Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/rrdal157/domains/rrda.lviv.ua/public_html/engine/classes/templates.class.php on line 68 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/rrdal157/domains/rrda.lviv.ua/public_html/engine/classes/templates.class.php on line 72 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/rrdal157/domains/rrda.lviv.ua/public_html/engine/modules/show.full.php on line 343 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/rrdal157/domains/rrda.lviv.ua/public_html/engine/classes/templates.class.php on line 72 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/rrdal157/domains/rrda.lviv.ua/public_html/engine/classes/templates.class.php on line 86 Популяризація художньої літератури: традиції, новації » Радехівська РДА - офіційний сайт

Навігація

Останні фото

Календар

Радехівська РДА » Новини Радехівщини » Популяризація художньої літератури: традиції, новації

Популяризація художньої літератури: традиції, новації

Найкраще реальне життя країни презентує сучасна культура і передовсім – література. Пожвавлення літературного процесу в нашій країні сприяло формуванню потужної та цікавої сучасної художньої літератури, яка може задовольнити читацькі смаки будь-якої аудиторії.

Нещодавно у Радехівській районній бібліотеці відбувся семінар «Популяризація художньої літератури: традиції, новації», організований з метою популяризації кращих зразків української та світової художньої літератури з залученням до активного читання різних категорій користувачів для збереження і розвитку національної культури.

Відкрила семінар директор Радехівської РЦБС Н. Коляда, яка наголосила, що читання художньої літератури, читання для задоволення є однією з найважливіших речей у житті людини. Тому у бібліотеках повинна ефективно діяти система популяризації художнього слова. А також озвучила основні тези лекції письменника Ніла Геймана, що стосуються важливості бібліотек та читання художньої літератури.

Грамотно укомплектований фонд, що стабільно поповнюється, є запорукою успіху роботи кожної бібліотеки. Інформацію про забезпечення бібліотек нашої ЦБС художньою книгою підготувала і про це говорила у своїй консультації «Шляхи ефективного формування та використання фондів художньої літератури бібліотек» завідувач  сектору комплектування та  обробки літератури О. Боднарчук.

Завідувач методично-бібліографічним відділом О. Кантор розкрила питання «Важливі аспекти популяризації художньої літератури, як складової соціокультурної діяльності бібліотек». У своїй консультації вона висвітлила функції, які виконує художня література, а також вказала як добитися позитивного впливу на естетичні смаки читачів.

Про інноваційні, нетрадиційні  форми бібліотечного обслуговування та як зробити традиційні для бібліотеки книжкові виставки цікавими для користувачів надала методичні поради «Сучасні наочні форми та соціокультурні заходи як засоби популяризації художньої літератури» методист С. Сіцілюк.

Заступник директора по роботі з дітьми Н. Савчук у виступі «Можливості бібліотеки щодо просування читання художньої літератури у дитяче середовище: сучасний підхід» наголосила, що популяризація книги має на меті не лише долучити дитину до читання, але й розвинути її творчі здібності.

«Рекомендаційна бібліографія: цікаво і пізнавально» – тема консультації провідного бібліографа  І. Личак, під час якої було звернуто увагу на друковані видання як Львівської обласної бібліотеки, так і Радехівської, використання яких сприяє популяризації художньої літератури.

У програму семінару було включено «Інформаційний калейдоскоп». З інформаційним оглядом  «Сучасна українська література: імена та явища» колег познайомила бібліотекар відділу обслуговування районної бібліотеки  М. Станько, яка представила книги сучасних авторів України Люко Дашвар, Андрія Кокотюхи,  В. Шкляра, І. Роздобудько, С. Талан та інших. Під час презентації книжкової виставки «Книги-ювіляри 2017 року» бібліотекар читального залу Г.  Стадник перелічила видання від найповажнішого віку до наймолодшого. Бібліотекар юнацької кафедри Т. Краснова запропонувала огляд-рекламу «Хіти літератури районної бібліотеки».

Авторська зустріч з переможницею Міжнародного конкурсу «Коронація слова – 2016» Тетяною Пахомовою та  презентація її нового роману «Таємниці галицького Версалю» була представлена для бібліотечних фахівців району як одна з ефективних форм соціокультурної діяльності. Мультимедійні презентації працівників бібліотек-філій сіл Нового Виткова (В. Мотлюк), Сушно (Г.  Скопик), Нестаничі (О.Рудий), Павлів (Г. Вільчинська) та методиста районної бібліотеки С. Сіцілюк стали вдалим доповненням презентації.

Учасники семінару представили виконані домашні завдання: розробки  книжкової виставки «Сторінками забутих книг» (з розділами, цитатами, ілюстраціями), рекомендаційний список літератури «Книги письменників-лауреатів Національних премій України» (за останніх 5 років) та інформацію про роботу літературних клубів, які діють у  бібліотеках-філіях району. 

Підводячи підсумки, учасники семінару зазначили, що бібліотекарі повинні цікавитися сучасним літературним процесом, бути обізнаним з творчістю письменників, знайомитися з новинками світової літератури і, звичайно, популяризувати українську книгу та сприяти розвитку інтересу до неї.

 

Друк

 


Вітаємо Вас на офіційному сайті Радехівської районної державної адміністрації!

Радехівський район розташований у північній частині Львівської області і в сьогоднішніх межах утворений в 1965 році. Територія району становить 1144 квадратних кілометри, населення – 48,46 тисячі осіб. Усього в районі 71 населений пункт.

Веб-ресурси

  pres

  vru

  pgi

  grom

  mrd

  loda

  pkrnenn

  ipl

  sdsg

  112

  pdpn