Навігація

Останні фото

Календар

  «    Липень 2020    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031 
Радехівська РДА » Новини Радехівщини » Бюро правової допомоги інформує:

Бюро правової допомоги інформує:

 

Бюро правової допомоги інформує:26 ЧЕРВНЯ-МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З НАРКОМАНІЄЮ

 

Все більше людей у всьому світі піддаються спокусі і потрапляють у тенета цього лиха, думаючи, що моментально вирішують всі свої проблеми. Дуже часто навіть ті, хто проходить курс лікування, не можуть назавжди позбутися від наркотичної залежності.

Громадяни в усьому світі, яким не байдужі проблеми здоров’я свого народу, об’єднуються, щоб нагадати всім про страшну хворобу.

Наркоманія являє собою глобальну проблему, якій притаманний світовий, міжнародний характер. Підвищення попиту на наркотики, надвисокі прибутки від їх виготовлення і розповсюдження, корупція і розширення організованої злочинності створюють умови для розвитку наркобізнесу, якому тісно в межах певної держави.

«Вживання” або інші дії пов’язані з наркотичними, психотропними речовинами або їх аналогами тягнуть за собою настання юридичної відповідальності.

Як свідчить офіційна статистика МВС за останні роки, 53% злочинів в сфері наркотиків припадають на ст. 309 Кримінального кодексу України -незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту .

Дана стаття не містить у собі поняття «вживання», тобто відповідальності за вживання наркотичних речовин як такої не має. Але просимо звернути увагу на те, процес вживання наркотиків неможливий без виготовлення, придбання або перевезення таких засобів !!!

1. Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів,психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту -караються штрафом від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб чи особою, яка раніше вчинила один із злочинів, передбаченихстаттями 307, 308, 310, 317 КК України, або якщо предметом таких дій були наркотичні засоби, психотропні речовини або їх аналоги у великих розмірах, -
караються позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені із залученням неповнолітнього, а також якщо предметом таких дій були наркотичні засоби, психотропні речовини або їх аналоги в особливо великих розмірах, -
караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.

4. Особа, яка добровільно звернулася до лікувального закладу і розпочала лікування від наркоманії, звільняється від кримінальної відповідальності за дії, передбаченіч.1 ст. 309 КК України.

Окрім того, Кримінальним кодексом України передбачена відповідальність за незаконне публічне вживання наркотичних засобів – ст. 316 ККУ.

Але зверніть увагу на те, що якщо ви звернулися за допомогою у лікувальний заклад та почали лікування від наркоманії – закон передбачає звільнення від відповідальності, передбачено цією статтею.

До того ж, кримінальна відповідальність не єдиний вид відповідальності, який може бути застосований.

Так, стаття 44 Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачає відповідальність за незаконні виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах, а саме:

·штраф від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів громадян;

·громадські роботи на строк від двадцяти до шістдесяти годин;

·адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб.

Консультації з будь-якихправовихпитаньмешканціРадехівського району маютьзмогуотримати в Радехівському бюро правовоїдопомоги за адресою:

м. Радехів, пр. Відродження,7, тел. (03255) 4-10-79

 

 

 

 

Друк

 

Телефони гарячих ліній, за якими ви можете отримати актуальну інформацію та перевірені дані про заходи у регіоні по недопощуенню поширення коронавірус COVID-19:

- Керівник робіт Штабу з ліквідації надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру в Радехівському районі, першого заступника голови Радехівської РДА Назара Жолобовича:
+38 063 930 06 10

- Начальник Штабу з ліквідації надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру в Радехівському районі, керівника апарату Радехівської РДА Степана Вавреньчука:
+38 067 255 67 65

 


Вітаємо Вас на офіційному сайті Радехівської районної державної адміністрації!

Радехівський район розташований у північній частині Львівської області і в сьогоднішніх межах утворений в 1965 році. Територія району становить 1144 квадратних кілометри, населення – 48,46 тисячі осіб. Усього в районі 71 населений пункт.

Веб-ресурси

  pres

  vru

  pgi

  grom

  mrd

  loda

  pkrnenn

  ipl

  sdsg

  112

  pdpn

  pdpn

  pdpn