Навігація

Останні фото

Календар

Радехівська РДА » Новини Радехівщини » ДОСТОВІРНІСТЬ ТА ТОЧНІСТЬ ЗВІТУ З ЄСВ - ГАРАНТІЯ НАДІЙНОГО СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ

ДОСТОВІРНІСТЬ ТА ТОЧНІСТЬ ЗВІТУ З ЄСВ - ГАРАНТІЯ НАДІЙНОГО СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ

ДОСТОВІРНІСТЬ ТА ТОЧНІСТЬ ЗВІТУ З ЄСВ - ГАРАНТІЯ НАДІЙНОГО СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУОдним із важливих питань, яке вирішують у повсякденній роботі працівники Радехівського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) головного  управління Пенсійного фонду України у Львівській області  є забезпечення обліку прав понад 10 тисяч застрахованих осіб Радехівського району  у пенсійному та інших видах соціального страхування. 

Достовірність персональних відомостей – важливе питання для застрахованих осіб, адже відомості про страховий стаж та дохід, розмір сплачених внесків та інші дані, що містяться в Реєстрі застрахованих осіб, використовуються для обчислення та призначення пенсій, а також страхових виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням.
            Попри те, що функцію прийому звітності про застрахованих осіб покладено на органи Державної фіскальної служби України, працівники територіального управління Пенсійного фонду, у визначеному порядку, контролюють звітність, встановлюють її чинність. Проводяться камеральні перевірки звітів на правильність та коректність заповнення реквізитів, організована співпраця з фіскальною службою та страхувальниками по виправленню помилок у звітності та повторне надання ними звіту.

Так, у поточному році в середньому щомісячно опрацьовано 490 звітів страхувальників на коректність внесення даних до облікових карток застрахованих осіб та упередження виникнення причин, що призводять до не зарахування застрахованим особам страхового стажу. Виявлені в ході аналітичної роботи помилкові звіти, що в основному стосуються невідповідності заробітної плати та періоду перебування в трудових відносинах застрахованих осіб, страхувальниками виправлені повністю.

При формуванні відомостей з Реєстру застрахованих осіб аналізується, не менш важливе питання для врахування страхового стажу - актуальність формування позначок про сплату внесків.
Також, здійснюється аналіз результатів співставлення інформації з іншими інформаційними базами суб’єктів інформаційного обміну, що дає можливість виявляти помилки, пов’язані, наприклад, з невідповідністю реєстраційного номера облікової картки платника податків, паспортних даних, даних про розмір заробітної плати, страхових внесків, підстав пільгового обчислення страхового стажу, періодів, за які нараховано внески, невірного відображення сум лікарняних та суми нарахувань за час відпусток тощо.

Механізм виправлення помилок в Реєстрі застрахованих осіб за минулі періоди визначено відповідними нормативними актами, зокрема постановою правління Пенсійного фонду України від 03.12.2013 №25-2 передбачено, що відомості про застрахованих осіб та звіти щодо сум нарахованих внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування органам Пенсійного фонду України за період до 01.01.2011р. подаються лише за результатами перевірки, здійсненої за заявою платника. У поточному році на виконання приписів, виданих за результатами проведених документальних перевірок страхувальників, прийнято та введено до системи СПОВ 1350 документів, що дало можливість найманим працівникам відновити свої пенсійні та соціальні права.

З огляду на важливість питання щодо накопичення повної і об’єктивної інформації в Реєстрі застрахованих осіб, управлінням проводяться навчальні семінари для посадових осіб підприємств, установ, організацій, які відповідають за подання звітності про застрахованих осіб, надаються консультації під час зустрічей у трудових колективах. Як показав досвід, найкраще сприймається інформація cтрахувальниками у вигляді індивідуальних консультацій, адже спектр питань щодо ведення Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування різноманітний, включаючи питання, що стосуються заповнення таблиць звітності про суми нарахованого єдиного внеску для врахування повноцінного страхового стажу по застрахованим особам. 

Та й все більше пересічних громадян не є байдужими до своїх персональних даних. Про це говорить той факт, що у 2018 році за використанням даних з Реєстру застрахованих осіб до управління звернулося більше осіб, ніж торік та все більшого поширення набуває контроль застрахованими особами своїх персональних даних за допомогою сучасних електронних сервісів Пенсійного фонду України: веб-порталу електронних послуг та СМС — інформування.

Друк

 


Вітаємо Вас на офіційному сайті Радехівської районної державної адміністрації!

Радехівський район розташований у північній частині Львівської області і в сьогоднішніх межах утворений в 1965 році. Територія району становить 1144 квадратних кілометри, населення – 48,46 тисячі осіб. Усього в районі 71 населений пункт.

Веб-ресурси

  pres

  vru

  pgi

  grom

  mrd

  loda

  pkrnenn

  ipl

  sdsg

  112

  pdpn

  pdpn

  pdpn