Навігація

Останні фото

Календар

Радехівська РДА » Новини Львівської ОДА » У Старому Самборі вшанували пам’ять Героя Небесної Сотні Богдана Сольчаника

У Старому Самборі вшанували пам’ять Героя Небесної Сотні Богдана Сольчаника

У Старому Самборі вшанували пам’ять Героя Небесної Сотні Богдана СольчаникаСьогодні день народження Героя Небесної Сотні Богдана Сольчаника. Герою сьогодні могло б виповнитися 35 років.

Пам’ять Героя вшанували в рідному місті  Богдана - Старому Самборі. Квіти до могили Богдана Сольчаника поклали заступник голови облдержадміністрації Юрій Бучко та голова Старосамбірської райдержадміністрації Петро Назар.

Також у вестибюлі Львівської обласної адміністрації встановлено присвячений Герою стенд із виставки "Історії життя Героїв Небесної Сотні Львівщини" Музею визвольної боротьби України, що є відділом Львівського історичного музею. Виставку "Історії життя Героїв Небесної Сотні Львівщини", до якої увійшли 25 стендів з життєписами Героїв, можна оглянути в Музеї визвольної боротьби України за адресою вул. Лисенка,23а.

Довідково:

Сольчаник Богдан Зіновійович ( 25 липня 1985 року, місто Старий Самбір – 20 лютого2014, м. Київ) – український історик, громадський діяч, викладач Українського католицького університету у Львові. Богдан Сольчаник народився у місті Старий Самбір Львівської області. У Львові отримав вищу освіту, а згодом проходив докторську програму у Варшаві, готував до захисту дисертацію «Виборчі практики в малому західноукраїнському місті. 1965–2006 роки». Він викладав на кафедрі нової та новітньої історії України Українського католицького університету, був активістом Громадянської мережі "ОПОРА”. Саме громада, її місцева самоорганізація у малих селах і містечках, вважав Сольчаник, має стати рушійною силою для розвитку країни. Відтак, юнак брав активну участь у громадських рухах. Друзі стверджують, що у будь-якій незрозумілій ситуації Богдан завжди брав відповідальність на себе. У 2004 р. Богдан Сольчаник – активний учасник Помаранчевої революції. Влітку 2013р. ініціював проведення під Львівським обласним управлінням міліції акції солідарності з мешканцями Врадіївки, що повстали проти міліцейського свавілля. Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Землі, вболівав за її долю, прагнув добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ’ям та соціальною несправедливістю. Узимку 2013-2014рр. кілька разів приїздив на Майдан Незалежності в Київ, де був активним учасником Революції Гідності. 20 лютого 2014 р. вранці загинув на вулиці Інститутській внаслідок вогнепального поранення: куля снайпера влучила йому в шию, у сонну артерію. У 2014 році було видано збірку віршів Богдана Сольчаника «Кухні мого покоління». Похований у рідному місті Старому Самборі Львівської області.

Друк

 

Телефони гарячих ліній, за якими ви можете отримати актуальну інформацію та перевірені дані про заходи у регіоні по недопощуенню поширення коронавірус COVID-19:

- Керівник робіт Штабу з ліквідації надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру в Радехівському районі, першого заступника голови Радехівської РДА Назара Жолобовича:
+38 063 930 06 10

- Начальник Штабу з ліквідації надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру в Радехівському районі, керівника апарату Радехівської РДА Степана Вавреньчука:
+38 067 255 67 65

 


Вітаємо Вас на офіційному сайті Радехівської районної державної адміністрації!

Радехівський район розташований у північній частині Львівської області і в сьогоднішніх межах утворений в 1965 році. Територія району становить 1144 квадратних кілометри, населення – 48,46 тисячі осіб. Усього в районі 71 населений пункт.

Веб-ресурси

  pres

  vru

  pgi

  grom

  mrd

  loda

  pkrnenn

  ipl

  sdsg

  112

  pdpn

  pdpn

  pdpn