Навігація

Останні фото

Календар

  «    Жовтень 2019    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031 
Радехівська РДА » Соціальний захист

Соціальний захист

 
   

 

 


ІНФОРМАЦІЯ

 про персонально відповідальну особу за протидію домашньому насильству

 на рівні районних державних адміністрацій

 у Львівській області

 

Адміністративно-територіальна одиниця

 Повна назва   районної державної адміністрації

Юридична адреса

 

ПІП

 персонально відповідальної особи

 

Посада

 

Контакти

(емейл, тел, факс)

Номер розпорядчого документу про  призначення  персонально відповідальної особи на виконання Постанови КМУ від 22.08.2018 №658

 РДА

Радехівський р-н

Радехівська районна державна адміністрація

м.Радехів, вул.Відродження,3

Мельник Ігор Іванович

перший заступник голови РДА

03255-4-10-70, radekhivrda@loda.gov.ua

 

№89 від 26.02.2019 р.

 

 

 

 

 

 

 

 довідка по пільговому медичному обслуговуванню осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

 

        

       Відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» громадянам 1 та 2 категорії надаються гарантовані державою пільги на безплатне придбання ліків за рецептами лікарів та безплатне позачергове зубопротезування (за винятком зубопротезування із дорогоцінних металів та прирівняних по вартості до них).

            У зв'язку зі змінами до даного Закону та згідно постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2015. № 389 «Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян»  з 1 липня 2015 року пільги на медичне обслуговування  особам 3 категорії, вдовам померлих учасників, сім’ям, які мають дитину-інваліда, інвалідність якої пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи; дітям, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та особам, які працювали за межами зони відчуження  надаються за умови, що середньомісячний сукупний дохід сім'ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (в 2019 році обмеження для надання податкової соціальної пільги становить 2690,00 грн.). Для працездатних осіб, у яких відсутні доходи до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на відповідний місяць ( у 2019 році прожитковий мінімум становить 1921,00 грн.).           

           У Радехівському районі  ПП ВКФ «Скайінвест» надає послуги з безоплатної видачі медикаментів особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, КНП «Радехівської центральної районної лікарні» проводить зубопротезування особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.  

          У 2019 році на пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи з обласного бюджету передбачені кошти в сумі 49 421,00 грн. Протягом січня-березня 2019 р. управлінням соціального захисту населення Радехівської РДА подані заявки в департамент соціального захисту населення Львівської ОДА на відшкодування вартості медикаментів особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи в сумі 6 328,38 грн. 10 особам.

Надання субсидій на житлово-комунальні послуги у грошовій формі

 

Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги», який було прийнято Верховною Радою України в листопаді 2017 року, визначено, що субсидії на оплату житлово-комунальних послуг з 1 січня 2019 року виплачуються споживачу у грошовій формі у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

На виконання цієї норми закону і відповідно до ухваленої Кабінетом Міністрів постанови №1176, з 1 січня 2019 року у грошовій (безготівковій) формі надаються субсидії тим домогосподарствам, які вперше звертаються за її отриманням.

Житлова субсидіяце державна допомога на оплату житлово-комунальних послуг, тому постановою № 1176 встановлено механізм цільового використання бюджетних коштів, передбачених на надання субсидій населенню. Якщо сім’я ощадливо споживала енергоресурси, за результатами опалювального сезону вона зможе використати залишок коштів зекономленої житлової субсидії, який утворився станом на 1 червня на її рахунку, на свій власний розсуд, тобто монетизувати або перевести їх на відкритий нею картковий рахунок в будь-якому банку країни.

Одержувачі субсидії можуть звертатися за наданням роз'яснення:

<!-- [if !supportLists] -->-        <!-- [endif] -->збудь-яких питань, пов’язаних з призначенням житлової субсидії, як і раніше до органів соціального захисту населення;

<!-- [if !supportLists] -->-        <!-- [endif] -->зпитань щодо здійснених операцій на обліковому записі в Ощадбанку - до банку, при цьому можна скористатися інформаційно-роз’яснювальними послугами операторів кол-центру банку, а також матимуть доступ до свого персонального кабінету на офіційному сайті Ощадбанку;

<!-- [if !supportLists] -->-        <!-- [endif] -->за отриманням інформації щодо спожитих послуг, нарахованих сум за послуги, розміру заборгованості (переплати) – до управителів багатоквартирних будинків, об’єднань співвласників багатоквартирного будинку, виконавців комунальних послуг.

Урядом 6 лютого 2019 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 62, якою визначено порядок надання субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг у готівковій формі. Готівкова форма буде застосована до одержувачів, яким субсидія призначена на поточний опалювальний період починаючи з жовтня-грудня 2018 року. Тобто, всі громадяни, які користувалися житловою субсидією до 01.01.2019 року, отримають субсидію готівкою з березня 2019 року для оплати за житлово-комунальні послуги, використаних в лютому 2019 року. Аналогічні виплати вони отримають у квітні (за березень) та у травні (за квітень) 2019 року.

Виплата житлових субсидій у готівковій формі буде здійснюватися органами Пенсійного фонду України тим особам, які одержують пенсії, і таким же шляхом, як виплачуються пенсії: або перерахування коштів на пенсійні рахунки в уповноважених банках, або виплата через поштові відділення, у тому числі з доставкою додому. При цьому виплата субсидії буде проводитись одночасно з виплатою пенсії пенсіонерам.

Особи, які не одержують пенсії, зможуть отримати готівкові кошти у будь-якому відділенні АТ „Ощадбанк” як грошовий переказ (через внутрішньодержавну платіжну систему „Система термінових переказів „Швидка копійка”) або на поточні рахунки в АТ „Ощадбанк” в будь-який зручний для себе час з 12 березня у найближчому відділенні «Ощадбанку», пред’явивши паспорт та ідентифікаційний номер.

Таким чином громадяни мають самостійно контролювати своє споживання житлово-комунальних послуг і своєчасну сплату підприємствамнадавачам послуг за спожитий газ, воду, електроенергію у повному обсязі, а не розмір обов’язкового платежу, як було раніше.

Щоб одержувачі субсидії використали отримані кошти на оплату житлово-комунальних послуг, запроваджуються більш жорсткі вимоги та контроль щодо своєчасності оплати житлово-комунальних послуг. Якщо досі субсидії позбавляли у випадку двомісячної простроченої заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, то тепер цей термін скоротили до місяцяТобто, якщо вчасно не оплатити комунальні послуги і сума боргу перевищуватиме 340 гривень на початок наступного місяця за інформацією надавачів житлово-комунальних послуг, то надання субсидії буде зупинено. Якщо станом на травень 2019 року домогосподарство матиме більше місяця заборгованість на суму понад 340 гривень, то субсидія на новий період 2019-2020 років йому вже не призначатиметься.

Субсидії на придбання твердого палива та скрапленого газу, як і раніше буде виплачуватися у готівковій формі на особові рахунки одержувачів  уповноважених банків або через поштові відділення.

Крім того, постановою передбачено, що з 1 травня 2019 року призначення житлової субсидії домогосподарствам, які таку субсидію отримували протягом опалювального сезону 2018/19 року, здійснюється тільки після подання нової заяви та декларації.

Нагадуємо, що громадяни, які отримують субсидію, зобов’язані повідомляти в місячний термін управління соціального захисту населення про здійснення купівлі або іншим законним способом набуття права власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб, будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг згідно із соціальною нормою житла та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування) на суму, яка перевищує 50 тис гривень (набуття права власності або володіння на транспортний засіб незалежно від розміру вартості транспортного засобу).

НОВОВВЕДЕННЯ У ПРИЗНАЧЕННІ  ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ З 1

 ТРАВНЯ 2018 РОКУ

ВАЖЛИВО! ЗМІНИ ДО ПОРЯДКУ НАДАННЯ СУБСИДІЇ!

             Стосовно подання нових заяв та декларацій

            Постановою Кабінету Міністрів У            країни від 27.04.2018 № 329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнати такою, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 р. № 1022» затверджено нову редакцію Положення про порядок призначення субсидії на наступний період лише на підставі нових заяв і декларацій (нового зразка)визначеним категоріям осіб.

   Особи, які відповідають вимогам, визначеним  Положенням про порядок призначення житлових субсидій а саме:

   - за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи,  які враховуються під час призначення житлової субсидії; вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та/або вони не сплатили єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії;

   - внутрішньо переміщені особи;

   - особи, члени сімї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства;

   - особи, які є орендарями житлових приміщень( будинків);

   - особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають.

     Постановою скасовані форми заяви і декларації, що були затверджені  Постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2015 № 106. Враховуючи, що з 01.05.2018 для призначення субсидії враховуються доходи членів сім’ї осіб із складу домогосподарства незалежно від адреси реєстрації їх місця проживання (тобто також у разі, коли їх зареєстроване місце проживання відмінне від адреси домогосподарства), такі особи зобов’язані із заявою та декларацією про майновий стан нового зразка звернутися до управління соціального захисту населення.

Увага! Громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення житлової субсидії та на визначення її розміру. 
<!-- [if !supportLineBreakNewLine] -->
<!-- [endif] -->

КОЛИ СУБСИДІЯ НЕ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ

Визначено такі випадки, коли субсидія не призначається (у тому числі на наступний період):

   - за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії;

  - вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії;

  - вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії;

  - перевищення встановленої площі житлового приміщення 120 кв. м. для квартири і 200 кв. м. для індивідуальних будинків ( крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування);

  - наявність транспортних засобів, з дати випуску яких минуло менше 5 років;

  - здійснення покупки  на суму більше 50 тис. грн.. (у т. ч. набуття права власності );

  - наявність заборгованості з оплати житлово – комунальних послуг більш ніж за 2 місяці.

 

ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЇ ЗА РІШЕННЯМ КОМІСІЇ

Субсидія призначається  за рішенням комісії (у тому числі на наступний період) у таких випадках:

  - на понаднормову площу житла ( збільшену не більше ніж на 30%) непрацюючим непрацездатним особам;

  - якщо у працездатної особи відсутній дохід або її дохід менший мінімальної заробітної плати та вона не сплатила єдиний соціальний внесок у мінімальному розмірі. Таке рішення не може бути прийнято щодо осіб, які перебували за кордоном більше 60 діб.

   - за фактичним місцем проживання внутрішньо переміщеним особам;

   - без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих ( враховуючи норми щодо розміру отриманих ними доходів та перебування за кордоном).

    -  за наявність транспортних засобів, з дати випуску яких минуло менше 5 років;

    - у разі купівлі ( або набуття права власності) житла, земельної ділянки, товарів або оплати послуг на суму більше 50 тис. грн.;

     - за наявності заборгованості  з оплати послуг понад 2 місяці, загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340 грн.).

 

СТОСОВНО ОБРАХУВАННЯ ДОХОДУ ДЛЯ ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЇ

     Під час призначення субсидії у травні на неопалювальний сезон враховуються доходи за ІІІ – ІV квартали попереднього року (крім пенсії) за даними ДФС, Пенсійного фонду України. Розмір пенсії враховується за квітень.

  Важливим є те, що враховуються доходи членів сімї осіб із складу домогосподарства у разі, коли член сімї зареєстрований за іншою адресою.

    Також  переглянуто розміри доходів, які враховуються до сукупного доходу для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платником єдиного податку, а також для працездатних осіб, у яких відсутні доходи або доходи яких менше розміру мінімальної та які не сплачують єдиний соціальний внесок.

   Доходи від реалізації молока, враховуються доходи у розмірі 30% нарахованих сум. Відповідна норма застосовується за умови подання заявником документів, що підтверджують суму доходу від реалізації молока.

 

ЩОДО СПЛАТИ ЗА ПОСЛУГИ ОТРИМУВАЧАМИ СУБСИДІЇ

      Постановою введено обов’язок громадян, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово – комунальних послуг, щомісячно сплачувати обов’язкову частку плати за послуги незалежно від обсягу спожитих послуг. У разі несплати обов’язкової частки плати надання субсидії припиняється за поданням надавачів послуг.

 

ЗМІНИ ДО СОЦІАЛЬНИХ НОРМАТИВІВ

      Також внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 р. № 409, якими переглянуто соціальні норми споживання газу та електроенергії для потреб опалення і відповідні коригуючи коефіцієнти, а також скасовано норму площі житла у розмірі 75 кв. м. для домогосподарств, що складаються з однієї або двох непрацездатних осіб.   

         З 1 травня 2018 року встановлено соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами у розмірі 4,5куб.метра природного газу на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період та 30кВт·г на 1 м. кв. площі становитиме соціальна норма електропостачання. 

 

ОПАЛЮВАЛЬНИЙ ПЕРІОД

         Стосовно терміну, на який призначається субсидія

  Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово – комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням на відповідний сезон: неопалювальний (до вересня включно) опалювальний (до квітня включно), а на наступний період – без звернення, за виключенням окремих категорій отримувачів.

  Субсидія  для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу, як і раніше, призначається на календарний рік.

 

ЩОДО ПОВЕРНЕННЯ ЗАЛИШКІВ НЕВИКОРИСТАНИХ СУМ СУБСИДІЙ

   Постановою передбачено повернення до державного бюджету виробниками/виконавцями послуг сум невикористаних субсидій двічі на рік: після закінчення опалювального сезону та після закінчення неопалювального сезону.

         Монетизація залишків невикористаних сум субсидії на опалення

Невикористані суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення в обсягах, що не перевищують вартості 100 куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт· г електричної енергії, відтепер не залишатимуться на рахунках отримувачів в організаціях, а перераховуватимуться на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплачуватимуться через поштові відділення.

      У територіальних громадах (в тому числі об’єднаних), прийняття заяв громадян з необхідними документами для призначення житлових субсидій та передачу їх відповідним структурним підрозділам з питань соціального захисту населення безпосередньо або через центри надання адміністративних послуг чи їх фронт-офіси здійснюють уповноважені особи, які визначаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад.

 

       З питань призначення житлової субсидії у Радехівському районі необхідно звернутися до Управління соціального захисту населення за адресою м. Радехів, вул. Відродження,  16, каб. № 3.

    
Адреса архівного відділу Радехівської районної державної адміністрації: Львівська область

м.Радехів, вул.Лесі Українки, 42

Індекс:80200

 

Список

Ліквідованих установ, підприємств і організацій державної та приватної форми власності Радехівського району, документи з особового складу яких надійшли на державне зберігання в архівний відділ Радехівської райдержадміністрації

№з/п

Назва установи, підприємства, організації

Крайні дати прийнятих документів з особового складу

Примітка

1

2

3

4

1

МПП «Чобіток»смт.Лопатин

1993-2000

 

2

ТзОВ «Вікторія», м.Радехів

1992-2002

 

3

«Медполісол»Дирекція заводу,що будується для випуску продукції медичного призначення (Біохімзавод)

1986-2002

 

4

Комбікормовий завод м.Радехів

1970-2003

 

5

Банк «Україна», м. Радехів, смт.Лопатин

1940-2003

 

6

ПП «Циклоп», смт. Лопатин

1999-2002

 

7

СФГ «Содоми О.І.», с.Немилів

1995-2003

 

8

ТзОВ «Побутрадіотехніка»,м.Радехів

1992-2004

 

9

СФГ «Флорина», смт. Лопатин

200-2003

 

10

ТзОВ «Птахівник»(Інкубатор)м.Радех.

1950-2002

 

11

СТзОВ «Немилів»

 

 

12

СТзОВ «Кустин»

1948-2003

 

13

СТзОВ «Павлів»

1950-2003

 

14

СФГ «Левіновського», с.

1991-2003

 

15

ПАФ «Радванці», с.Радванці

2001-2002

 

16

СТзОВ «Лопатин»

1958-2003

 

17

ТзОВ «Цукорагросервіс»

2000-2005

 

18

СТзОВ «Стоянів»

1950-2003

 

19

КСП «Станин», ППА «Юність»

1961-2001

 

20

Радехівське міське управління комунального господарства

1944-2000

 

21

СС «Пиратин»

1952-2001

 

22

Лопатинська Сільгосптехніка»

1944-2004

 

23

Лопатин Агробуд

1992-2005

 

24

Радехівська Сільгоспхімія

1979-2004

 

25

Радехівський завод продтоварів

1944-2004

 

26

Комунальне підприємство «Радехівводоканал»

1997-2006

 

27

ТзОВ «Зооветсервіс»

1996-2006

 

28

СФГ Покиньброди І.М.с.Бишів

1999-2005

 

29

СФГ Очабрука В.М. с. Бишів

1999-2003

 

30

СТзОВ «Дмитрів»

1950-2002

 

31

ПП «Дім Дідика», м.Радехів

2006

 

32

СТзОВ «Опліцько»

1950-2006

 

33

ПП «Ольвія», с. Стоянів

2002-2006

 

34

СТзОВ «Полове»

1951-2006

 

35

ВАТ «Лопатинський Агросервіс»

1992-2007

 

36

ТзОВ «Фортуна-Агро», с. Ордів

1949-2008

 

1

2

3

 

37

ВАТ «Розжалів»

1949-2003

 

38

Радехівський районний центр державного земельного кадастру

1999-2004

 

39

ТзОВ «Калина»

2002-2007

 

40

ТзОВ «Берізка», с. Середпільці

1994-2004

 

41

ТзОВ «Орбіта» ЛТД, м. Радехів

1992-2007

 

42

СТзОВ «Колос»,с. Оглядів

1950-2007

 

43

Лопатинський кооператив «Моноліт»

1990-2005

 

44

Кооператив «Проектант», м. Радехів

1988-1995

 

45

Сг. Кооператив «Агроторговий дім «Радехів»

2002-2009

 

46

ВАТ «Радехівський комбінат хлібопродуктів»

1944-2010

 

47

ВАТ «Радехівський цукровий завод»

1974-2008

 

48

Адвокатське бюро»Крет і Партнери»

2008-2010

 

49

Радехівське підприємство «Імпульс»

2000-2009

 

50

ПП «Агроном», с. Павлів

2002-2004

 

51

ПП «Контролер – 2», с. Павлів

2002-2004

 

52

ПП «Сокальтехсервіс», с. Павлів

2002-2005

 

53

ПП «Радивилів», с.Павлів

2002-2003

 

54

СФГ Куцяба С.Й., с.Тетевчиці

1996-2010

 

55

ТзОВ « Фортуна», м. Радехів

1994-2010

 

56

МПП науково-виробнича фірма «Меркурій»

1996-2011

 

57

Незалежне експертне бюро «Експерт-Сервіс»

2000-2007

 

58

СУПП «Ленполь», смт. Лопатин

1990-2006

 

59

ТзОВ «ВІР» ЛТД, с. Миколаїв

2000-2010

 

60

ТзОВ «Радехів – Агро», с. Павлів

2004-2011

 

61

ВАТ «Радехівцпецмонтажсервіс»

1995-2012

 

62

МПП «Гарант»

2000-2011

 

63

Фірма «КВАДРО-ВЮНГА», м. Радехів

1995-2011

 

64

ПП «Щедре», м. Радехів

2011-2014

 

65

Міжколгоспшляхбуд(ШБД-41)

1968-1999

 

66

Радехівський міжгосподарський лісгосп

1971-1993

 

67

Радехівська нафтобаза

1954-1998

 

68

ТзОВ «Побутрадіотехніка»

1993-2004

 

69

«Лісівник»

1991-1992

 

70

Кооператив «Гідротехнік»

1991-1992

 

71

МП «Галич» Радехів

1993-1994

 

72

Філія Агро

1990-1991

 

73

Радехівський побут комбінат

1964-1998

 

74

Радехівське товариство мисливців і рибалок

1990-1992

 

75

ТзОВ «Зручність»

1993-1997

 

76

СФГ «Наконечного» , с.Середпільці

1990-1991

 

77

Радехівський маслозавод

1953-1998

 

 

Додаток 2

Список

ліквідованих установ, підприємств і організацій державної та приватної форми власності з особового складу, які надійшли на державне зберігання до трудових архівів Радехівського району від періоду незалежності України, станом на 01.12.2017 року.

№з/п

Назва установи, підприємства, організації

Крайні дати

прийнятих документів

з особового складу

Примітка

1

2

3

4

1

СТзОВ «Україна» (правонаступник колгоспу «Росія»)

1950 - 2001

Миколаївська с\р

2

СТзОВ «Стремільче»(к-п «Нове життя»)

1949-2004

Стремільчанська с\р

3

СТзОВ «Галичина» (к-п Кірова)

1948 - 2006

Сушнівська с\р

4

СТзОВ «Синьків» (к-п «Авангард»)

1948 - 2003

Синьківська с\р

5

СТзОВ «ім.. Ген. Тарнавського»

1947 - 2005

Барилівська с\р

6

СТзОВ «Стир»

1949 – 2003

Березівська с\р

7

СТзОВ «Агротех»( к-п «Нива)

1950 - 2005

Бишівська с\р

8

ПАФ «Куликів» (к-п Свердлова)

1948 - 2006

Куликівська с\р

9

ПАФ «Завидче»

1980 - 2005

Завидчанська с\р

10

ПП «Мієр»

1992-2012

Радехівська м\р

11

Державний заклад «Радехівська районна санітарно-епідеміологічна станція»

1982-2012

Радехівська м\р

12

ВАТ «Радехівспецмонтажсервіс»

1972 - 2012

Радехівська м\р

13

Відділ Держгеокадастру у Радехівському районі

2011-2015

Радехівська м\р

14

ТзОВ «РАДЕХІВМОЛОКО»

2011-2015(19)

Радехівська м\р

 


Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

На обліку в управлінні соціального захисту населення Радехівської райдержадміністрації перебуває 108 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них:

- 19 осіб, які належать до 1 категорії;

- 17 осіб, які належать до 2 категорії;

- 38 осіб, які належать до 3 категорії;

- 4 осіб, які працювали поза зоною відчуження;

- 1 особа – дружина померлого із числа ліквідатора, смерть якого пов’язана з

Чорнобильською катастрофою;

- 29 дітей, які потерпіли від Чорнобильської катастрофи.

Відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи належать такі компенсації та пільги:

- оплата додаткової відпустки громадянам 1 та 2 категорії строком 14 робочих днів (16 календарних днів) ;

- компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування громадянам, що належать до 1та 2 категорії постраждалих;

- одноразова компенсація за шкоду, заподіяну здоров’ю, особам, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

- одноразова компенсація сім’ям, які втратили годувальника та батькам померлого із числа осіб, віднесених до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, дітям з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою;

- щорічна допомога на оздоровлення особам, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи; учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до 1, 2 та 3 категорії; кожній дитині, яка втратила внаслідок Чорнобильської катастрофи одного з батьків; евакуйованим із зони відчуження у 1986р.;

- позачергове щорічне безплатне забезпечення санаторно-курортними путівками громадян, віднесених до категорії 1, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою;

- виплата грошової компенсації замість путівки громадянам, віднесених до категорії 1, одному із батьків дитини з інвалідністю та особі, яка їх замінює;

- безплатне придбання ліків за рецептами лікарів та безплатне позачергове зубопротезування особам 1 та 2 категорії. Особам 3 категорії, дітям, потерпілим від Чорнобильської катастрофи ліки надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу;

- позачергове безплатне забезпечення автомобілем осіб з інвалідністю 1 групи незалежно від наявності медичних показань та осіб з інвалідністю 2 групи за наявності медичних показань;

- громадяни, віднесені до категорії 1 мають право на безплатний проїзд один раз на рік до будь-якого пункту України і назад автомобільним або повітряним, або залізничним, або водним транспортом;

- 50 % знижка плати за користування житлом, комунальними послугами у межах середніх норм споживання, телефоном.

На виконання «Програми соціального захисту населення Радехівського району на 2016-2020 роки» до 32-х роковин Чорнобильської катастрофи за рахунок коштів місцевого бюджету у 2018 році виплачена одноразова грошова допомога в сумі 52000,00 грн. 104 особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи по 500,00 грн. на 1 особу.

 

 

Головний спеціаліст у справах захисту населення

від наслідків Чорнобильської катастрофи та соціальних

послуг управління соціального захисту населення

Радехівської РДАГ.Носаль


Заробітна плата в «конверті» — забезпечене сьогодення, але небезпечне майбутнє

Відповідно до чинного пенсійного законодавства встановлена пряма залежність розмірів пенсій від страхового стажу та заробітної плати, з якої сплачено єдиний соціальний внесок. Тобто, до страхового стажу при виході на пенсію зараховують лише ті періоди, за які повністю сплачені внески із заробітної плати не менше мінімального розміру.

Застосування нелегальних схем виплати заробітної плати перешкоджає проведенню соціальних реформ та негативно впливає на добробут кожного мешканця нашого району.

«Тіньова» заробітна плата, яка криється за офіційними трудовими відносинами і виплачується на рівні або нижче мінімальної, не може забезпечити великих за розміром пенсій або інших страхових виплат, навіть якщо вони сплачувалися упродовж всієї трудової діяльності десятки років. Тому легалізація заробітної плати і відповідальність страхувальника за своїх найманих працівників та нетерпимість до нелегальної зарплати і занятості з боку громадян, які наймаються на роботу - усе це є запорукою достойних пенсій та соціального спокою.

Найкращим способом контролю за своїми відрахуваннями із заробітної плати, за розміром своїх соціальних внесків є реєстрація на веб-порталі Пенсійного фонду України, яка дає можливість людині стежити за сплатою страхових внесків на її користь і, за необхідності, тиснути на роботодавця. Електронний портал постійно удосконалюється, щоб навіть не дуже досвідчений користувач міг легко розібратися в цьому ресурсі.

Для того, щоб зареєструватися на веб – порталі необхідно звернутись у відділ обслуговування громадян з паспортом та ідентифікаційним номером.

Пам’ятайте, що одержуючи зарплату в «конверті», ви сприяєте роботодавцю у порушенні законодавства та позбавляєте себе гідної пенсії в майбутньому, оскільки низька заробітна плата передбачає низький коефіцієнт заробітку, який враховується при обчисленні пенсії.

 


Начальник Радехівського відділу

обслуговування громадян (сервісний центр) Ірина Пелесь16 квітня 2018 року, в управлінні соціального захисту населення Радехівської райдержадміністрації, відбулася комісія по наданню державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. На комісію було запрошено 5 жителів Радехівського району,  які звернулись до управління соціального захисту населення з заявами щодо  отримання державної соціальної допомоги малозабезпеченій сімї. З даними особами члени комісії провели співбесіду з метою залучення їх до участі в пілотному проекті «Рука допомоги». Комісія одноголосно вирішила надати державну соціальну допомогу 5 заявникам.

[attachment=915: Паспорти бюджетних програм], [attachment=917:Паспорти бюджетни програм /1], [attachment=918: паспорти бюджетних програм/2]

 Шановні роботодавці! Звертаємо увагу: з першого січня 2018 року зростає розмір мінімальної заробітної плати!

бюджет України на 2018 рік. Цим закономвстановлено підвищення мінімальної зарплати з 1 січня до 3723 гривень.

З цього часу роботодавці зобов’язані щомісяця нараховувати працівнику за повний відпрацьований місяць заробітну плату не менше 3723 грн.

Якщо ж заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, то їм необхідно провести доплату до рівня мінімальної, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.

Відповідно до частини 2 статті 3-1 Закону України «Про оплату праці», при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Нагадуємо, що за недодержання мінімальних гарантій в оплаті праці передбачено застосування щодо суб’єкта господарювання штрафної санкції у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника щодо якого вчинено порушення. При цьому, заходи щодо притягнення до відповідальності за таке порушення вживаються незалежно від факту його усунення в ході інспекційного відвідування (ст..265 КЗпП України, ПКМУ від 26.04.2017 №295).

          

 

Управління соціального

захисту населення

Радехівської райдержадміністрації  

  
Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

 

На обліку в управлінні соціального захисту населення Радехівської райдержадміністрації перебуває 108 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них:

- 19 осіб, які належать до 1 категорії;

- 17 осіб, які належать до 2 категорії;

- 38 осіб, які належать до 3 категорії;

- 4 осіб, які працювали поза зоною відчуження;

- 1 особа – дружина померлого із числа ліквідатора, смерть якого пов’язана з 

  Чорнобильською катастрофою;

- 29 дітей, які потерпіли від Чорнобильської катастрофи.

Особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи належать такі компенсації та пільги:

- оплата додаткової відпустки громадянам 1 та 2 категорії строком 14 робочих днів (16 календарних днів) відповідно до пункту 22 частини першої статті 20, пункту 1  частини першої статті 21 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;

- компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування громадянам, що належать до 1та 2 категорії постраждалих відповідно до пункту 14 частини першої статті 20, пункту 6 частини першої статті 21 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», наказу Міністерства соціальної політики України від 23.01.2018р. № 75 «Про встановлення розмірів грошової компенсації вартості продуктів харчування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2018 рік»;

- одноразова компенсація за шкоду, заподіяну здоров’ю, особам, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, інших ядерних аварій, ядерних випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї; одноразова компенсація сім’ям, які втратили годувальника та батькам померлого із числа осіб, віднесених до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, дітям з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою відповідно до статті 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», постанови Кабінету Міністрів України від 14.05.2015р. № 285 «Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;

- щорічна допомога на оздоровлення особам, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи; учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до 1, 2 та 3 категорії; кожній дитині, яка втратила внаслідок Чорнобильської катастрофи одного з батьків; евакуйованим із зони відчуження у 1986 році  відповідно до статті 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», постанови Кабінету Міністрів України від 12.07.2005р. № 562 «Про щорічну допомогу на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;

- позачергове щорічне безплатне забезпечення санаторно-курортними путівками громадян, віднесених до категорії 1, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою шляхом надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики відповідно до пункту 4 частини першої  статті 20, пункту 10 частини третьої статті 30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2016р. № 854 «Порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок  санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;

- виплата грошової компенсації замість путівки громадянам, віднесених до категорії 1, одному із батьків дитини з інвалідністю та особі, яка їх замінює відповідно до пункту 4 статті 20, пункту 10 статті 30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», Порядку надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок  санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2016р. № 854, постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2017р. № 838 «Про розмір середньої вартості путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;

- безплатне придбання ліків за рецептами лікарів та безплатне позачергове зубопротезування особам 1 та 2 категорії відповідно до пункту 1 статті 20, пункту 2  статті 21 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», постанови Кабінету Міністрів України від 17.08.1998р. № 1303 «Про впорядкування безплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань», розпорядження голови Львівської облдержадміністрації від 05.03.2018р. № 185/0/5-18 «Про затвердження порядку використання коштів обласного бюджету на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Особам 3 категорії, дітям, потерпілим від Чорнобильської катастрофи ліки надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2015р. № 389 «Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї»;

- позачергове безплатне забезпечення автомобілем осіб з інвалідністю 1 групи незалежно від наявності медичних показань та осіб з інвалідністю 2 групи за наявності медичних показань відповідно до пункту 13 статті 20 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;

- громадяни, віднесені до категорії 1 мають право на безплатний проїзд один раз на рік до будь-якого пункту України і назад автомобільним або повітряним, або залізничним, або водним транспортом (без врахування пересадок) відповідно до пункту 19 частини першої  статті 20 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;

- безплатне користування всіма видами міського та приміського транспорту для осіб 1 та 2 категорії відповідно до пункту 15 статті 20, пункту 9 статті 21 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;

- 50 % знижка плати за користування житлом, комунальними послугами у межах середніх норм споживання, телефоном відповідно до пункту 11 статті 20, пункту 4 статті 21 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;

- щомісячна компенсація сім’ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи непрацездатним членам сім’ї годувальника, які були на його утриманні та дітям незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника відповідно до статті 52 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;

- виплата додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю та щомісячна компенсація сім’ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи з урахуванням інших доходів не можуть перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність

відповідно до статті 53 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;

- дружинам (чоловікам), які втратили годувальника із числа учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1, пенсія з втратою годувальника призначається незалежно від причинного зв’язку смерті з Чорнобильською катастрофою відповідно до статті 53 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2017р. № 838 «Про розмір середньої вартості путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» грошова компенсація замість путівки у 2018 році становить 481,00 грн.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.01.2018р. № 31 «Про встановлення розміру грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2018 році» розмір вартості путівки для громадян 1 категорії становить 6822,00 грн., для дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи – 13545,00 грн.

На черзі для забезпечення санаторно-курортним лікуванням у 2018 році перебуває 7 осіб, віднесених до категорії 1. У 2018 році постраждалі особи обрали санаторно-курортні заклади для лікування: ДП СКК «Моршинкурорт», ЛМЦСТПМРІ Міністерства соціальної політики України санаторій «Любінь Великий», ПрАТ «Трускавецькурорт» санаторій «Алмаз».

З державного бюджету по програмі КПКВК 2501200 «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виділені кошти для забезпечення санаторно-курортним лікуванням 3 осіб 1 категорії в сумі 20466,00 грн.

З місцевого бюджету на виконання  «Програми соціального захисту населення Радехівського району на 2016-2020 роки» виділені кошти для забезпечення санаторно-курортним лікуванням особі 1 категорії в сумі 6822,00 грн. та кошти в сумі 54000,00 грн. для виплати матеріальної допомоги 108 громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

                                      

[attachment=898: Мінімальні розміри пенсій, доплат, підвищень, додаткової пенсії, компенсаційних виплат з 01.10.2017]

[attachment=874:Підтримка підприємницької ініціативи учасників АТО]

 


Зміни до Порядку призначення субсидій

З 1 травня 2017 року, на підставі внесених 26 квітня 2017 року Урядом змін у Постанову № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних  послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», в Україні діятиме оновлена програма житлових субсидій.

 

На основі змін у травні органи соціального захисту населення проведуть перепризначення субсидій на наступний рік та розрахують її розміри на літній період, а з жовтня – на новий опалювальний сезон.

Повторно подавати документи на оформлення допомоги необхідно буде лише тим, хто орендує житло та у кого відбулися зміни у складі сім’ї. Для решти субсидіантів перерахунок проведуть автоматично, без повторного звернення. 

ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ СОЦІАЛЬНА НОРМА ДЛЯ НЕПРАЦЕЗДАТНИХ

Для пенсіонерів, інвалідів, інших людей, які не працюють з об’єктивних причин, Уряд збільшує соціальну норму, за якою надається житлова субсидія.

Якщо в помешканні проживає одна-дві непрацездатні людини, соціальна норма, за якою їм рахуватиметься розмір допомоги, збільшується з 49 кв. м.  до 75 кв. м.

НОВОВВЕДЕННЯ НА КОРИСТЬ ТИХ, ХТО ПРОЖИВАЄ У САДОВОМУ БУДИНКУ

Багато людей не зареєстровані, але проживають у садових будинках чи дачних кооперативах і сплачують комунальні послуги. Раніше такі люди не могли претендувати на субсидію, позаяк не мали там офіційної реєстрації.

З травня 2017-го за рішенням Комісії з питань соціального захисту населення, які діють при управліннях соцзахисту, такі сім’ї зможуть оформлювати субсидію, яка фінансуватиметься за рахунок місцевих бюджетів.

ЗМІНИ В ОПАЛЮВАЛЬНИЙ ПЕРІОД

Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня до 30 квітня і перераховувалася відповідно до рішення органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку та закінчення опалювального сезону, то у 2017-2018рр. для користувачів централізованого опалення залишається прив’язка до відповідних рішень органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади, а для тих, у кого індивідуальне опалення, субсидія нараховується з 15 жовтня до 15 квітня.

КОМУ ПОВТОРНО НЕОБХІДНО ПОДАВАТИ ДОКУМЕНТИ НА ОФОРМЛЕННЯ СУБСИДІЇ?

Заяву і Декларацію про доходи заново треба подавати сім’ям, які:

-          орендують помешкання;

-          мають зміни у складі сім’ї: хтось прописався чи виписався;

-          хочуть отримати субсидію на тверде паливо.

ПРО ЩО ПОТРІБНО ПОВІДОМЛЯТИ ФАХІВЦІВ СОЦЗАХИСТУ?

Протягом місяця отримувачі субсидії повинні повідомити органи соціального захисту населення про наступні зміни:

-          складу зареєстрованих у житлі: хтось виписався чи прописався;

-          соціального статусу членів сім’ї: хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером;

-          про здійснення одноразової покупки, яка перевищує 50 тисяч гривень;

-          набору комунальних послуг.

ПОВЕРНЕННЯ НЕВИКОРИСТАНОЇ СУБСИДІЇ В ДЕРЖБЮДЖЕТ

Постановою Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”, прийнятою Урядом, передбачено повернення невикористаної субсидії в держбюджет та монетизувати залишки невикористаних субсидій на оплату опалення (в обсягах до 100 куб. м природного газу та 150 кВт•г електроенергії), що виникли у зв’язку з економним споживанням природного газу та електроенергії. Кошти перераховуватимуться на особовий рахунок одержувача в банківській установі або виплачуватимуться через поштові відділення до 1 вересня 2017 року.


Санаторно-курортне лікування та відпочинок громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

 

               Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2016р. № 854 «Порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які  постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» безоплатними санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок забезпечуються громадяни, віднесені до категорії 1 та діти з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою. Строк перебування в санаторно-курортному закладі для громадян 1 категорії – 18 днів, для дітей з інвалідністю – від 21 дня до двох місяців.

               Забезпечення путівками зазначених громадян проводиться шляхом надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики. 

               Для взяття на облік для забезпечення путівкою необхідно до 15 жовтня подати такі документи: заяву, довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о, копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою) та копію паспорта.                                                                                                                                                    

               Після оздоровлення громадяни подають в управління соціального захисту населення зворотній талон до путівки.

               За громадянами, які перебувають на обліку, але не отримали путівки в поточному році, зберігається право на забезпечення путівкою на наступний рік за умови поновлення медичної довідки 070/о. Громадянам, яким було повідомлено про поновлення такої довідки протягом шести місяців з дня закінчення її строку дії, але не виконали цієї умови, знімаються з обліку.

               Якщо громадянин, віднесений до категорії 1, який перебуває на обліку для забезпечення путівкою в управлінні соціального захисту населення, в поточному році одержав безоплатну путівку за кошти державного бюджету в іншій організації, знімається з обліку.

     

 

 

                                               Управління соціального захисту населення

                                                                  Радехівської РДА                                                                                 

Платити заробітну плату вчасно -  обов’язок кожного роботодавця!

 

ГУ Держпраці у Львівській області наголошує:  безпідставна невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої установленої законом виплати громадянам більш як за один місяць, вчинена умисно керівником підприємства, установи або організації незалежно від форми власності чи громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності, передбачає кримінальну відповідальність.

Питання додержання вимог трудового законодавства щодо своєчасної виплати заробітної плати перебуває на особливому контролі в Держпраці Львівщини. Фахівцями ГУ Держпраці у Львівській області впродовж 2016 року проведено 117 перевірок на 75 підприємствах - боржниках із виплати заробітної плати із загальною сумою боргу 79,2 млн.грн на дату перевірки. За результатами проведеного контролю внесено 78 приписів на усунення виявлених порушень, складено та передано до суду 35 протоколів за ч.1 ст.41 КУпАП, накладено 38 фінансових санкцій відповідно до ст.265 КЗпП України  на загальну суму понад 180 тис. грн. Також матеріали 50 перевірок за ознаками злочину, передбаченого ст. 175 КК України, скеровані для розгляду та надання юридичної оцінки до правоохоронних органів.

Разом з тим, 17 підприємств-боржників скеровано на розгляд комісій з питань погашення заборгованості, що діють при Львівській обласній державній адміністрації та районних адміністраціях.

Реакцією з боку підприємств-боржників на вимоги державних інспекторів, стало погашення заборгованості із виплати заробітної плати (повністю чи частково) на суму 11,3 млн.грн. 

Як встановлено фахівцями Держпраці, основними негативними факторами, які впливають на стан погашення заборгованості по заробітній платі є:

<!-- [if !supportLists] -->-      <!-- [endif] -->непершочергове використання роботодавцями коштів на оплату праці;

<!-- [if !supportLists] -->-      <!-- [endif] -->відсутність або скорочення державних замовлень (фінансування);

<!-- [if !supportLists] -->-      <!-- [endif] -->наявність значної дебіторської заборгованості та відсутність належної претензійно-позовної роботи з боку керівників підприємств-боржників;

<!-- [if !supportLists] -->-      <!-- [endif] -->призупинення діяльності або стадія ліквідації державних та комунальних підприємств.

Слід зазначити, що на сьогодні, погашення заборгованості із виплати заробітної плати є пріоритетним завданням на загальнодержавному рівні, у зв’язку із чим для вжиття дієвих заходів в частині погашення заборгованості із виплати заробітної плати прийнято розпорядження КМУ від 22.07.2016 р. №517-р, яким затверджено план невідкладних заходів щодо погашення заборгованості із заробітної плати для Міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, обласних, Київської міської держадміністрацій з деталізацією конкретних заходів в межах наданої законом компетенції кожного органу державної влади.

Таким чином,  посилюючи контроль за додержанням вимог трудового законодавства щодо своєчасної виплати заробітної плати ГУ Держпраці роботодавцям наголошує, усі, хто не виплачують заробітну плату працівникам – заплатять штраф згідно статті 265 КЗпП України, а також понесуть кримінальну або адміністративну відповідальність згідно чинного законодавства.

 

Довідка:

Згідно із статистичними даними заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах Львівщини станом на 01.09.2015 становить 86,1 млн.грн. Загалом наявна заборгованість у м.Львові (16390,8 тис.грн.) та містах обласного значення Бориславі (597,8 тис.грн), Дрогобичі (7297,5  тис.грн), Моршині (1178,1 тис.грн), Новому Роздолі (311,4 тис.грн), Самборі (4448,9 тис.грн), Стрию (703,1 тис.грн), Трускавці (246,5 тис.грн), Червонограді (7746,5 тис.грн) та Буському (4,5 тис.грн), Жидачівському (24166,8 тис.грн), Жовківському (33,5 тис.грн), Кам’янка-Бузькому (123 тис.грн), Миколаївському (176,8 тис.грн), Пустомитівському (113,6 тис.грн), Радехівському (24,5 тис.грн), Самбірському (752,1 тис.грн), Сокальському (19137,1 тис.грн), Стрийському   (1157,0 тис.грн), Яворівському (1499,8 тис.грн) районах Львівщини на 89 підприємствах, з яких 52 економічно активні підприємства з сумою боргу 32,9 млн. грн., 24 підприємства-банкрути з сумою боргу 48 млн.грн, 13 економічно-неактивних підприємств з сумою боргу 5,2 млн.грн.

Найбільшими економічно активними підприємствами-боржниками є Державне підприємство - Львівський науково-дослідний радіотехнічний інститут – 2431,4 тис.грн, Державне підприємство Міністерства оборони України "Монтажник-Львів" -  1379,6 тис.грн, Комунальне підприємство "Червоноградтеплокомуненерго" – 1245,8 тис.грн, Державне підприємство "Аргентум" – 1222,8 тис.грн, ТзОВ "Моршинський санаторій "Пролісок" для дітей з батьками" – 1178,1 тис.грн, Стрийська нафтогазорозвідувальна експедиція Дочірнього підприємства Національної акціонерної компанії "Надра України" "Західукргеологія" – 973,4 тис.грн, Державне підприємство "Новояворівське Державне підприємство "Екотрансенерго" – 967,6 тис.грн., ПАТ "Укрзахідвуглебуд" – 797,3 тис.грн, ТзОВ з транспортного будівництва у Західному регіоні Фірма "Західтрансбуд" - 768,9 тис.грн.                                                                                                                                                                             

У Городоцькому, Дрогобицькому, Золочівському, Мостиському, Перемишлянському, Сколівському, Старосамбірському та Турківському районах заборгованість відсутня.

 

 

Сектор взаємодії зі ЗМІ, міжнародних зв’язків та з питань Євроінтеграції

УМОВИ ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ МЕДИЧНИМ ПРАЦІВНИКАМ

 

Медичні працівники: право на дострокову пенсію

Працівники медичних закладів (за дотримання вимог законодавства) мають право на пенсію за вислугу років чи на пенсію за віком на пільгових умовах. Це залежить від того, на якій посаді та в якому саме закладі охорони здоров’я працювала особа.

Спочатку слід визначити, за яких умов мають право на призначення пенсій за вислугу років медичні працівники і за яким законом призначають пенсії.

Законом України від 09.07.2003 р. №1058 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що пенсії за вислугу років призначаються згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. Так як на сьогодні законодавчий акт не ухвалений, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та за наявності трудового стажу, передбаченого Законом України від 05.11.1991р. №1788 «Про пенсійне забезпечення»  

До 1 січня 2016р. і чоловіки, і жінки виходили на пенсію за вислугу років незалежно від віку. Умовою для цього була наявність потрібного (25-25 років 6 місяців) спеціального стажу роботи, і така пенсія призначалась за умови звільнення з посади, яка давала право на пенсію за вислугу років.

З 1 січня 2016 року і для них встановлено пенсійний вік – від 50 до 55 років залежно від дати народження медичного працівника. І жінкам і чоловікам установлено єдиний вік виходу на пенсію. Пенсійний вік збільшується поступово. Особи з датою народження до 30 червня 1966 року виходитимуть на пенсію за вислугу років за досягнення 50-річного віку; 50 років 6 місяців - які народилися з 1 липня 1966 року по 31 грудня 1966 року; 51 рік - які народилися з 1 січня 1967 року по 30 червня 1967 року; 51 рік 6 місяців - які народилися з 1 липня 1967 року по 31 грудня 1967 року; 52 роки - які народилися з 1 січня 1968 року по 30 червня 1968 року; 52 роки 6 місяців - які народилися з 1 липня 1968 року по 31 грудня 1968 року; 53 роки - які народилися з 1 січня 1969 року по 30 червня 1969 року; 53 роки 6 місяців - які народилися з 1 липня 1969 року по 31 грудня 1969 року; 54 роки - які народилися з 1 січня 1970 року по 30 червня 1970 року; 54 роки 6 місяців - які народилися з 1 липня 1969 року по 31 грудня 1970 року та особи народжені після 1 січня 1971 року, матимуть право на пенсію за вислугу років  за досягнення віку 55 років.

Пенсію за вислугу років призначають за досягнення названого пенсійного віку та за наявності такого спеціального стажу:           

з 1 квітня 2015 року по 31 березня 2016 року - не менше 25 років 6 місяців;

з 1 квітня 2016 року по 31 березня 2017 року - не менше 26 років;

з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року - не менше 26 років 6 місяців;

з 1 квітня 2018 року по 31 березня 2019 року - не менше 27 років;

з 1 квітня 2019 року по 31 березня 2020 року - не менше 27 років 6 місяців;

з 1 квітня 2020 року по 31 березня 2021 року - не менше 28 років;

з 1 квітня 2021 року по 31 березня 2022 року - не менше 28 років 6 місяців;

з 1 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року - не менше 29 років;

з 1 квітня 2023 року по 31 березня 2024 року - не менше 29 років 6 місяців;

з 1 квітня 2024 року або після цієї дати - не менше 30 років.

Водночас, якщо медичний працівник має на 1 квітня 2015р. – 25 років; на 31 грудня 2015 р. – 25 років 6 місяців стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років, таку пенсію йому призначать незалежно від віку за умови звільнення з роботи , яка дає право на пенсію за вислугу років.

Право на пенсію за вислугу років мають лікарі і середній медичний персонал (незалежно від найменування посад), перелік посад і закладів, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993р. №909 (зі змінами).

Отже, для визначення права на зарахування до спеціального стажу певного періоду роботи потрібно, щоб медичний працівник працював у закладах і на посадах, які дають право на пенсію за вислугу років.

Під час визначення права на пенсію за вислугу років стаж як до, так і після 1 січня 2004 р. обчислюється за Законом №1788 та постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.93 р. №637 – за даними трудової книжки, а за потреби – уточнюючої довідки. Також під час вирішення цього питання може бути розглянуто інші документи (положення про заклад, структуру, штатні розписи, акредитаційний сертифікат тощо).

Визначаючи право на призначення пенсії за вислугу років, управління керується також нормами інших законів, постанов Кабінету Міністрів України, накази міністерств, відомств.

Робота за спеціальністю в закладах, установах і на посадах, передбачених Переліком №909, дає право на пенсію незалежно від форми власності або відомчої належності закладів й установ.

Слід зазначити, що робота за спеціальністю в закладах, установах і на посадах до 1 січня 1992 р., яка давала право на пенсію за вислугу років відповідно до раніше чинного законодавства, зараховується до стажу для призначення пенсії за вислугу років.

Крім того, відповідно до примітки 1-1 до Переліку №909 лікарі та середній медичний персонал (незалежно від найменування посад), які працюють у навчальних закладах і установах, перелічених у розділі 1 «Освіта», належать до числа осіб, які мають право на пенсію за вислугу років.

Зараховувати до спеціального стажу час навчання в навчальних закладах чинним пенсійним законодавством України не передбачено.

Період провадження медичної практики (на підставі ліцензії) медичним фахівцем, зареєстрованим як суб’єкт підприємницької діяльності (фізична особа), який у цей період не перебуває у трудових відносинах із закладом охорони здоров’я, не зараховується до спеціального стажу, оскільки законодавством передбачено обов’язкове виконання двох умов: робота у відповідному закладі та на посаді, яка дає право на призначення пенсії за вислугу років. Водночас, якщо така особа має потрібний стаж та (якщо вимагається) досягла пенсійного віку, тобто має право на призначення пенсії за вислугу років, припинення підприємницької діяльності для призначення пенсії за вислугу років не вимагається, оскільки це не є роботою, яка дає право на призначення пенсії за вислугу років.

 

Пільгове обчислення спеціального та пільгового стажу.

 

Під час визначення права на пенсію за вислугу років і на пенсію за віком на пільгових умовах до стажу роботи як до 1 січня 2004р., так і після цієї дати застосовуються норми ст. 60 Закону №1788, за якоюробота в лепрозорних і протичумних закладах охорони здоров’я, в закладах (відділеннях) з лікування осіб, заражених вірусом імунодефіциту людини або хворих  на СНІД, в інших інфекційних закладах (відділеннях) охорони здоров’я, в патологоанатомічних і реанімаційних відділеннях закладів охорони здоров’я, а також психіатричних закладах охорони здоров’я зараховується до стажу роботи в подвійному розмірі.

Є такі посади, робота на яких не дає права на пенсію за вислугу років, але при цьому ця робота дає право на пенсію за віком на пільгових умовах. Зокрема, це молодші медичні сестри (санітарки), які не мають права на пенсію за вислугу років, водночас їхня робота  з безпосереднього обслуговування хворих, наприклад у туберкульозних та інфекційних закладах, відділеннях, кабінетах чи рентгенівських відділеннях (кабінетах) зараховується до пільгового стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.

Також слід зазначити, що не всі лікарі і середній медичний персонал мають право на пенсію за віком на пільгових умовах, а лише ті працівники, що працюють упродовж повного робочого дня в особливо шкідливих чи шкідливих умовах.

Посади та заклади, робота на яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком №2, визначені в розділі XXIV «Охорона здоров’я та соціальна допомога» Списку №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2016р. №461, а посади та заклади, робота на яких дає право на пенсію за віком на пільгових  умовах за Списком №1, визначені в розділі ХІХ Списку №1, затвердженого цією самою постановою.

Під час призначення пенсії за віком на пільгових умовах до пільгового стажу зараховуються періоди роботи за професіями або на посадах, передбачених списками, в разі зайнятості на роботах у відповідних умовах упродовж повного робочого дня, що має бути підтверджено документально за час виконання робіт до 21 серпня 1992р. та за результатами атестації робочих місць за умовами праці після 21 серпня 1992р.

Якщо особа одночасно має право на різні види пенсії, призначається один з них. При цьому розмір пенсії в обох випадках визначається відповідно до Закону №1058 залежно від страхового стажу та заробітку особи.

Згідно із ст.7 Закону України «Про пенсійне забезпечення» пенсії за вислугу років призначаються в разі залишення роботи, яка дає право на цю пенсію. Отже в період одержання цього виду пенсії працювати можна лише на посадах і в закладах, не передбачених Переліком №909. Якщо  після призначення такої пенсії особа працевлаштувалася за спеціальністю, що дає право на пенсію за вислугу років, вона має повідомити про це управління, яке призначило пенсію. Виплату пенсії буде припинено, а після звільнення з такої посади – поновлено. Для призначення пенсії за віком на пільгових умовах не має значення, на якій посаді працює пенсіонер. Виплата пенсії провадиться згідно ст. 47 Закону №1058.

                                                                            м. Радехів

Кам’янка-Бузьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області


Допускаєте до роботи працівників без належного оформлення – заплатите штраф!

 

ГУ Держпраці у Львівській області за фактами виявлення неформальних трудових відносин із 20-а працівниками винесено 5 постанов про накладення фінансових санкцій на загальну суму341,52 тис. грн.

 

Стаття 43 Конституції України: Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.

Стаття 2  КЗпП України, частина 2: Працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою.

Однак, це право на даний час порушують як роботодавці – допускаючи до роботи працівників без належного оформлення, чим «обкрадають» держбюджет, а підприємство наражають на небезпеку недобросовісного виконання нелегальними працівниками доручених завдань, так і самі працівники, які або погоджуються працювати «без трудової книжки», або самі просять працювати на таких умовах, з метою приховання усіх зароблених коштів, чим позбавляють себе можливості на отримання таких передбачених законом соціальних гарантії як відпустка, соцвиплати у випадку тимчасової непрацездатності, отримання травми на виробництві чи професійного захворювання, а також позбавляють себе права на оскарження дій роботодавця у разі неправомірного звільнення чи невиплати заробітної плати.

ГУ Держпраці у Львівській області щоденно проводиться робота направлена на зменшення прихованої зайнятості, легалізацію заробітної плати та тим самим підвищення рівня соціальної захищеності найманих працівників.

Так, з початку року фахівцями Головного управлінням Держпраці у Львівській області прийнято участь у 143 засіданнях комісій з питань легалізації робочих місць та взято участь у 31 виїзних робочих групах, за результатами роботи яких працевлаштовано 187 працівників.

Разом з тим, головними державними інспекторами ГУ Держпраці у Львівській області під час проведення перевірок стану додержання законодавства про працю також виявлено факти 20 неформальних трудових відносин (станом на 01.08.2016), Матеріли проведення 6 перевірок, у зв’язку з виявленням неформальних трудових відносин, скеровано в правоохоронні органи за ознаками ст.172 КК України; складено та передано до суду 6 протоколів про вчинення адмінправопорушень за ч.1 ст. 41 КУпАП.

Нагадуємо, що за допущення працівника до роботи без належного оформлення, окрім адміністративної та кримінальної відповідальності посадової особи, з березня 2016 року юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю підлягають до відповідальності у вигляді накладення фінансової санкції за порушення законодавства про працю. А саме, відповідно до пункту 1 частини другої статті 265 КзПП України, за фактичний допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків – накладається штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

На підставі пункту 1 частини другої статті 265 КзПП України ГУ Держпраці у Львівській області винесено 5 постанов на загальну суму 341,52 тис. грн. (станом на 01.08.2016)

Сектор взаємодії зі ЗМІ, міжнародних зв’язків та з питань Євроінтеграції

Управління праці та соціального захисту населення Радехівської РДА інформує:

 

 

Зміни з 01.05.2016 р. при призначенні субсидій та наданні пільг
 

 

Призначення субсидій особам, які мають право на пільги Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2016 №319 „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” передбачено, що особам, які мають право на пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу, при призначенні субсидії враховується вартість плати за послуги без урахування пільг. У разі призначення таким особам житлової субсидії їм не нараховуються відповідні пільги.

Про період врахування доходу для призначення субсидії виключено норму щодо можливості призначення субсидії на підставі доходів за три місяці, що передують місяцю, з якого призначається субсидія, а також щодо врахування розміру пенсії за останній місяць перед зверненням. Відтепер субсидія розраховується на підставі доходу осіб за попередній календарний рік, а субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, яка призначається у I кварталі, – на підставі доходу за перші три квартали попереднього календарного року.

Стосовно обрахування доходу для призначення субсидії збільшено розміри доходів, які враховуються до сукупного доходу для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку, до: двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, – для платників єдиного податку першої групи; трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, – для платників єдиного податку другої групи, чотирьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, – для платників єдиного податку третьої групи. Для студентів денної форми навчання, маючи батьків, зареєстровані самі і не отримують стипендію, а також для осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості і не отримують допомогу по безробіттю, середньомісячний дохід яких протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на такий період, у розрахунок субсидії за кожний місяць зазначеного періоду включається місячний дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб у відповідному періоді.

Із переліку осіб, до доходу яких враховуються фактичні розміри соціальних виплат, виключено осіб, які отримують допомогу по догляду за інвалідом І групи або особою, яка досягла 80-річного віку. Таким чином, до сукупного доходу таких працездатних осіб враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, або у разі прийняття відповідного рішення комісією для осіб, які проживають у сім’ях, які опинилися у складних життєвих обставинах, – одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Стосовно терміну, на який призначається субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до кінця опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців. Оскільки згідно з Положенням опалювальний сезон закінчується 30 квітня, то субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, які будуть призначатися на наступний період без звернення громадян, будуть призначені до квітня 2017 року включно.Субсидія для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу як і раніше призначається на календарний рік. Постановою скасовано призначення субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу на наступний період без звернень громадян. У зв’язку з цим субсидія на придбання твердого палива та скрапленого газу, особам які отримували субсидію у 2015 році, має бути подана заява та декларація.

Про подання заяви і декларації для призначення субсидії в електронній формі Передбачено можливість подання заяви і декларації для призначення субсидії в електронному вигляді (у тому числі з використанням електронного цифрового підпису). Отримані таким чином заяви та декларації, у яких відсутній підпис громадянина, опрацьовуються лише після їх підпису протягом місяця. Якщо заявник не підписав заяву і декларацію в зазначений строк, мають бути подані нові заява і декларація.

Постановою передбачено повернення до державного бюджету виробниками/виконавцями послуг частину невикористаної суми субсидії на оплату індивідуального опалення, що еквівалента вартості 100 куб. метрів природного газу, за цінами і тарифами станом на 01.05.2016 року. Поверненню до бюджету не підлягають суми нарахованих субсидій, але не використані внаслідок економного їх споживання за інші послуги, тобто, по водопостачанню та водовідведенню, електропостачанню на освітлення житла.

Щодо сплати за послуги отримувачами субсидії відповідно до Постанови громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов’язані щомісячно сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії. У разі несплати відповідної вартості надання субсидії припиняється за поданням надавачів послуг. Таким чином, надавачами послуг контролюється сплата не лише обов’язкової частки плати, а й усього обсягу спожитих послуг, і у разі наявності засобів обліку та споживання комунальних послуг в обсягах, менших від соціальних нормативів, отримувачем може сплачуватися не у повному обсязі обов’язкова частка плати.

Постановою також передбачено під час призначення субсидії без звернень громадян на наступний період сім’ям, яким субсидія призначалася на підставі рішення комісії, переглядати зазначені рішення комісії лише у разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) осіб або здійсненні однією із зареєстрованих (фактично проживаючих) осіб протягом 12 місяців купівлі, оплати послуг на суму понад 50 тисяч гривень.

Постановою внесено наступну зміну до Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, а саме збільшено з 6 до 12 місяців період, на який визначається право осіб на отримання пільг (при цьому залишився незмінним термін, за який враховуються доходи, – 6 місяців, що передують місяцю, з якого визначається право).

Зміни, які передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2016 р №317, стосуються норм і коефіцієнтів для індивідуального опалення газом, які застосовуються при призначенні пільг та субсидій. зокрема: з метою приведення норм їх споживання комунальних послуг до реальних обсягів споживання зменшено соціальний норматив (норму використання природного газу) для індивідуального опалення з 7 до 5,5 куб. м на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць (в опалювальний період); - збільшено коригуючі коефіцієнти для індивідуального опалення природним газом для споживачів, які проживають у багатоповерхових будинках (на 5 і вищих поверхах).

 Інформація про роботу УСЗН за 01.07.16р.-15.07.16 р.

Пільги: Взято на облік в Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги, формування та супровід якого здійснює відділ персоніфікованого обліку пільговиків управління, 72 пільговики, з них: ветеранів праці – 18 чол., пенсіонерів за віком – 26 чол., інвалідів загального захворювання – 5 чол., багатодітних сімей – 3 сім’ї, дітей з багатодітних сімей – 9 чол., учасник бойових дій - 11 чол.

Прийнято 62 декларації про доходи для надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням доходів сім’ї пільговика. Оброблено 62 декларації. Прийнято позитивних рішень по 62 пільговиках.

Внесено в Реєстр продовження терміну дії посвідчення дитини з багатодітної сім’ї –13 чол. Внесено зміну адреси 4 пільговикам, закриття карток 28 пільговикам при досягненні повноліття, продовження групи інвалідності – 16 інвалідам.

Дані Реєстру постійно підтримуються в актуальному стані та використовуються для перевірки розрахунків підприємств-надавачів послуг при відшкодуванні витрат пов’язаних з наданням пільг.

Звірено і рознесено в електронні картки пільговиків надані організаціями-надавачами послуг, суми наданих пільг різним категоріям пільговиків на житлово-комунальні послуги за червень: водопостачання – 711 пільговикам на суму 6,9 тис. грн.; квартплата - 63 пільговикам на суму 0,9 тис.грн.; вивіз сміття - 465 пільговикам на суму 1,8 тис. грн., електропостачання – 3548 пільговикам на суму 70,7 тис. грн; газопостачання – 3596 пільговикам на суму 49,6 тис. грн.

З 11підприємствами - постачальниками житлово-комунальних послуг, послуг зв’язку здійснюється електронний обмін та звірка розрахунків за надані послуги. Так в ході перевірки розрахунків за попередній місяць виявлено розбіжностей по 160пільговиках на суму 2,5 тис. грн. по воді та вивезенню сміття.

Підготовлено документи на комісію для одержання пільг по фактичному місцю проживання 2 пільговикам.

Прийнято 1 заяву на відшкодування витрат на безоплатне поховання учасників бойових дій та інвалідів війни.

Знято за звітний період з обліку ЄДАРП і впорядковано в архів (в зв’язку із смертю, вибуттям, втрата статусу та досягненням повноліття) – 67 cправи пільговиків.

Сформовано реєстр відомостей на виплату компенсації на придбання твердого палива та скрапленого газу 71 пільговику в сумі 63,4 тис.грн.

Проводився прийом та звірка зведених звітів за формою№2-пільга від організацій- надавачів послуг про нараховані для відшкодування суми наданих пільг різним категоріям пільговиків з актами звірки по газу, послугах зв’язку та вносились одночасно нарахування по категоріях в звіт Форма№4-пільга.

Видано довідки про перебування в ЄДАРП-3чол., про суми наданих компенсацій на тверде паливо та скраплений газ – 5 чол., на зубопротезування -1 чол.

Постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням доходів сім’ї пільговика та по втраті права на пільги у зв’язку з призначенням субсидій.

Сформовано та своєчасно передано у ДСЗН Львівської ОДА звіти Ф№4-пільга, Ф№6-пільга, Базу ЄДАРП, заявку на відшкодування витрат на безоплатне поховання учасників бойових дій та інвалідів війни, інформації, відповіді на листи, що належать до компетенції відділу. Складено та своєчасно передано звіт по нарахуванню пільг за місяць, очікувані нарахування по пільгах на наступний місяць у фінансове управління Радехівської РДА

Сімейна політика: видано 16 посвідчень дитини з багатодітної сім’ї та 4 посвідчення батьків багатодітної сім’ї. Продовжено термін дії 8 посвідчень батьків та дітей багатодітної сім’ї. Оздоровлено в ДП «УДЦ «Молода гвардія» 1 дитину пільгової категорії на четверту тематичну зміну. Проводиться формування бази багатодітних сімей за 2016 рік.

Відділ грошових виплат та компенсацій: зареєстровано 313 звернень громадян за призначенням всіх видів соціальної допомоги, в т. ч. 66 субсидій. Опрацьовано 165 заяв на призначення допомог та 193 субсидії (в т.ч. тверде паливо 53 справи). Соціальні допомоги перевірено, затверджено та відправлено на виплату. Зареєстровано видачу 68 повідомлень, про призначення соціальних допомог. Щоденно надаються консультації громадянам стосовно права на отримання соціальних допомог, компенсацій та субсидій. Розглядаються звернення громадян щодо призначених допомог і субсидій та надаються відповіді та роз’яснення по них. Проводиться інформаційно-розяснювальна робота серед населення району щодо змін у призначенні житлових субсидій. Продовжено термін дії 4 посвідчень інвалідам та дітям-інвалідам, видано 3 посвідчення інвалідам та дітям-інвалідам. Постійно проводиться робота згідно наказу № 345 щодо ведення та зберігання особових справ та документів в архіві. Призначено 4 допомоги з числа тимчасово переміщених осіб. Подано звіти, відповіді та інформації по листах та запитах на вимогу департаменту, та інших установ та організацій. Формуємо запити по сільських радах про склад сім’ї, до ЖКО та ДФС про доходи отримувачам субсидій для яких закінчився період надання субсидій.

Відділ автоматизованої обробки інформації: сформована заявка на виплату ІІ траншу соціальних допомог липня 2016 року на суму 1054071 грн., -197 заявники., видано 106 довідок щодо отримання допомог, рознесено 12 реєстрів новопризначених справ, закрито 6 справ, замінено 42 рахунки.


 


Субсидія – це просто!

Після отримання платівок за опалення все більше людей звертається за призначенням житлової субсидії в органи соцзахисту. Попри те, що процес їх оформлення спрощений, серед громадян все одно ходить багато чуток про те, як правильно користуватися державною допомогою. Фахівці Мінсоцполітики дали роз’яснення щодо найпоширеніших помилкових суджень громадян.

[attachment=835]

 

 

Як отримати субсидію

Звернутись до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації (орендарі - за місцем проживання). Подати спрощену заяву і спрощену декларацію про доходи та витрати осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, договір найму (оренди) житла (за наявності).

[attachment=834]

 

 

 

Все про житлові субсидії

 

 

 

Право на отримання адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, а також субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива поширюється на громадян, які проживають у житлових приміщеннях (будинках), в частині оплати ними користування житлом; утримання житла; управління багатоквартирним будинком, комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідного пічного побутового палива.

[attachment=833]

 


 

 


 

До відома учасників АТО!


Управління соціального захисту населення Радехівської райдержадміністрації пропонує учасникам АТО, що проживають на Радехівщині, послуги з оздоровлення і психологічної реабілітації в таких установах: дочірнє підприємство «Південь-Курорт-Сервіс» (на базі санаторію «Орізонт» в м.Білгород-Дністровський), Менський санаторій «Остреч» (м.Мена), ТзОВ «Санаторій «Феофанія» (м.Київ), дочірнє підприємство «Клінічний санаторій «Курорт Березівські мінеральні води» ЗАТ лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» (с.Березівське). Довідки за телефоном 2-21-77. 

Заповнення таблиці 6 додатку 4 Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого ЄВ на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

 

Таблиця 6 додатка 4  призначена для формування страхувальником у розрізі кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу) у звітному місяці.

Графа 10 «Код типу нарахувань» заповнюється страхувальником лише у випадках, передбачених переліком кодів типу нарахувань 1 - 12.

Код типу нарахувань 1 зазначається лише для осіб, які отримують заробітну плату (дохід) за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць, а також особам, яким після звільнення з роботи нарахована заробітну плату (дохід) за відпрацьований час або згідно з рішенням суду - середню заробітну плату за вимушений прогул.

Коди типу нарахувань 2 - 9 зазначаються лише у випадках донарахування або зменшення суми єдиного та страхового внесків застрахованій особі.

Якщо донараховують або зменшують суму єдиного внеску на суму заробітної плати (доходу), нарахованої в попередніх звітних періодах, застосовують коди типу нарахувань 2 та 3:

Якщо донараховують або зменшують суму внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період до 01 січня 2011 року на суму заробітної плати (доходу), нарахованої застрахованій особі в попередніх звітних періодах, застосовують коди типу нарахувань 6 - 9:

Суми, нараховані за дні щорічних та додаткових відпусток, вносяться до графи «Загальна сума нарахованої заробітної плати (доходу) (усього з початку звітного місяця)» із зазначенням відповідного місяця тільки в сумі, що припадає на дні відпустки у цьому місяці, з кодом типу нарахувань 10.

Суми, що припадають на дні відпустки наступних місяців, включаються до поля наступних місяців і відображаються в окремих рядках за першим рядком з кодом типу нарахувань 10.

Якщо фіскальні органи донараховують або зменшують суму єдиного внеску на суму заробітної плати (доходу), нарахованої в попередніх звітних періодах, то застосовуються коди типу нарахувань 11 та 12:

Код типу нарахувань 13 - сума різниці між розміром мінімальної заробітної плати та фактично нарахованою заробітною платою за звітний місяць (із заробітної плати /доходу).

Графа «Загальна сума нарахованої заробітної плати (доходу) (усього з початку звітного місяця)» по кожній окремій застрахованій особі формується з урахуванням такої черговості відображення виплат за умови їх нарахування цій особі в одному звітному періоді:

сума нарахованої заробітної плати за видами виплат, що включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці»;

сума винагороди за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з ФО - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, її як підприємця);

сума допомоги з тимчасової непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.

Суми виплат, нараховані за дні тимчасової непрацездатності, та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами відображаються в окремих рядках, у полі відповідного місяця тільки в сумі, що припадає на такий місяць.

Графа «Сума нарахованої заробітної плати (доходу) у межах максимальної величини, на яку нараховується єдиний внесок» по кожній застрахованій особі заповнюється виключно з урахуванням вищезазначеної черговості виплат.

Якщо нарахування заробітної плати здійснюється за попередній період, зокрема у зв'язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, суми донарахованої заробітної плати включаються до заробітної плати місяця, у якому були здійснені такі донарахування.

Внесення від'ємних значень сум нарахованої заробітної плати (доходу) допускається лише:

- при відображенні сум перерахунків заробітку (доходу), що пов'язані з уточненням кількості відпрацьованого часу у зв'язку з відпусткою, тимчасовою непрацездатністю, та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, нарахованих у попередніх періодах;

- при відображенні сторнованих сум відпускних та допомоги з тимчасової непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.

Нарахування відображаються за календарний місяць (з першого до останнього числа місяця).

На одну застраховану особу допускається декілька записів у таблиці 6 додатка 4, якщо протягом одного звітного періоду застрахованій особі були здійснені нарахування виплат, у яких відрізняються розміри ставок єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а також якщо нарахування здійснювалися за поточні та майбутні (відпускні, допомога у зв’язку з вагітністю та пологами), за минулі (лікарняні, тимчасова непрацездатність та перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами та нарахування сум заробітної плати (доходу) за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць, а також за відпрацьований час після звільнення з роботи або згідно з рішенням суду - середня заробітна плата за вимушений прогул) періоди.

Кількість календарних днів перебування у трудових / цивільно-правових відносинах протягом звітного місяця не може зазначатися у звітному місяці за майбутні та минулі звітні періоди, за винятком відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами та випадків поновлення на роботі особи за рішенням суду.

За наявності декількох рядків по одній застрахованій особі кількість календарних днів перебування у трудових / цивільно-правових відносинах протягом звітного місяця зазначається лише в одному, а саме в тому, в якому зазначаються дані про суми заробітної плати (за їх наявності).

Ознака «наявності трудової книжки» — зазначається «так/1» — якщо застрахована особа працює на умовах трудового договору (контракту)   або на інших умовах, передбачених законодавством, та її трудова книжка знаходиться у страхувальника (платника), «ні/0» — якщо трудової книжки немає, наприклад, якщо працівник працює за сумісництвом.

Ознака  «наявності спецстажу» — позначка зазначається лише тоді, якщо у працівника є підстави для обліку спеціального стажу або права на використання пільг щодо пенсійного забезпечення.

Ознака «неповного робочого часу» відповідно до  статті 56 Кодексу законів про працю встановлюється угодою сторін як при прийнятті на роботу, так і в період роботи. Ознака «неповний робочий час» проставляється у разі, якщо особа працює:

- неповний робочий день (тобто зменшення тривалості щоденної роботи на зумовлену кількість годин);

- неповний робочий тиждень (при якому зберігається нормальна тривалість робочого дня, але зменшується кількість робочих днів на тиждень);

- поєднання неповного робочого дня і неповного робочого тижня (наприклад, тривалість робочого дня 5 годин при 4 робочих днях на тиждень).

Ознака «нового робочого місця» проставляється у випадку працевлаштування застрахованої особи на нове робоче місце та заповнюється протягом 2 років.

  

 Звіт з ЄСВ за січень 2016 року

ПФУ в листі від 04.02.2016 р. № 3647/05-02 надав роз’яснення відносно заповнення Звіту за формою № Д4. Нагадаємо, що з 01 січня 2016 року набрав чинності Закон України від 24 грудня 2015 року N 909-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році" (далі - Закон N 909), яким, зокрема, внесено зміни  до Закону України від 08 липня 2010 року N 2464 "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон N 2464).

Відповідно до внесених змін єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) для платників, зазначених у статті 4 Закону N 2464, встановлюється у розмірі 22 відсотка визначеної статтею 7 Закону N 2464 бази нарахування єдиного внеску (частина п'ята статті 8 Закону N 2464).

До затвердження нового Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та нової форми Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - Звіт) необхідно заповнювати та подавати, за звітні періоди 2016 року, Звіт за діючою формою, наведеною в додатку 4 до Порядку N 435.

При цьому враховувати, що:

рядки в таблиці 1 Звіту заповнюються у розрізі видів доходу;

суми нарахованого єдиного внеску відображаються в рядках таблиці 1 Звіту за видами доходу, із розрахунку нової ставки ЄСВ (в розмірі 22 відсотка), крім:

підприємств, установ і організацій для працюючих інвалідів - 8,41 відсотка;

підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема товариств УТОГ та УТОС - 5,3 відсотка;

підприємствам та організаціям громадських організацій інвалідів (за умов, визначених частиною чотирнадцятою статті 8 Закону N 2464) працюючим інвалідам - 5,5 відсотка;

оскільки утримання єдиного внеску з нарахованого доходу застрахованих осіб скасовані, то починаючи зі звітного періоду січня 2016 року у таблиці 1 Звіту не заповнюються рядки 5, 5.1 - 5.6, а також у рядках 4, 4.1 - 4.4 не відображається нарахований дохід, з якого утримується єдиний внесок. Відповідно в таблиці 6 Звіту не заповнюється реквізит 20 "Сума утриманого єдиного внеску за звітний місяць (із заробітної плати/доходу)", крім випадків, коли потрібно зробити донарахування або зняття зайво нарахованих сум єдиного внеску, нарахованих у попередніх звітних періодах, та внесення від'ємних значень з типом нарахування 10 при відображенні перерахунків відпускних, нарахованих у попередніх періодах у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.

Частиною 4 статті 9 Закону і підпунктом 4 пункту 1 розділу IV Інструкції N 449 визначено, що нарахування ЄСВ за попередні періоди (окрім випадків одноразової сплати особою ЄСВ за попередні періоди згідно з угодою про добровільну участь в страхуванні) здійснюється виходячи з розміру ЄСВ, який діяв на день нарахування заробітної плати (доходу), на яку нараховується ЄСВ.

Якщо нарахування заробітної плати здійснюється за попередній період, зокрема у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, нараховані суми включаються в заробітну плату того місяця, в якому були здійснені такі нарахування (пп. 3 п. 3 р. IV Інструкції N 449).

У наведених вище нормах нарахування ЄСВ за попередні періоди розуміється ситуація, коли в поточному місяці застрахованій особі донараховується дохід, який помилково або з інших причин не був нарахований в попередніх періодах. Це може бути у випадках, коли в поточному місяці нараховується сума допомоги по тимчасовій непрацездатності за попередні місяці, донараховується заробітна плата із-за допущених арифметичних помилок або пов'язаних з уточненням відпрацьованого працівником часу в попередніх місяцях, донараховується індексація із-за її ненарахування або неправильного нарахування в попередніх місяцях, нараховується премія (винагорода), надбавка, доплата за попередній місяць (квартал, півріччя, рік).

Отже, з метою вірного визначення бази нарахування ЄСВ та застосування максимальної величини бази нарахування ЄСВ для відповідних місяців у випадку нарахування сум заробітку (доходу) за дні щорічної та додаткової відпустки, сум допомоги по тимчасовій непрацездатності та сум допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами необхідно відносити такі нарахування до бази нарахування ЄСВ місяців, за які вони нараховані (тобто до місяців, на які доводяться календарні дні оплачуваної відпустки, тимчасової непрацездатності і відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами).

Аналогічний принцип застосовується і при відображенні сум заробітку (доходу) за дні щорічної та додаткової відпустки в таблиці 6 додатка 4 до Порядку N 435, яка призначена для формування страхувальником в розрізі кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої йому заробітної плати (доходу) в звітному місяці. Нагадаємо, що згідно з пунктом 9 розділу IV Порядку N 435 в таблиці 6 додатка 4 до Порядку N 435 суми, нараховані за дні щорічної і додаткової відпустки, вноситься в графу "Загальна сума нарахованої заробітної плати / доходу (усього з початку звітного місяця)" (реквізит 17) з відображенням відповідного місяця тільки в сумі, що припадає на день відпустки цього місяця, з кодом типу нарахування 10. Суми, що доводяться на дні відпустки наступних місяців, включаються в поле наступних місяць і відображаються в окремих рядках за першим рядком з кодом типу нарахувань 10.

Перехідні суми допомоги по тимчасовій непрацездатності та суми допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами відображаються в окремих рядках з кодами категорій застрахованих осіб, що визначені в додатку 2 до Порядку N 435, в полі відповідного місяця тільки в сумі, що доводиться на цей місяць.

Враховуючи вищевикладене і нововведення в сплаті ЄСВ з 1 січня 2016 року, можна зробити наступні висновки:

- Якщо працівникові в грудні (листопаді) 2015 року нараховані і виплачені відпускні за періоди, що припадають на грудень (листопад) 2015 року і січень (лютий) 2016 року, і з усієї суми відпускних сплачений ЄСВ в порядку і за ставками, що діяли в 2015 році, то перерахунок ЄСВ, сплаченого із сум відпускних, за січень (лютий) 2016 року, не здійснюється, а в Звіті за січень (лютий) 2016 року коригування нарахованого та сплаченого ЄСВ не робиться.

- Якщо робітниці у листопаді (листопад, грудень 2015 та січень, лютий 2016) 2015 року нараховані і виплачені суми допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами на період відпустки по вагітності і пологах, яка припадає у тому числі і на місяці 2016 року, з усієї суми таких сум допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами нарахований і сплачений ЄСВ в порядку і за ставками, що діяли в 2015 році, то перерахунок ЄСВ за місяці 2016 року не здійснюється, а в Звіті за січень (лютий) 2016 року коригування нарахованого та сплаченого ЄСВ не робиться.

- Якщо працівникові в січні 2016 року нараховуються суми допомоги по тимчасовій непрацездатності за період тимчасової непрацездатності, яка доводиться на грудень (листопад) 2015 року і січень 2016 року, то на такі суми допомоги по тимчасовій непрацездатності ЄСВ нараховується за ставками, встановленими в 2016 році, тобто 22 % (крім осіб, яким встановлено інвалідність), при цьому утримання ЄСВ не здійснюється. Перехідні суми допомоги по тимчасовій непрацездатності розподіляються по місяцях, за які вони нараховані, з метою порівняння сумарного доходу в таких місяцях з максимальною величиною бази нарахування ЄСВ. Кінцеве нарахування ЄСВ на суми перехідних сум допомоги по тимчасовій непрацездатності здійснюється в межах максимальної величини бази нарахування ЄСВ, що законодавчо встановлена для місяців, за які вони нараховані.

 

Згода отримувати зарплату „в конвертах” позбавляє працівників соціального захисту

Виплата заробітної плати у „конвертах” –  тягар сучасності, який несе за собою багато негараздів як країні так і кожному з нас. Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів.

Cаме тому з нового року внесено зміни до податкового законодавства, які заохочують роботодавців до легалізації праці найманих працівників.
           А саме, з 1 січня 2016 року фізособи-підприємці та ті, хто провадять незалежну професійну діяльність, сплачують ЄСВ за ставкою 22%. Це передбачено Законом України від 24 грудня 2015 року № 909 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році».
            Отже, базу нарахування ЄСВ платники визначають так:
– фізособи-підприємці, що перебувають на спрощеній системі оподаткування (
крім пенсіонерів за віком та інвалідів, які отримують пенсію чи соціальну допомогу) самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ (34 450 грн) і не менше за розмір мінімального страхового внеску (з 1 січня 2016 року – 303,16 грн (1378 грн х 22%);
– фізичні особи-підприємці, що перебувають на загальній системі оподаткування, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, нараховують ЄСВ тільки за місяці, у яких вони отримали дохід (прибуток) у межах максимальної величини й не менше розміру мінімального страхового внеску. У тих місяцях, у яких вони не отримали доходу, вони мають право визначити базу нарахування ЄСВ з дотриманням мінімального й максимального  її розміру.
            Також дуже важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати зарплату „в конвертах” позбавляє їх соціального захисту. Адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати.
Звертаємося до роботодавців підтримати ідею легалізації заробітної плати та робочих місць. Це захистить ваш бізнес від неконкурентних умов, а працівників – від негативних наслідків.

До уваги одержувачів субсидії!

 

Держава забезпечила надійну та ефективну підтримку сімям, які не в змозі оплачувати високу вартість послуг. Але із впровадженням змін у програмі субсидій розповсюдились різноманітні чутки, однією з яких є наступна:

«Якщо не використаєш весь обсяг природного газу (чи іншої послуги), доведеться повертати субсидію у кінці опалювального сезону».

Розмір субсидії розраховується виходячи з об’ємів соціальної норми споживання, що визначена постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» незалежно від фактично спожитих обсягів природного газу чи інших комунальних послуг.

Фактичне споживання комунальних послуг домогосподарством відрізняється від нормативного, воно може бути більшим або меншим від соціальних норм споживання. Не потрібно «випалювати» весь обсяг природного газу, чи даремно використовувати інші комунальні послуги
(холодну воду, електроенергію), на які надається субсидія.

Сума субсидії, яку соціальний захист населення переказує на рахунки виконавців/виробників комунальних послуг для оплати їх вартості і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, може бути зарахована як оплата у майбутніх розрахункових періодах.

Зменшене споживання комунальних послуг жодним чином не вплине на розмір субсидії на наступний опалювальний період,оскільки вона розраховується виключно на основі соціальних норм споживання.

Споживати комунальні послуги економно – вигідно. Якщо не використаєте весь обсяг газу (чи іншої послуги), нічого повертати не потрібно, ви все рівно будете користуватись субсидією.

 

Інформація підготовлена управлінням соціального захисту населення Радехівської  РДА

 

 


 

З січня цього року відбулися зміни при наданні пільг

Згідно із Законом України від 28 грудня 2014 року  № 76-VIII "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України” пільги для окремих категорій громадян надаються з урахуванням доходу сім’ї.

Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 389 від 4 червня 2015 року.

Пільги надаються протягом шести місяців, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу.

            З 1 січня 2016 року розмір податкової соціальної пільги складає 1930 гривень.

            При визначені права на отримання пільг до сукупного доходу сім’ї включаються нараховані:  пенсія; заробітна плата; грошове забезпечення; стипендія;  соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форми власності);
 доходи від підприємницької діяльності.

            Управлінням соціального захисту населення Радехівської райдержадміністрації протягом січня 2016 року буде проведено роботу щодо визначення права окремих категорій пільговиків на отримання пільг з урахуванням доходів сім’ї на новий період з 1 січня до 30 червня 2016 року.

            Пільговикам та членам їх сімей що є непрацюючими  пенсіонерами і отримують пенсію в управлінні  Пенсійного фонду України в Радехівському районі звертатися до управління соціального захисту населення не потрібно, оскільки для них буде проведено автоматизований розрахунок доходів сім’ї та визначено право на отримання пільг, без їх особистого звернення.

            Тим категоріям громадян, в яких пільговик або члени його сім’ї відносяться до працездатних осіб, а також пільговикам, що  отримують пенсію в управлінні  Пенсійного фонду України  в іншому районі, потрібно звернутися до управління соціального захисту населення Радехівської райдержадміністрації з метою заповнення Декларації про доходи сім’ї пільговика.

            До Декларації потрібно додати довідки про доходи пільговика та членів його сім’ї за 6 місяців що передують місяцю звернення.

            Для визначення права на продовження пільги з 1 січня 2016 року необхідно звернутися до управління соціального захисту населення Радехівської райдержадміністрації до 25 січня 2016 року для заповнення Декларації.

  

 

Порядок надання та виплати одноразової адресної грошової допомоги демобілізованим воїнам, які повертаються з АТО

 

            Управління соціального захисту населення Радехівської райдержадміністрації повідомляє, що відповідно до розпорядження голови Львівської ОДА від 23 жовтня 2015 року №653/0/5-15 «Про затвердження Порядку надання та виплати одноразової адресної грошової допомоги демобілізованим воїнам, які повертаються з АТО, та їхнім сім’ям на 2015-2017 роки» учасники бойових дій з зони АТО мають право на отримання допомоги, подавши в управління соціального захисту населення РДА такі документи:

-         заяву;

-         копію посвідчення учасника бойових дій, або копію довідки військової частини про участь військовослужбовця в АТО;

-         копію витягу з наказу командира військової частини про виключення зі списків особового складу частини, а для військовослужбовців строкової служби – копія військового квитка (для звільнених зі служби);

-         копія сторінок паспорта (1, 2, 11 або 12 сторінка);

-         копія ідентифікаційного номера;

-         номер особового банківського рахунку.

 

 

 

 

За призначенням житлової субсидії у жовтні звернулося 154 сім’ї

 

Управління соціального захисту населення Радехівської райдержадміністрації через комісію з призначення соціальних допомог та житлових субсидій забезпечує громадянам району умови призначення соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям і житлових субсидій в порядку винятку відповідно до існуючої нормативної бази.

За наданням соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям на комісію в жовтні місяці звернулося 24 сім’ї, з яких 23 сім’ї отримали допомогу. Основним питанням було те, що працездатні члени малозабезпеченої сім’ї не працюють, не служать, не вчаться за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах, але виховують троє або більше дітей віком до 18 років, або в складі сім’ї є інвалід.

            За призначенням житлової субсидії звернулося 154 сім’ї, з яких:

-         104 сім’ям надали субсидію на оплату житлово-комунальних послуг з урахуванням кількості фактично проживаючих осіб;

-        42 сім’ям на додаткову площу житла;

-        2 сім’ям, зареєстрованим в одному житловому приміщенні, але які сплачують за житлово-комунальні послуги на розділені особові рахунки;

-        1 сім’ї, яка не зареєстрована у житловому приміщенні, але фактично проживає на підставі договору найму (оренди) житла;

-        індивідуальному забудовнику, будинок якого не прийнятий в експлуатацію, але який сплачує вартість одержуваних житлово-комунальних послуг.

            На комісію також звернулися 4 багатодітні сім’ї та 5 сімей, в складі яких є учасники бойових дій. За рішенням комісії цим сім’ям забезпечено фінансування пільг на оплату житлово-комунальних послуг та послуг зв’язку за фактичним місцем проживання.

Рішення про призначення державних соціальних допомог та надання пільг у таких випадках приймається на підставі обстеження матеріально-побутових умов сімї, яка звернулася за її призначенням.

 

Що потрібно знати про житлові субсидії?

 

Житлова субсидія – це допомога, яка надається державою з коштів бюджету тим людям, рівень доходів яких не дає змоги самостійно заплатити за комунальні послуги. Зараз максимально спрощений порядок оформлення субсидій.

Призначення субсидії відбувається на підставі двох документів – заяви та декларації про доходи і витрати осіб, зареєстрованих в житловому приміщенні. Документи подаються заявником особисто до управління соціального захисту населення або надсилаються поштою.

Субсидія призначається одному з членів домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації або особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла і на яку відкрито особові рахунки із сплати житлово-комунальних послуг. Кількість зазначених осіб визначається на початок місяця, в якому надійшло звернення за призначенням субсидії.

Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців з місяця звернення, а субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива – один раз на календарний рік.

За бажанням громадян субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг може призначатися на основі середньомісячного (за три місяці, що передують місяцю звернення ) сукупного доходу осіб, тоді заявник подає довідки про доходи.

Для призначення субсидії враховуються доходи без урахування податку з доходів фізичних осіб.

Для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, до сукупного доходу за кожен місяць враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб;

для фізичних осіб-підприємців які є платниками єдиного податку другої групи – двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб;

для фізичних осіб-підприємців які є платниками єдиного податку третьої групи – трьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

На житлову субсидію не має право сім’я, в якій будь-який з членів якої протягом 12 місяців перед зверненням здійснив одноразову купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу, будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив послуги з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу, телефонного (в тому числі мобільного) зв'язку, крім житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами та медичних послуг, пов'язаних із забезпеченням життєдіяльностіна суму, яка на дату купівлі перевищує 50 тис. грн.

Громадяни, яким призначена субсидія, зобов’язані протягом місяця інформувати управління соціального захисту населення про зміни у складі зареєстрованих осіб, їх соціального статусу, зміни у переліку отримуваних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, про купівлю товарів або оплату послуг на суму, що перевищує 50 тис. грн.

Важливо знати, що отримана субсидія не повертається в разі продажу або дарування житла. Громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов'язані щомісячно сплачувати свою обов'язкову частку витрат на оплату цих послуг. Субсидія призначається виходячи із соціальних нормативів споживання послуг з урахуванням пільг, які надаються відповідно до законодавства і не перераховується у разі економного споживання послуг, а може бути використана як оплата за послуги у наступні періоди.


Санаторно-курортне лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

 


Відповідно до Порядку організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи затвердженогопостановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2013р. № 261 постраждалі особи, віднесені до 1 категорії забезпечуються безоплатними санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок.

Облік постраждалих осіб ведетьсяуправліннямсоціального захисту населення Радехівської РДА. Строк перебування осіб в санаторно-курортному закладі за санаторно-курортною путівкою становить 18 днів.

Для взяття на облік для забезпечення путівкою у наступному році постраждала особа подає до 15 жовтняпоточного рокутакі документи:

-заяву із зазначенням бажаної пори року заїзду;

-видану в установленому МОЗ порядку довідку для одержання путівки на

санаторно-курортне лікування за формою 070/о;

-копію посвідчення постраждалої особи разом із відповідними вкладками;

-копію паспорта.

Під час подання копійдокументів, особи надають їх оригінали для огляду.

Заяви, подані з порушенням строкуприймаються для взяття постраждалих осіб на облік для забезпечення путівкою через один календарний рік відповідно до вимог цього Порядку.

Факт надання санаторно-курортним закладом чи закладом відпочинкупослуг із санаторно-курортного лікування або відпочинку постраждалій особі підтверджується зворотним талоном допутівки.

За постраждалими особами,які перебували на обліку тане отримали путівку в поточному році, зберігається обліковий номер у черзідля забезпечення санаторно-курортною путівкою на наступний рік за умови поновлення медичних показань до санаторно-курортного лікування.

Інформація підготовлена управлінням соціального захисту населення Радехівської РДА

 

 

До уваги громадян, що мають право на пільги!

Верховною радою України 28 грудня 2014 року прийнято Закон України „Про внесення змін та визначення такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України” (від 28.12.2014№ 76-VIII), яким внесено до окремих законів України зміни, згідно з якимиз 1 липня 2015 рокупільги надаютьсяокремим категоріям пільговиків, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу.

На виконання зазначеного Закону Постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 389 затвердженоПорядок надання пільг окремим категоріям громадян  з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї.

Цей Порядок визначає механізм реалізації права на отримання пільг з оплати послуг за користування житлом (квартирна плата, плата за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), комунальних послуг (централізоване постачання холодної води, централізоване постачання гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізоване опалення, вивезення побутових відходів), паливом, скрапленим газом, телефоном, а також послуг із встановлення квартирних телефонів залежно від середньомісячного сукупного доходу сім'ї осіб, які мають право на пільги згідно із законодавчими актами.

Дія цього Порядку поширюється на осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою згідно із Законами України:

- "Про міліцію" (звільнені із служби за віком, хворобою або вислугою років працівники міліції, особи начальницького складу податкової міліції, особи рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби; діти (до досягнення повноліття) працівників міліції, осіб начальницького складу податкової міліції, рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби, загиблих або померлих у зв'язку з виконанням службових обов'язків, непрацездатні члени сімей, які перебували на їх утриманні);

- "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорії 3; дружини (чоловіки) та опікуни (на час опікунства) дітей померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 3, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою; сім'ї, які мають дитину-інваліда, інвалідність якої пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи);

- "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (учасники війни; особи, на яких поширюється чинність зазначеного Закону; особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; вдови (вдівці) та батьки померлих осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною);

- "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні" (особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; вдови (вдівці) та батьки померлих осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною);

- "Про освіту" (пенсіонери, які раніше працювали педагогічними працівниками у сільській місцевості та селищах міського типу і проживають у них), Основами законодавства України про охорону здоров'я (пенсіонери, які раніше працювали медичними і фармацевтичними працівниками у сільській місцевості та селищах міського типу і проживають у таких населених пунктах);

- "Про бібліотеки і бібліотечну справу" (пенсіонери, які раніше працювали у бібліотеках у сільській місцевості та селищах міського типу і проживають у них);

- "Про захист рослин" (пенсіонери, які працювали у сфері захисту рослин у сільській місцевості і проживають там);

- "Про жертви нацистських переслідувань";

- "Про охорону дитинства" (багатодітні сім'ї, дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім'ї в яких не менше року проживають троє або більше дітей, сім'ї, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування);

- "Про соціальний захист дітей війни";

- "Про культуру" (пенсіонери, які раніше працювали в державних та комунальних закладах культури, закладах освіти сфери культури у сільській місцевості і селищах міського типу і проживають у них).

-  Кодексом цивільного захисту України (батьки та члени сімей осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, які загинули (померли) або зникли безвісти під час виконання службових обов'язків; особи, звільнені із служби цивільного захисту за віком, через хворобу або за вислугою років та які стали інвалідами під час виконання службових обов'язків). 

Пільги зазначені вище надаються за умови, що середньомісячний сукупний дохід сім‘ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу.

До сукупного доходу сім'ї пільговика включаються нараховані:

 • пенсія;

 • заробітна плата;

 • грошове забезпечення;

 • стипендія;

 • соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форми власності);

 • доходи від підприємницької діяльності.

Для працездатних осіб, у яких відсутні доходи(крім осіб, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, вищих навчальних закладах, осіб, призваних на строкову військову службу), та фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на відповідний місяць.

Для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку другої групи, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні двох прожиткових мінімумів, установлених для працездатних осіб, для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи, - трьох прожиткових мінімумів, установлених для працездатних осіб.

Згідно вищевказаного Порядку надання пільг, структурні підрозділи з питань соціального захисту населення не пізніше вересня 2015 рокувизначають право пільговика на отримання ним пільги з липня 2015 року     (в подальшому – протягом 10 днівпісля отримання інформації про доходи пільговика та членів його сім’ї).

Отже,щоб отримати пільгу з 1 липня 2015 року, громадянин повинен подати декларацію про доходисім’ї пільговика, а також довідки про доходи свої та членів сім’ї (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) за шість місяців, що передують місяцю звернення, або документи, що підтверджують відсутність доходів за такий період не пізніше вересня поточного року.

У разі коли середньомісячний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, пільговик має право на отримання пільг протягом шести місяців з місяця визначеннявідповідного права, а у разі визначення права у липні – вересні 2015 року – протягом шести місяців починаючи з 1 липня 2015 року.

Надання пільг припиняється: 

- якщо пільговиком приховано або навмисно подано недостовірні дані про доходи будь-кого із членів сім’ї пільговика, що вплинуло на визначення права на пільги, - з місяця, в якому виявлено порушення;

- за заявою пільговика - з місяця, що настає за місяцем її подання, якщо інше не обумовлено заявою. 

Пільговики,які відповідно до рівня доходів втратять право на пільги, можуть звернутися до управління соціального захисту населення для оформлення житлової субсидії.

За додатковою інформацією звертатися в управління соціального захисту населення райдержадміністрації за адресою: Радехів, проспект Відродження,16. Телефон для довідок 2-21-77.

 
 
Нововведення сприятиме максимальному охопленню програмою субсидій

 

2 вересня в приміщенні Радехівської філії «Укрпошти» відбулася семінар-навчання щодо нового порядку призначення субсидій на житлово-комунальні послуги. Заступник начальника грошових виплат та компенсацій Управління соціального захисту населення Радехівської РДА Марія Дутко ознайомила поштарів району з новим спрощеним порядком заповнення заяв та декларацій на субсидії ЖКП. Відтепер бланк заяви та декларації у кожне господарство району доставить поштар. Також представники «Укрпошти» нададуть консультацію щодо спрощеного порядку нарахування субсидій.

Таке нововведення сприятиме максимальному охопленню програмою субсидій в першу чергу соціально вразливих верст мешканців Радехівщини.

Станом на 2 вересня, у нашому районі субсидії на літній період одержують 2081 господарство. Середній розмір субсидії влітку становить 147 гривень. З початком опалювального сезону ці субсидії будуть перераховані в автоматичному режимі.

 

 

 

Інформація про роботу УСЗН станом на 01.12. 2015

В управлінні  соціального захисту населення Радехівської РДА функціонує єдина приймальня, де проводиться надання консультацій та прийом документів від громадян на всі види соціальної допомоги. Також проводиться призначення та виплата соціальних допомог, компенсаційних виплат, пільг та субсидій.

Станом на 1 грудня 2015 року зареєстровано 7868 звернення громадян за призначенням всіх видів соціальної допомоги. Призначено: допомоги сім’ям з дітьми – 1056 сім’ям на суму 28441,5 тис. грн.; державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям – 457 сім’ям на суму 10664,6 тис. грн.;  державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та особам, які не мають права на пенсію 731 особам  на суму 9101,2 тис. грн.; соціальні компенсаційні виплати та допомоги на догляд за інвалідами внаслідок психічного розладу 702 заявникам на суму 2981,4 тис. грн. Опрацьовано з початку року 3904 звернення за субсидіями на житлово-комунальні послуги та придбання твердого палива та скрапленого газу та призначено субсидій на суму 5812,5тис. грн. на житлово-комунальні послуги та на придбання скрапленого газу та твердого палива на суму 489,1 тис. грн. Проведено 12672 перерахунків субсидій в звязку з автоматичною реєстрацією повторних справ, зміною тарифів на електроенергію в 09.2015р. та початком опалювального сезону з 10.2015р.; на зиму 2015р. Призначено компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг на суму 7,3 тис. грн. Проведено 2145 перерахунків допомог в звязку з зміною прожиткового мінімуму, з них - 1859 масових перерахунків та 286 індивідуальних перерахунків допомог.

Постійно при зверненнях громадян за призначенням субсидії подаються запити до сільських рад про склад сім’ї, до житлово-комунальних організацій про розміри платежів на власників особових рахунків, запити до ДФС, до центру зайнятості та пенсійного фонду. Постійно надаються консультації та роз'яснення по всіх видах соціальної допомоги, компенсацій та субсидії.

Видано 98 тимчасових довідок інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам; особам, які не мають права на пенсію та продовжено термін дії 45 посвідчення інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам.

На обліку перебуває 40 переміщених осіб з окупованої території України та районів проведення АТО, з них 6 дітей та призначено з початку року 18 щомісячні адресні допомоги для сімей переселенців, з них 9 допомог подовжено.

            В Єдиному державному автоматизованому реєстрі  пільговиків перебуває на обліку 24 799 категорій пільговиків, з них: ветеранів війни – 1600 чол., ветеранів праці - 4244 чол., дітей війни - 4725 чол., пенсіонерів за віком - 9567 чол., постраждалих внаслідок ЧАЕС – 112 чол., ветеранів органів внутрішніх справ і військової служби - 49 чол., жертв політичних репресій на Україні - 14 чол., інвалідів загального захворювання - 1843 чол., багатодітні сім’ї - 487 сімей, прийомна сім’я - 1 сім’я, сім’я опікуна – 4 сім’ї, діти з багатодітних сімей -1732 чол., сільські педагоги, медики на пенсії - 391 чол., пільговики інших категорій – 30 чол.

Нараховано пільг різним категоріям пільговиків за соціальною та професійною ознакою всього 5 117,6 тис. грн. з них на: ЖКП – 4 608,6 тис. грн. (6860 чол.), тверде паливо - 296,7 тис. грн (420 чол.), скраплений газ -33,0 тис. грн. (388 чол.), послуги зв’язку - 101, 9 тис. грн. (474 чол.), санаторно-курортне лікування – 10, 5 тис. грн. (2 путівки),проїзд в приміському пасажирському транспорті -66,9 тис. грн.

Відшкодовано всього пільг на суму5 103,4 тис. грн. з них на: ЖКП - 4 630,2 тис. грн, тверде паливо - 241,2 тис. грн (343 чол.), скраплений газ -28,1 тис. грн., послуги зв’язку - 111,7 тис. грн, проїзд автомобільним транспортом –76,3 тис. грн.

З 11 підприємствами - постачальниками житлово-комунальних послуг, послуг звязку здійснюється електронний обмін та  звірка  розрахунків за надані послуги. Так станом на 01.12.2015 року в ходіперевірки  розрахунків  виявлено розбіжностей по 1625 пільговиках  на  суму 60,9 тис. грн.

           Постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо пільгового перевезення пільговиків на приміських маршрутах, щодо надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням доходів сім’ї з 01.07.2015 року. Підготовлено та подано на веб-сайт РДА та в газету «Народна справа» статтю «Пільговий проїзд окремих категорій громадян», «Надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням доходів сім’ї з 01.07.2015 року», «Пільговий проїзд для учасників бойових дій та учасників АТО всіма видами пасажирського транспорту», Про втрату чинності Закону України «Про міліцію».

З обласного бюджету відшкодовано кошти на поховання 16 учасників бойових дій та інвалідів війни   на суму 21, 9 тис. грн

       На виконання місцевої програми соціального захисту населення  по наданню пільг на оплату житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива управлінням здійснювалась організаційна робота та виконувались функції головного розпорядника коштів щодо надання таких пільг відповідними установами, підприємствами та організаціями. Станом  на  01.12.2015 року    надано та відшкодовано пільги інвалідам  по зору 1 та 11 групи, сім’ям в яких проживає два та більше інвалідів І та ІІ групи   одиноким інвалідам з дитинства І та ІІ групи, щодо плати  на: житлово-комунальні послуги на суму -  66,3 тис. грн, тверде паливо на суму - 2,1 тис. грн. Дане відшкодування проводиться щомісячно  116 інвалідам.

             Нарахована та виплачена компенсація вартості продуктів харчування 39 особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи в сумі 99,7 тис.грн.; компенсація сім'ям з дітьми 4 дітям в сумі 0,3 тис. грн; допомога на оздоровлення 43 особам в сумі 4,0 тис.грн.; компенсація за шкоду, заподіяну здоров’ю 2 особам в сумі 0,3 тис.грн.; відшкодована додаткова відпустка 6 особам  на суму 13,8 тис.грн.; компенсація вартості забезпечення медикаментами 39 особам в сумі 13,4 тис.грн.; компенсація на зубопротезування 1 особі в сумі 1,9 тис.грн.; виплачена компенсація організаціям у межах середнього заробітку мобілізованим 87 особам в сумі  1862,1 тис.грн. Перераховані кошти санаторіям в сумі 17,2 тис.грн. Надіслано 438 повідомлень щодо компенсаційних виплат, прийнято 298 заяв щодо надання соціальних послуг, знято з обліку дитину ЧК, особу 2 категорії; поставлено на облік дитину ЧК, видано 3 посвідчення особам ЧК,  2 вкладки до посвідчення, оздоровлено 4 осіб 1 категорії. Підготовлені 4 статті в газету «Народна справа».

            Вуправління звернулось 12 ветеранів війни та 18 інвалідів для забезпечення санаторно-курортними путівками; 279 інвалідів для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації; 42 інваліди на виплату компенсації на бензин, ремонт, технічне та транспортне обслуговування автомобіля; 32 інваліди та 12 непрацюючих малозабезпечених особи для надання одноразової грошової допомоги. Видано 272 направлення для виготовлення протезно-ортопедичних та технічних засобів реабілітації, 20 санаторно-курортних путівок. Забезпечено 2 інваліди інвалідними колясками. Проведено виплату разової грошової допомоги до 5 травня 1539 ветеранам війни на суму 578,5 тис.грн. Проведено виплату разової грошової допомоги 201учаснику АТО на суму 603,0 тис.грн. Проведена виплата грошової допомоги дитині загиблого військовослужбовця за 11 місяців 2015 року в сумі 27,5 тис.грн.

Проведено 10 комісій по наданню одноразової грошової допомоги інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим особам, 28 інвалідам та 5 непрацюючим малозабезпеченим особам  виплачена одноразова грошова допомога на суму 20,3 тис.грн.  Підготовленні статті в газету «Народна справа» - «Професійна реабілітація інвалідів», «Забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням» та «Проведена виплата разової допомоги до 5 травня». Видано 43 посвідчення «ветерана праці», 3 – «членам сімї загиблого ветерана війни», 3 – «інваліда війни», 7 надано статус «дитини війни».

Видано  139 посвідчень дітям з багатодітних сімей, 77 довідок замість посвідчень батьків з багатодітної сім’ї, 34 довідки згідно посвідчень дитини з багатодітної сім’ї. Продовжено термін дії посвідчення багатодітної сім’ї 740. Оздоровлено 51 дитину пільгових категорій та 17 дітей учасників АТО. Проведено благодійну акцію «Врятуй життя дитини» з 1 по 30 квітня 2015р., під час якої було зібрано 1,48 тис.грн. для придбання медичного обладнання медичним закладам Львівської області.

Державними соціальнимиінспекторами проведено 1141 обстежень сімей з метою підтвердження їх права на призначення допомоги. Здійснено 8236 перевірок достовірності інформації про доходи та майновий стан отримувачів соціальних допомог шляхом запиту.      Внесено 6711 справ в програму на подання запиту в ДПІ. Проведено 36 перевірок шляхом відвідування місця роботи отримувача допомоги. Виявлено 34 випадки подання громадянами неповної або недостовірної інформації про доходи та майновий стан, що призвело до надміру виплачених державних коштів на суму 86 660,11 грн. Проведено комісію з питань надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, та комісію з питань надання житлових субсидій та фінансування пільг.

                Спеціалістами   відділу праці та охорони праці згідно затвердженого графіку   проводився плановий нагляд  460 новопризначених та 1264 перерахунків раніше призначених пенсій за дотриманням пенсійного законодавства. Порушень не виявлено. Надано 35 консультацій по складанню колективних угод. Опрацьовано та проведено повідомну реєстрацію 15 колективних угод. Щосереди  проводився моніторинг погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах району та доводився до відома ДСЗН Львівської ОДА. За очікуваними даними, станом на 01.12.2015 заборгованість  виплати заробітної плати по підприємствах району 24,5 тис.грн. Опубліковано статтю в газеті «Народна справа» «Заборгованість з виплати заробітної плати», «Дії при тепловому та сонячному ударі».  Організовано проведення районного семінару «Охорона праці та промислова безпека» 26.03.15р. за участю керівника та провідних спеціалістів ДП «Західно експертно-технічний центр» та ТУ Держгірпромнагляду (85 учасників). На базі кабінету з охорони праці ТзОВ «Радехівський цукор» організовано проведення навчання  з питань охорони праці 35 відповідальних спеціалістів з охорони праці підприємств району. З метою попередження нещасних випадків невиробничого характеру, підготовлено виступ по місцевому радіо «Отруєння ліками у дітей», «28 квітня-Всесвітній день охорони праці». На виконання Постанови КМУ від 04.03.15р.№ 105 «Про затвердження Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період» в районі проводиться інформаційно-розяснювальна робота та приймаються звіти для подання зведеного звіту в ДСЗН.


Інформація про роботу УСЗН станом на 01.09. 2015

 

В управлінні соціального захисту населення Радехівської РДА функціонує єдина приймальна, де проводиться надання консультацій та прийом документів від громадян на всі види соціальної допомоги. Також проводиться призначення та виплата соціальних допомог, компенсаційних виплат, пільг та субсидій.

Станом на 1 вересня 2015 року зареєстровано 4070 звернень громадян за призначенням всіх видів соціальної допомоги. Призначено: допомогисім’ямздітьми– 708 сімямна суму 20860,4 тис. грн.,державноїсоціальноїдопомоги– 858 сімямна суму 7 385,4тис. грн., соціальнікомпенсаційнівиплати477заявникамна суму 1878,5тис. грн. Зареєстрованоз початку року 1679звернень за субсидіями на житлово-комунальні послуги та придбання твердого палива та скрапленого газу та 805 повторних звернень, зареєстрованих в автоматичному режимі на житлово-комунальні послуги без звернень громадян. Призначено субсидій на суму 2 283,4тис. грн. на житлово-комунальні послуги та на придбання скрапленого газу та твердого палива на суму 340,4 тис. грн. Проведено 805 індивідуальних перерахунків діючих в опалювальний період 2014-2015 років субсидій. Призначено компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг на суму 7,3 тис. грн.

Постійно надаються запити на призначення субсидій про склад сім’ї до сільських рад, до житлово-комунальних організацій про розміри платежів на власників особових рахунків. Постійно надаються консультації та роз'яснення по всіх видах соціальної допомоги, компенсацій та субсидії.

Видано 82 тимчасові довідки інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам; особам, які не мають права на пенсію та продовжено термін дії 39 посвідчень інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам. З початку року взято на облік 20 переміщених осіб з окупованої території України та районів проведення АТО, з них 7 дітей та призначено 18 адресних допомог для сімей переселенців, з них 8 допомог подовжено.

ВЄдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків перебуває на обліку 24 642 категорії пільговиків, з них: ветеранів війни –1543 чол., ветеранів праці - 4234чол., дітей війни -4807чол., пенсіонерів за віком -9521чол., постраждалих внаслідок ЧАЕС – 112 чол., ветеранів органів внутрішніх справ і військової служби -47чол., жертв політичних репресій на Україні -15чол., інвалідів загального захворювання - 1864чол., багатодітні сім’ї - 499 сімей, прийомна сімя - 1сімя, сімяопікуна – 3сім’ї, діти з багатодітних сімей -1550 чол., сільські педагоги, медики на пенсії- 393 чол., пільговики інших категорій –53 чол.

Нараховано пільгрізним категоріям пільговиків за соціальною та професійною ознакою всього 3 739,9тис. грн. з них на: ЖКП – 3 389,7 тис. грн. (6128 чол.), тверде паливо - 211,6 тис. грн (303 чол.), скраплений газ -26,6 тис. грн. (298 чол.), послуги зв’язку - 76,7 тис. грн. (449 чол.), санаторно-курортне лікування – 10, 5тис. грн. (2 путівки)

Відшкодовано всього пільг на суму3 540,4тис. грн. з них на: ЖКП - 3 240,1 тис. грн, тверде паливо - 180,8 тис. грн (255 чол.), скраплений газ -15,4 тис. грн. (255 чол.), послуги зв’язку - 78,7 тис. грн, проїзд автомобільним транспортом –22,7 тис. грн.

З 11підприємствами-постачальниками житлово-комунальних послуг, послуг звязку здійснюється електронний обмін та звірка розрахунків за надані послуги. Так станом на 01.08.2015 року входіперевіркирозрахунків виявлено розбіжностей по 1388пільговиках на суму45,1 тис. грн.

Постійно проводиться інформаційно-розяснювальна робота щодо пільгового перевезення пільговиків на приміських маршрутах, щодо надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням доходів сім’ї з 01.07.2015 року. Підготовлено та подано на веб-сайт РДА та в газету «Народна справа» статтю «Пільговий проїзд окремих категорій громадян», «Надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням доходів сім’ї з 01.07.2015 року»

З обласного бюджету відшкодовано кошти на поховання12учасниківбойових дій та інвалідів війни на суму 16,4тис.грн

На виконання місцевої програми соціального захисту населення по наданню пільг на оплату житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива управлінням здійснювалась організаційна робота та виконувались функції головного розпорядника коштів щодо надання таких пільг відповідними установами, підприємствами та організаціями. Станом на 01.09.2015 надано та відшкодовано пільги інвалідам по зору 1 та 11 групи, сім’ям в яких проживає два та більше інвалідів І та ІІ групи одиноким інвалідам з дитинства І та ІІ групи, щодо плати на: житлово-комунальні послуги на суму - 47,0 тис. грн, тверде паливо на суму - 1,4 тис. грн. Дане відшкодуванняпроводитьсящомісячно116інвалідам.

Нарахованата виплаченакомпенсація вартості продуктів харчування39особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи в сумі 68,7 тис.грн.; компенсація сім'ям з дітьми 4дітям в сумі0,3 тис. грн; допомога на оздоровлення 29 особам в сумі 5,4тис.грн.; відшкодована додаткова відпустка 3 особам на суму 7,1 тис.грн.; компенсація вартості забезпечення медикаментами 25 особам на 7,0 тис.грн.; виплачена компенсація організаціям у межах середнього заробітку мобілізованим 87 особам в сумі 1294,7 тис.грн. Надіслано 311 повідомлень щодо компенсаційних виплат, прийнято 213 заява щодо надання соціальних послуг, знято з обліку дитину ЧК, особу 2 категорії; поставлено на облік дитину ЧК, видано 3 посвідчення особам ЧК, 2 вкладки до посвідчення, оздоровлено особу 1 категорії. Підготовлені 3 статті в газету «Народна справа».

Вуправління звернулось 6 ветеранів війни та 10 інвалідівдля забезпеченнясанаторно-курортними путівками; 115 інвалідів та громадян для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації; 26 інвалідів на виплату компенсації на бензин, ремонт, технічне та транспортне обслуговувуння автомобіля; 25 інвалідів та 9 непрацюючих малозабезпечених особи для надяння одноразової грошової допомоги. Видано 145 направлень для виготовленняпротезно-ортопедичних та технічних засобів реабілітації, 15 санаторно-курортні путівки. Забезпечено 2 інваліди інвалідними колясками. Проведено виплату разової грошової допомоги до 5 травня 1539 ветеранам війни на суму 578,5 тис.грн.

Проведенно 5 комісій по наданню одразової грошової допомоги інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим особам, 20 інвалідам та 3 непрацюючим малозабезпеченим особам виплачена одноразова грошова допомога на суму 11,3 тис.грн. Підготовленні статті в газету «Народна справа» - «Професійна реабілітація інвалідів», «Забезпечення постраждалих учасників антитористичної операції санаторно-курортним лікуванням» та «Проведена виплата разової допомоги до 5 травня». Видано 33 посвідчень «ватерана праці», 3 – «членам сімї загиблого», 3– «інваліда війни», 7 надано статус «дитини війни».

Видано 136 посвідчень дітям з багатодітних сімей, 59 довідок замість посвідчень батьків з багатодітної сім’ї. Продовжено термін дії посвідчення багатодітної сімї 442. Оздоровлено 48 дітей пільгових категорій та 17 дітей учасників АТО. Проведено благодійну акцію «Врятуй життя дитини» з 1 по 30 квітня 2015р., під час якої було зібрано 1,48 тис.грн. для придбання медичного обладнання медичним закладам Львівської області.

Державнимисоціальнимиінспекторами проведено623 обстежень сімей з метою підтвердження їх права на призначення допомоги.Здійснено 5287 перевірок достовірності інформації про доходи та майновий стан отримувачів соціальних допомог шляхом запиту. Внесено 3653 справ в програму на подання запиту в ДПІ. Проведено 36 перевірок шляхом відвідування місця роботи отримувача допомоги. Виявлено 31 випадокподання громадянами неповної або недостовірної інформації про доходи та майновий стан, що призвело до надміру виплачених державних коштів на суму 72428,80 грн. Проведено 8 комісій з питань надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, та 8 комісій з питань надання житлових субсидій та фінансування пільг.

Спеціалістами відділу праці та охорони праці згідно затвердженого графіку проводився плановий нагляд 324 новопризначених та 915 перерахунків раніше призначених пенсій за дотриманням пенсійного законодавства. Порушень не виявлено. Кожної пятниці зібрано, підготовлено та передано на веб-сайт райдержадміністрації інформацію про роботу управління за відповідний період. Надано 17 консультацій по складанню колективних угод. Опрацьовано та проведено повідомну реєстрацію 10 колективних угод. Щосереди проводився моніторинг погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах району та доводився до відома ДСЗН Львіської ОДА. За очікуваними даними, станом на 01.09.2015 заборгованість виплати заробітної плати по підприємствах району 42,0 тис.грн. Опубліковано статтю в газеті «Народна справа» «Заборгованість з виплати заробітної плати», «Дії при тепловому та сонячному ударі». Організовано проведення районного семінару «Охорона праці та промислова безпека» 26.03.15р. за участю керівника та провідних спеціалістів ДП «Західно експертно-технічний центр» та ТУ Держгірпромнагляду ( 85 учасників). На базі кабінету з охорони праці ТзОВ «Радехівський цукор» організовано проведення навчання з питань охорони праці 35 відповідальних спеціалістів з охорони праці підприємств району. З метою попередження нещасних випадків невиробничого характеру, підготовлено виступ по місцевому радіо «Отруєння ліками у дітей», «28 квітня-Всесвітній день охорони праці». На виконання Постанови КМУ від 04.03.15р.№ 105 «Про затврдження Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період» в районі проводиться інформаційно-розяснювальна робота та приймаються звіти для подання зведеного звіту в ДСЗН. Станом на 01.09.15р.зведені звіти подали за січень-липень 2015 року 21 підприємств, установа та організації району на 96 мобілізованих осіб.

                  

Для учасників АТО розроблено довідник «На допомогу захисникам Батьківщини»

 

У травні цього року надруковано довідник «На допомогу захисникам Батьківщини», який розроблено спільними зусиллями юристів, волонтерів, Міністерства соціальної політики України та американської компанії Financial Markets International. Видання створене для забезпечення правових потреб учасників АТО і членів їхніх сімей та охоплює питання отримання статусу учасника бойових дій, інваліда війни, дотримання трудових прав та соціальних пільг.

 

За словами упорядників, довідник містить не просто витяги із законодавства України, а покрокові інструкції та пакети документів з інструкцією, як отримати той чи інший статус чи пільгу. Станом на сьогодні, за оцінками фахівців, враховуючи періодичні зміни в українському законодавстві, це найбільш актуальний та зручний довідник.

[attachment=710:На допомогу захисникам Батьківщини]

 

  

 

 [attachment=665:Зразки заяви і декларації на субсидії] 

 

 

Додаток 1
до постанови Кабінету Міністрів України
від 28 лютого 2015 р. № 106
___________________________________
(найменування структурного підрозділу
___________________________________
з питань соціального захисту населення)

ЗАЯВА
про призначення житлової субсидії

            Від ____________________________________________________________________
                                                                (прізвище, ім'я, по батькові)
зареєстроване (для орендарів - фактичне) місце проживання: _________________________
контактний телефон ___________________________ паспорт: серія _____ № ____________
_______________________________________________________ ___ __________ ___ р.
                                                         (ким і коли виданий)
реєстраційний номер облікової картки платника податків ____________________________
            (крім осіб, які мають відмітку у паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта)

Прошу призначити субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (необхідне підкреслити).

Відомості про житлово-комунальні послуги, якими користуються особи, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні/будинку

 

Вид послуги

Номер особового рахунка

Найменування організації, що надає послуги

Примітки

Утримання будинків і споруд та прибудинкових територій

 

 

 

Газопостачання

 

 

 

Централізоване постачання холодної води

 

 

 

Централізоване постачання гарячої води

 

 

 

Водовідведення

 

 

 

Централізоване опалення

 

 

 

Електропостачання

 

 

 

Вивезення побутових відходів

 

 

 

У разі коли прийняття рішення щодо моєї заяви потребує окремого рішення місцевих органів виконавчої влади/місцевого самоврядування або утвореної ними комісії, прошу розглянути/не розглядати мою заяву відповідними органами або утвореною ними комісією (необхідне підкреслити).

Я та особи, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні/будинку, даємо згоду на обробку персональних даних про сім'ю, доходи, майно, що необхідні для призначення житлової субсидії, та оприлюднення відомостей щодо її призначення.

У разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії (зміни складу осіб, які зареєстровані (фактично проживають), джерел доходу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, придбання майна, товарів або оплати послуг на суму, що перевищує 50 тис. гривень), зобов'язуюся протягом місяця повідомити про це

структурний підрозділ з питань соціального захисту населення.

 

___ ___________ 20__ р.

__________________
(підпис)

__________
Примітка.
Ця заява заповнюється особою, на яку відкрито особовий рахунок із сплати житлово-комунальних послуг (особою, яка фактично сплачує вартість одержуваних послуг).

 
  

Додаток 2
до постанови Кабінету Міністрів України
від 28 лютого 2015 р. № 106
____________________________________
(найменування структурного підрозділу
____________________________________
з питань соціального захисту населення)

ДЕКЛАРАЦІЯ
про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії

Розділ I. Загальні відомості

1. __________________________________________________________________________
                                                                                           (прізвище, ім'я, по батькові)
2. Характеристика житлового приміщення/будинку: загальна площа ____ кв. метрів;
будинок індивідуальний чи багатоквартирний (
необхідне підкреслити);
кількість поверхів у будинку __________
3. Особи, які зареєстровані (для орендарів - особи, які фактично проживають) у житловому приміщенні/будинку

Прізвище, ім'я, по батькові

Дата народження

Реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для осіб, які мають відмітку у паспорті про право здійснювати платежі за його серією та номером)

Примітки

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розділ II. Всі види доходів осіб, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні /будинку, у тому числі від розміщення депозитів, здачі майна в оренду за період з __________ 20__ р. до __________ 20__ року

Прізвище, ініціали

Відомості про доходи

Вид доходу

Сума доходу без урахування податку з доходів фізичних осіб, гривень

Джерело доходу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розділ III. Інформація про витрати на придбання майна, товарів або оплату послуг на суму, що перевищує 50 тис. гривень, які здійснені протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії.

Прізвище, ініціали

Вид придбаного майна або оплачених послуг

Вартість, гривень

Дата здійснення купівлі або оплати послуг

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Я усвідомлюю, що в разі подання мною у неповному обсязі або недостовірних відомостей про осіб, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні/будинку, їх доходи і витрати мені може бути відмовлено у призначенні житлової субсидії або припинено її надання. У такому разі зобов'язуюся повернути надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії у подвійному розмірі.

________________
(підпис заявника)

___ ____________ 20__ р.

__________
Примітка.
Ця декларація заповнюється особою, на яку відкрито особовий рахунок із сплати житлово-комунальних послуг (особою, яка фактично сплачує вартість одержуваних послуг).

   

Про зміни до Порядку призначення житлової субсидії з 01.05.2015


Управління соціального захисту населення Радехівської РДА інформує про зміни до Порядку призначення житлової субсидії з 01.05.2015.

Призначення субсидії відбуватиметься на підставі лише двох документів - заяви та декларації (скасовується необхідність надання довідок про доходи, у тому числі й працюючих осіб).

При цьому запроваджуються спрощені форми заяви та декларації про доходи і витрати осіб для звернення за субсидією (форма на 1 аркуші).

Запроваджується принцип призначення субсидії на підставі задекларованих даних заявником.

При цьому перевірка достовірності цих даних здійснюватиметься органами соціального захисту вже після призначення субсидії, шляхом здійснення запитів до відповідних органів, установ та організацій.

Кожне домогосподарство одночасно з рахунком для оплати енергоносіїв у квітні та жовтні 2015 року отримає спрощені форми заяви та декларації для звернення за призначенням субсидії.

Скасовуються всі обмеження щодо майнового стану осіб, які звертаються за призначенням субсидій крім здійснення одноразової дорого вартісної покупки (на суму понад 50 тис. гривень):

- наявність у власності двох житлових приміщень;

- наявність у власності двох автомобілів;

- наявність у складі домогосподарства осіб працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку як безробітні;

- здача в найм житлового приміщення;

- здійснення покупки товарів, робіт та послуг (у тому числі оплата медичних послуг та навчання) на суму понад 10 прожиткових мінімумів;

Запроваджується надання субсидії на 12 місяців, а не опалювальний період як раніше.

Встановлюється автоматичний принцип надання субсидії на новий період (скасовується необхідність повторного звернення до органу соціального захисту населення для призначення субсидії на новий період у разі відсутності змін).


Спрощені форми заяви та декларації

 

 

 

 

 

 Порядок звернення за житловою субсидією

1. Кому призначається субсидія

Субсидія призначається одному із членів домогосподарства, який зареєстрований у житловому приміщенні і на якого відкрито особовий рахунок на оплату житлово-комунальних послуг. Право на отримання житлових субсидій мають домогосподарства, у яких витрати на оплату житлово-комунальних послуг виходячи із соціальної норми житла та соціальних нормативів користування послугами перевищують розмір визначеного обов’язкового платежу.

2. Куди і як подаються документи

З питання призначення житлової субсидії необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Документи для призначення субсидії можуть бути надіслані до місцевого управління праці та соціального захисту населення поштою.

У сільській місцевості приймання заяв з необхідними документами для призначення субсидій здійснюють уповноважені особи, які визначаються виконавчими органами сільських і селищних рад.


Перелік документів для призначення субсидії


- спрощена заява (за встановленою формою на 1 арк.);

- спрощена декларація про доходи і витрати осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (за встановленою формою на 1 арк).

Всі інші відомості, що необхідні для призначення житлових субсидій (про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами) надають організації, які надають ці послуги, на запит органів соціального захисту населення.

Інформацію про доходи для призначення житлової субсидії органи соціального захисту населення будуть отримувати у порядку обміну від Державної фіскальної служи та Пенсійного фонду.

При цьому, заборонятиметься вимагати від заявників інші документи, ніж передбачені Положенням про призначення житлових субсидій.


Термін призначення житлової субсидії


Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначатиметься на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням.

Для призначення житлової субсидії застосовуватимуться доходи за попередній календарний рік без урахування сплачених податків.

Після закінчення терміну отримання субсидії органи соціального захисту населення здійснюватимуть розрахунок субсидії на наступний період автоматично.

Для цього вони збиратимуть необхідну інформацію без звернення громадянина і протягом двох місяців з початку нового періоду прийматимуть рішення щодо призначення (непризначення) субсидії цим домогосподарствам та письмово інформують про прийняте рішення громадян, які зверталися.


 Посилення відповідальності заявника за надані відомості для призначення субсидії


Всі члени домогосподарства дають згоду на обробку персональних даних про сім’ю, доходи, витрати, що необхідні для призначення житлової субсидії.

У разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії (зміни у складі зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, зміни у переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, про купівлю товарів або оплату послуг) заявник зобов’язується у місячний термін повідомити орган соціального захисту населення.

Якщо подано неповні чи недостовірні відомості про доходи та витрати зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб може бути відмовлено в призначенні субсидії або припинено її надання. У такому разі заявник зобов’язується повернути надміру перераховану (виплачену) суму субсидії у подвійному розмірі.


Схема удосконаленого Порядку призначення житлових субсидій  

Додатково пропонується врахувати наступні пропозиції

1) у проекті постанови:

для сімей, які сьогодні одержують субсидії (в опалювальний період 2014-2015 років) передбачити автоматичне призначення субсидій на новий термін без необхідності надання нового пакету документів та звернення до органів соціального захисту

2) у змінах до положення:

пропонується надати право на оформлення субсидій особам, які орендують житло і оплачують вартість житлово-комунальних послуг на підставі письмового договору найму (оренди) житла

3) зміни до форми декларації:

пропонується внести технічні зміни до форми декларації про доходи, виключивши дані щодо ступеню родинного зв'язку, та доповнивши даними щодо загальної площі житлового приміщення та типу житла (індивідуальний будинок або квартира). Це дозволить пришвидшити термін призначення субсидій: - площа житла дозволить відразу визначити соціальний норматив для нарахування субсидій; - тип будинку вливає на соціальну норму користування енергоносіями (різні коефіцієнти витрат енергоносіїв на опалення – для квартири цей коефіцієнт майже вдвічі менший ніж для індивідуального будинку).

    

Роз’яснення щодо порядку отримання посвідчення учасника бойових дій

 

Управління соціального захисту населення Радехівської райдержадміністрації надає роз’яснення щодо порядку отримання посвідчення учасника бойових дій особами, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції чи забезпечення її проведення.

 

1. Статус учасника бойових дій надається:

- військовослужбовцям (резервістів,військовозобов’язаних) та працівників Збройних Сил, Міноорони, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, осіб рядового і начальницького складу, військовослужбовців, працівників МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, ДПтС, військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах проведення АТО;

- працівникам підприємств, установ та організацій, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення.

2. Документи, які є підставою для надання статусу учасника бойових дій:

 – для військовослужбовців - документи про безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення, направлення (прибуття) у відрядження до районів проведення антитерористичної операції, їх перебування в таких районах з метою виконання завдань із захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України шляхом безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення (витяги з наказів, директив, розпоряджень, посвідчень про відрядження, журналів бойових дій, бойових донесень, дислокацій, книг нарядів, графіків несення служби, звітів, зведень, донесень, матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень);

– для працівників - документи про безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення або направлення (прибуття) у відрядження для безпосередньої участі в антитерористичній операції в районах її проведення (витяги з наказів, розпоряджень, посвідчень про відрядження, книг нарядів, матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень), а також документи, що були підставою для прийняття керівниками підприємств, установ, організацій рішення про направлення осіб у таке відрядження.

3. Первинний розгляд документів, які є підставою для надання статусу учасника бойових дій здійснюють:

а) відомчі комісії з розгляду питань про встановлення статусу учасника бойових дій, які створені в Міноборони, МВС, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Адміністрації Держприкордонслужби, Адміністрації Держспецтрансслужби, 

Управління державної охорони, Адміністрації Держспецзв’язку, ДСНС, ДПтС, –стосовно військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) та працівників Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, осіб рядового і начальницького складу, військовослужбовців, працівників МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, ДПтС відповідно.

Документи на відомчі комісії подають командири (начальники) військових частин (органів, підрозділів) або інші керівники установ, закладів у місячний строк після завершення особами виконання завдань антитерористичної операції.

У разі неподання командиром (начальником) військової частини (органу, підрозділу) або іншим керівником установи, закладу до відомчої комісії документів, необхідних для надання статусу учасника бойових дій,  особа може самостійно звернутися до відповідної відомчої комісії.

Відомчі комісії  вивчають документи і подають їх на розгляд міжвідомчої комісії, яка утворюється Державною службою у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції (далі – міжвідомча комісія), а в разі відсутності підстав, які підтверджуються документами, повертають їх до військових частин (органів, підрозділів), установ, закладів з метою подальшого доопрацювання.

б) міжвідомча комісія  стосовно працівників підприємств, установ та організацій, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення.

На розгляд міжвідомчої комісії виносяться матеріали, до яких на кожну особу долучені наступні документи:

-  довідка за формою згідно з додатком 2 до Порядку (оригінал) із зазначенням районів антитерористичної операції, у яких особа брала безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення;

- витяг з наказу Антитерористичного центру при СБУ про залучення підприємства, установи, організації або окремих працівників до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;

-  документи, що підтверджують виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення або направлення (прибуття) у відрядження для безпосередньої участі в антитерористичній операції в районах її проведення;

- заява особи про надання статусу учасника бойових дій із зазначенням місця її проживання;

-  згода на збір та обробку персональних даних за формою;

- копія сторінок 1 і 2 та розділу "Місце проживання" паспорта особи;

            -копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера особі;

- інформаційна картка особи, яка брала участь в антитерористичній операції, за відповідною формою.

У посвідченнях про відрядження, маршрутних листах, товарно-транспортних накладних тощо відмітки про місце перебування особи у відрядженні (населений пункт, підпис та печатка) мають підтверджувати факт перебування особи безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції.

Копії документів, що надаються мають бути завірені підписом керівника підприємства, установи, організації та печаткою.

Надані відомості про особу будуть внесені до єдиного реєстру учасників антитерористичної операції. Захист та обробка цих відомостей здійснюються у відповідності до вимог Закону України "Про захист персональних даних".

Керівники зазначених підприємств, установ, організацій у місячний строк після завершення особами виконання завдань антитерористичної операції подають документи безпосередньо на міжвідомчу комісію.

У разі неподання керівником підприємства, установи, організації до міжвідомчої комісії документів, необхідних для надання статусу учасника бойових дій, особа може самостійно звернутися до міжвідомчої комісії.

 4. Остаточне рішення про надання статусу учасника бойових дій приймається міжвідомчою комісією.

Міжвідомча комісія розглядає документи, надіслані відомчими комісіями та керівниками підприємств, установ, організацій, і в разі потреби заслуховує пояснення осіб, стосовно яких вони подані, свідків, представників державних органів та в місячний строк з дня надходження документів приймає рішення щодо надання статусу учасника бойових дій, про що інформує відомчі комісії, керівників підприємств, установ, організацій та органи соціального захисту населення за місцем реєстрації особи, якій встановлено статус учасника бойових дій. 

5. Посвідчення учасника бойових дій і відповідний нагрудний знак видаються:

а) військовослужбовцям (резервістам, військовозобов’язаним) та працівникам Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, особам рядового і начальницького складу, військовослужбовцям, працівникам МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, ДПтС – органами Міноборони, МВС, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Адміністрації Держприкордонслужби, АдміністраціїДержспецтрансслужби, Управління державної охорони, Адміністрації Держспецзв’язку,ДСНС, ДПтС відповідно.

б) працівникам підприємств, установ та організацій, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення, –  органами соціального захисту населення за місцем їх реєстрації.

6.Відповідно до пункту 2 Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, затвердженого постановою КМУвід 12.05.1994 №302, підставою для надання ветеранам війни передбачених законодавством пільг і компенсацій є відповідне посвідчення,що підтверджує їх статус. 

 

ПРОНАДАННЯРОЗЯСНЕНЬЩОДОВІДОБРАЖЕННЯУ ЗВІТІПРОСУМИНАРАХОВАНОЇЗАРОБІТНОЇПЛАТИ(ДОХОДУ,ГРОШОВОГОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ,ДОПОМОГИ,КОМПЕНСАЦІЇ)ЗАСТРАХОВАНИХОСІБТА СУМИНАРАХОВАНОГОЄДИНОГОВНЕСКУНА ЗАГАЛЬНООБОВЯЗКОВЕДЕРЖАВНЕСОЦІАЛЬНЕСТРАХУВАННЯВРАХОВУЮЧИНОРМИЗАКОНУУКРАЇНИВІД 28ГРУДНЯ2014 РОКУ№ 77-VIII «ПРОВНЕСЕННЯЗМІНДО ДЕЯКИХЗАКОНОДАВЧИХАКТІВУКРАЇНИЩОДОРЕФОРМУВАННЯЗАГАЛЬНООБОВЯЗКОВОГОДЕРЖАВНОГОСОЦІАЛЬНОГОСТРАХУВАННЯТА ЛЕГАЛІЗАЦІЇФОНДУОПЛАТИПРАЦІ

У зв’язку з набранням чинності з 01.01.2015 р. Законом України від 28.12.2014 р. № 77-VIII«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» (далі - Закон № 77), яким внесено зміни, зокрема, до Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI«Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464) та Кодексу законів про працю України,управління Пенсійного фонду України в Радехівському районі повідомляєтаке.

Відповідно до частини першої ст. 7 Закону № 2464 для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої ст. 4 Закону № 2464, єдиний внесок нараховується на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24.03.95 р. № 108/95-BP«Про оплату праці», та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Крім того, для платників, зазначених у п. 1 частини першої ст. 4 Закону № 2464, визначено, що у разі якщо база нарахування єдиного внеску (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника.

Враховуючи, що на сьогодні не внесено відповідних змін до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 р. № 454 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.09.2013 р. за  1628/24160 (далі - Порядок № 454), надаємо приклад формування показників звіту у таблиці 6 додатка 4 за січень 2015 р.

У програмному забезпеченні, за допомогою якого формується звіт, обов’язково необхідно відключити функцію «автоматичний розрахунок».

Наприклад: особа перебувала у трудових відносинах повний календарний місяць (січень 2015 р.) і їй нарахували заробітну плату 609,00 грн., тобто менше мінімального розміру (працювала на умовах неповного робочого часу). Сума, на яку платник у такому випадку нараховує єдиний внесок, становить 1218 грн. При цьому в таблиці 6 додатка 4 відображаємо:

реквізит 15 «Кількість календарних днів перебування у трудових/ЦП відносинах протягом звітного місяця» - 31 день;

реквізит 17 «Загальна сума нарахованої заробітної плати/доходу (усього з початку звітного місяця)» - 609,00 грн.;

реквізит 18 «Сума нарахованої заробітної плати/доходу у межах максимальної величини, на яку нараховується єдиний внесок» - 609,00 грн.;

реквізит 19 «Сума утриманого єдиного внеску за звітний місяць (із заробітної плати/доходу)» - 21,92 грн.

Усі інші реквізити заповнюються відповідно до Порядку № 454.

У разі якщо особа у звітному місяці пропрацювала два тижні, а решту часу перебувала на лікарняному, то в таблиці 6 додатка 4 відображаємо фактично нараховану заробітну плату за відпрацьований час. За умови, що заробітна плата за відпрацьований час менше мінімальної, питання необхідності донарахування сум єдиного внеску має розглядатись одночасно з нарахуванням сум допомоги з тимчасової втрати працездатності.

У разі якщо особу прийнято на роботу протягом звітного місяця і заробітна плата становить менше ніж мінімальний розмір, то єдиний внесок нараховується і утримується із фактичної суми заробітної плати.

Відповідно, суми про нараховану заробітну плату та нарахований і утриманий єдиний внесок повин-ні бути відображені в таблиці 1 додатка 4 до Порядку № 454, а саме:

у рядку 1.1 таблиці 1 додатка 4 до Порядку № 454 зазначаємо фактичну суму нарахованої заробітної плати, - тобто 609,00 грн.;

у рядку 2.1 таблиці 1 додатка 4 до Порядку № 454 зазначаємо - 1218,00 грн., тобто суму, яка відповідає мінімальному розміру заробітної плати;

у рядку 3.1.1 таблиці 1 додатка 4 до Порядку № 454 зазначаємо - 447,74 грн. (1218,00 х 36,76%);

у рядку 4.1 таблиці 1 додатка 4 до Порядку № 454 зазначаємо - 609,00 грн.;

у рядку 5.1 таблиці 1 додатка 4 до Порядку № 454 зазначаємо - 21,92 грн. (609,00 х 3,6%).

Враховуючи, що звіти за лютий 2015 р. подаються до 20 березня 2015 р., просимо врахувати вище зазначену інформацію при поданні звітності.

  
На виконання Постанови КМУ від 04.03.2015 №105 «Про затвердження Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період» управління соціального захисту населення Радехівської райдержадміністрації до 15 числа щомісячно починаючи з січня 2015 року приймає звіти «Про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період».

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 4 березня 2015 р. № 105

ПОРЯДОК
виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період

1. Цей Порядок визначає механізм виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (далі - працівники), за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою 2501350 "Компенсація підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період” (далі - бюджетні кошти).
2. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінсоцполітики.
Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є:
Міністерство соціальної політики Автономної Республіки Крим, структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій (далі - структурні підрозділи соціального захисту населення);
структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (крім мм. Києва та Севастополя) рад (далі - органи соціального захисту населення).
3. Бюджетні кошти спрямовуються підприємствам, установам, організаціям на компенсацію витрат на виплату середнього заробітку працівникам, які працювали на таких підприємствах, в установах, організаціях на час призову на військову службу, не більше одного року (далі - компенсація).
4. Для виплати компенсації підприємство, установа або організація подає щомісяця до 15 числа органу соціального захисту населення звіт про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникам згідно з додатком 1, погоджений районним (міським) військовим комісаріатом, який здійснював призов працівника на військову службу, в частині підтвердження призову та проходження військової служби, для подання до 19 числа їх копій, а також зведених звітів про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникам згідно з додатком 2 структурним підрозділам соціального захисту населення.
Структурні підрозділи соціального захисту населення щомісяця до 23 числа подають відомості про загальний обсяг фактичних витрат на виплату середнього заробітку працівникам згідно з додатком 3 Мінсоцполітики для спрямування їм бюджетних коштів, що спрямовуються органам соціального захисту населення для перерахування підприємствам, установам, організаціям.
5. Обчислення середнього заробітку працівників здійснюється відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 р. № 100 (ЗП України, 1995 р., № 4, ст. 111).
6. Виплата компенсації проводиться підприємствами, установами, організаціями у строки, визначені статтею 115 Кодексу законів про працю України.
7. Оподаткування, нарахування і сплата єдиного соціального внеску на компенсацію проводяться відповідно до Податкового кодексу України і Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.
8. Відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та операції, пов’язані з використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.
9. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про виконання бюджетної програми та використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним вcolor: rgb(0, 0, 0);итрачанням здійснюються.

Додаток 1
до Порядку
ЗВІТ
про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період
_____________________________________________________________________
(найменування підприємства, установи, організації)
у _____________________ 20____ року
(місяць)
_____________________________________________________________________
(найменування і місцезнаходження органу соціального захисту населення)

Прізвище, ім’я та по батькові Посада (професія) Нарахована середня заробітна плата Найменування військового комісаріату, дата і номер наказу про призов, звільнення Примітка


М.П. Керівник _____________
(підпис) ________________________
(ініціали, прізвище)
Головний
бухгалтер _____________
(підпис) ________________________
(ініціали, прізвище)
Погоджено

М.П. Військовий
комісар _____________
(підпис) ________________________
(ініціали, прізвище)
"___”_______________ 20__ р.
 
 

Пільговий проїзд окремих категорій громадян

 

           Відповідно до Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 № 76-VІІІ з 1 червня 2015 року скасовується право окремих категорій громадян на безоплатний проїзд у міському та приміському транспорті.

           Зазначені зміни стосуються ветеранів праці, дітей війни, учасників війни, жертв нацистських переслідувань, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, інвалідів ІІІ групи та інших.

           Разом з цим, постановами Кабінету Міністрів України від 17.05.1993 № 354 «Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування» і від 16.08.1994 № 555 «Про поширення чинності постанови Кабінету Міністрів України від 17 травня 1993 р. № 354» передбачено право пенсіонерів за віком і інвалідів на безкоштовний проїзд на міському пасажирському транспорті загального користування (крім метрополітену і таксі) та приміських маршрутах.

             Таким чином, особи, які належать до учасників війни, жертв нацистських переслідувань, дітей війни, ветеранів праці з 1 червня 2015 року зможуть реалізовувати своє право на безоплатний проїзд у міському та приміському транспорті відповідно до зазначених урядових рішень, як пенсіонери за віком або інваліди.

    

Залежність пенсії від страхового стажу та легальної заробітної плати

Законом України «Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов‘язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не менше, ніж мінімальний страховий внесок. Тобто, якщо працівнику нарахована заробітна плата не менше законодавчо встановленого мінімального рівня  і з неї сплачено страхові внески до Пенсійного фонду України (а з 01.01.2011 року – єдиний соціальний внесок відповідно до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”),то такий місяць повністю враховується в страховий стаж  і заробітна плата за цей місяць враховується для обчислення пенсії.

Якщо ж сума нарахованої заробітної плати з якої сплачені внески менша за мінімальний рівень, страховий стаж становить неповний місяць і обчислюється пропорційно нарахованій заробітній платі.

До відома: мінімальний страховий внесок на 2013 рік розраховувався  виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої Законом України "Про Державний бюджет України на 2013 рік”, і становив: з 1 січня 2013 року по 30 листопада 2013  –403 грн. 74 коп.; з 1грудня  2013 року – 428 грн. 74коп.

Якщо з якихось причин роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати "в конвертах” без сплати страхових внесків і нарощування заборгованості як з виплати заробітної плати, так і зі сплати страхових внесків) , то періоди, за які не сплачені внески," випадають” із страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії.

Гарантований рівень мінімальної заробітної плати чимало роботодавців просто ігнорують і змушують робітників працювати на невелику зарплату, часом зовсім не декларуючи оплату їх праці. Бажаючи уникнути зайвих, на їхню думку витрат, видають працівникам зарплату готівкою. У цьому випадку йдеться про "тіньові” заробітки, з яких не утримуються податки та не здійснюються відрахування до Пенсійного фонду.

Той, хто отримує "тіньову" зарплату позбавлений оплати тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною, допомоги по вагітності та пологах; виплати допомоги у зв’язку з втратою непрацездатності у разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання; виплати допомоги по безробіттю у випадку втрати роботи; одержання пристойної пенсії в старості, по інвалідності та інших випадках, передбачених законодавством. Крім того, нелегальна робота - це відсутність захисту від незаконного звільнення, гарантії на безпечні і здорові умови праці, гарантованого права на відпочинок.


Про надання населенню житлових субсидій

 Постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 „Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування” затверджено соціальні норми житла та соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами для надання пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, а також внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848, згідно з якими:

- комісії позбавляються права приймати рішення про надання субсидії на збільшену понад норму площу житла;

- передбачається враховувати дохід на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб, які зареєстровані на житловій площі і декларують відсутність доходу, або доходи яких менше прожиткового мінімуму;

- субсидія надаватиметься одному із зареєстрованих членів домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок (раніше субсидія на загальних підставах призначалася лише власнику житлового приміщення);

- для осіб, які перебувають у шлюбі, зареєстровані і проживають окремо субсидія призначається на соціальну норму житла (раніше субсидія призначалася без урахування додаткових 10,5 кв. м. на сім’ю);

- сума субсидії, яку органами соціального захисту населення переказано на рахунки виконавців/виробників житлово-комунальних послуг для оплати їх вартості в розмірі соціальних нормативів і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата обов’язкової частки платежу домогосподарства на наступний розрахунковий період;

- субсидія призначається виходячи із соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами, і перерахунок розміру призначеної субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється.

Субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги. Кількість осіб визначається на початок місяця, в якому надійшло звернення за призначенням субсидії.

У разі коли обсяг споживання води, газу, електроенергії вимірюється засобами обліку, субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, які фактично в ньому проживають за наявності документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих (працюють або навчаються в іншому регіоні, перебувають на лікуванні чи в місцях позбавлення волі).

Субсидія розраховується виходячи з 13,65 кв. м. володіння чи користування загальною площею житла на особу та додатково 35,22 кв. м. на сімю.

За призначенням субсидії на оплату житлово-комунальних послуг необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації. До заяви та декларації подаються довідки про доходи.

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг та природного газу, що використовуються для індивідуального опалення, надається на опалювальний період починаючи з місяця звернення за її призначенням.

Субсидія на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива та відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг надається на календарний рік.

Громадяни, які отримують субсидію на оплату житлово-комунальних послуг зобов’язаніщомісячно сплачувати обов’язкову частку платежу. У разі несплати відповідної частки житлово-комунальних послуг надання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг припиняється. Громадяни набуваютьправо на її призначення на наступний період після подання документів, що підтверджують погашення заборгованості, яка виникла за період отримання субсидії.

 

Субсидія не призначається, якщо:

- серед зареєстрованих на житловій площі є працездатні особи, які не працюють, не вчаться протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії та не перебувають на обліку у службі зайнятості як такі, що шукають роботу;

- власник або особа, що зареєстрована разом з ним здає за договором у найм або в оренду житлове приміщення (будинок);

- у володінні зареєстрованих на житловій площі або членів їх сімей є додаткове житлове приміщення, загальна площа яких у сумі перевищує встановлену соціальну норму житла

- мають у своєму володінні чи володінні їх дружин більше одного транспортного засобу, при цьому не враховуються транспортні засоби, які не є об’єктами оподаткування, та транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації більше як 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації протягом більш як 15 років з дати випуску;

- будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії здійснив значну покупку або оплатив послуги на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для зазначених осіб.

Однак, при райдержадміністрації на постійній основі працює комісія, яка вирішує питання призначення житлової субсидії, як виняток, враховуючи всі обставини, що склалися в сім’ї.

Надання раніше призначеної субсидії припиняється, якщо громадяни приховали або свідомо подали невірні дані. У такому разі сума надміру виплаченої субсидії повертається на рахунки управління соціального захисту населення. У разі, коли добровільно не повернута ця сума переплати, питання про її стягнення вирішується у судовому порядку. 

 

Відпустки без збереження заробітної плати

Відповідно до раніше діючої частини другої статті 26 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР (далі — Закон № 504) у порядку, визначеному колективним договором, власник або уповноважений ним орган у разі простою підприємства з не залежних від працівників причин міг надавати відпустку без збереження заробітної плати або з частковим її збереженням. Ця норма вилучена на підставі Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про відпустки» від 2 листопада 2000 року № 2073-III.

Залишилася лише частина перша статті 26 Закону № 504, в якій передбачено, що за сімейними обставинами та з інших причин працівникові може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на строк, обумовлений угодою між працівником та роботодавцем, але не більше 15 календарних днів на рік.

Серед правознавців і представників трудових колективів підприємств не існує єдиної думки щодо оцінки зазначених змін у законодавстві про відпустки. Одні вважають відміну цих відпусток прогресом у врегулюванні питань зайнятості, захистом прав та законних інтересів працівників, інші — недоречним заходом з урахуванням сучасної економічної кризи на багатьох підприємствах. У будь-якому випадку слід пам’ятати, що тлумачити нормативно-правовий акт має право орган, який його розробив, або Конституційний Суд України. Відповідно до Положення про Міністерство праці та соціальної політики України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 листопада 2006 року № 1543, роз’яснення з питань праці, зайнятості та соціального захисту населення надає Міністерство праці та соціальної політики України, тому довільне тлумачення питання надання відпусток без збереження заробітної плати не допускається.

Надання відпусток без збереження заробітної плати з ініціативи роботодавців порушує права та законні інтереси працівників. У статті 9 КЗпП України зазначається, що умови договорів про працю, які погіршують становище працівників порівняно із законодавством України про працю, є недійсними. А це означає, що навіть згода чи прохання працівників надати їм такі відпустки теж є нnbsp;едійсними, тим паче відправлення їх у довгострокові неоплачувані відпустки.

На сьогодні відповідно до законодавства відпустки без збереження заробітної плати можуть надаватися за сімейними обставинами строком не більше 15 календарних днів на рік на підставі статті 26 Закону № 504. Окрім цього, ще можна надати відпустки без збереження заробітної плати у випадках, передбачених статтею 25 Закону № 504, але для цього мають існувати певні обставини. Розширеному тлумаченню норми статей 25 і 26 Закону № 504 не підлягають.

Простій та порядок оплати часу простою

Простій — це призупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами (частина перша ст. 34 КЗпП).

У статті 113 КЗпП встановлено, що час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

Про початок простою, крім простою структурного підрозділу чи всього підприємства, працівник повинен попередитироботодавця або бригадира, майстра, інших посадових осіб. За час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров’я працівника або людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, за ним зберігається середній заробіток.

Саме цих виплат не отримують працівники під час відпусток без збереження заробітної плати, які необґрунтовано надаються у зв’язку з фінансовими та іншими труднощами підприємств, що і є порушенням прав та законних інтересів працівників.

 Не оплачується час простою з вини працівника (частина четверта ст. 113 КЗпП).


 

Рекомендації щодо змісту колективних угод

    З метою виконання листа Міністерства соціальної політики України від 27.05.2014 №5367/0/14-14/18 управління соціального захисту населення Радехівської райдержадміністрації інформує наступне.

   Чинною Генеральною угодою про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2010-2014 роки, передбачено вирішення питання щодо соціального захисту окремих категорій громадян ( пункти 3.25, 4.5,4.6,5.14).

    З огляду на зазначене та згідно з нормами законодавства рекомендуємо включати до колективних угод положень стосовно:

- забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків (стаття 18 Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків»);

- соціального захисту ветеранів праці та людей похилого віку (Закон України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні»);

- профілактики ВІЛ – інфекції/СНІДу та туберкульозу у виробничому середовищі та недопущення випадків дискримінації працівників із такими захворюваннями.

 

Інформація

щодо нової  адресної програми Уряду для соціальної підтримки малозабезпечених сімей при оплаті житлово-комунальних послуг

(компенсація додаткових витрат сімей)

 

1. Право на призначення компенсації мають сім'ї, середньомісячний сукупний дохід яких (за попередні шість місяців) не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї. Прожитковий мінімум сім’ї дорівнює сумі прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї (відповідно до його належності до основних соціальних і демографічних груп населення).

Приклад: сім’я з чотирьох осіб (чоловік, дружина, одна дитина віком до 6 років, а друга - від 6 до 18 років). Заробітна плата чоловіка та його дружини складає 4500 грн. на місяць. Прожитковий мінімум для сім'ї становить 4764 грн. (1218 грн.*2 особи + 1286 грн. + 1032 грн.). Дохід сім'ї менший за прожитковий мінімум для сім'ї. Сім'я має право на компенсацію.

 

2. Для призначення компенсації потрібно звернутися із відповідною заявою до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації.

У 10-денний термін після подання заяви заявнику надсилається повідомлення щодо прийнятого рішення про призначення компенсації та її розмір.

 

3. Для призначення компенсації разом із заявою необхідно надати:

3.1. Довідку про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб

3.2.Довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні (будинку).

 

4. Розмір компенсації визначається як різниця між розміром плати за послуги (у межах норм споживання) після підвищення цін і тарифів та розміром відповідного платежу, який сім’я сплачувала до зміни цін і тарифів на послуги.

Приклад: до підвищення цін і тарифів на природний газ і теплову енергію (до 1 травня 2014 року) сім’я сплачувала за ці послуги 300 грн. на місяць, а після підвищення – 400 грн. Розмір щомісячної компенсації становить 100 гривень.

 

5. Компенсації розраховується з місяця звернення за її наданням до завершення опалювального періоду 2014-2015 року

Розмір призначеної компенсації перераховується щомісяця підприємствам, що надають комунальні послуги, і зараховується на особові рахунки заявника.

 

ВАЖЛИВО:

Компенсація надається на безповоротній основі, її отримання не пов’язане із зміною форми власності житла і не тягне за собою таку зміну.

Для одержання компенсації сім’я має сплачувати свою частину платежу за комунальні послуги, у іншому випадку - надання компенсації припиняється. 

 

ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ!

Урядом впроваджується нова програма соціальної підтримки найменш захищених верств населення при оплаті житлово-комунальних послуг - компенсація додаткових витрат на оплату комунальних послуг

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2014 року № 83 передбачено, що сім’ї, у яких середньомісячний сукупний дохід за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї, матимуть право на отримання компенсації додаткових витрат на оплату послуг газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води у зв’язку з підвищення цін і тарифів на послуги.

Таким чином, зазначені сім’ї не будуть платити більше, ніж платили до підвищення цін і тарифів на природний газ і теплову енергію.

Для визначення права на компенсацію сімя має порахувати свій середньомісячний дохід і порівняти його з величиною прожиткового мінімум сім’ї.

Прожитковий мінімум сім’ї = сума прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї відповідно до його належності до основних соціальних і демографічних груп населення.

Для прикладу: право на компенсацію матиме сім’ям, що складається з двох працездатних осіб та двох дітей (одна дитина віком до 6 років, а інша - від 6 до 18 років), якщо дохід сім’ї не перевищує 4754 грн. на місяць (Прожитковий мінімум сім’ї = 1218 грн.*2 особи + 1286 грн. + 1032 грн.).

Для призначення компенсації до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації необхідно надати:

1. Заяву.

2. Довідку про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб.

3. Довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні (будинку).

Компенсація надаватиметься у безготівковому вигляді і щомісяця перераховуватиметься підприємствам, що надають комунальні послуги.

У випадку, якщо середньомісячний сукупний дохід ВАШОЇ сім’ї за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї, рекомендуємо звертатися за призначенням компенсації до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Додатково інформуємо про встановлені розміри прожиткових мінімумів (з 1 січня 2014 року):

для дітей віком до 6 років - 1032 грн.;

для дітей віком від 6 до 18 років - 1286 грн.;

для працездатних осіб - 1218 грн.;

для осіб, які втратили працездатність - 949 грн.

ПРО ПІЛЬГОВИЙ ПРОЇЗД ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ГРОМАДЯН

Згідно з чинним законодавством України  пільговий проїзд мають:

Категорія пасажирів

Підстава надання пільг

За посвідченням, виданим

Міжміські маршрути

Міські (приміські)

Учасники бойових дій

Ст.12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»

Військовими комісаріатами, органами МВС, СБУ і військовими частинами

За талонами: 50% один раз на рік або безкоштовно один раз у 2 роки

безкоштовно

Інваліди війни 1 та 2 груп

Ст.13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»

Органами соціального захисту населення, військовими комісаріатами, органами МВС, СБУ

За талонами: безкоштовно один раз в рік, а особам, які супроводжують інвалідів 1 групи – 50% знижки вартості проїзду

безкоштовно

Інваліди війни 3 групи

Ст.13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»

Органами соціального захисту населення, військовими комісаріатами, органами МВС, СБУ

За талонами: 50% один раз на рік або безкоштовно один раз на два роки

безкоштовно

Учасники війни

Ст.14 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»

Органами соціального захисту населення, військовими комісаріатами, органами МВС, СБУ

За талонами: 50% один раз на рік або безкоштовно один раз у 2 роки

безкоштовно

Члени сім»ї загиблих (вдови)

Ст.15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»

Органами соціального захисту населення, військовими комісаріатами, органами МВС, СБУ

За талонами: 50% один раз на рік або безкоштовно один раз у 2 роки

безкоштовно

Особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною

Закон України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні»

Посвідчення ВерховноїРади України

Безоплатний проїзд (туди і назад) один раз на рік залізничним транспортом, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом

безкоштовно

Учасники ліквідації ЧАЕС (1,2 категорії)

Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи»

Обласною державною

адміністрацією (перереєстроване)

безкоштовно

безкоштовно

Ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ

Закони України «Про статус ветеранів військової служби і ветеранів органів внутрішніх справ та їх соціальний захист»

Військовими комісаріатами, органами МВС, СБУ

Безоплатний проїзд (туди і назад) у межах України один раз на рік залізничним транспортом, водним чи автомобільним транспортом міжміського сполучення

безкоштовно

Реабілітовані, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами

Закон України «Про реабілітацію жертв політичних репресій»

Обласною державною

адміністрацією

____

безкоштовно

Інваліди 1,2,3 груп, супроводжуючий

інваліда

1 групи – без посвідчення

Закон України«Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» Постанова Кабінету Міністрів №555 від 16.09.1994

Органами соціального захисту населення

50%період (01.10-15.05)

безкоштовно

 

 

 

Діти-інваліди, супроводжуючий дитину-інваліда

Закон України«Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»

Постанова Кабінету Міністрів №555 від 16.09.1994

Органами соціального захисту населення

50%період (01.10-15.05)

безкоштовно

 

Жертви нацистських переслідувань (ст. 6-1)

Закон України «Про жертви нацистських переслідувань»

Тимчасові довідки, видані органами  соціального захисту населення

50%один раз на рік або

безкоштовно один раз у 2 роки

безкоштовно

Жертви нацистських переслідувань (ст. 6-2)

Закон України «Про жертви нацистських переслідувань»

Тимчасові довідки, видані органами соціального захисту населення

Для інвалідів1 і 2 груп- безкоштовно один раз в рік, а особам, які супроводжують інвалідів 1 групи та інвалідам 3 групи – 50% знижки вартості проїзду

безкоштовно

Жертви нацистських переслідувань (ст. 6-3)

Закон України «Про жертви нацистських переслідувань»

Тимчасові довідки, видані управління соціального захисту населення

50% один раз на рік або безкоштовно один раз у 2 роки

безкоштовно

Жертва нацистських переслідувань (ст. 6-4)

Закон України «Про жертви нацистських переслідувань»

Тимчасові довідки, видані управління соціального захисту населення

50% один раз на рік або безкоштовно один раз у 2 роки

безкоштовно

Діти війни

Закон України «Про соціальний захист дітей війни»

Органами соціального захисту населення(із записом «дитина війни»)

______

безкоштовно

Пенсіонери  

Закон України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні»

Органами соціального захисту населення(із записом «за віком чи по старості»), органами Пенсійного фонду

_____

безкоштовно

Ветерани праці

Закон України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні»

Органами   соціального захисту населення

_____

безкоштовно

Інваліди УПА

Рішення сесії Львівської обласної ради

Обласна державна

адміністрація

_____

безкоштовно

Учасники бойових дій УПА

Рішення сесії Львівської обласної ради

Обласна державна

адміністрація

_____

безкоштовно

Вдови учасників бойових дій УПА

Рішення сесії Львівської обласної ради

Обласна державна

адміністрація

_____

безкоштовно

Діти з багатодітних сімей

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей»

Органами   соціального захисту населення

безкоштовно

безкоштовно


   
    

  Про порядок надання відпусток

 

Загальна тривалість щорічних основної і додаткової від­пусток не може перевищувати 59 календарних днів, а для працівників, зайнятих на підземних гірничих роботах, — 69 календарних днів.  Щорічні додаткові відпустки надаються понад щорічні основні відпустки на одній із підстав, обраних працівником. Порядок надання додаткових відпусток на кількох підставах запроваджується Кабінетом Міністрів України.Такі відпустки на бажання працівника можуть надаватися одночасно із щорічною основною відпусткою або окремо.Щорічні основна і додаткова відпустки надаються праців­никові з таким розрахунком, щоб їх було використано, як правило, до закінчення робочого року.Право працівникові на щорічні основну і додаткову відпус­тки повної тривалості в перший рік роботи надається після закінчення 6 місяців безперервної роботи на цьому підпри­ємстві, в установі, організації.У разі надання працівникові таких відпусток до закінчен­ня 6-місячного терміну безперервної роботи їхня тривалість визначається пропорційно відпрацьованому часу.Щорічні відпустки повною тривалістю до закінчення 6-місячного терміну безперервної роботи в перший рік роботи на бажання працівника надаються:

— жінкам — перед відпусткою у зв'язку з вагітністю та по­логами або після неї, а також жінкам, які мають двох і більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда;

— інвалідам;

— особам віком до 18 років;

— чоловікам, дружини яких перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю і пологами;

— особам, звільненим після проходження строкової війсь­кової або альтернативної (невійськової) служби, якщо після звільнення зі служби їх було прийнято на роботу протягом З місяців, не враховуючи часу переїзду на постійне місце про­живання;

— сумісникам — одночасно з відпусткою за основним міс­цем роботи;

— працівникам, які успішно навчаються в навчальних за­кладах і бажають приєднати відпустку до часу складання іспитів, заліків, написання дипломних, курсових, лаборатор­них та інших робіт, передбачених навчальною програмою;

— працівникам, які не використали на попередньому місці роботи цілком або частково щорічну основну відпустку і не отримали за неї грошової компенсації;

— працівникам, які мають путівку (курсівку) на санаторно-курортне (амбулаторно-курортне) лікування;

— батькам-вихователям дитячих будинків сімейного типу;

— в інших випадках, передбачених законодавством, ко­лективним або трудовим договором.

Щорічні відпустки за другий і наступні роки роботи мо­жуть бути надані працівникові в будь-який час відповідного робочого року.

       Черговість надання відпусток визначається графіками, що підтверджуються власником або уповноваженим ним орга­ном і профспілковим комітетом за погодженням із профспіл­ковим або іншим уповноваженим на представництво трудо­вим колективом органом, і доводиться до відома всіх праців­ників. При упорядкуванні графіків враховуються інтереси виробництва, особисті інтереси працівників і можливості для їхнього відпочинку.Конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, погоджується між працівником і власником або уповноваженим ним органом, зобов'язаним повідомити працівникові про дату початку відпустки не піз­ніше як за 2 тижні до встановленого графіком терміну.Власник або уповноважений ним орган зобов'язаний вести облік відпусток, наданих працівникам. Деяким категоріям працівників щорічні відпустки надаються на їхнє бажання в зручний для них час. Такі пільги мають:

— особи віком до 18 років;

— інваліди;

— жінки — перед відпусткою у зв'язку з вагітністю та по­логами або після неї;

— жінки, які мають 2 і більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда;

— самотні матері (батьки), які виховують дитину без бать­ка ( style=матері), опікуни, піклувальники або інші самотні особи, котрі фактично виховують одного або більше дітей віком до 15 років за відсутності батьків;

— дружини (чоловіки) військових;

— ветерани праці й особи, які мають особливі трудові за­слуги перед Батьківщиною;

— ветерани війни, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, а також особи, на яких поширюється чин­ність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту";

— батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу;

— в інших випадках, передбачених законодавством, ко­лективним або трудовим договором.Керівним, педагогічним, науковим, науково-педагогічним працівникам, спеціалістам установ освіти щорічні відпустки повної тривалості в перший і наступні робочі роки надаються в період літніх канікул незалежно від часу прийняття їх на роботу.Працівникам, які навчаються в навчальних закладах без відриву від виробництва, щорічні відпустки на їхнє бажання приєднуються до часу проведення настановчих занять, вико­нання лабораторних робіт, складання заліків та іспитів, до часу підготування і захисту дипломного проекту й інших робіт, передбачених навчальною програмою.Працівникам, які навчаються в середніх загальноосвітніх вечірніх школах, класах, групах з очною, заочною формами навчання при загальноосвітніх школах, щорічні відпустки на бажання цих працівників надаються з таким розрахунком, щоб їх можна було використати до початку занять у цих за­кладах.Працівникам художньо-постановочної частини і творчим працівникам театрів щорічні відпустки повної тривалості на­даються в літній період наприкінці театрального сезону неза­лежно від часу прийняття на роботу.Щорічну відпустку на вимогу працівника має бути перене­сено на інший період у разі

— порушення власником або уповноваженим ним органом терміну повідомлення працівнику про час надання відпустки;

— невчасної виплати працівникові заробітної плати за час щорічної відпустки.

Щорічну відпустку має бути перенесено на інший час або продовжено у разі:

— тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої в установленому порядку

— виконання працівником державних або громадських обов'язків, якщо відповідно до законодавства він підлягає звільненню на цей час від основної роботи зі збереженням за­робітної плати;

— настання терміну відпустки у зв'язку з вагітністю та по­логами;

— збігу щорічної відпустки з відпусткою у зв'язку з на­вчанням.

Щорічну відпустку з ініціативи власника або уповноваже­ного ним органу як виняток може бути перенесено на інший час тільки за письмовою згодою працівника і за погодженням із профспілковим або іншим уповноваженим на представниц­тво трудовим колективом органом, якщо надання щорічної відпустки в раніше обумовлений період може несприятливо відобразитися на нормальному процесі роботи підприємства (організації) і за умови, що частину відпустки тривалістю не менше 24 календарних днів буде використано в поточному ро­бочому році.У разі перенесення щорічної відпустки новий термін її на­дання встановлюється за погодженням між працівником і власником або уповноваженим ним органом. Якщо причини, які зумовили перенесення відпустки на інший період, наста­ли під час її використання, то невикористана частина щоріч­ної відпустки надається після закінчення дії причин, що пе­рервали її, або за погодженням сторін переноситься на інший час, однак не пізніше ніж за 12 місяців після закінчення робо­чого року, за який надається відпустка.Забороняється ненадання щорічних відпусток повної трива­лості протягом 2 років підряд, а також ненадання їх протягом робочого року особам віком до 18 років і працівникам, котрі мають право на щорічні додаткові відпустки за роботу в шкід­ливих і важких умовах або з особливим характером праці.

Щорічну відпустку на прохання працівника можна роз­поділити на частини будь-якої тривалості за умови, що основ­на безперервна її частина буде становити не менше 14 кален­дарних днів.Невикористану частину щорічної відпустки необхідно на­дати працівникові, як правило, до закінчення робочого року, однак не пізніше ніж за 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка.Відкликання із щорічної відпустки допускається за згодою працівника тільки для запобігання стихійному лихові, уник­нення виробничої аварії або негайного уnbsp;сунення їхніх наслід­ків, для відвернення нещасних випадків, простою, загибелі або псування майна підприємства (організації) із дотриман­ням умови, що основна безперервна частина відпустки буде становити не менше 14 календарних днів (ст. 12 Закону Украї­ни "Про відпустки"). Надання або зменшення тривалості відпустки оформляєть­ся наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.


Для ветеранів
Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років
створюють паспорти соціальних потреб

 

Управління соціального захисту населення Радехівської РДА повідомляє, що в районі розпочата робота щодо створення Паспорта соціальних потреб ветерана.

Ця робота є однією з новацій державної соціальної політики.

З метою своєчасного визначення соціально-побутових потреб та потреб у медичній допомозі ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, жертв нацистських переслідувань та сімей загиблих (померлих) воїнів управління  соціального захисту населення спільно з представниками Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), Радехівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді активно працюють над створенням Соціального паспорта на кожного ветерана війни.

         На сьогоднішній день згідно з даними ЄДАРП в районі налічується 1789 ветеранів війни.

Дана робота є надзвичайно трудомістка, відповідальна і повинна бути завершена до 1 квітня 2014 року. Тому, всі працівники соціальних служб, які залучені до цієї роботи на сьогоднішній день активно працюють над створенням соціальних паспортів ветеранів.

Для визначення потреб ветеранів буде використовуватися інформація, що міститься в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги (ЄДАРП), централізованому банку даних з проблем інвалідності (ЦБІ),  в базі Пенсійного фонду, отримана шляхом опитування ветеранів.

 

   Про добровільну сплату єдиного соціального внеску

 

Статтею 10 Закону України від 08.07.2010 р. №2464 "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальнестрахування" визначено перелік платників, які не підлягають окремим видам загальнообов'язкового державного соціального страхування, але мають право на добровільну сплату єдиного внеску.

До таких категорій належать:

По-перше. Фізичні особи – підприємці, в тому числі і ті які обрали спрощену систему оподаткування, та особи, які забезпечують себе роботою самостійно (незалежна професійна діяльність).

По-друге. Члени фермерського господарства, особистого селянського господарства, які мають право бути добровільно застрахованими у системі соціального страхування .

По-третє. Громадяни України, які працюють за межами України і мають право на добровільну участь у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні:

Вищезазначені категорії осіб можуть укласти угоди про добровільне страхування на період їх дії не менше одного календарного року. Для укладення угоди про добровільне страхування необхідно подати  заяву встановленого зразка до органу Пенсійного фонду за місцем проживання та перелік визначених Законом необхідних документів. Зазначені у заяві відомості перевіряються Пенсійним фондом і в термін не пізніше ніж 30 календарних днів з дня одержання заяви укладається угода про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державне соціального страхування.

Детальна інформація в управлінні ПФУ в Радехівському районі, вул.Л.Українки , 10. т.2-33-66.


 


Вітаємо Вас на офіційному сайті Радехівської районної державної адміністрації!

Радехівський район розташований у північній частині Львівської області і в сьогоднішніх межах утворений в 1965 році. Територія району становить 1144 квадратних кілометри, населення – 48,46 тисячі осіб. Усього в районі 71 населений пункт.

Веб-ресурси

  pres

  vru

  pgi

  grom

  mrd

  loda

  pkrnenn

  ipl

  sdsg

  112

  pdpn

  pdpn

  pdpn