Навігація

Останні фото

Календар

  «    Жовтень 2019    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031 
Радехівська РДА » Новини Львівської ОДА » «Історія говорить через експозицію»: до 90-річчя створення ОУН для громадськості Львівщини провели екскурсію

«Історія говорить через експозицію»: до 90-річчя створення ОУН для громадськості Львівщини провели екскурсію

«Історія говорить через експозицію»: до 90-річчя створення ОУН для громадськості Львівщини провели екскурсіюСьогодні, 31 січня, громадськість Львівщини взяла участь у екскурсії «Історія говорить через експозицію». Захід присвячений 90-й річниці створення організації українських націоналістів.

Відтак, учасники відвідали тематичну експозицію у Музеї визвольної боротьби України. Про історію ОУН відвідувачам розповів директор відділу музею Тарас Кузь.

«Все 20 століття - це постійна безперервна боротьба, про що ми і говоримо у цьому музеї. Це тяглість, безперервність боротьби. Історія України надзвичайно складна і в 20 столітті трагічна та героїчна. І історія, яка сьогодні твориться в Україні, війна -  це пряме продовження тієї боротьби, яка тривала»,- зазначив Тарас Кузь.

Представники громадськості ознайомились із документами і матеріалами періоду утворення та боротьби за відновлення Незалежної Української Держави підпільно-революційних організацій - Української Військової Організації та Організації Українських Націоналістів, постання на Закарпатті Карпатської України – незалежної української держави, бої Карпатської Січі (армії Карпатської України) з угорськими військами, а також діяльністю військових підрозділів ОУН – Військових Відділів Націоналістів (ВВН) та куренів «Нахтігаль» і «Роланд», Похідних груп ОУН, низкою документів, які висвітлюють події проголошення Акту відновлення Української Державності 30 червня 1941 року.

Окрім цього учасники заходу через представлену експозицію дізнались про бойовий шлях Леґіону Українських Січових Стрільців – першої української військової формації у ХХ ст, діяльність спортивно-гімнастичних молодіжних організацій «Сокіл» та «Січ», ознайомились із музейними пам’ятками, що пов'язані з подіями в Україні 1917 – 1921 років – створення Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, діяльністю на теренах Західної України бойових підрозділів Української Повстанської Армії, історії Української Дивізії «Галичина», оглянули документи та зброю вояків Української Галицької Армії, Корпусу Київських Січових Стрільців із збірки колишнього Музею воєнно-історичних пам'яток у Львові (1937 - 1939 рр.)

Зазначимо, що Організа́ція украї́нських націоналі́стів (ОУН) — український громадсько-політичний рух, що ставить собі за мету встановлення Української соборної самостійної держави, її збереження та розвиток. Заснована 3 лютого 1929 року у Відні. ОУН виникла внаслідок об'єднання Української військової організації (УВО) та студентських націоналістичних спілок: Групи української національної молоді, Легії українських Націоналістів, Союзу української націоналістичної Молоді.

Друк

 


Вітаємо Вас на офіційному сайті Радехівської районної державної адміністрації!

Радехівський район розташований у північній частині Львівської області і в сьогоднішніх межах утворений в 1965 році. Територія району становить 1144 квадратних кілометри, населення – 48,46 тисячі осіб. Усього в районі 71 населений пункт.

Веб-ресурси

  pres

  vru

  pgi

  grom

  mrd

  loda

  pkrnenn

  ipl

  sdsg

  112

  pdpn

  pdpn

  pdpn