Навігація

Останні фото

Календар

  «    Липень 2020    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031 
Радехівська РДА » Новини Львівської ОДА » Реформи управління земельними відносинами - у центрі конференції в столиці

Реформи управління земельними відносинами - у центрі конференції в столиці

Реформи управління земельними відносинами - у центрі конференції в столиці19 вересня, в м. Київ, представник департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Борушок, а також представники 17 органів місцевого самоврядування Львівщини взяли участь у конференції щодо реформи управління земельними відносинами.

На конференції також були присутні представники уряду, комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики, представники громадських організацій, органів місцевого самоврядування, пайовики та аграрії зі всієї України.

Із вітальним словом до присутніх звернувся Президент України Володимир Зеленський, який запевнив, що відповідно пропонованої урядом моделі ринку землі, земля  належить лише українцям, і купувати чи продавати землю зможуть лише українські громадяни та українські компанії. Тим самим забезпечиться повноцінне право власності  на рідну землю.

Під час конференції Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що ринок сільськогосподарських земель запрацює з 1 жовтня 2020 року. Відтак,  за цей час планується провести велику підготовчу роботу, аби ринок було нормально запущено.

Концепція того, яким має бути ринок землі в Україні перебуває у процесі формування. Фахівці та експерти в цій галузі мають можливість подавати свої пропозиції, які можуть бути закріплені у відповідних законодавчих актах. На їхню думку, сьогодні дуже важливо напрацювати чіткі запобіжники, які мали б застерегти і зняти всі страхи людей стосовно ринку землі і лише після цього  законопроєкт винесуть на загальне  обговорення.

Також Уряд планує підтримати відкриття ринку землі запровадженням двох програм фінансування. Про це повідомила Міністр Фінансів України Оксана Макарова.

Програма №1- здешевлення кредитів для малих, середніх та індивідуальних фермерів. Її метою є зменшення кредитної ставки нижче 5%.

Програма №2 - спільна програма Світового банку та Уряду України, а саме програма часткового гарантування кредитів для тих, хто немає звітності за 3 роки, застави та інших гарантій. Оксана Макарова зазначила, що цей інструмент має запрацювати ще до зняття мораторію.

Окрім цього, присутні мали змогу отримати відповіді від керівництва держави на поставлені питання, а також  подискутувати щодо умов ринку землі.

Зокрема повідомляємо, що за більш детальною інформацією стосовно скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель можна звертатись за телефоном «гарячої лінії»  при департаменті агропромислового розвитку – (032)255-50-62, до відділів (управлінь) агропромислового розвитку райдержадміністрацій, а також на «гарячу лінію» Урядового контактного центру 1545, що працює цілодобово. А з найпоширенішими питаннями та відповідями, що можуть виникати у громадян - власників земельних часток (паїв) напередодні запуску ринку землі можна ознайомитися за посиланням

Друк

 

Телефони гарячих ліній, за якими ви можете отримати актуальну інформацію та перевірені дані про заходи у регіоні по недопощуенню поширення коронавірус COVID-19:

- Керівник робіт Штабу з ліквідації надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру в Радехівському районі, першого заступника голови Радехівської РДА Назара Жолобовича:
+38 063 930 06 10

- Начальник Штабу з ліквідації надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру в Радехівському районі, керівника апарату Радехівської РДА Степана Вавреньчука:
+38 067 255 67 65

 


Вітаємо Вас на офіційному сайті Радехівської районної державної адміністрації!

Радехівський район розташований у північній частині Львівської області і в сьогоднішніх межах утворений в 1965 році. Територія району становить 1144 квадратних кілометри, населення – 48,46 тисячі осіб. Усього в районі 71 населений пункт.

Веб-ресурси

  pres

  vru

  pgi

  grom

  mrd

  loda

  pkrnenn

  ipl

  sdsg

  112

  pdpn

  pdpn

  pdpn