання цього явища» від 06.09.2005 року № 2796 – ІV, розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 р. №329-р «Про затвердження плану заходів з виконання у 2012 році Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини" на період до 2016 року», відповідної регіональної та міської програм, постанов Кабінету Міністрів України від 26.04.2002 року № 565 «Про затвердження Положення про прийомну сім’ю», від 26.04.2002 р. №564 «Про затвердження Положення про дитячий будинок сімейного типу», від 24.09.2008 р. №866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дітей», від 08.10.2008 р. № 905 «Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей», рішень колегії служби у справах дітей обласної державної адміністрації, з метою реалізації державної політики з питань соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та вчиненню правопорушень дітьми. Структура служби
 у справах дітей

 
Радехівської райдержадміністрації

 


 

п/п

Посада

Прізвище, ім’я,

по батькові

1.

Керівник служби у справах дітей

 

Пригара Оксана Іванівна3.

Головний спеціаліст відділу опіки та піклування над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, усиноtd width=влення, запровадження сімейних форм виховання дітей

 

Бойко Ольга Ігорівна

4.

Головний спеціаліст відділу опіки та піклування над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, усиновлення, запровадження сімейних форм виховання дітей 

 

Булавчук Олександр Васильович

5.

Начальник відділу з питань профілактики бездоглядності, безпритульності та правопорушень серед дітей

 

Янсевич Віра Петрівна

6.

Головний спеціаліст відділу з питань профілактики бездоглядності, безпритульності та правопорушень серед дітей

 

Свистун Марія Вікторівна

7.

Провідний спеціаліст відділу з питань профілактики бездоглядності, безпритульності та правопорушень серед дітей

 


8.

Провідний спеціаліст відділу з питань профілактики бездоглядності, безпритульності та правопорушень серед дітей

 

Яроцька Ярослава Михайлівна

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                    розпорядженням голови Радехівської    

                                                                    районної державної адміністрації

                                                                     від «29» грудня  2012 року № 1106

 

                                                                                                ПОЛОЖЕННЯ

про службу у справах дітей Радехівської районної державної адміністрації 

1. Служба у справах дітей Радехівської районної державної адміністрації Львівської області (надалі - служба) є структурним підрозділом районної державної адміністрації, який утворюється головою районної державної адміністрації, входить до її складу і підпорядкований відповідно голові районної державної адміністрації, а також підзвітний і підконтрольний службі у справах дітей  Львівської обласної державної адміністрації.

  Служба має повне і скорочене найменування.

  Повне найменування– «Служба у справах дітей Радехівської районної державної адміністрації Львівської області».

   Скорочене найменування – «СуСД РДА».

 2. Служба у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, розпорядженнями голів обласної та районної державної адміністрації.

 3. Основними завданнями служби є:

3.1. Реалізація на території району державної політики з питань соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності.

3.2. Розроблення і здійснення самостійно або разом з іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, громадськими організаціями заходів щодо захисту прав, свобод і законних інтересів дітей.

3.3. Координація зусиль місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та  організацій усіх форм власності у вирішенні питань соціального захисту дітей та організації роботи із запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності.

3.4. Встановлення опіки та піклування над дітьми, їх усиновлення, влаштування в дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї.

3.5. Здійснення контролю за умовами утримання і виховання дітей у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спеціальних установах та закладах соціального захисту для дітей усіх форм власності.

3.6. Ведення державної статистики щодо дітей.

3.7. Ведення обліку дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, усиновлених, влаштованих до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу.

4. Служба відповідно до покладених на неї завдань:

 4.1. Організовує розроблення і здійснення на території району заходів, спрямованих на поліпшення становища дітей, запобігання бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень.

4.2. Надає органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності, громадським організаціям, громадянам у межах своїх повноважень практичну, методичну та консультаційну допомогу у вирішенні питань щодо соціального захисту дітей і запобігання вчиненню дітьми правопорушень.

4.3. Здійснює усиновлення, влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, під опіку, піклування, до дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.

4.4. Забезпечує у межах своїх повноважень здійснення контролю за додержанням законодавства щодо соціального захисту дітей.

4.5. Здійснює контроль за умовами утримання і виховання дітей у спеціальних виховних установах, дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сім’ях опікунів, піклувальників, дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім’ях.

4.6. Організовує і проводить разом з іншими структурними підрозділами райдержадміністрації, районним центром соціальних служб для сім1ї, дітей та молоді, кримінальною міліцією у справах дітей заходи щодо соціального захисту дітей, виявлення причин, що зумовлюють дитячу бездоглядність та безпритульність.

4.7. Розробляє і подає на розгляд районної ради пропозиції стосовно бюджетних асигнувань на виконання програм і здійснення заходів щодо реалізації державної політики з питань дітей, спрямованої на подолання дитячої бездоглядності та безпритульності, а також утримання підпорядкованих їй закладів соціального захисту для дітей.

4.8. Розглядає в установленому порядку звернення громадян.

4.9. Забезпечує доступ до публічної інформації, розпорядником якої вона є.

4.10. Проводить інформаційно – роз’яснювальну роботу з питань, що належать до її компетенції через засоби масової інформації.

4.11. Здійснює інші функції, які випливають з покладених на неї завдань, відповідно до законодавства.

4.12. Організовує роботу з укомплектування, зберігання, обліку та використання архівних документів.

4.13. Забезпечує захист персональних даних.

4.14. Здійснює передбачені законом галузеві повноваження;

4.15. Здійснює інші передбачені законом повноваження.

5. Служба має право:

 5.1. Приймати з питань, що належать до її компетенції, рішення, які є обов’язкові для виконання органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, посадовими особами, громадянами.

5.2. Отримувати повідомлення від органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності, посадових осіб про заходи, вжиті на виконання прийнятих нею рішень.

5.3. Отримувати в установленому порядку від інших структурних підрозділів районної держадміністрацій, відповідних органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності інформацію, документи та інші матеріали з питань, що належать до її компетенції, а від місцевих органів державної статистики - статистичні дані, необхідні для виконання покладених на неї завдань.

5.4. Звертатися до органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності у разі порушення прав та інтересів дітей.

5.5. Вносити в установленому порядку пропозиції щодо удосконалення роботи райдержадміністрації у відповідній галузі.

5.6. Порушувати перед райдержадміністрацією та органами місцевого самоврядування питання про направлення до спеціальних установ, навчальних закладів усіх форм власності дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, неодноразово самовільно залишали сім’ю та навчальні заклади.

5.7. Перевіряти стан роботи із соціально-правового захисту дітей у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спеціальних установах і закладах соціального захисту для дітей усіх форм власності, стан виховної роботи з дітьми в навчальних закладах за місцем проживання, а також у разі необхідності – умови роботи працівників молодше 18 років на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності.

5.8. Представляти у разі необхідності інтереси дітей в судах, у їх відносинах з підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності.

5.9. Запрошувати для бесіди батьків або опікунів, піклувальників, посадових осіб з метою з’ясування причин, які призвели до порушення прав дітей, бездоглядності та безпритульності, вчинення правопорушень, і вживати заходів до усунення таких причин.

5.10. Порушувати перед райдержадміністрацією та органами місцевого самоврядування питання про накладення дисциплінарних стягнень на посадових осіб у разі невиконання ними рішень, прийнятих службою у справах дітей.

5.11. Укладати в установленому порядку угоди про співпрацю з науковими установами, жіночими, молодіжними, дитячими та іншими об’єднаннями громадян і благодійними організаціями.

5.12. Скликати в установленому порядку наради, семінари з питань, що належать до її компетенції.

5.13. Відвідувати дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, перебувають на обліку в службі, за місцем їх проживання, навчання, роботи, вживати заходів для соціального захисту дітей.

5.14. Користуватись в установленому порядку інформаційними базами райдержадміністрації, системами зв’язку і комунікацій, мережами спеціального зв’язку та іншими технічними засобами.

 6. Служба в установленому законодавством порядку та у межах повноважень взаємодіє з іншими структурними підрозділами, апаратом районної державної адміністрації, органами місцевого самоврядування, а також підприємствами, установами та організаціями з метою створення умов для провадження послідовної та узгодженої діяльності щодо строків, періодичності одержання і передачі інформації, необхідної для належного виконання покладених на неї завдань та здійснення запланованих заходів.

 7. Службу очолює керівник, який призначається на посаду і звільняється з посади головою районної державної адміністрації за погодженням із заступником голови облдержадміністрації та начальником служби у справах дітей  обласної державної адміністрації.

 8. Керівник служби має заступника, який за його поданням призначається на посаду та звільняється з посади головою районної державної адміністрації.

 9. Керівник служби:

 9.1. Здійснює керівництво діяльністю служби, несе персональну відповідальність за виконання покладених на неї завдань, а також за роботу підпорядкованих службі закладів.

9.2. Подає на затвердження голові районної державної адміністрації положення про службу у справах дітей райдержадміністрації.

9.3. Подає на затвердження голові районної державної адміністрації кошторис та штатний розпис служби в межах граничної чисельності та фонду оплати праці працівників.

9.4. Подає голові районної державної адміністрації пропозиції щодо призначення на посаду та звільнення з посади у порядку, передбаченому законодавством про державну службу, працівників служби, присвоєння їм рангів державних службовців, їх заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності.

9.5. Видає у межах своєї компетенції накази, організовує і контролює їх виконання.

9.6. Затверджує посадові інструкції працівників служби у справах дітей районної державної адміністрації та розподіляє обов’язки між ними.

9.7. Планує роботу структурного підрозділу, вносить пропозиції щодо формування планів роботи районної державної адміністрації.

9.8. Вживає заходів до удосконалення організації та підвищення ефективності роботи служби у справах дітей райдержадміністрації;

  9.9. Виконує обов’язки керівника служби захисту інформації (СЗІ) Єдиної інформаційно-аналітичної системи "Діти" (ЄІАС "Діти") районного рівня.

 10.  Вирішення питань, пов’язаних з усиновленням, влаштуванням дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування під опіку, піклування, до дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей покладається на окремий підрозділ, який утворюється у складі служби. Штатна чисельність такого підрозділу встановлюється залежно від кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, але не менше двох осіб.

11. Утримання служби здійснюється відповідно до законодавства.

11.1. Гранична чисельність, фонд оплати праці працівників служби затверджується головою районної державної адміністрації.

11.2. Матеріально - технічне забезпечення служби здійснює районна державна адміністрація.

11.3. Кошторис та штатний розпис служби затверджується у встановленому порядку головою районної державної адміністрації в межах визначеної граничної чисельності та фонду оплати праці її працівників.

 12. Служба є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Державного казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, власний бланк.

                                         

 

Телефони гарячих ліній, за якими ви можете отримати актуальну інформацію та перевірені дані про заходи у регіоні по недопощуенню поширення коронавірус COVID-19:

- Керівник робіт Штабу з ліквідації надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру в Радехівському районі, першого заступника голови Радехівської РДА Назара Жолобовича:
+38 063 930 06 10

- Начальник Штабу з ліквідації надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру в Радехівському районі, керівника апарату Радехівської РДА Степана Вавреньчука:
+38 067 255 67 65

 


Вітаємо Вас на офіційному сайті Радехівської районної державної адміністрації!

Радехівський район розташований у північній частині Львівської області і в сьогоднішніх межах утворений в 1965 році. Територія району становить 1144 квадратних кілометри, населення – 48,46 тисячі осіб. Усього в районі 71 населений пункт.

Веб-ресурси

  pres

  vru

  pgi

  grom

  mrd

  loda

  pkrnenn

  ipl

  sdsg

  112

  pdpn

  pdpn

  pdpn