Навігація

Останні фото

Календар

Радехівська РДА » Новини Львівської ОДА » Львівщина вшановує пам‘ять українського оперного співака та Героя України Василя Сліпака

Львівщина вшановує пам‘ять українського оперного співака та Героя України Василя Сліпака

Львівщина вшановує пам‘ять українського оперного співака та Героя України Василя Сліпака29 червня 2016 року  Василь Сліпак, український оперний співак, соліст Паризької національної опери, волонтер, учасник бойових дій під час війни на Сході України (позивний «Міф») загинув у бою від кулі ворожого снайпера. 

Сьогодні, у день 4-ї річниці від дня смерті, квіти до могили героя поклала заступниця директора департаменту з питань, культури, національностей та релігій  Львівської ОДА Тетяна Плугатор.

«Сьогодні ми вшановуємо пам‘ять Героя, голос якого сьогодні міг би звучати на найкращих сценах світу. Василь Сліпак двічі відмовлявся від пропозиції отримати французьке громадянство, бо завжди вважав себе українцем. Він був талановитим та успішним співаком, визнаним у світі, та доля України ніколи не була йому байдужа.  Це величезна втрата для України, але ми мусимо пам‘ятати,що нація, яка має таких героїв ніколи не буде поборена!» - зазначила Тетяна Плугатор.

Довідково:

На час російсько-української війни Василь Сліпак майже двадцять років жив у Франції та мав успішну кар’єру. Розпочалася вона з львівської хорової капели "Дударик”, куди  Василь потрапив у дев’ять років. Потім був Львівський державний музичний інститут, потім Гран-прі й Гран-прі глядацьких симпатій на Міжнародному конкурсі ораторії і пісні «Гран-Прі France Telecom» у Франції. 1996-го його запрошують в Паризьку національну оперу солістом.

На початок Революції Гідності мав контракт в опері, тому не міг прилетіти до Києва, але очолив волонтерський рух у Франції. Організовуючи акції підтримки Євромайдану, збираючи кошти та відправляючи гуманітарні вантажі. Разом з друзями-співаками створив організацію «Оперні співаки для дітей». 

Тричі їздив у зону АТО, у складі ДУК-ПС воював у районі Пісків, Донецького аеропорту, Авдіївки, був поранений. 18 червня 2016-го привіз на Луганщину добровольцям зібрану допомогу і залишився. 

Василь Сліпак став першим бійцем-добровольцем, який отримав зірку Героя України, не будучи в лавах Збройних Сил України. Також його посмертно було нагороджено  орденом  «За мужність» І ст.

Друк

 

Телефони гарячих ліній, за якими ви можете отримати актуальну інформацію та перевірені дані про заходи у регіоні по недопощуенню поширення коронавірус COVID-19:

- Керівник робіт Штабу з ліквідації надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру в Радехівському районі, першого заступника голови Радехівської РДА Назара Жолобовича:
+38 063 930 06 10

- Начальник Штабу з ліквідації надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру в Радехівському районі, керівника апарату Радехівської РДА Степана Вавреньчука:
+38 067 255 67 65

 


Вітаємо Вас на офіційному сайті Радехівської районної державної адміністрації!

Радехівський район розташований у північній частині Львівської області і в сьогоднішніх межах утворений в 1965 році. Територія району становить 1144 квадратних кілометри, населення – 48,46 тисячі осіб. Усього в районі 71 населений пункт.

Веб-ресурси

  pres

  vru

  pgi

  grom

  mrd

  loda

  pkrnenn

  ipl

  sdsg

  112

  pdpn

  pdpn

  pdpn