Навігація

Останні фото

Календар

Радехівська РДА » Проект "Рука допомоги" » Взірцевий приклад того, що не обов’язково шукати щастя у заробітках за кордоном

Взірцевий приклад того, що не обов’язково шукати щастя у заробітках за кордоном

Наші учасники – взірцевий приклад того, що не обов’язково шукати щастя у заробітках за кордоном. Іван Залуцький – один з таких. На Львівщині чоловік займається вирощуванням свійської птиці та має великий попит на неї серед мешканців.

Іван Залуцький: «Заробітки за кордоном? Навіщо? Я тут маю такі самі гроші!»
Здобувши в 90 роках фах столяра, житель села Шарпанці Сокальського району Іван Залуцький мав час і можливість поїздити по заробітках як в Україні, так і закордоном. Але, одружившись і ставши батьком чотирьох дітей, зрозумів, що потрібно залишатися вдома, біля сім’ї. 
Почав шукати роботу за здобутою професією, зареєструвався як член малозабезпеченої родини в управлінні соціального захисту Сокальської райдержадміністрації. Саме у цій установі він і довідався про пілотний Проект "Рука допомоги", що покликаний повернути на ринок праці отримувачів державної допомоги та вимушено переміщених осіб.
Далі шлях проліг до Сокальської районної філії Львівського ОЦЗ. Фахівці центру зайнятості одразу порекомендували започаткувати власний бізнес, пов’язаний з сільським господарством. Порадившись з дружиною, пан Іван вирішив займатися вирощуванням свійської птиці. 
Потім йому довелося вирішувати низку організаційних питань: написати бізнес-план, скласти кошторис витрат і доходів, визначити перспективи розвитку власної справи, обладнати приміщення, передбачити необхідне обладнання та матеріали тощо. 
Підприємець-початківець згадує, що після успішної презентації своєї бізнес-ідеї на відповідній комісії у Департаменті соціального захисту населення Львівської ОДА у нього наче друге дихання відкрилося. Приїхавши додому, ще з більшим натхненням взявся за облаштування курника. За кошти, що надаються у вигляді безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі, придбав інкубатор, генератор струму, брудер для курчат, яйця та корм. Хоч бізнес носить сезонний характер, але вже цьогоріч фермер отримав добрий прибуток з реалізації тушок птиці. Земляки, дізнавшись що у Шарпанцях з’явився підприємець, котрий вирощує кури. ставали до нього в чергу за товаром. 
– Я думав, що потрібно буде самому їхати на базар і реалізовувати маленьких курчат чи тушки. Але ж ні! Маю чимало замовлень, тому весною, мабуть, доведеться купити ще один інкубатор, бо зріс ринок збуту, – сміється п. Іван. – За моєю продукцією приїжджають уже мешканці сусіднього Горохівського району Волинської області!
Дружина і діти задоволені, що глава сімейства зайнявся бізнесом. Адже у селі на господарстві дуже потрібні хазяйновиті чоловічі руки. Та й власна справа не займає багато часу. А на запитання, чи б поїхав тепер він на заробітки, І Залуцький твердо відповідає: «Навіщо? Я тут маю такі самі гроші!».
<!-- [if !supportLineBreakNewLine] -->
<!-- [endif] -->

Друк

 


Вітаємо Вас на офіційному сайті Радехівської районної державної адміністрації!

Радехівський район розташований у північній частині Львівської області і в сьогоднішніх межах утворений в 1965 році. Територія району становить 1144 квадратних кілометри, населення – 48,46 тисячі осіб. Усього в районі 71 населений пункт.

Веб-ресурси

  pres

  vru

  pgi

  grom

  mrd

  loda

  pkrnenn

  ipl

  sdsg

  112

  pdpn

  pdpn

  pdpn