Навігація

Останні фото

Календар

  «    Жовтень 2019    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031 
Радехівська РДА » Сільське господарство

Сільське господарство

 
   
Земельні аукціони - липень 2019 [3.45 Mb] (cкачувань: 2)Підсумки розвитку сільського господарства району за перше півріччя 2018 року
Сільське господарство залишається другою за обсягами виробництва у нашому районі галуззю. 

 Виробництво валової продукції сільського господарства (у постійних цінах 2010року) по усіх категоріях господарств за І півріччя 2018 року становить 100,5 млн.грн., що є 21,9% виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Радехівського району на 2018 рік.

 В галузі рослинництва: у сільськогосподарських підприємствах площі посівів під урожай 2018 року становлять 29821га, що на 811 га більше ніж у 2017 році. Слід відзначити, що збільшились посівні площі під органічне виробництво і становлять 1237 га, що є більше від відповідного періоду минулого року на 64 га. Покращена структура посівних площ, за рахунок посіву бобових культур, а це сприятиме збагаченню грунту біологічним азотом.

В галузі  тваринництва: виробництво продукції тваринництва в районі забезпечено в основному за рахунок господарств населення. Частка індивідуального сектору в загальному виробництві м’яса становить 95,1 %, частка виробництва молока 95,2%. 

 

Сільськогосподарськими підприємствами району за 1 півріччя 2018 року вироблено 501 тонна м’яса у живій масі, що на 298 тонн більше до аналогічного рівня 2017 року. Виробництво молока за січень-червень становило 635 тонн, що більше на 44 тонни до аналогічного періоду 2017 року.


Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва

Бюджетні кошти спрямовуються на державну підтримку за такими напрямами:

1) часткова компенсація відсоткової ставки за банківськими кредитами, залученими для покриття витрат, пов’язаних із провадженням діяльності у галузях: вівчарство, козівництво, бджільництво, звірівництво, кролівництво, шовківництво та аквакультура (далі - компенсація відсотків);

Компенсація відсотків надається суб’єкту господарювання за нараховані і сплачені у поточному році за користування кредитом, обсяг якого не перевищує 100 млн. гривень, відсотки у розмірі 1,5 облікової ставки Національного банку, що діє на дату нарахування відсотків, але не вище розміру, передбаченого кредитним договором, зменшеним на 3 відсоткових пункти. Для отримання компенсації відсотків суб’єкт господарювання подає банку, з яким укладено кредитний договір, заявку та підтвердні документи, а саме: копії документів про оплату товарів, робіт, послуг для підтвердження використання кредитних коштів на цілі, визначені в абзаці першому цього пункту; витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб -підприємців та громадських формувань; довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з податків і зборів, контроль за справлянням яких покладено на органи доходів і зборів, - у паперовому вигляді або сформовану в електронному вигляді в електронному кабінеті платника податків на офіційному веб-сайті ДФС; згоду щодо надання Мінагрополітики інформації про нього, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані, за формою, визначеною банком. Подаються оригінали та належним чином завірені копії документів. Компенсація відсотків здійснюється щомісяця виходячи із суми фактично сплачених суб’єктами господарювання банку відсотків за відповідний період згідно з кредитним договором з урахуванням абзацу другого цього пункту. Банки формують реєстри суб’єктів господарювання, які набули право на компенсацію відсотків, і щомісяця до 10 числа наступного місяця подають в електронному та паперовому вигляді їх до Мінагрополітики. Мінагрополітики на підставі наданих банками реєстрів суб’єктів господарювання формує загальний реєстр суб’єктів господарювання, які набули право на компенсацію відсотків, та зазначає в ньому суму коштів, що підлягає компенсації, в межах відкритих бюджетних асигнувань пропорційно заявленим сумам.

2) часткова компенсація вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції в частині витрат, профінансованих за рахунок банківських кредитів (далі - компенсація вартості об’єктів, профінансованих за рахунок банківських кредитів); Компенсації вартості об’єктів, профінансованих за рахунок банківських кредитів, підлягають фактично понесені витрати на будівництво та/або реконструкцію об’єктів на підставі наданих актів виконаних робіт та/або інших документів, що підтверджують цільове використання кредитних коштів, відповідно до умов кредитного договору. Для отримання компенсації вартості об’єктів, профінансованих за рахунок банківських кредитів, суб’єкти господарювання подають до банку, з яким укладено кредитний договір, заявку та підтвердні документи, а саме: документи, що підтверджують використання кредитних коштів на цілі, визначені в абзаці першому цього пункту, відповідно до умов кредитного договору; витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб -підприємців та громадських формувань; довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з податків і зборів, контроль за справлянням яких покладено на органи доходів і зборів, - у паперовому вигляді або сформовану в електронному вигляді в електронному кабінеті платника податків на офіційному веб-сайті ДФС; згоду щодо надання Мінагрополітики інформації про нього, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані, за формою, визначеною банком. Подаються оригінали та належним чином завірені копії документів. Компенсація вартості об’єктів, профінансованих за рахунок банківських кредитів, здійснюється щомісяця у розмірі 25 відсотків фактично понесених витрат на будівництво та/або реконструкцію об’єктів згідно з кредитним договором. У разі використання у 2018 році на будівництво та/або реконструкцію об’єктів 30 відсотків і більше загального обсягу кредиту суб’єкту господарювання виплачується 25 відсотків залучених кредитних коштів на весь період кредитування за вирахуванням суми сплаченої компенсації. Банки формують реєстри суб’єктів господарювання, які набули право на компенсацію вартості об’єктів, профінансованих за рахунок банківських кредитів, і щомісяця до 10 числа наступного місяця та до 10 грудня поточного року подають їх до Мінагрополітики.

3) спеціальна бюджетна дотація за утримання корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності (далі - дотація за утримання корів); Дотація за утримання корів надається на безповоротній основі двічі на рік суб’єктам господарювання, які є юридичними особами, за кожну наявну станом на 1 січня та на 1 липня поточного року ідентифіковану та зареєстровану в установленому порядку корову в розмірі 750 гривень за одну голову.

4) спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб (далі - дотація за молодняк); Дотація за молодняк надається на безповоротній основі фізичним особам за утримання ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку молодняка великої рогатої худоби до тринадцятимісячного віку, який народився у господарствах фізичних осіб у поточному році. Дотація за молодняк надається за кожні чотири місяці його утримання наростаючим підсумком з урахуванням віку молодняка у розмірі: за період утримання молодняка віком від 1 до 5 місяців - 300 гривень за голову; за період утримання молодняка віком від 5 до 9 місяців - 700 гривень за голову; за період утримання молодняка віком від 9 до 13 місяців - 1500 гривень за голову. Загальний обсяг дотації за молодняк не може перевищувати 2500 гривень із розрахунку на одну голову молодняка.

 5) часткове відшкодування вартості закуплених для подальшого відтворення племінних тварин, а саме телиць, нетелей, корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності, свинок та кнурців, вівцематок, баранів, ярок і сперми бугаїв та ембріонів великої рогатої худоби, які мають племінну (генетичну) цінність (далі - часткове відшкодування вартості племінних тварин, сперми та ембріонів); Часткове відшкодування вартості племінних тварин, сперми та ембріонів здійснюється на безповоротній основі суб’єктам господарювання, які є юридичними особами, за закуплені ними племінні (генетичні) ресурси у період з 1 жовтня попереднього року до 30 вересня поточного року у розмірі до 50 відсотків вартості (без податку на додану вартість), але не більш як: за закуплені в Україні племінні телиці, нетелі, корови молочного, молочно-м’ясного і м’ясного напряму продуктивності вітчизняного походження з племінних заводів та племінних репродукторів або за ввезені у режимі імпорту - 24000 гривень за одну голову; за закуплені в Україні племінні свинки та кнурці з племінних заводів та племінних репродукторів або ввезені у режимі імпорту - 5000 гривень за одну голову; за закуплені в Україні племінні вівцематки, барани, ярки з племінних заводів та племінних репродукторів або за ввезені в режимі імпорту - 4000 гривень за одну голову; за закуплену в Україні ідентифіковану сперму бугаїв вітчизняного походження або за ввезену в режимі імпорту, за умови внесення плідників до Каталогу бугаїв молочних, молочном’ясних порід/ Каталогу бугаїв м’ясних порід і типів з визначеною племінною цінністю - 100 гривень за одну дозу у розрахунку не більше трьох доз на одну голову власного маточного поголів’я; за ембріони великої рогатої худоби - 500 гривень за одну штуку.

 6) часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції (далі - часткове відшкодування вартості об’єктів); Часткове відшкодування вартості об’єктів надається суб’єктам господарювання на безповоротній основі у розмірі 30 відсотків вартості об’єкта до 500 млн. гривень загальної вартості такого об’єкта (без урахування податку на додану вартість), завершених у поточному році етапів будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів для утримання великої рогатої худоби, свиней, птиці (у тому числі водоплавної та індиків), доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції (молока, м’яса, побічних продуктів тваринного походження, що належать до II категорії), у тому числі вартості обладнання згідно із проектно-кошторисною документацією, а для об’єктів із більшою вартістю - 30 відсотків від 500 млн. гривень. Для отримання часткового відшкодування вартості об’єктів суб’єкти господарювання подають до 5 липня, до 5 жовтня та до 5 грудня комісії Мінагрополітики такі документи: заявку (в електронному та паперовому вигляді); копію документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу доходів і зборів і мають відмітку в паспорті); довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком; засвідчену підписом керівника суб’єкта господарювання копію документа, що підтверджує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта; типову форму № ОЗ-1 "Акт приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів” (для об’єктів, прийнятих в експлуатацію в поточному році); довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з податків і зборів, контроль за справлянням яких покладено на органи доходів і зборів, - у паперовому вигляді або сформовану в електронному вигляді в електронному кабінеті платника податків на офіційному веб-сайті ДФС; копію звіту про стан тваринництва (форма 24-сг) на 1 число останнього звітного місяця на момент подання документів з позначкою про прийняття органом державної статистичної служби.

 

ПАМ'ЯТКА

сільськогосподарському товаровиробнику для отримання часткової

(20 відсотків) компенсації вартості придбаної сільськогосподарськоїтехніки

та обладнання вітчизняного виробництва

Для отримання часткової компенсації сільськогосподарському товаровиробникові необхідно:

1. ознайомитись із Переліком техніки та обладнання, вартість яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів, який сформований комісією Мінекономрозвитку та розміщений на офіційному сайті Мінекономрозвитку (http://www.me.gоv.uа/Таgs/DocumentsByTag?lang=uk-UA&tag=DerzhavnaPolitikaVSektorakhEkonomiki) та Мінагрополітики (http://minagro.gov.ua/uk/ministry?tid_hierachy=1287);

2. визначитись із необхідною технікою та обладнанням;

3. відкрити рахунок в одному із державних банків (Ощадбанк, Укрексімбанк, Приватбанк, Укргазбанк), через який здійснити оплату за техніку та/або обладнання;

4. подати до державного банку заявку для отримання часткової компенсації вартості техніки та обладнання, форма якої затверджена наказом Мінагрополітики від 18.04.2017 № 228 та зареєстрований в Мінюсті 15 травня 2017 року за № 614/30482, а також підтвердні документи щодо придбання техніки та обладнання, а саме: копію платіжного доручення, акт приймання-передачі техніки та обладнання, свідоцтво про державну реєстрацію техніки (якщо техніка підлягає обов'язковій державній реєстрації).

Довідково:

1. Мінагрополітики у межах обсягу відкритих асигнувань на підставі інформації державних банків спрямовує їх кошти, які в одноденний строк перераховують їх на поточні рахунки сільськогосподарських товаровиробників.

Відповідно до помісячного розпису, доведеного Мінфіном, фінансування програми передбачено на IV квартал поточного року.

2. Компенсація не надається сільгосптоваровиробникам, стосовно яких порушено справу про банкрутство та/або яких визнано банкрутами та/або які перебувають на стадії ліквідації, а також тим, що мають простроч єну більше ніж шість місяців заборгованість перед державним бюджетом, Пенсійним фондом України та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування, що підтверджується відповідними органами ДФС. У разі встановлення контролюючими органами факту незаконного втримання бюджетних коштів такі кошти протягом місяця повертаються до державного бюджету.

3. Техніка та обладнання, придбані з частковою компенсацією вартості, протягом трьох років не підлягають відчуженню та використовуються за призначенням. У разі відчуження такої техніки та обладнання сільськогосподарський товаровиробник повертає отримані бюджете і кошти і позбавляється протягом трьох років права на отримання часткової компенсації

вартості техніки та обладнання.
 


         Відділом агропромислового розвитку     райдержадміністрації  проведено аналіз   роботи за 2016 рік та накреслено перспективи  розвитку на  2017 рік

 За обсягами сільськогосподарського виробництва Радехівський район посів 8 місце серед інших районів області. Частка району в загальному виробництві валової продукції сільського господарства Львівщини за звітний період склала 5%. За виробництвом продукції на одну особу працюючу займає 3 місце. Обсяг виробництва продукції сільського господарства у розрахунку на одну особу становить 9458 грн.

           Загальне виробництво продукції сільського господарства в усіх категоріях господарств за 2016 рік становить 9,4%, у сільськогосподарських підприємствах 6,2%, у господарствах населення 3,5%. Станом на 01 січня 2017 р. середня врожайність зернових та зернобобових культур у Радехівському районі склала 50,7 ц/га, а по Львівщині вона становить 48,0 ц/га.

             

В 2016 році в районі зареєстровано для ведення виробництва  три агроформування: ТзОВ «Лопатин-Агро», ТзОВ «Щуровичі-Агро»,ФГ «Костюка» в с.Новий Витків.

ТзОВ «Щуровичі-Агро» буде займатись органічним виробництвом в галузі рослинництва (господарство отримало сертифікат для ведення такого виробництва).

В грудні місяці минулого року в господарстві ТзОВ «Родючий лан» с.Трійця почала діяти ферма по вирощуванню страусів (на 01 січня 2017 року 40голів.) та пасіка на 32 сім’ї. Це друге господарство в районі, яке займається бджолярством.

З вересня 2016 року після більш, як річної перерви відновила свою роботу ферма по вирощуванню птиці ТзОВ «В.Д.С.-Агро» в с. Завидче. За четвертий квартал було реалізовано і здано на забій 93тис.голів птиці, вагою-155тонн.

ТзОВ «Агро-Радехів» (органічне виробництво,рослинництво) 95% своєї продукції відправляє за кордон (Австрія, Німеччина, Швейцарія, Італія).

В березні 2016 року ФГ «Увин» здано в експлуатацію фруктосховище, місткість якого 70 тонн.

В листопаді минулого року був проведений ярмарок в м.Радехові, де була представлена до реалізації продукція всіх підприємств агропромислового комплексу району, включаючи представників індивідуального сектору.

Сільгоспвиробники району взяли участь в обласному ярмарку «Добрі традиції Галичини».  

 

Завдання на 2017 рік

Під урожай 2017 року планується посіяти сільськогосподарських культур по всіх категоріях господарств 44288 га, що на 672 га більше ніж у 2016 році. (сільськогосподарськими підприємствами під урожай 2017 року заплановано посіяти - 29175, що більше на 529 га більше 2016 року.

Буде задіяно до виробництва ТзОВ «Щуровичі-Агро» (органічне виробництво близько 300 га гарбузів).

Планується утворити СФГ у с. Тетевчиці (до 46 га).

На сьогоднішній день ТзОВ «Барком» в селі Дмитрів задіяна ферма по відгодівлі молодняка ВРХ-114голів.

       

        Фермерським господарством  «Твій сад» планується у 2017 році посадити 4 га саджанців вишні.

       Також ФГ «Увин» планує посадити близько 1 га груші, 0,5 га сливи.

         У 2017 році плануються ярмаркові заходи у м.Радехів, с.Павлів,     смт.Лопатин.У відділі АПР райдержадміністрації відбулася робоча нарада

24 січня у відділі агропромислового розвитку Радехівської райдержадміністрації відбулася робоча нарада з керівниками та спеціалістами відділу держгеокадастру у Радехівському районі та управління водного господарства. Присутні на нараді обговорювали питання щодо підготовки матеріалів по водних об’єктах(ставках) району для передачі їх в оренду на конкурсній основі в Департамент екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації. В ході наради всі учасники отримали обов’язкові до виконання доручення.


 

Моніторинг цін на мінеральні добрива

 

Відділом АПР проведено моніторинг наявності мінеральних добрив та цін на складах у Радехівському районі станом 23.01.2017 :

Склад мінеральних добрив «Укртехнофос»

-Селітра (7600 грн за 1 т);

-Нітроамофоска (9400 грн/т);

-Карбамід (10000 грн/т);

-Сульфат амонію (6600 грн/т);

-Вапнякова селітра (5550 грн/т);

Склад ПП «Агролеон-Захід»

-Селітра (50 кг-380 грн., 1 т 7600 грн.);

-Нітроамофоска (50 кк-470 грн., 1 т 9400 грн.);

-Сульфат амоній гранульований 6550 грн/т, сульфат амоній порошкоподібний 5120 грн/т.


ДОБРІ ТРАДИЦІЇ ГАЛИЧИНИ

Попрощалось сонечко із літом,

Відлетіли в вирій журавлі.

Вітерець приліг  собі спочити,

Бо втомився яблука трусити.

А Осінь – чарівниця

На золотім коні

По світу роз’їжджає

 Із пензлем у руці.

Малює все довкола

В барвисті кольори,

А людям всім дарує

Добра повні вози.

(Анна Жук, 2007 р.)

 

Традиційно, згідно з указом Президента від 7 жовтня 1993 року, в третю неділю листопада відзначаємо День працівників сільського господарства. Цьогоріч в рамках святкування було проведено виставку-ярмарок «Добрі традиції Галичини». Представляти свою продукцію були запрошені всі, хто має честь працювати в цій, такій потрібній галузі.

Хто тут тільки не був, і чого тут тільки не було! А було всього багато, смачного, за доступними цінами. І милувало око різнобарв’я, розмаїття і душа раділа, що можемо, вміємо, хочемо, не гірше, а краще, бо таки щедра наша земля українська!!

Своєю продукцією, секретами, рецептами ділилися:

агроформування

ФГ «Увин» (Харчук В.І.);

ПП «Західний Буг» (Коцупир В.В.);

ФГ «Царук» (Царук В.Й.)

ФГ «Радехів- Агро» (Нагірний Я.Д.);

харчопереробні підприємства –

ТзОВ «Барс-Прод» (Комарницький М.О.);

ТзОВ «Зевс» (Свистун О.С.);

ТК «Автотранс» (Жук З.В.);

МК «Галичина» (Вовк М.І.);

ТзОВ «Радехівський цукор» (Сікорський В.П.);

«Батьківський млин» (ФОП Гасюк Н.Я.,директор Радомський В.Р.,Пельчар А.П.,Пельчар Н.Б.);

приватні підприємці - Г.Похальський, Є.Яремко, Є.Кучерепа;

                                           пасічники –

 братство бджолярів «Радехівщина» (З.Твердохліб, Я.Гавор, Ю.Клебан, А.Літовінський). Маркування продукції бджільництва (О.Осташевський).

Гості з Волині ГО «Гільдія медоварів України» в особі заступника голови, віце-президента Спілки пасічників України, Голови Братства бджолярів землі волинської «Ройовий стан» В.Дмитрука та керівника Рожищенського об’єднання пасічників  та керівника Валентина Глушка;

                                            одноосібники –

с.Середпільці – домашні страви (громада села);

с.Стоянів  - домашній хліб (Бик В.);

с.Стремільче – випічка (Плевницька О.);

с.Тетевчиці – домашні сири (Венгрин І.);

с.Андріївка – яблука різних сортів (Коваль Я.В.);

с.Станин – риба, смачна печена кукурудза (Шульба М.).

 

Серед запрошених - ЦКС «Анісія» (м.Червоноград), яка надає привабливі кредити для ведення сільського господарства.

Ярмаркували, куштували, смакували, купували… А яке свято без привітань і нагороджень?

Запросивши всіх гостей до святкової зали, перед присутніми з вітальними промовами виступили голова Радехівської РДА Т.В.Калита, голова районної ради М.С.Климочко, голова Радехівської міської ради С.Коханчук, голова Львівського регіонального відділення ВАССР, голова Нововитківської сільської ради Р.Д.Гладій.

За вагомі здобутки належиться і нагорода. Від Департаменту АПР ЛОДА Почесну грамоту, яку вручила Галина Бардахівська, отримав керівник  ФСГ «Перлина- нова» С.Галущак  (урожайність зернових 97,7 ц/га). За досягнення найвищих показників у галузі рослинництва в 2016 році (середня врожайність ранніх зернових  63,9 ц/га) грамотою  від голови РДА  і голови районної ради удостоєно ПП «Західний Буг». Такою ж грамотою нагороджено ДП ДГ «Радехівське» (директор І. Крет) за досягнення найвищих показників у галузі молочного скотарства у 2016 році (надій на одну корову- 4242 кг,що  більше на 502 кг, ніж у минулому році); Похальського Георгія Юрійовича – за досягнення найвищих показників у галузі свинарства (600 голів свиней);  ФГ «Зодіак» -М» голова М.Курпіль (середньодобовий приріст ВРХ 739 грамів, який є найвищим в районі серед агроформувань) та Бишівську сільську раду( голова Р.Коцько) за розвиток сільськогосподарського виробництва в 2016 році.

Подяки від відділу АПР і РК профспілки працівників агропромислового комплексу АПК отримали:

 Євген Яремко за вагомий внесок в розвиток інфраструктури сільського господарства; Євген Кучерепа за розвиток галузі овочівництва; керуючий Радехівським відділенням ТзОВ «Агро ЛВ  Лімітед» Мархвіцкі Бартош за значний особистий внесок у розвиток сільського господарства району. Їх вручали зі словами подяки В.М.Призва та Р.В. Дацьків.

Окрасою святкування і ярмаркування стали учасники самодіяльних художніх колективів міста Радехова, сіл Павлів, Новий Витків, Березівка, Корчин,селища Лопатин. Смачним  кулішем частував всіх Мар’ян Боруц. Підбиваючи підсумок Дня сільського господарства, керівник відділу АПР Василь Призва, зокрема, сказав: «Щиро дякуємо всім, хто долучився і взяв участь у святі та у виставці-ярмарку. Особлива подяка за допомогу у проведенні  цього заходу висловлюємо М.Курпілю (ФГ «Зодіак- М»), Я.Фарині (ФГ «Серміш-Захід-Агро»),  В.Пелипцю (ФГ «Пелипця»), О.Герасименко (ФГ «Герасименка»), Б.Кожушку (ТзОВ «В.Д.С.Агро»). Бажаємо процвітання, добробуту, щедрих здобутків.

Свято завершилося, а працівники АПК  вже мріють  про наступний, щедрий, багатий врожай.

 

 

 


  Сільське господарство

 

Виробництво валової продукції (у постійних цінах 2010 року) за січень-вересень 2016 року за попередніми розрахунками становить 356,6 млн. грн., що   на  1,5 млн. грн. більше до аналогічного періоду минулого року.

       В галузі рослинництва:  під урожай цього року господарствами всіх форм власності засіяно 43616 га, що 1411 га більше до посівної площі 2015 року. В структурі посівних площ переважають зернові культури, які складають 62% посівної площі, технічні – 24,3%, картопля та овочі – 9,3%, кормові культури – 4,2%.

Із засіяної зерновими площі 26896 га зібрано 23785 га. Залишилося збирати 3091 гакукурудзи та 2195 гасої.

Середня врожайність ранніх зернових по району становить 50,5 ц/га, зокрема ярої пшениці – 45,0 ц/га, озимої пшениці 54,2 ц/га, озимого ячменю 62,6 ц/га, озимого ріпаку 23,5 ц/га. Найкращий показник урожайності досягнуто  у СФГ «Перлина»-98ц/га, ПП «Західний Буг»-63,9ц/га,ТзОВ «В.Д.С.-Агро»-67,0ц/га,ТзОВ «Шевченка»-57,3ц/га.

Розпочато збір цукрового буряка, якого посіяно 2575 га. Станом на 20.11.2016 року зібрано 36% площі ( 935 га) при врожайності 570 ц/га.

За оперативними даними валове виробництво зерна на01 жовтня 2016 році складало 118,3 тис. тонн, виконання завдань програми 91,0 %.  виробництво картоплі становить 70,2 тис. тонн, виконання завдань програми 98,8 %. Виробництво овочів становило 6,1 тис.тонн,  виконання завдань програми 59,2%.

За оренду земельних паїв станом на 1.10. 2016 року нараховано 28520,7 тис. грн. орендної плати. Станом на 1.10.2016 виплачено 53,3% до нарахованої суми, тобто 15191,5 тис. грн.

 

       В галузі тваринництва

            Виробництво продукції тваринництва в районі забезпечено в основному за рахунок господарств населення. Частка індивідуального сектору в загальномувиробництві м'яса у січні-вересні 2016 року становить 96,4 %, частка виробництва молока становить 95,0 %.

 

 За 9 місяців 2016 року господарствами усіх категорій вироблено м’яса (у живій вазі) 4725 тонн, що менше аналогічного рівня минулого року на 58 тонн, виконання завдань програми  %. Виробництво молока становить 16935 тонн, що менше рівня минулого року на 15 т, виконання завдань програми  %.

У сільськогосподарських агроформуваннях району виробництво м’яса за 9 місяців становить 172 тонн, що менше аналогічного періоду минулого року на 45 тонн. Станом на 1 жовтня виробництво молока становило 935 тонн, що на 77 тонн менше до аналогічного періоду минулого року. Середньодобовий приріст ВРХ за січень – вересень 2016  склав 615 грам, що більше на 40 грам, ніж за відповідний період 2015 року, свиней -155 грам, що менше відповідного періоду 2015 року на 13 г.


 

Проаналізовано питання щодо використання земель сільськогосподарського призначення

 

17 жовтня в селищі Лопатині відбулася робоча зустріч керівника відділу агропромислового розвитку Радехівської райдержадміністрації  Василя Призви з Лопатинським селищним головою О.Микитином. Під час зустрічі проаналізовано питання щодо використання земель сільськогосподарського призначення та виробничої діяльності суб’єктів господарської діяльності на території селищної ради. Також обговорено питання щодо можливої участі представників місцевої ради в ярмарку, приуроченого до Дня працівника сільськогосподарського виробництва.


Господарства  потребують суттєву фінансову підтримку з державного та місцевого бюджетів

 

За результатами фінансово-господарської діяльності агроформувань району за І півріччя 2016 року господарствами, що входять до основного кола звітності (13 господарств) отримано зведений балансовий збитокв сумі 15264 тис. грн., в тому числі прибуток отримало вісім господарств в сумі 4750 тис. грн., збиток – п’ять господарств в сумі 20014 тис. грн.

Причиною збитку за І півріччя 2016 року є висока собівартість продукції тваринництва і низька її реалізаційна ціна, висока собівартість органічної продукції і її реалізація по низькій ціні в Україні, фінансові витрати, які виникли при погашенні відсотків за користування кредитами, великі затрати на міндобрива, засобів захисту рослин та ПММ.

На виникнення балансового збитку в господарствах  вплинуло також суттєве зменшення фінансової підтримки з державного та місцевого бюджетів.

            

ПОВІДОМЛЕННЯ
Для практичної роботи на громадських засадах серед населення району на екологічну тематику запрошуємо до співпраці людей з відповідною освітою .Бажаючих просимо звертатись у відділ агропромислового розвитку пр..Відродження,3каб.5,1 поверх. Чекаємо кожної середи на 11.00 за вказаною адресою

ДЛЯ БАЖАЮЧИХ  УЧАСНИКІВ КОМПЛЕКСНОЇ ПРОГРАМИ ПІДТРИМКИ ТА РОЗВИТКУ АГРОПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ НА 2016-2020 роки

в частині фінансова підтримка на зворотній основі у вигляді пільгових кредитів потрібно:

БІЗНЕС ПЛАН, у якому повинно міститись:

<!-- [if !supportLists] -->-        <!-- [endif] -->Опис  підприємства (господарства)

<!-- [if !supportLists] -->-        <!-- [endif] -->Аналіз попередньої ситуації

<!-- [if !supportLists] -->-        <!-- [endif] -->Плани основних технологічних проектів(вимога відповідної якості)

<!-- [if !supportLists] -->-        <!-- [endif] -->Опис ринку

<!-- [if !supportLists] -->-        <!-- [endif] -->Рахунок впливів і видатків

<!-- [if !supportLists] -->-        <!-- [endif] -->Рахунок результатів

<!-- [if !supportLists] -->-        <!-- [endif] -->Баланс майна підприємства(господарства)

<!-- [if !supportLists] -->-        <!-- [endif] -->Рахунок грошових обігів

<!-- [if !supportLists] -->-        <!-- [endif] -->Аналіз показників

<!-- [if !supportLists] -->-        <!-- [endif] -->різне


До відома сільгоспвиробників району!

ТзОВ «Павливна компанія «Леодр» постійно реалізує дизельне паливо Мозирського НЗП (Білорусь). Ціна 13.80 – 17.40 грн. (залежно від кількості замовлення). Дизельне пальне можна придбати в м.Тернополі. Детальніше на сайті: leodr.net


 

Оголошення
Відділ АПР РДА повідомляє, що 26-27 серпня 2016 року відбудеться виставка-ярмарка домашньої та декоритавної птиці, кролів і хутрових звірів на базі спеціалізованого виставкового комплексу ПрАТ НВО «Прогрес» за адресою м. Черкаси, вул. Онопрієнка, 10.

 

Детальнішу інформацію можна отримати на сайті www.bioresurs. inf.ua/vistavka_kroli_zviri.html або за тел. (047)231-40-52

Радехівчани на ярмарку  у Львові

 

 

За ініціативи Львівської облдержадміністрації з 6 до 9 травня цього року на території Львівського палацу мистецтв проходив святковий ярмарок «Добрі традиції Галичини». Ярмарок проводився за участю фермерських господарств, місцевих виробників області та гостей, творчих колективів. Львів’яни та гості міста мали можливість не тільки ознайомитись, але й придбати при бажанні агросмаколики, які виробляються місцевими товаровиробниками.

На даному заході, в суботу, 7 травня, була представлена експозиція і нашого району. Це стало можливим завдяки допомозі таких людей, як Куцяба Я.Й. (фермер с.Тетевчиці), Крет І.Ю. (директор ДП ДГ Радехівське), Пелипець В.П. (керівник асоціації фермерів та приватних землевласників Радехівського району с.Стоянів). Саме ці люди забезпечили поїздку у м.Львів. На ярмарку від Радехівщини була представлена продукція Молочної компанії «Галичина» (керівник Березка Р.М.), ТК «Автотранс» (керівник Жук З.В.), ФОП Костюк Ю.М. власник ресторану «Фільварок» (с.Бабичі). Безпосередню участь у даному заході із своєю домашньою продукцією, а це хліб, випічка,  взяв приватний підприємець Бик В.В. з дружиною Валентиною і дочкою.

Усім хто допоміг в організації поїздки на ярмарок, хто надав свою продукцію для представлення, хто безпосередньо взяв участь, відділ агропромислового розвитку райдержадміністрації щиро вдячний.

Підсумки виробничої і фінансової діяльності сільськогосподарських підприємств району

 

За даними управління агропромислового розвитку Радехівської райдержадміністрації, фінансову звітність за 2015 рік подавало 13 сільськогосподарськихпідприємств. Крім вирощування зернових, зернобобових і технічних культур  вирощуванням ВРХ і виробництвом молока займалися ПОСП «Відродження», ДПДГ «Радехівське», ППА «Хлібодар», розведенням свиней - СТзОВ «Прогрес»,  ППА «Хлібодар», вирощуванням птиці – ТзОВ «В.Д.С.Агро».

Площа сільськогосподарських угідь станом на 1 січня 2016 року становить 27260 га. Урожайність сільськогосподарських культур минулого року становила: зернових і зернобобових – 62,6 ц/га, у 2014 році – 55,6 ц/га; ріпаку озимого – 37,3 ц/га, у 2014 році -24,4 ц/га; цукрових буряків – 514,7 ц/га у 2014 році – 462,7 ц/га. У 2015 році вироблено зернових і зернобобових 1759024 ц., ріпаку – 87342 ц., цукрових буряків – 3391780 ц.

На 1 січня 2016 року поголів‘я худоби становило: ВРХ - 974 голів, в т. ч. корови - 267  голови; свині 745 голова; коні - 53 голови; птиця – 0 голів. У 2014 році поголів‘я складало: ВРХ - 1255 голів, в т. ч. корови - 444  голови; свині 641 голова; коні - 52 голови; птиця – 34800 голів. Виробництво молока за 2015 рік становить 12090 ц., надій на корову - 3284 кг, середньодобові прирости ВРХ – 562 гр., свиней – 192 гр.

 

Від фінансово-господарської діяльності сільськогосподарські підприємства району отримали прибуток в сумі 341675 тис. грн., збиток -  6004 тис. грн. (зведений прибуток –  556543 тис. грн.).

Зведений балансовий збиток отримало 4 господарства: ТзОВ «Агро-Радехів» - 820 тис. грн. - за рахунок низької урожайності сільськогосподарських культур вирощених екологічно-чистим методом.

        ПОСП «Відродження» - 221 тис. грн. Причиною збитку є висока собівартість продукції і низька реалізаційна ціна.

       ТзОВ «Прогрес» - 3534 тис. грн.. Причиною збитку за  2015 рік є погані погодні умови (град), великі затрати на насіння, пальне, міндобрива і гербіциди і низька реалізаційна ціна виробленої продукції.

ТзОВ "Бізнес вектор"– 1429 тис. грн. Причиною збитку є великі затрати на виробництво продукції за рахунок збільшення вартості засобів захисту, мінеральних добрив та ін.

      На виникнення балансового збитку в господарствах вплинуло також відсутністьфінансової підтримки з державного імісцевого бюджетів.

    Загалом прибуток отримало 9 господарств, збиток – 4 господарства.

 Прибутки підприємств будуть використані на покращення господарської діяльності.

Середньооблікова чисельність працівників зайнятих у сільськогосподарському виробництві складала 723 чол.  та в порівнянні з попереднім звітним періодом зменшилась майже на 2,5%.

Середньомісячна зарплата складала 8684 грн.


 

Охорона та збереження первоцвітів – справа кожного!

Первоцвіти - це екологічна група рослин, яка нараховує близько 500 видів. Розпускання квітів у них відбувається ще до появи листків на деревах.

 

Підсніжник звичайний (білосніжний), білоцвіт весняний, шафран Гейфеля, рябчик шаховий, вовчі ягоди, цибуля ведмежа, проліски дволиста та сибірська, ряст Маршала, ряст порожнистий та ущільнений, горицвіт весняний, конвалія – це не повний перелік первоцвітів, що зустрічаються в області. Всі ці рослини знаходяться на межі зникнення,  більшість з них занесена до Червоної книги України.

 

Збирання первоцвітів дуже шкідливе для природи тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння. До того ж пошкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки. Масовий збір первоцвітів знижує чисельність їх популяцій.

З метою збереження ранньоквітучих видів рослин, котрі знаходяться під загрозою зникнення, попередження та припинення правопорушень у цій сфері, а також на виконання законів України "Про охорону навколишнього середовища”, "Про Червону книгу України” кожного року на території Львівської області проводиться екологічна операція під умовною назвою "Первоцвіт".

Завдання природоохоронної операції "Первоцвіт" – привернути увагу громадськості до проблеми охорони ранньоквітучих лісових рослин і спрямувати зусилля учнів, молоді, пересічних громадян на практичні дії щодо захисту первоцвітів.

До того ж варто нагадати, що згідно чинного законодавства, здійснюючи торгівлю рідкісними та зникаючими видами рослин та їх частинами, громадяни порушують закони України: "Про рослинний світ", "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про Червону Книгу України". Відповідальність за порушення законодавства у сфері охорони, використання та відтворення рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів рослинного світу, занесених до Червоної книги України тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб – від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого.

Учасником операції "Первоцвіт" може статикожний. Головне – не зривати ранньоквітучі рослини і не купувати їх.

Тож збережемо природнє надбання країни для майбутніх поколінь!


Аграрні консультації для жителів сіл району

 

На виконання доручення голови Радехівської райдержадміністрації Надії Шостак, управління агропромислового розвитку райдержадміністрації через місцеві ЗМІ розпочало надавати аграрні консультації для жителів сіл району. Мета їх, спільно з іншими методами, є досягнення запланованих господарських і грошових інтересів.

 

Технологія вирощування ярої пшениці

Вимоги щодо грунту

Яра пшениця має відносно слабо розвинуту кореневу систему, тому вимоглива щодо грунту і удобрення. Найбільш відповідні умови для сівби ярої пшениці на пшенично-бурячаних грунтах. Грунт повинен добре утримувати вологу.

Передпосівна

Добрими передпосівними культурами для ярої пшениці є:

-        буряки і пізня картопля;

-        пізні стручкові рослини (в основному дрібний біб);

-        конюшина та інші багаторічні кормові рослини.

Обробіток землі

 

По стручкових культурах або збіжжю обов’язково потрібно виконати підорювання та боронування ріллі. По 2-3 тижнях необхідно повторити боронування з метою знищення бур’янів. Оранку перед зимою необхідно виконати найкраще в жовтні на глибину 25 см. Після просапних культур і кукурудзи, основним заходом є оранка на глибину більше 18- 20 см. Весняний обробіток ріллі починається від вирівнювання або боронування.

 

Мінеральне удобрення

Удобрення фосфором та калієм виконується на весну перед сівбою. Дози фосфору коливаються від 30 до 70 кг/га. Дози калію в кг/га від 30 до 80. Азотні добрива вносять роздрібно — 1–2 рази відповідно до стану рослин та етапу їхнього розвитку в кількості N30-90. Зрозуміло, що наведені норми добрив даються з урахуванням використання (післяукісного, післяжнивного) зеленого добрива чи після угноєних попередників. За достатньої забезпеченості грунту вологою для покращання процесів кущення й стеблування ефективним є прикореневе підживлення азотними добривами в дозі 30 кг д. р. на 1 га. Слід зазначити, що в ярої пшениці перехід від ІІ до ІІІ е. о. є найбільш відповідальним із позицій достатнього забезпечення азотом.

У західному регіоні України високоефективним засобом підвищення врожайності та якості зерна ярої пшениці є позакореневі підживлення карбамідо-аміачними сумішами (КАС) разом із препаратами захисту рослин та стимуляторами росту. Так, навіть одноразове застосування КАС у фазі кущення зумовлює підвищення врожайності зерна на 2,5–3,0 ц/га, а вмісту клейковини — на 3,5–4,3%.

Сівба

 

Засівати яру пшеницю потрібно тоді, коли вологість грунту дозволяє вийти в поле. Норма висівання становить 5-6 мільйонів зерен на гектар. Кількість зерна для посіву обчислює за формулою: кількість посівного зерна (кг/га) = кількість зерен на м кв.* маса 1000 зерен, г / схожість, %. Яра пшениця має низьку продуктивну кущистість — близько 1,3. Низьке продуктивне кущення потребує серйозної уваги щодо норми висіву, бо вона є основою оптимальної густоти продуктивного стеблостою. Найвищий урожай м’яка пшениця формує за густоти 400–500 продуктивних стебел на 1м2, а тверда — за 450–550. Густота такого стеблостою забезпечується за норми висівання 5,0–5,5 млн/га схожих насінин м’якої пшениці після кращих попередників, а після гірших — 5,5–6,5 млн/га. Для твердої пшениці оптимальна норма висіву після кращих попередників — 5,5–6,0 млн/га, а після гірших — 6,0–6,5 млн/га.

Максимальна врожайність пшениці досягається, коли на час збирання на кожному квадратному метрі посіву є 450-600 неуражених, добре розвинених продуктивних пагонів. Цієї мети досягають встановленням оптимальної норми висіву і здійсненням заходів щодо догляду за посівами, спрямованих на боротьбу з бур`янами, хворобами, шкідниками, виляганням посівів.

Догляд і охорона ярої пшениці

Хімічний обробіток зерна (посівного матеріалу) складає головну частину охорони пшениці від хвороб. Ефективність обробки залежить від правильності виконання таких заходів:

-        посівний матеріал повинен бути чистим, без пилу і насіння бурянів;

-        точно дотримуватись доз і методів застосування препаратів.

Боротьба з бур’янами

У разі вкорінення ярої пшениці необхідна хімічна боротьба з бур’янами, підбір гербіцидів залежить від переважаючого виду бур’яну.

Подолання хвороб та шкідників

Для ярої пшениці застосовується одноразова процедура оприскування в період від зав’язування листка до закінчення колосіння. Серед шкідників найбільша загроза йде від мошки. Її знищують коли на колосі є 5-10 мошок  при пробі 100 стебел. Для охорони цілого поля вистачить обприскати зовнішні боки лану.

  
 


Вітаємо Вас на офіційному сайті Радехівської районної державної адміністрації!

Радехівський район розташований у північній частині Львівської області і в сьогоднішніх межах утворений в 1965 році. Територія району становить 1144 квадратних кілометри, населення – 48,46 тисячі осіб. Усього в районі 71 населений пункт.

Веб-ресурси

  pres

  vru

  pgi

  grom

  mrd

  loda

  pkrnenn

  ipl

  sdsg

  112

  pdpn

  pdpn

  pdpn