Навігація

Останні фото

Календар

  «    Березень 2021    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031 
Радехівська РДА » Новини Львівської ОДА » В області відбувся круглий стіл з питань захисту прав у сфері земельних відносин

В області відбувся круглий стіл з питань захисту прав у сфері земельних відносин

В області відбувся круглий стіл з питань захисту прав у сфері земельних відносинСьогодні, 3 лютого, в приміщенні Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) за участі департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації, представників Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, керівників та землевпорядників органів місцевого самоврядування, фермерів, суб’єктів державної реєстрації та науковців відбувся круглий стіл «Антирейдерське законодавство. Захист прав у сфері земельних правовідносин». Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА.

Під час заходу обговорили питання змін до чинного земельного законодавства. Зокрема присутніх поінформували про Закон України від 10.07.2018 № 2498-VIII, що набрав чинності з 1 січня 2019 року та зобов’язує власників невитребуваних земельних ділянок або їх спадкоємців оформити право власності на свої наділи до 1 січня 2025 року. 

Також розповіли про нововведення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству» № 340-IX, основною метою якого є удосконалення вже існуючих механізмів захисту майнових прав власників               (користувачів) земельних ділянок та запобігання протиправному поглинанню та захопленню підприємств в аграрному секторі. Закон вносить комплексні зміни в земельне, господарське та цивільне законодавство та спеціальні закони, що регулюють реєстрацію нерухомості та бізнесу. Піднімались також питання надання правової допомоги в оформленні правовстановлюючих документів на земельні ділянки та способи захисту майнових прав, оренди (суборенди) землі.

Заступник начальника управління – начальник відділу департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Борушок поінформувала учасників круглого столу про початок впровадження Аграрного (фермерського) реєстру.

«Відповідно до Указу Президента України від 08.11.2019 року № 837 «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави» до 30 березня 2020 року має бути впроваджений пілотний електронний фермерський реєстр, метою якого є, зокрема, ідентифікація суб’єктів ринку, спрощення доступу до програм державної підтримки, банківського фінансування. Даний проєкт реалізується за підтримки Світового банку та проєкту ЄС «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні» на території Львівської, Волинської, Київської, Миколаївської, Одеської та Черкаської областей», - зазначила вона.

Також Тетяна Борушок  розповіла, що в області сформовано групу операторів реєстру, до якого входять представники департаменту агропромислового розвитку, Львівського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств, Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) та Головного управління Держгеокадастру у Львівській області. Оператори здійснюватимуть виїзди в ОТГ та сільські ради, а також надаватимуть послуги в департаменті агропромислового розвитку», - зазначила Тетяна Борушок.

Окрім того, в межах заходу обговорили: діяльність Антирейдерського штабу в області, проведення аудиту землі, змін земельного законодавства та діючого правового регулювання  орендних відносин та питання правового оформлення громадських пасовищ та норми  майбутнього обігу земель сільськогосподарського призначення.

Друк

 

Телефони гарячих ліній, за якими ви можете отримати актуальну інформацію та перевірені дані про заходи у регіоні по недопощуенню поширення коронавірус COVID-19:

- Керівник робіт Штабу з ліквідації надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру в Радехівському районі, першого заступника голови Радехівської РДА Назара Жолобовича:
+38 063 930 06 10

- Начальник Штабу з ліквідації надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру в Радехівському районі, керівника апарату Радехівської РДА Степана Вавреньчука:
+38 067 255 67 65

 


Вітаємо Вас на офіційному сайті Радехівської районної державної адміністрації!

Радехівський район розташований у північній частині Львівської області і в сьогоднішніх межах утворений в 1965 році. Територія району становить 1144 квадратних кілометри, населення – 48,46 тисячі осіб. Усього в районі 71 населений пункт.

Веб-ресурси

  pres

  vru

  pgi

  grom

  mrd

  loda

  pkrnenn

  ipl

  sdsg

  112

  pdpn

  pdpn

  pdpn