Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/rrdal157/domains/rrda.lviv.ua/public_html/engine/classes/templates.class.php on line 68 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/rrdal157/domains/rrda.lviv.ua/public_html/engine/classes/templates.class.php on line 72 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/rrdal157/domains/rrda.lviv.ua/public_html/engine/modules/show.full.php on line 343 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/rrdal157/domains/rrda.lviv.ua/public_html/engine/classes/templates.class.php on line 72 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/rrdal157/domains/rrda.lviv.ua/public_html/engine/classes/templates.class.php on line 86 В Радехові шанувальники франкової спадщини вшанували Каменяра » Радехівська РДА - офіційний сайт

Навігація

Останні фото

Календар

Радехівська РДА » Новини Радехівщини » В Радехові шанувальники франкової спадщини вшанували Каменяра

В Радехові шанувальники франкової спадщини вшанували Каменяра

Іван Франко – Каменяр, Франко – лірик, Франко – Мойсей, Франко – велет духу, Франко – людина. І.Я.Франко – класик української літератури, поет, прозаїк, драматург, літературний критик, журналіст, етнограф, історик, економіст, соціолог, театрознавець. З його творчістю пов’язані найвагоміші досягнення української літератури кінця ХІХ – початку ХХ ст.

У переддень 160-х роковин від дня народження І.Франка у районному Народному домі за участю бібліотекарів та працівників Народного дому пройшла літературно-мистецька година «І.Франко: Віра. Сила. Велич».

Читачі, книголюби, запрошені поціновувачі поетичного слова, шанувальники франкової спадщини, члени літературного товариства ім. О.Турянського мали змогу вкотре оцінити її  та оглянути книжкову експозицію «Іван Франко – син народу, велич світова», а також ознайомитися з краєзнавчими  бібліографічними розвідками «І.Франко і Радехівщина», зокрема  інформаційно-краєзнавчими розвідками «Маестро і Каменяр» (Олександр Мишуга та Іван Франко) та «Дружба  двох визначних особистостей» (І.Франко і С.Смаль-Стоцький). 

Герої літературних творів приходять у наше життя з дитинства. Письменник  з теплим, сердечним почуттям писав про дітей і для дітей. А діти Настя Зіменко, Галя Доскоч, Василина Смаль-Стоцька, Марічка Птасюк на знак пошани Великого Каменяра читали вірші «Розвивайся ти, великий дубе», «Тричі мені являлася любов», «У долині село лежить».

Письменницькі та наукові праці І. Франка увійшли до світової скарбниці. А от  радехівські літератори Ольга Федоришин та Лариса Демчук читали власну поезію, присвячену знаковій постаті Івана Франка в українській літературі.

Його доля була доволі складною. Про це ми дізналися з розповіді ведучих Наталії Коляди та Наталії Мандюк. Вірші про любов із збірки «Зів’яле листя» читала О.Руда. Почесний читач бібліотеки Й.Парубочий поділився своїми думками про знакову постать Вселенського генія І. Франка.

Вокальний ансамбль «Коралі» виконав українські народні пісні, а пісня на слова  І.Франка «Ой ти, дівчино, з горіха зерня» прозвучала у запису.

Усі присутні на літературно-мистецькій годині мали можливість ознайомитися з фотовиставкою «Лаконічно. Про І. Франка у переддень 160-ряччя від дня народження» та репродукціями портретів.

І.Франко разом з нами і сьогодні, за збереження української незалежної держави, яку він будував своєю працею, своєю творчістю, своїм життям.

 

 

 

 

Друк

 


Вітаємо Вас на офіційному сайті Радехівської районної державної адміністрації!

Радехівський район розташований у північній частині Львівської області і в сьогоднішніх межах утворений в 1965 році. Територія району становить 1144 квадратних кілометри, населення – 48,46 тисячі осіб. Усього в районі 71 населений пункт.

Веб-ресурси

  pres

  vru

  pgi

  grom

  mrd

  loda

  pkrnenn

  ipl

  sdsg

  112

  pdpn