Навігація

Останні фото

Календар

  «    Квітень 2021    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930 
Радехівська РДА » Новини Львівської ОДА » Максим Козицький підписав Меморандум задля розвитку системи захисту дітей

Максим Козицький підписав Меморандум задля розвитку системи захисту дітей

Максим Козицький підписав Меморандум задля розвитку системи захисту дітейЗадля ефективної співпраці в сфері захисту дітей та соціального захисту сімей з дітьми, сьогодні, 7 квітня, відбулось підписання Меморандуму  між Львівською облдержадміністрацією, Львівською обласною радою та Благодійним фондом «Рідні».

Підписання документу сприятиме ефективній та скоординованій співпраці, зокрема в сфері впровадження та реалізації реформи системи інституційного догляду та виховання дітей.

«Ключове завдання – зробити так, аби дітям не було потреби потрапляти в інтернат. Треба допомогти сім'ям у складних життєвих обставинах, щоб вони не віддавали своїх дітей у спеціалізовані заклади.  За статистикою 2020 року, в закладах інституційного догляду області перебувало понад 4 тисячі дітей, з них на цілодобовому перебуванні – більше півтори тисячі. І це не просто цифри. За кожною з них – чиясь доля. Більшість дітей потрапляють у дитбудинки через бідність і хвороби, велика частка вихованців інтернатів мають особливі освітні потреби. Це не має бути причиною для дискримінації, ізоляції від суспільства. Ми повинні розвивати альтернативні сімейні форми догляду та виховання – мають з’являтися дитячі будинки сімейного типу, малі групові будинки та патронатні родини», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Меморандум передбачає створення ефективної системи раннього виявлення та підтримки сімей з дітьми, які перебувають в складних життєвих обставинах, щоб не допускати розлучення дитини з сім'єю і влаштування у інтернати.

«Ми спільно зі Службою у справах дітей складемо план, алгоритм дій: як ми покроково рухатимемось далі. Ми готові працювати на усіх етапах: від оцінки інтернатних закладів до роботи зі сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах. Ресурс БФ «Рідні» всіляко сприятиме тому, аби ДІ-реформа працювала на Львівщини, що ми були зразковою областю, яка може дати приклад усій Україні. Наша ціль – аби кожна дитина росла у сім’ї. Об’єднавши наші сили, ми досягнемо найкращих результатів», - зазначила директор Благодійного фонду «Рідні» Мар’яна Романяк.

Тристороння співпраця сприятиме створенню і розвитку освітніх, медичних, соціальних, реабілітаційних послуг відповідно до потреб дітей та їх сімей, перш за все, на рівні громад. Окрім того,  розвиватимуть сімейні форми виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Зазначимо, у Бірках на Яворівщині вже завершили будівництво першого малого групового будинку. Це перший такий заклад у Західному регіоні країни. Тут будуть жити до десяти дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають особливі потреби, але можуть бути соціалізовані. За ними доглядатиме спеціальний персонал та вихователі.

Також в області створили вже 4 патронатні сім’ї. Одна – у Львові, дві - в Яворові, а ще одна - в Золочеві. В такі сім’ї влаштували 6 дітей.

В області діє 38 дитячих будинків сімейного типу, а також 76 прийомних сімей, в яких виховується 408 дітей.

Друк

 

Телефони гарячих ліній, за якими ви можете отримати актуальну інформацію та перевірені дані про заходи у регіоні по недопощуенню поширення коронавірус COVID-19:

- Керівник робіт Штабу з ліквідації надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру в Радехівському районі, першого заступника голови Радехівської РДА Назара Жолобовича:
+38 063 930 06 10

- Начальник Штабу з ліквідації надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру в Радехівському районі, керівника апарату Радехівської РДА Степана Вавреньчука:
+38 067 255 67 65

 


Вітаємо Вас на офіційному сайті Радехівської районної державної адміністрації!

Радехівський район розташований у північній частині Львівської області і в сьогоднішніх межах утворений в 1965 році. Територія району становить 1144 квадратних кілометри, населення – 48,46 тисячі осіб. Усього в районі 71 населений пункт.

Веб-ресурси

  pres

  vru

  pgi

  grom

  mrd

  loda

  pkrnenn

  ipl

  sdsg

  112

  pdpn

  pdpn

  pdpn