Навігація

Останні фото

Календар

  «    Квітень 2021    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930 
Радехівська РДА » Новини Львівської ОДА » У ЛОДА представили експертизу рішень місцевих рад про затвердження відповідних бюджетів на 2021 рік

У ЛОДА представили експертизу рішень місцевих рад про затвердження відповідних бюджетів на 2021 рік

У ЛОДА представили експертизу рішень місцевих рад про затвердження відповідних бюджетів на 2021 рікСьогодні, 7 квітня, відбулася нарада заступників голови Львівської ОДА з головами районних рад та головами територіальних громад у режимі відеоконференції.

Департаментом фінансів облдержадміністрації представлено експертизу рішень місцевих рад про затвердження відповідних бюджетів на 2021 рік на відповідність їх показників та положень чинному бюджетному законодавству. Із завершенням адміністративно-територіальної реформи змінилася структура місцевих бюджетів. Зокрема, в області утворено 7 районів та 73 територіальні громади. Загалом фінансова система області налічує 81 місцевий бюджет, з яких 74 (обласний та 73 бюджети територіальних громад) мають прямі відносини з державним бюджетом.

Місцеві бюджети області на 2021 рік затвердили план надходження податків і платежів до загального фонду бюджету в обсязі 19 382,7 млн. гривень. Порівняно з 2020 роком планові показники в цілому збільшено на 14 % або на 2 358,1 млн гривень.

За підсумками роботи першого кварталу 2021 р.  в цілому по області загальний фонд місцевих бюджетів перевиконано на 86 млн. грн. – це майже 2 % понад плану. При цьому, спостерігається краща динаміка ніж в минулому році – 10 % зростання надходження до загального фонду, з них ПДФО – 9,2 %, податок за землю – 3,8 %, і, найкращий показник в Україні, по єдиному податку – 18,5 % приросту.

«Крім позитивних моментів, є над чим працювати. Нам потрібно підтягувати ПДФО та інші податки – зокрема, податок на землю. У Львівській області загальний приріст  надходжень  становить 3,8 %, по Україні – 10,7 %. Ми випереджаємо інші області лише по єдиному податку – у  нас 18,5 % приріст, а по Україні – 11,7 %», - повідомив директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків.

Проте, все ж, за розрахунками департаменту фінансів, у 2021 році загалом очікується виконання планових показників.

Щодо дефіциту коштів на виплату заробітної плати, то очільник департаменту фінансів проінформував, що згідно з експертизою, проведеною департаментом, зафіксовано дефіцит коштів у місцевих бюджетах в сумі 220 млн. грн, а це на виплату заробітних плат у 25-ти територіальних громадах. Під кінець першого кварталу 2021 р. цей дефіцит ліквідовано лише на 10 млн. грн. (на 5%). Водночас, на початок 2021 р. загальна сума залишкових коштів місцевих бюджетів складала понад 600 млн. грн.

«Ми ведемо діалог із Міністерством фінансів щодо наближення та перерахунку освітньої субвенції. Проте, у Мінфіні зазначають, що керівники громад повинні  підготувати розрахунки про використання  залишкових коштів, та інформацію про оптимізацію мережі закладів освіти, а також  дорожню карту щодо ліквідації дефіциту коштів», - зазначив Олег Демків.

«Ми спілкувалися з народними депутатами, представниками Бюджетного комітету Верховної Ради щодо вдосконалення формули розподілу освітньої субвенції. Вважаємо її некоректною. Вона «зв’язує руки», особливо великим міським територіальним громадам. Школи не потрібно закривати! З нашого боку голова облдержадміністрації Максим Козицький підписав листи до Мінфіну, Міносвіти та до прем’єр-міністра з відповідним зверненням. Ви ж, у свою чергу, повинні дати чітку аргументацію, скільки шкіл ви можете дофінансувати», - наголосив керівникам громад та районних рад заступник голови ЛОДА Іван Собко.

Довідка від департаменту фінансів Львівської ОДА:

Усі територіальні громади області, окрім Оброшинської та Сокільницької, мають надмірну мережу закладів загальної середньої освіти, що є однією з основних причин дефіциту коштів на оплату праці. У цілому по області понад 10 тис. ставок педпрацівників перевищують нормативи, визначені Міністерством освіти і науки України під час розрахунку та розподілу освітньої субвенції. Приведення шкільної мережі у відповідність до чинних нормативів дозволило б зекономити з вересня поточного року понад 600 млн. гривень.

Аналогічна ситуація з мережею закладів культури. У зв’язку з адміністративно-територіальною реформою, діючі районні центральні бібліотечні системи розформувались, а новостворені територіальні громади отримані у спадок філії  не встигли приєднати до вже існуючих центральних бібліотечних систем або створити нові. Це призвело до розширення мережі (кількості установ) на початок 2021 року майже утричі.

Друк

 

Телефони гарячих ліній, за якими ви можете отримати актуальну інформацію та перевірені дані про заходи у регіоні по недопощуенню поширення коронавірус COVID-19:

- Керівник робіт Штабу з ліквідації надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру в Радехівському районі, першого заступника голови Радехівської РДА Назара Жолобовича:
+38 063 930 06 10

- Начальник Штабу з ліквідації надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру в Радехівському районі, керівника апарату Радехівської РДА Степана Вавреньчука:
+38 067 255 67 65

 


Вітаємо Вас на офіційному сайті Радехівської районної державної адміністрації!

Радехівський район розташований у північній частині Львівської області і в сьогоднішніх межах утворений в 1965 році. Територія району становить 1144 квадратних кілометри, населення – 48,46 тисячі осіб. Усього в районі 71 населений пункт.

Веб-ресурси

  pres

  vru

  pgi

  grom

  mrd

  loda

  pkrnenn

  ipl

  sdsg

  112

  pdpn

  pdpn

  pdpn