Навігація

Останні фото

Календар

  «    Серпень 2020    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31 
Радехівська РДА » Новини Львівської ОДА » У Львівському перинатальному центрі запрацювало «Вікно життя»

У Львівському перинатальному центрі запрацювало «Вікно життя»

У Львівському перинатальному центрі запрацювало «Вікно життя»У межах Тижня підтримки грудного вигодовування сьогодні, 1 серпня, у Львівському перинатальному центрі відбулося відкриття «Вікна життя».

Відтак, ті батьки, які не матимуть з певних причин змоги опікуватися дитиною, зможуть анонімно залишити немовля. Зі свого боку, працівники закладу отримають певний сигнал та заберуть маля. 

«Ми відновлюємо в перинатальному центрі всі ті традиції і напрацювання, які були досягнуті за два десятиліття. Це одна з перших установ в Україні, яка отримала статус «Лікарня, доброзичлива до дитини». Тут запроваджувались всі сучасні перинатальні технології, а також розпочиналась реформа акушерської служби. Тут було відкрите перше в Україні «вікно життя». На щастя, в області не має масових відмов від новонароджених дітей, проте ми вважаємо, що дитина, в силу певних життєвих обставин батьків, не повинна втрачати шанс на життя. Також сьогодні розпочався Тиждень грудного вигодовування, скерований на те, щоб жінки продовжували годувати дітей грудьми.  Створюються усі умови, щоб дитина якомога більше часу знаходилась на грудному вигодовуванні. Адже це здоровий старт на майбутнє. Материнське молоко – це генетичний код нації. Це є дуже великий внесок у здоров’я дитини. Тому ми впродовж цього тижня проводимо ряд заходів, робимо інформаційний акцент на популяризацію грудного вигодовування», - наголосила директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак.

За словами начальника служби у справах дітей Львівської ОДА Володимира Лиса, в області є понад сотня кандидатів, які планують усиновити дитину.

«На 90% це діти до 6 років. Це великий шанс для мешканців цього району. Після цього як дитина поступить сюди, заклад повідомляє службу у справах дітей, складається акт про знайдену дитину, і у випадку, якщо до місяця часу ніхто за цією дитиною не з’явиться, дитина ставиться на первинний районний облік по усиновленню. Ще через місяць – на регіональний облік, а далі – на Національний облік. Однак, як показує практика, маленькі діти у Львівській області не переходять на регіональний облік, їх усиновлюють», - начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Володимир Лис.

«Це другий шанс для жінки, яка в силу обставин сімейних чи фінансових, не має можливості виховувати свою дитину. Хоча це не дуже приємно, але такі речі стаються. Дитина, залишена у вікні матиме кваліфікаційний догляд. Як це відбувається? Жінка підходить до вікна, залишає малюка і дзвонить у дзвінок, також через певний час спрацьовує сигналізація. Все відбувається анонімно», - зазначила Леся Бойчук, в.о. директора Львівського обласного перинатального центру.

Друк

 

Телефони гарячих ліній, за якими ви можете отримати актуальну інформацію та перевірені дані про заходи у регіоні по недопощуенню поширення коронавірус COVID-19:

- Керівник робіт Штабу з ліквідації надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру в Радехівському районі, першого заступника голови Радехівської РДА Назара Жолобовича:
+38 063 930 06 10

- Начальник Штабу з ліквідації надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру в Радехівському районі, керівника апарату Радехівської РДА Степана Вавреньчука:
+38 067 255 67 65

 


Вітаємо Вас на офіційному сайті Радехівської районної державної адміністрації!

Радехівський район розташований у північній частині Львівської області і в сьогоднішніх межах утворений в 1965 році. Територія району становить 1144 квадратних кілометри, населення – 48,46 тисячі осіб. Усього в районі 71 населений пункт.

Веб-ресурси

  pres

  vru

  pgi

  grom

  mrd

  loda

  pkrnenn

  ipl

  sdsg

  112

  pdpn

  pdpn

  pdpn