Навігація

Останні фото

Календар

Радехівська РДА » Інформація » Як зупинити гризунів

Як зупинити гризунів

       Як  зупинити  гризунів
Найпоширеніші та найнебезпечніші в посівах- сірі полівки/ звичайна  і гуртова/ та миші (хатня,курганчикова,польова,лісова, жовтогорла) . Серед гризунів сірі полівки найплодючіші , що зумовлено доволі раннім статевим дозріванням ( у самок за сприятливих умов воно може наступити в 1—20 денному віці) і коротким строком вагітності (12-20 днів). Протягом року вони здатні давати до 10 приплодів:пересічно по 5-6.максимально по 10-13 мишенят. Отже,якщо на 1га  озимої пшениці в жовтні буде три жилих колоній полівок(по  однії парі дорослих полівок  у кожній), то за сприятливих кормових і погодніх умов протягом зими та весни від них і їхнього потомства до червня наступного року  може наплодитися близько 600 полівок,які, якщо не боротися з ними, здатні повністю знищити посіви та урожай пшениці.

       Хатня миша однокольорова, мишачо-сіра, з трохи світлішими животом.Заселяє поля,городи,лісосмуги,зерносховища,різні господарські та житлові приміщення.

       Лісова миша рудувато-бурого кольору,живіт білий,зустрічається в лісах, лісосмугах,

чагарниках та полях.

        Водяна полівка – найбільша за розміром серед полівок. Поселяється цей гризун  біля

водоймищ-річок,озер,канав,боліт,на вологих луках. Наприкінці літа переселяється в посіви,городи,сховища овочів. Значної шкоди завдає полівка садам, зокрема молодим насадженням. Вона обгризає кору саджанців і знищує кореневу систему, яку перегризає біля кореневої шийки. Розмножується водяна полівка лише в теплий період року – квітень-листопад.

        Визначити видовий склад  мишоподібних гризунів у посівах можна за характером пошкодження рослин і розселення. Якщо в полі зустрічаються ділянки  стрижневої  рослинності,діаметр нір не перевищує 5 см,у нори затягнуті зелені  стебла- отже, в угрупуванні гризунів переважають сірі полівки.

       На присутність водяної полівки вказують погризені залишки стебел і кореневищ.Жилі

нори невеликого діаметру, в місцях скупчення гризунів є залишки зерна, а зелені соковиті рослини в нори не затягнуті.

       У зниженні чисельності мишоподібних гризунів,зокрема сірих полівок,важливу роль

відіграє система запобіжних заходів. Серед них найважливішими є агротехнічні:збирання

без втрат врожаю,вчасна і якісна оранка -  вони позбавляють гризунів корму та надійного сховища.  За високої щільності гризунів на полях (більше 3-5 колоній  на гектар посівів озимих зернових і багаторічних трав) потрібно вжити винищувальні заходи, застосовуючи при цьому хімічні і біологічні засоби. Найефективнішим заходом захисту від шкідливих гризунів є використання   родентицидів у вигляді отруєних принад,які спрямовані на знищення або зменшення популяції : бродівіту,р.,ізоцину МК,мк.,шторму, 0,005% воскові

брикети,0,7-1,5 кг/га,інших родентицидів,або вносять аміачну воду(150-200 г в нору).

       Також запобігають розмноженню та розселенню мишоподібних гризунів через розкладання зернової принади бактероденцид(0,5-2,5 кг/га,або 2-3 г/нору,на поверхні

якого знаходяться сальмонели – збудники тифу гризунів. Після поїдання препарату  бактерії потрапляють у шлунково-кишковий тракт, потім в кров,шкідники стають кволими,мало їдять і протягом 3-5 днів гинуть.

       Регулювання чисельності мишоподібних гризунів досягається через вищезазначені

заходи,які позбавляють їх корму та надійного сховища,постійний нагляд за розвитком,

поведінкою  і розповсюдженням гризунів,передусім у місцях резервацій, для попередження розселення їх на посіви сільськогосподарських культур.

Головний спеціаліст-                                             Ціж Л.В.

державний фітоснітарний інспектор

Друк

 


Вітаємо Вас на офіційному сайті Радехівської районної державної адміністрації!

Радехівський район розташований у північній частині Львівської області і в сьогоднішніх межах утворений в 1965 році. Територія району становить 1144 квадратних кілометри, населення – 48,46 тисячі осіб. Усього в районі 71 населений пункт.

Веб-ресурси

  pres

  vru

  pgi

  grom

  mrd

  loda

  pkrnenn

  ipl

  sdsg

  112

  pdpn

  pdpn

  pdpn