Навігація

Останні фото

Календар

  «    Серпень 2020    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31 
Радехівська РДА » Новини Львівської ОДА » Збереження та збалансоване використання торфовищ - у центрі проекту з раціонального землекористування

Збереження та збалансоване використання торфовищ - у центрі проекту з раціонального землекористування

Збереження та збалансоване використання торфовищ - у центрі проекту з раціонального землекористуванняДепартамент екології та природних ресурсів Львівської обласної  адміністрації підготував проєкт «Збереження та збалансоване використання торфовищ. Оздоровлення та збереження водно-болотних угідь в долинах рік Солокія та Рата», який охоплює північну частину Львівщини. Ліві притоки Західного Бугу:  Рата та Солокія протікають рівнинною частиною та формують зону водно-болотних угідь, а їх розташування у прикордонній зоні з республікою Польща створює важливий елемент міжнародної екосистеми лучно-болотної флори та фауни.

Реконструювавши технічно зношені меліоративні системи (збудовані у 1969 році), можна використати для підтримання гідрологічного режиму даних територій, оздоровлення та збереження водно-болотних угідь, шляхом впровадження заходів щодо збереження водно-болотних угідь, посилення їх водозахисної та водорегулюючої здатності, ренатуралізації  та  поліпшення охорони природних комплексів річок, лучних, водно-болотних та інших природних ландшафтів.

«Мінекоенерго, ПРООН та Глобальним екологічним Фондом, в рамках державної екологічної стратегії напрацьовано проєкт з раціонального землекористування та відновлення земель, зокрема щодо боротьби з осушенням торфовищ на півночі України. Ми запропонували включити до переліку територій проєкту північний регіон Львівської області в долинах рік Солокія та Рата як окремий сегмент до проекту з раціонального землекористування та відновлення земель, зокрема щодо боротьби з осушенням торфовищ», - зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів Руслан Гречаник.

Львівщина часто потерпає від загорання торфовищ. Масові пожежі можуть виникати в спеку та під час посух, від ударів блискавки, необережного поводження з вогнем, особливо під час спалювання сухої рослинності.

Торфові родовища за останні 30–40 років на території Львівської області значно змінили свій первісний вигляд. У природному стані їх практично не залишилось.  Вони були осушені, або частина з них використана для добування торфу. Торфовища, що знаходяться у долинах рік пересихають, що в посушливі літні місяці призводить до самозагорання, ще більше знищуючи природні системи. З кожним роком збільшуються площі ушкодження, що має негативний транскордонний ефект.

Друк

 

Телефони гарячих ліній, за якими ви можете отримати актуальну інформацію та перевірені дані про заходи у регіоні по недопощуенню поширення коронавірус COVID-19:

- Керівник робіт Штабу з ліквідації надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру в Радехівському районі, першого заступника голови Радехівської РДА Назара Жолобовича:
+38 063 930 06 10

- Начальник Штабу з ліквідації надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру в Радехівському районі, керівника апарату Радехівської РДА Степана Вавреньчука:
+38 067 255 67 65

 


Вітаємо Вас на офіційному сайті Радехівської районної державної адміністрації!

Радехівський район розташований у північній частині Львівської області і в сьогоднішніх межах утворений в 1965 році. Територія району становить 1144 квадратних кілометри, населення – 48,46 тисячі осіб. Усього в районі 71 населений пункт.

Веб-ресурси

  pres

  vru

  pgi

  grom

  mrd

  loda

  pkrnenn

  ipl

  sdsg

  112

  pdpn

  pdpn

  pdpn