Навігація

Останні фото

Календар

  «    Квітень 2021    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930 
Радехівська РДА » Культурне життя Радехівщини

Культурне життя Радехівщини

 
   

Зміни до паспорта бюджетних програм місцевого бюджету на 2019 рік [5.78 Mb] (cкачувань: 1)

 

 

Підсумки діяльності роботи закладів культури району за перше півріччя 2019 року

             Діяльність галузі культури в I півріччі 2019 року була спрямована на забезпечення на території району збереження і розвиток культурного надбання, як ресурсу теперішніх і майбутніх поколінь, впровадження творчих проектів, естетичне виховання дітей та молоді, відродження та популяризація традиційної народної культури.

Мережу закладів культури, що підпорядковані відділу культури, туризму, національностей та релігій станом на 1 січня 2019 році складали 106 закладів, зокрема:

 -               54 Народні доми: районний Народний дім, селищний Народний дім та 52 сільські Народні доми;

 -        47 бібліотек: центральна районна бібліотека, селищна бібліотека, дві бібліотеки для дітей та 43 бібліотеки-філії у селах;

 -          2 дитячі музичні школи: Радехівська дитяча музична школа ім. І.Білозіра та Лопатинська дитяча музична  школа;

 -        2 музеї, що фінансуються з районного бюджету: Народний музей-садиба Маркіяна Шашкевича в с. Нестаничі та Радехівський районний історико -краєзнавчий музей в м.Радехів;

- централізована бухгалтерія, що обслуговує заклади культури.

В мережу відділу, також, входить КП «Телестудія «Радехів»».

В районі функціонувало 6 громадських музеїв, з яких 2 музеї знаходяться в приміщеннях Народних домів, а саме історико-краєзнавчий музей в с.Вузлове та кімната-музей Олександра Мишуги в с. Новий Витків.

       У зв’язку із створенням в районі Радехівської ОТГ та Лопатинської ОТГ мережа закладів культури району станом на 1 липня складає 59 закладів (зменшилась в порівнянні з початком року на 47 закладів):

 -         29 Народних домів (зменшилась в порівнянні з 1 січня на 25 закладів);

 -          26 бібліотек-філій (зменшилась на 21 заклад)

 -         1 музей, що фінансується з районного бюджету (Народний музей-садиба Маркіяна Шашкевича в с. Нестаничі);

 -        централізована бухгалтерія, що обслуговує заклади культури;

В мережу відділу, також, входить КП «Телестудія «Радехів»».

      Станом на 1 липня 2019 року в районі функціонує 2 громадських музеї, з що знаходяться в приміщеннях Народних домів, а саме історико-краєзнавчий музей в с. Вузлове та кімната-музей Олександра Мишуги в с. Новий Витків

      Робота галузі  проводилась в рамках довготривалої програми «Культура по - новому».

      У Iпівріччі 2019 року здійснено наступні заходи:

 -        Поповнено бібліотечні фонди сучасною літературою та періодичними виданнями за рахунок коштів передбачених Програмою поповнення бібліотечних фондів на 2018-2020 роки на суму 36,99 тис. грн., в тому числі передплата періодичних видань – 34,91 тис. грн. Залучено позабюджетних коштів на придбання літератури в сумі 2,47 тис. грн.;

 -        Проведено 1672 культурно-мистецьких заходи різноманітного  спрямування в Народних домах та бібліотеках з залученням громадських організацій та релігійних громад, священнослужителів;

 -             Проведено  95 виїздів;

 -      Проведено 10 міжрайонних обмінних концертів;

 -             Проведено 2 районних фестивалі конкурси, зокрема Районний фестиваль коляди «Різдвяне дійство» та Районний конкурс декламаторського мистецтва присвячений дню рідної мови.

 -        Взяли участь в 4 міжобласних та 1 міжнародному фестивалі-конкурсі;

 -       Проводилось покращення матеріально-технічної бази мистецьких закладів шляхом участі в програмах, проектах із залученням коштів з різноманітних джерел фінансування.

-     Відзначено пам’ятні дати та державні свята на сучасному високомистецькому рівні.

                                                      


 Презентація четвертого альманаху «Літературна Радехівщина»

 

29 січня у читальній залі районної бібліотеки відбулася презентація четвертого альманаху «Літературна Радехівщина». У ньому подано поетичні та прозові твори членів літературного товариства ім. О. Турянського, що діє при районній бібліотеці.

 

Зустріч у літературній вітальні

 

 

Справжні вірші з’являються тоді, коли падають з неба.
10 грудня у затишку читальної зали Радехівської районної бібліотеки панував чарівний вечір краси, поезії і музики. Читачам і друзям це унікальне поєднання подарувала молода поетеса Оля Тимошенко, яка презентувала свою нову книгу «Якщо б тільки…». 

Учасники зустрічі читали вірші з презентованої збірки, насолоджувались авторською музикою Мар'яна Стефанишина та намагались творити самі...


Бібліотека – центр дитячого читання

          Провідну роль у підтримці і розвитку культури відіграють бібліотеки, які роблять усе можливе, щоб зберегти її як національне багатство і духовне надбання людства. Постійно підвищується їх соціальна роль як осередків інформації і місця організації дозвілля  різних вікових груп  користувачів, особливо дітей,  адаптації до нових умов життя й задоволення інтелектуальних і духовних запитів. Бібліотека покликана донести до юного покоління духовні основи, пробудити душу маленької людини, створити середовище духовності і творчості. Саме ці завдання об’єднують всі бібліотеки і всіх бібліотекарів. Тому всі зібралися на районному семінарі «Читацьке середовище дитини: родина, бібліотека, школа» і обговорювали всі ці аспекти.

        Відкрила семінар керівник  відділу культури, охорони культурної спадщини та туризму Н.Фурманець , яка наголосила на актуальності теми семінару, побажала працівникам плідної роботи. Директор РЦБС Г.Ковальчук поділилася враженнями від перебування на VІІ Львівському бібліотечному форумі та поставленими перед бібліотечними працівниками завданнями. Про допомогу юному читачеві сформувати активну життєву позицію,  прилучити  дітей і підлітків до національного коріння, духовних цінностей нашого народу, його героїчного минулого говорила зав. МБВ О.Кантор.

      Як викликати інтерес до спільного читання, спільної творчості та інтелектуальної діяльності дітей та їх батьків, про налагодження тісної співпраці з керівниками дитячого читання консультували бібліотечні фахівці С.Сіцілюк та Н.Савчук. Про те, як виявляючи  читацькі пріоритети дітей, можна зробити висновок, наскільки гармонійно розвивається особистість дитини, акцентувала увагу слухачів бібліотекар Н.Клочко.  Як створити дітям і підліткам комфортні умови для повноцінного інтелектуального спілкування, надати творчий простір для проведення їх дозвілля розповіла бібліотекар Т.Краснова. Вона поділилася власним досвідом проведення з дітьми в районній бібліотеці для дітей майстер-класів і показала зразки виробів, зроблених дитячими руками.

      Увазі бібліотекарів була представлена виставка ляльок-мотанок працівника районної бібліотеки Ю.Берник, яка поділилася досвідом їх виготовлення.  Кошти за придбані бібліотекарями ляльки  підуть на потреби учасників АТО.

         Своїми успіхами у роботі з підростаючим поколінням поділилися  зав. бібліотеки-філії с-ща Лопатин У.Волик , зав. бібліотеки-філії с.Дмитрів І.Іськів, бібліотекарі сіл Розжалів  і Полове Г.Пахолок та О.Кунинець.

         На завершення семінару  працівниками районної бібліотеки для дітей  і

учнів школи мистецтв проведено літературно-мистецьку годину «Франко. Діти. Книга», приурочену Року І.Франка на Львівщині та його 160-річчю від дня народження.

В Радехові шанувальники франкової спадщини вшанували Каменяра

 

 

 

Іван Франко – каменяр, Франко – лірик, Франко – Мойсей, Франко – велет духу, Франко – людина. І.Я.Франко – класик української літератури, поет, прозаїк, драматург, літературний критик, журналіст, етнограф, історик, економіст, соціолог, театрознавець. З його творчістю пов’язані найвагоміші досягнення української літератури кінця ХІХ – початку ХХ ст.

У переддень 160-х роковин від дня народження І.Франка у районному Народному домі за участю бібліотекарів та працівників Народного дому пройшла літературно-мистецька година «І.Франко: Віра. Сила. Велич».

Читачі, книголюби, запрошені поціновувачі поетичного слова, шанувальники франкової спадщини, члени літературного товариства ім. О.Турянського мали змогу вкотре оцінити її  та оглянути книжкову експозицію «Іван Франко – син народу, велич світова», а також ознайомитися з краєзнавчими  бібліографічними розвідками «І.Франко і Радехівщина», зокрема  інформаційно-краєзнавчими розвідками «Маестро і Каменяр» (Олександр Мишуга та Іван Франко) та «Дружба  двох визначних особистостей» (І.Франко і С.Смаль-Стоцький). 

Герої літературних творів приходять у наше життя з дитинства. Письменник  з теплим, сердечним почуттям писав про дітей і для дітей. А діти Настя Зіменко, Галя Доскоч, Василина Смаль-Стоцька, Марічка Птасюк на знак пошани Великого Каменяра читали вірші «Розвивайся ти, великий дубе», «Тричі мені являлася любов», «У долині село лежить».

Письменницькі та наукові праці І. Франка увійшли до світової скарбниці. А от  радехівські літератори Ольга Федоришин та Лариса Демчук читали власну поезію, присвячену знаковій постаті Івана Франка в українській літературі.

Його доля була доволі складною. Про це ми дізналися з розповіді ведучих Наталії Коляди та Наталії Мандюк. Вірші про любов із збірки «Зів’яле листя» читала О.Руда. Почесний читач бібліотеки Й.Парубочий поділився своїми думками про знакову постать Вселенського генія І. Франка.

Вокальний ансамбль «Коралі» виконав українські народні пісні, а пісня на слова  І.Франка «Ой ти, дівчино, з горіха зерня» прозвучала у запису.

Усі присутні на літературно-мистецькій годині мали можливість ознайомитися з фотовиставкою «Лаконічно. Про І. Франка у переддень 160-ряччя від дня народження» та репродукціями портретів.

І.Франко разом з нами і сьогодні, за збереження української незалежної держави, яку він будував своєю працею, своєю творчістю, своїм життям.

 


Літописець і творець історії України

За такою назвою  відбувся 18 серпня у районній бібліотеці історичний екскурс із циклу історичних читань «Перший президент України», присвячений Михайлу Грушевському з нагоди його 150-річчя від дня народження.

          Відвідувачі заходу ознайомилися з тематичною викладкою «Незабутній літописець України» (цикл «Славетні, геніальні, всесвітньовідомі українці»), послухали цікаві літературні повідомлення «Михайло Грушевський: сторінки життя і діяльності», «Михайло Грушевський і Львів», а також мали можливість висловити і свої міркування про М.Грушевського як історика, письменника, публіциста, літературознавця та державного діяча.

  Було надано інформацію про книги, які є в районній бібліотеці, присвячені життю і діяльності М.Грушевського. Цікавим  стало повідомлення про роман Ю.Хорунжого «Вірую», у якому висвітлено життя історика в Москві, про його вірних помічниць – дружину та доньку – та версії загибелі Грушевського.

<!-- [if gte vml 1]> <!-- [if !vml] --><!-- [endif] -->Наприкінці заходу усі взяли участь у заповненні анкети Всеукраїнського опитування «Михайло Грушевський – український історик європейського значення».

 

Таїна слова Романа Лубківського

 

 

 

     10 серпня у Радехівській районній бібліотеці вшанували пам'ять українського письменника, поета, перекладача, громадсько-політичного діяча Романа Лубківського. Свого часу він був народним депутатом України, головою Комітету Національної премії імені Тараса Шевченка, очільником управління культури Львівської облдержадміністрації. Неодноразово був нагороджений різними преміями, серед них орденом „За заслуги – за значний особистий внесок у становленні незалежності України”.

      З інформаційно-літературним повідомленням „Словом гартований” виступила бібліотекар читального залу Ганна Стадник перед читачами книгозбірні та  членами Радехівської районної станиці „Братства вояків ОУН-УПА” ім. Генерала Р.Шухевича.  Присутні мали змогу дізнатися про життєвий і творчий шлях письменника, про перебування його на Радехівщині, про те, що він був ініціатором встановлення пам'ятників Великим Українцям, відновлення музеїв, садиб, пам'ятних знаків. З нагоди  75-річного ювілею Романа Лубківського у читальному залі представлена виставка „Таїна слова Романа Лубківського”.

Радехівське літературне товариство імені Осипа Турянського відзначило 10 років

  

 

Минулої неділі у читальній залі Радехівської районної бібліотеки відбулася зустріч талановитих творців слова Радехівщини з нагоди  10–річчя створення районного літературного товариства ім. О.Турянського, яке діє при бібліотеці. Воно згуртувало людей, різних за віком та уподобаннями, але об’єднаних у прагненні до духовного спілкування і творчості. У творчому доробку митців слова і пера - три літературних альманахи, понад півсотні поетичних та прозових творів,  виступи на радіо та телебаченні, спілкування та зустрічі з читачами, дописи до газет. Прийшло визнання не лише на Радехівщині,  а й  в різних куточках України.

               В бібліотеці, у читальнім залі

               Стрічаються тут друзі, земляки.

               Тут дух поезії єднає

               І Муза всіх їх надихає

               На неповторні рими і рядки.

  На літературний вечір „Поезії чарівна насолода” завітали щирі словолюби, шанувальники рідного слова, гості і читачі книгозбірні. Господинею зустрічі була Поезія, а довгоочікуваними гостями - вірші про красу і велич рідного краю, любов до батьківщини, до мови і пісні. Історію товариства розповів ініціатор його створення, колишній редактор районної газети, поет, гуморист, член Національної спілки журналістів України Михайло Костів.

Ведучі заходу – працівники бібліотеки Ганна Стадник та Ірина Личак запрошували до знайомства і до слова членів літературного товариства. Присутні поринули у творчий поетичний світ наших земляків, почули твори у виконанні самих авторів. У їхньому виконанні звучав також гімн славному товариству, автором якого є член товариства - поетеса Галина Березюк.

Музичні вітання  літераторам  подарували юні радехівчанки  Ірина Борейко, Вікторія Пилип’як, Маргарита та Оленка Салань, а Анастасія Зіменко висловила щирі слова подяки голові літературного товариства Михайлу Костіву за видання своєї першої поетичної збірки.

Зацікавлення у присутніх  викликала виставка творчого доробку літераторів рідного краю „Літературне сузір’я Радехівини” та фотовиставка „ Товариство у світлинах”.  Працівники бібліотеки  презентували біографічний довідник „Радехівському літературному товариству ім. О. Турянського - 10 років”, привітали вельмишановне товариство з ювілеєм  їхньої діяльності.

По завершенні заходу поетеса і член товариства Зоряна Мовчан пригостила всіх присутніх  запашним короваєм, випеченим власноруч.

     Літературний вечір дав можливість знов і знов насолодитися поетичним даром наших місцевих літераторів, зазирнути в поетичні збірки наших талановитих сучасників.нформаційно-краєзнавча година „Маестро і Каменяр” у районній бібліотеці


         28 травня минуло століття, як Україна втратила Вічного Революціонера, видатного письменника, вченого-енциклопедиста і філософа, геніального творця універсального значення. Сьогодні Іван Франко ще більше актуальний, ніж у свою добу, адже він її випереджував – йшов далеко попереду свого покоління, свого часу.

        В рамках відзначення Року Івана Франка на Львівщині в Радехівській районній бібліотеці 29 травня була проведена інформаційно-краєзнавча година „Маестро і Каменяр”. Цікавою та пізнавальною для читачів бібліотеки та членів літературного товариства ім. О.Турянського була розповідь провідного бібліографа Ірини Личак про міцну дружбу Івана Франка і нашого земляка, співака світової слави Олександра Мишуги. Саме завдяки фінансовій допомозі друга і однодумця Великого Каменяра – О.Мишуги  побачила світ у 1896 р. Франкова збірка „Зів’яле листя” – справжній шедевр світової лірики. Свій вірш „До Дня Івана Франка” прочитала поетеса, член літературного товариства Зоряна Мовчан, а її чоловік Богдан Джурик розповів цікаві факти про відносини  І.Франка та М.Грушевського. Поетеса Стефанія  Лепех запропонувала літераторам підготувати до друку вірші про І.Франка. Присутні на заході ознайомилися з ювілейною  книжковою виставкою „Іван Франко – син України, велич світова”, яка дає  змогу якнайкраще збагнути і осягти  велич постаті Івана Франка, багатогранний  талант і титанічну працездатність цієї непересічної людини. 


Літературні читання на тему «Іван Франко у вимірах сучасності»

 

 

25 травня у читальній залі Радехівської центральної  райбібліотеки проведені літературні читання на тему «Іван Франко у вимірах сучасності», присвячені  160-річчю від дня народження та 100-літтю смерті. З темою «Невідомі факти життєпису Івана Франка» виступила бібліотекар Г.Стадник, яка розповіла невідомі цікаві факти з біографії письменника. Про родинне коло видатного поета нагадала присутнім у своєму повідомленні бібліотекар М.Станько.

Цікавою була розповідь бібліотекаря Н.Коляди про «Дім, який збудував І.Франко і останні роки його злиденного життя». З краєзнавчим матеріалом і підбіркою літератури на тему «Іван Франко і Радехівщина»  виступила бібліограф І.Личак, з якої присутні дізналися багато цікавого про дружбу І.Франка і О.Мишуги. Бібліотекар О.Руда зачитала уривки «Спогадів видатних людей про Івана Франка». До уваги присутніх була представлена ювілейна книжкова виставка «Іван Франко – син України, велич світова».

Книжкові виставки до Дня Європи у районній  бібліотеці

 

 

 

     У третю суботу травня згідно з Указом Президента України від 19.04.2003 №339/2003 в Україні щорічно відзначається День Європи.

         Це свято – День Європи поступово стає справою державного значення і відіграє неабияку роль у формуванні громадської думки в Україні про майбутнє нашої держави в дружній європейській сім’ї народів. Не залишаються осторонь цього свята й працівники Радехівської центральної районної бібліотеки. В рамках відзначення Дня Європи  бібліотекарі запропонували читачам і всім небайдужим долучитися до святкування, організувавши ряд заходів.

        Багато цікавого, невідомого, загадкового, що таїть в собі Європа, побачите та почуєте, відвідавши нашу бібліотеку. Тут  організована книжкова виставка „Шедеври європейського письменства в європейських перекладах”, перегляд інформаційних дайджестів „Будуймо Європу в Україні”, виставка інформаційно-просвітницької та довідкової літератури „Світ. Європа. Україна”.

        21 травня для користувачів була проведена інформаційна година „Євросоюз: вчора, сьогодні, завтра”, бесіди біля тематичних виставок. Кожен відвідувач бібліотеки мав можливість скористатися виставковим матеріалом, а бібліотекарі з задаволенням допомагали підібрати необхідну літературу. 


Радехівські бібліотекарі презентували виставку-інсталяцію «Вишиванка об’єднує»

  

 

З нагоди Всесвітнього дня вишиванки працівники Радехівської центральної бібліотеки підготували і презентували для мешканців міста виставку-інсталяцію «Вишиванка об’єднує», на якій були представлені книги про українську народну вишивку різних регіонів України, український традиційний одяг, українські обереги, а також зразки узорів українських вишиванок, які є у фонді нашої бібліотеки. Виставку доповнили ляльки-мотанки – берегині роду, зроблені власноруч працівником бібліотеки Юлією Берник, а також книги, які допоможуть опанувати зовсім нескладні способи їх виготовлення.

Оригінальне оформлення виставки привернуло увагу та зацікавило перехожих – як дітей, так і дорослих. Вшановуючи прадавній оберіг бібліотекарі та читачі взяли участь у флеш-мобі «Вишиванка – наш генетичний код» біля книжкової виставки-інсталяції перед бібліотекою.

День вишиванки – це всеукраїнське свято, свято національної єдності. Воно покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу.  Це свято, яке проводиться щороку в третій четвер травня, об’єднує всіх українців.

 Працівники Радехівської центральної бібліотеки долучилися також до загальноміського флеш-мобу біля памятника Т.Г.Шевченку.


На Радехівщині виступав Народний грецький фольклорний самодіяльний ансамбль пісні і танцю «Сартанські самоцвіти»

 

2 квітня учасників Народного грецького фольклорного самодіяльного ансамблю пісні і танцю «Сартанські самоцвіти» з Будинку культури імені Тамари Каци, що функціонує в селі Сартана, яке розташоване неподалік Маріуполя, радо зустрічали в Радехівському районному Народному домі. Гарні враження залишилися в наших друзів від відвідування районного історико-краєзнавчого музею. Цього ж дня ансамбль пісні і танцю «Сартанські самоцвіти» виступив з концертомв місті Радехові. Після виступу грецького ансамблю голова Радехівської райдержадміністрації Надія Шостак, голова Радехівської районної ради Марія Климочко, Радехівський міський голова Степан Коханчук і військовий комісар Радехівського райвійськкомату Михайло Романович щиро подякували «Сартанським самоцвітам» за цікаву і змістовну концертну програму. Як зазначали виступаючі, візит прославленого грецького колективу на Галичину був не випадковістю. Адже жителі с.Сартана неодноразово зустрічалися з військовослужбовцями з західного регіону, які оберігають кордони нашої держави. Бійці Збройних сил України є помічниками у відновлені інфраструктури регіону, співпрацюють з волонтерами допомагають дитячим будинкам, лікарням і школам Приазов’я. А тому «Сартанські самоцвіти» вирішили подякувати жителям Галичини грецькими милозвучними піснями і запальними танцями.

Під час концертного туру учасникиНародного грецькогофольклорного самодіяльного ансамблю пісні і танцю «Сартанські самоцвіти»проживали в селі Вузлове, де також виступили з концертом.

Довідка

Народний грецький фольклорний самодіяльний ансамбль пісні і танцю «Сартанські самоцвіти» називають візитівкою українських греків. «Сартанські самоцвіти» минулого року відсвяткували свій 80-річний ювілей. У 1936 році ансамбль брав участь у Всесоюзному огляді колективів національних меншин, де серед 32-х учасників посів 1-е місце. За відгуками критиків самобутні грецькі пісні і танці у виконанні самодіяльних артистів у яскравих національних костюмах під акомпанемент традиційних музичних інструментів були одним із найкращих прикладів народної творчості. Але тріумф тривав недовго. У 1937 році через політичні репресії ансамбль був вимушений припинити своє існування. У 1967 році його було відроджено під назвою «Сартанські самоцвіти». Незабаром він став провідним грецьким колективом Приазов'я, й загалом України, тому у 1982 році ансамблю було надано звання "народного". З середини 1990-х років настав новий розквіт ансамблю. Ансамбль став лауреатом Всесоюзних фестивалів народної творчості, дипломантом 1-го Всесоюзного фестивалю культури та мистецтв греків СРСР, виступав в Україні, Грузії, Росії, Греції та на Кіпрі. У 2002 році ансамбль став дипломантом Міжнародного академічного рейтингу "Золота фортуна" за значний вклад у розвиток грецької національної культури і високу виконавчу майстерність. Нині ансамбль«Сартанські самоцвіти» складається з вокальної, хореографічної та інструментальної груп. У репертуарі ансамблю старовинні мелодії, народні пісні і танці, а також сучасні твори румейських поетів імузикантів. Усвідомлюючи свою спорідненість із греками, що мешкають в інших країнах, учасники ансамблю також виконують пісні новогрецькою мовою, пропагують танцювальну спадщину еллінів Понту та Греції. 

 

 

Поезія – це живопис, який чують

        Весна – це час творити, писати вірші, читати поезію. Незвичайна щирість віршованих рядків будить душу та зігріває серце. Тож радість творення, бажання поділитися талантами, мовними здібностями та любовю до поезії зібрали у читальній залі поціновувачів поетичного слова та шанувальників літературного хисту на традиційних  Літературних п’ятницях.

       19 березня – уродини всіма улюбленої Ліни Костенко, 21 березня в літературному календарі – Всесвітній день поезії. Тому лейтмотивом зустрічі у бібліотеці були міркування про те, що силою слова та добрими книжками ми можемо змінити світ. Про це говорили радехівські літератори Маряна Зеленюк та Ольга Герасимчук.

        Весна – час на вірші. Тому і бібліотекарі і гості бібліотеки гортали улюблені поетичні збірки  Л.Костенко, Г.Чубач, Г.Гордасевич, В.Сосюри і з задоволенням читали вірші та поезії в прозі.       Щоб запастися необхідним для гарного настрою – читайте добру поезію – такими словами завершилася чергова зустріч  на Літературних пятницях”.


Вшанували пам'ять нашого земляка, народного артиста України, композитора, керівника ВІА «Ватра» Ігоря Білозіра

 

 

24 березня  на Личаківському кладовищі  в м. Львові була відправлена поминальна панахида з нагоди вшанування пам'яті нашого земляка, народного артиста України, композитора, керівника ВІА «Ватра» Ігоря Білозіра.  У поминальній панахиді взяли участь   заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Підлісний, директор департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Христина Береговська, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, заступник голови Львівської обласної ради  Володимир Гірняк, голова Радехівської районної ради Марія Климочко, міський голова м. Радехова Степан Коханчук, працівники відділу культури, охорони культурної спадщини та туризму Радехівської РДА, викладачі Радехівської ДМШ ім. І.Білозіра, працівники Народного дому м. Радехова, учасники ВІА «Ватра» та усі люди доброї волі. До могили митця поклали квіти його родичі, друзі та представники громадськості. Львівська державна академічна хорова капела "Дударик" виконала твори композитора Ігоря Білозіра.

 

 

 

 


Мистецька зустріч із художником, заслуженим працівником  культури України В.Парахіним

 

 

 У читальній залі Радехівської районної бібліотеки 1 березня відбулася мистецька зустріч із художником, заслуженим працівником  культури України Василем Григоровичем Парахіним, який проживає на Радехівщині. Палітра аудиторії була досить широка: були присутні слухачі районної школи молодого вихователя (керівник Коваль Н.В.) та методичного об’єднання вчителів образотворчого мистецтва (методист відділу освіти РДА  Красіцька Г.О.), читачі, бібліотекарі та шанувальники живопису.

Ведучі заходу Г.Стадник та І. Личак ознайомили присутніх з багатогранністю таланту непересічного художника, різьбяра, педагога В.Парахіна,  цікаво та змістовно розповіли про його життєвий і творчий шлях. Однак найцікавішою частиною заходу стало живе спілкування з митцем. Розповідь Василя Григоровича була не лише щирою, а ще й близькою і зрозумілою кожному з присутніх: він поділився приємними спогадами та планами на майбутнє.  Почуття любові до України, до своєї землі художник  намагався привити під час майстер-класу з азів народного живопису „Лінія в народному мистецтві”. Він показав, як за допомогою звичайних ліній можна намалювати майже все. Адже тільки художник може краще від слів відтворити на папері чи на полотні навколишній світ, висловити своє захоплення, передати настрій, а присутні в залі мали  можливість милуватися красою. І кожен міг долучитися до прекрасного світу мистецтва та спробувати відкрити в собі митця.  Своїми враженнями від відвідин мистецької світлиці В.Парахіна на хуторі Черуковатиця, що біля с.Стоянова, поділилася шанувальниця його творчості М.Твердохліб, а місцева поетеса та педагог  Г.Березюк написала поетичні рядки, присвячені пану Василю:   

          Кладе на барви, на веселкові,

          Весняну повінь, пташиний гам,

          Що надихають його любовю,

          Яку ділити не в силах сам.

   Присутні подякували гостю за теплі миттєвості спілкування, за проведений майстер-клас і побажали творчої наснаги, хороших ідей та їх втілення. Чудовим музичним доповненням мистецької зустрічі став виступ – „ Гопачок” у виконанні юних скрипальок  Маргарити та Оленки Салань.

    До уваги присутніх була оформлена книжково-ілюстративна виставка „Мистецтво вічної краси”, а кожна учасниця мала можливість перегорнути сторінки книг „Лінія в народному мистецтві” та „Промінь воскресіння”, подарованих автором для бібліотеки. Мистецька зустріч з В.Парахіним для учасників стала справжнім святом.


   Підсумки восьмого районного огляду-конкурсу читців

  

 

 28 лютого в приміщенні Радехівського районного Народного дому відбувся восьмий районний огляд-конкурс читців «Досвітні Вогні», присвячений 145-й річниці від дня народження Лесі Українки та 160-й річниці від дня народження Івана Франка.

Районний огляд – конкурс проводився з метою популяризації поетичних творів, утвердження краси українського слова та відповідно до плану роботи відділу культури, охорони культурної спадщини та туризму Радехівської райдержадміністрації. В цьому році конкурс мав на меті  сприяти широкій популяризації поетичних творів та глибокому розкриттю творчості Лесі Українки та Івана Франка, утвердженню, виявленню місцевих поетів, кращих читців району, підвищенню художньо-виконавської майстерності аматорів і підтримці мистецьких талантів. Участь у конкурсі взяли аматори культури, учасники гуртків «Художнє слово» з тридцяти шести народних домів району.

Районний огляд-конкурс оцінювало компетентне журі у складі :

<!-- [if !supportLists] -->-        <!-- [endif] -->Наталія Фурманець – керівник відділу культури, охорони культурної спадщини та туризму Радехівської РДА, голова журі;

<!-- [if !supportLists] -->-        <!-- [endif] -->Марія Халавко – методист по драматичному жанру районного Народного дому, секретар журі;

<!-- [if !supportLists] -->-        <!-- [endif] -->Дарія Козак – директор районного Народного дому, член журі;

<!-- [if !supportLists] -->-        <!-- [endif] -->Галина Підгайна – вчитель української мови та літератури Радехівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, член журі;

<!-- [if !supportLists] -->-        <!-- [endif] -->Світлана Коваль – володар гран-прі огляду-конкурсу читців 2015 року, член журі.

За одноголосним рішенням журі перемогу в огляді-конкурсі вибороли:

СТАРША ВІКОВА КАТЕГОРІЯ:

Гран-Прі – НД смт. Лопатин, І.Франко «Прометей»  - Володимир Стець.

 

І місце – НД с.Вузлове, Л.Українка «Листи» - Лілія Ціолковська.

І місце – НД с.Пиратин, Л.Українка «Одержима» -  Богдана Губарева.

 

ІІ місце - НД с.Березівка, Л.Українка «Як я люблю оці години праці» - Галина Гамерник.

ІІ місце – НД с.Монастирок- Оглядівський,  Леся Гнойова «Пам’яті Лесі Українки» у авторському виконанні.

 

ІІІ місце – НД с.Розжалів,  Л.Українка «Сльози перли» - Любов Грицина.

ІІІ місце – НД с.Станин,  Л.Українка «Геть думи,ви хмари осінні» -

Наталя Мигаль.

 

МОЛОДШІА  ВІКОВА КАТЕГОРІЯ:

 

І місце та звання  «Читець року»  - НД с. Дмитрів, Л.Українка «Грішниця»  - Тетяна Парій.

І місце – НД м. Радехів, літературно – музична композиція за творами Л.Українки -  Юстина Халавко.

І місце – НД с. Андріївка, Л.Українка «До мого фортепіано» -

Оксана Салань.

 

ІІ місце - НД с. Тетевчиці, Л.Українка «До мого фортепіано» -

Христина Чулаєвська.

ІІ місце - НД с.Щуровичі,  Й.Стуцюк «На весь світ»  - Андріана Пилипець.

ІІ місце - НД с.Павлів, І.Франко Легенда «Рука Івана Дамаскіна» - Софія Третяк.

 

ІІІ місце - НД с.Новий-Витків, Л.Українка «Забуті слова» - Оля Баран.

ІІІ місце - НД с.Сабанівка, Л.Українка «Казка про Оха-чародія» -

Юля Познанська.

ІІІ місце - НД с.Трійця, «Про Лесю Українку» -  Юля Добош.

 

Переможців і всіх учасників районного огляду – конкурсу  читців нагороджено дипломами та грамотами і рекомендується для участі в районному проекті «Радехівщина має таланти» та в обласному огляді – конкурсі читців, присвяченому 160-й річниці від дня народження І.Я. Франка та пам’яті Т.Г.Шевченка, що відбудеться у Львові 6 березня цього року.

 


 

"Радехів: з близького і далекого"

 

 

"Радехів: з близького і далекого" - так називається краєзнавча година, що пройшла в районній бібліотеці для дітей 17 лютого. На захід прийшли учні 8 класу Радехівської школи №2 з класоводом Н.Тимчак, щоб почути  відомі і невідомі сторінки історії нашого міста з уст радехівчанина, безмежно закоханого в своє місто, громадського активіста, співредактора журналу "Український пасічник", художника - графіка, краєзнавця З.Твердохліба. Крім цікавої і насиченої фактами розповіді Зеновій Іванович представив присутнім виставку своїх чудових світлин про місто, його природу. Присутні також ознайомилися із викладкою краєзнавчих матеріалів про Радехів, яку організували працівники бібліотеки. 

 
 

 

Радехівські поети мали можливість почути голос В.Стуса у аудіозаписі

 

 

Минулої п’ятниці, 22 січня, у Радехівській районній бібліотеці відбулося засідання клубу  ”Поетичні п’ятниці”. Дане засідання було присвячене відомому українському поету Василю Стусу та його творчості. Читачі та бібліотекарі у відвертому діалозі робили спробу дати відповідь на запитання про те, чи легко було жити Василеві Стусу, і чи був у нього час на пошуки суті життя?

"Він думав не так, як повинен був, не так, як вимагали. Він думав по-іншому”, – про це говорили читачі бібліотеки, місцеві поети З.Твердохліб і  М.Зеленюк. Про це свідчила і розгорнута книгофотовиставка «В.Стус. Листи у вічність…».

Усі учасники зустрічі мали можливість почути голос В.Стуса та прочитання ним власних віршів у аудіозаписі, який свого часу здійснив Євген Сверстюк.

 

Старий Новий Рік в бібліотеці для дітей

 

Бібліотека для дітей – це храм знань і добра, до якого приходять ледь навчившись читати. Працівники бібліотеки докладають багато зусиль, уміння, винахідливості, щоб для читачів районної бібліотеки для дітей вона  стала казковою домівкою. Тому дозвіллєва діяльність бібліотеки багата і різноманітна. Є в ній місце і традиційним, і інноваційним заходам. Але головне, що їх поєднує і дає позитивний результат, це те, що бібліотека є центром спілкування, місцем, де можна із задоволенням, весело і змістовно провести вільний час, зібрати дітей для пошуку спільної відповіді на будь-яке запитання, об’єднати їх з метою отримання нових знань.

 

14 січня за старим стилем святкують Старий Новий рік. Напередодні цього свята в Радехівську районну бібліотеку для дітей завітали юні читачі та зовсім маленькі дітки зі своїми батьками.

Заступник директора по роботі з дітьми Н.Савчук провела цікаву вікторину на тему ” Чи знаєте ви казки та їх героїв? ” Також діти з великим задоволенням подивилися лялькову виставу "Ніжки не йдуть”, поставлену бібліотекарями Н.Клочко та Г.Мельничук. В подяку бібліотекарям-акторам лунали оплески глядачів.

Особливий інтерес у відвідувачів викликав майстер – клас по виготовленню новорічної ялинки, подарункових новорічних бонбоньєрок та інших сувенірів. Робота кипіла у веселій та дружній атмосфері і вже до кінця майстер-класу кожен учасник мав сувенір виготовлений власноруч. Дітей дуже зацікавила нова форма роботи і вони висловили вдячність бібліографу бібліотеки для дітей Т.Красновій, яка провела цей чудовий майстер-клас.

Теплі слова подяки хочемо сказати керівнику  відділу культури, охорони культурної спадщини та туризму РДА Н.Фурманець за надану фінансову допомогу у проведенні заходу.

Діти виявили бажання і надалі продовжувати такі цікаві зустрічі у Радехівській бібліотеці для дітей, щоб поринути у книжковий світ, спробувати свої акторські здібності, цікаво та корисно провести свій вільний час.

На завершення заходу з особливим теплом і натхненням була виконана усіма присутніми величальна колядка "Добрий вечір тобі, пане господарю.  

 

Радехівчани відвідують передріздвяний Львів

 

 

        З метою зробити цікавішим і різнобарвним життя людей старшого віку з сільських територій 13 грудня відділом культури, охорони культурної спадщини та туризму Радехівської райдержадміністрації було організовано екскурсію до Львова людей старшого віку із сіл Оглядів, Опліцько, Монастирок-Оглядівський та Нивиці Радехівського району. На свято Андрія радехівчани побували на оглядовій екскурсії в соборі св. Юрія, оглянули  пам’ятник митрополиту Андрею Шептицькому, відвідали храми св. Андрія, Преображення, Єзуїтів. Також послухали цікаву  інформативну лекцію про українську іконографію під музичний супровід у Львівському національному музеї ім. Андрея Шептицького та побували на пізнавальній екскурсії у музеї історії релігії. Всі учасники поїздки отримали багато позитивних вражень та хоч ненадовго відволіклись від щоденних турбот.

      Цього ж дня молоді сім’ї з дітьми із сіл Стоянів і Тетевчиці Радехівського району побували в обласному центрі у рамках реалізації проекту "Мистецький вікенд у Львові". Для них було організовано цікаву екскурсію до музею скла та музею історії релігії. Діти мали змогу побувати на виставі "Солом’яний бичок" у Львівському академічному обласному театрі ляльок. Окрім того, молоді сім’ї провели романтичну прогулянку передріздвяним Львовом.

        

 

 

Тиждень права у Радехівській центральній районній бібліотеці

 

 

Враховуючи важливе значення правової освіти у розбудові України як правової держави, вихованні у громадян поваги до закону і прав людини,  Радехівською центральною районною бібліотекою в рамках Всеукраїнського тижня права,  7 - 12 грудня, проведено  ряд заходів:          

книжкова  виставка "Права людини: громадянські, політичні, соціально-економічні" та правничі діалоги,

- інформаційні повідомлення "Розуміти. Знати. Дотримуватись",

- виставки-диспути "Демократія і демократична держава", "Що означають поняття "право людини" і "свобода людини",

- лекція "Правова освіта і правова культура в громаді" .

 10грудня в читальній залі районної бібліотеки було прочитано лекціюза участю представника Буського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Василя Юрківа. Лекція присвячена оглядові основних правових документів світового масштабу й всеукраїнського значення, а також було висвітлено поняття «право» загалом. 

У лекції було подано стислий історичний екскурс до витоків законодавства, початків створення правових збірок й нормативних актів. Означено, що ще Біблія виголошувала перші правові положення, закликаючи до захисту людини як унікальної особистості; коротко окреслено історію права в Давній Греції, Давньому Римі, на Давньому Сході, а також в середньовічні часи. 

Метою лекції було підвищення правової культури користувачів та співробітників бібліотеки,поглиблення й збагачення їхніх знань про права людини.Всі присутні мали можливість ознайомитися з книжковою виставкою "Мову закону знай і вивчай". Бажаючі отримали  індивідуальні консультації представника центру.

Заходи, які проводяться в районній бібліотеці, спрямовані на підвищення загального рівня правової культури, поширення інформації з реалізації і захисту прав людини.

 

 

Сорокоріччя відсвяткувало Радехівське літературне об’єднання "Поетичні п’ятниці”

 

 

На ювілейне засідання літературного об’єднання "Поетичні п’ятниці” були запрошені шанувальники книг та любителі читання, щоб почути узвичаєне та пізнати і ознайомитися з новим. Минулої п’ятниці у Радехівській бібліотеці зібралися книголюби, місцеві автори художнього слова та активні читачі бібліотеки, для того, щоб послухати про "Поетичні п’ятниці”, яким в цьому році виповнюється сорок років. Продовження традиції спілкування у літературному клубі підтримується бібліотекарями. Тому співрозмовниками стали автори прози і поезії, що проживають на Радехівщині, Михайло Костів, Марія Твердохліб, Надія Ярмола, Ольга Герасимчук, Галина Березюк та інші. Для огляду і знайомства була організована книжкова виставка ”Поезія – це завжди неповторність”.

У відкритій і щирій розмові бібліотекарі та читачі намагалися знайти відповідь на запитання ”Що таке поезія?”. ”Вірші – це світ надій, подій і сподівань” – такою тематикою була окреслена мистецька розповідь Зеновія Твердохліба – краєзнавця, майстра фотографії та активного читача Радехівської бібліотеки. ”Поетичні п’ятниці” – це перевірене часом об’єднання тих, хто пише і тих, хто любить вірші, художнє слово, мистецтво а разом з тим всіх творчих і небайдужих. Це можливість поділитися талантом та хистом. Тож,  З.Твердохліб представив учасникам цікавої зустрічі власні малюнки та авторські світлини, які доповнив незвичними розповідями. Не менш хвилюючою є авторська громадянська лірика радехівського митця.

Зустріч у районній бібліотеці була щирою, наповненою людяністю, світлим гумором та оптимізмом.

 

 

 

День інформації «Книги львівських видавництв»  у районній бібліотеці

  

 

День інформації «Книги львівських  видавництв», що пройшов 29 листопада у Радехівській центральній районній бібліотеці, долучив користувачів до читання нової літератури та ознайомив з розмаїттям книжкових видавництв Львова.

Цього дня у бібліотеці були організовані виставки літератури «Книжкове розмаїття» та «Перлини книжкових видавництв у фондах Радехівської ЦРБ».

У заході взяли участь поети  літературного товариства ім. О. Турянського, які цього дня зібралися на своє чергове засідання, та інші користувачі бібліотеки. Із цікавістю вони прослухали експрес-інформацію «ХТО Є ХТО: українські видавництва» та інформаційний огляд «Книжкові видавництва Львова», які провели працівники інформаційно-бібліографічного відділу Ірина Личак та Світлана Сіцілюк.

Під час перегляду виставок літератури користувачі мали змогу відкрити для себе цікаві книги та видавництва.

Експрес-огляди нових видань, інформаційні хвилинки,  які проводили бібліотекарі протягом дня, познайомили присутніх в залі з новинками сучасних львівських видавництв «Аверс», «Апріорі», «Астролябія», «Галицька Видавнича Спілка», «Добра книжка», «Кальварія», «Каменяр», «Край», «Літопис», «Світ», «Свічадо», «Тріада плюс», «Центр Європи» та інших, допомогли користувачам у виборі книг.

Усі бажаючі мали можливість взяти участь у вікторині«Безмежний світ книг».

У цей день краєзнавець, голова Радехівського районного крєзнавчогоімені Я.Миколаєвича Ігор Гілевич подарував районній бібліотеці своє щойно видане дослідження «Старий цвинтар у м. Радехів: історія та реалії сьогодення»,  яке поповнить краєзнавчі фонди читальної зали та абонементу.

Таким чином, розмаїтість видавництв, які сьогодні активно працюють на книжковому ринку, створює позитивні умови для друку україномовних творів та розвитку української літератури сучасності.

 

 

 

Година новітньої історії в ЗОШ №1

Година новітньої історії ”День Свободи та Гідності: спогад, пам’ять, поступ” був проведений у радехівській центральній районній бібліотеці 24 листопада для старшокласників ЗОШ №1. На  зустріч були запрошені учасники бойових дій на Сході України Павло Кудринський та Максим Майстренко. Вони поділилися спогадами про воєнні будні і розповіли про патріотизм та мужність українських бійців. Бібліотекарі вислови захисникам слова вдячності за незламність і бойовий дух та на згадку подарували книги.

    Бібліотечні працівники організували книжкову виставку-реквієм, яка розкрила правду про доленосні події Майдану та буремні трагічні події  Революції Гідності.

 

До Дня української писемності та мови

  

 

Дев’ятого  листопада Православна Церква святкує День пам'яті Нестора-літописця, а Українська держава відзначає День української писемності та мови в честь батька вітчизняної історії. З цієї нагоди в читальній залі Радехівської районої бібліотеки відбулася літературна година "Безцінна спадщина мого народу". Вшанувати рідну мову і писемність прийшли учні ЗОШ №1 м.Радехова. Ведучі заходу - працівники бібліотеки Г.Стадник та І.Личак цікаво розповіли історію писемності, починаючи від Нестора - літописця до сучасності. Присутні мали можливість ознайомитися з розгорнутою книжковою виставкою "Віки творилась українська мова", а також із літературним доробком поетів нашого краю.

 
 

 

Ознайомилися із основними віхами життя А.Шептицького

 

 

21 жовтня у Радехівській районній бібліотеці для старшокласників ЗОШ №1 проведено літературну годину духовності "Провідник і оборонець, добродій і меценат - Андрей Шептицький" (до 150-річчя від дня народження). Учні ознайомилися із основними віхами життя і церковно-релігійної діяльності Глави УГКЦ України Митрополита Андрея. Цікавою була інформація про перебування А.Шептицького на Радехівщині. Бібліотекарі прочитали для учнів вірші присвячені Митрополиту, які написали члени районного літературного товариства імені Осипа Турянського А.Хімко та С.Лепех, а також львівського поета З.Филипчука. На закінчення заходу бібліограф С.Сіцілюк ознайомила відвідувачів з ювілейною виставкою "Мойсей українського народу".


 

Про живу історіюсьогодення

  

 

            15-16 жовтня у Радехівській районній бібліотеці були проведені літературні години пам'яті "Україна. Жива історія сьогодення. Герої не вмирають".  Для учнів 10-11 класів ЗОШ І-ІІІ ст. №1  м.Радехова презентовано книжкову виставку "День захисника України". Учні ознайомилися з літературними оглядами про військові традиції та звитяги від княжих часів до сьогодення.

          Бібліотекарі представили для огляду виставку пам'яті "Вони вписали кров’ю рядок в історію Радехівщини". Імена Миколи Шайноги (с.Дмитрів), Романа Кратка (с.Сабанівка), Ігоря Гнівушевського (с.Криве), Василя Рибакова (с.Сморжів) увійдть в новітню історію України та радехівської землі.

           Цікавими для учасників стала літературна мандрівка історичними шляхами українського війська, зокрема огляд літератури, на сторінках якої розповідається про легендарну УПА. Вселюдська національна мужність українців не залишилася осторонь літератури. В цьому переконалися учасники  години пам'яті.

           Тож звучала поезія - найкращі рядки із сердець найкращих поетів для захисників України і про захисників України.

           Зі словами вдячності звернулася до організаторів заходу вчитель ЗОШ №1 Л.Худоба.

 
 

 

Бібліотекарі одержали грамоти і книги з нагоди професійного свята

 

Нещодавно у кіноконцертній залі КП «Телестудія «Радехів» відбулося  свято з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. Ця традиційна зустріч бібліотечних працівників району, літераторів Радехівщини, читачів, ветеранів бібліотек і гостей збирає їх вже 17 рік поспіль. При вході до святкового залу була організована книжкова виставка ”О книго! Пресвята богине. Народу й роду берегине!”

 

Зазвичай, вітальним словом розпочала свято директор районної бібліотеки Г.Ковальчук. Творчої наснаги у роботі побажала бібліотекарям району  керівник відділу культури, охорони культурної спадщини та туризму Радехівької райдержадміністрації Н.Фурманець. Зі святом бібліотекарів Радехівщини щиро привітала заступник голови Радехівької райдержадміністрації М.Климочко, яка подарувала їм книги.  Радехівський міський голова Н.Загиней у своєму виступі наголосила про співпрацю з районною бібліотекою, відзначила окремих працівників бібліотеки подарунками за активну участь у святкуванні Дня міста та вручила квитанції на передплачені періодичні видання. З вітальним словом бібліотекарям виступили ветеран бібліотечної справи Ю.Шуль, поет, голова літературного товариства імені О.Турянського М.Костів та місцевий поет З.Федорук, який подарував окремим бібліотекам району свої видання. Поблагословив на плідну працю бібліотекарів священик радехівської церкви св. Миколая  о. Володимир Царик.

Працівники районної телестудії також висловили слова подяки за співпрацю та продемонстрували свій фільм ”Про творчі будні минулого і сьогодення Радехівської районної бібліотеки”.

Вносячи  у цю зустріч ще більше святковості, присутніх чарував своїм співом жіночий ансамбль районного Народного дому ”Коралі”.

Не обійшлося у цей святковий день й без грамот і подяк, якими були нагороджені працівники бібліотек Радехівської ЦБС.

 

Спадщина Гертруди Коморовської

Круглий стіл «Спадщина Гертруди Коморовської» відбувся 20 вересня в читальній залі Радехівської районної бібліотеки. Відкрив його і був модератором зустрічі житель с.Нового Виткова Юрій Карплюк. Нововитківський сільський голова Роман Гладій у вступному слові обґрунтував необхідність збереження архітектурної спадщини Нового Виткова, залучення коштів для відновлення каплички Г.Коморовської, а також костелу та монастиря для того, щоб привабити туристів у село. З проектом «Спадщина Гертруди Коморовської» присутніх у залі ознайомив Андрій Газдюк.

Працівники ЦРБ підготували виставку літератури із скарбниці Радехівської бібліотеки «Цікава сторінка з історії рідного краю». Її огляд зробила завідувач інформаційно-бібліографічного відділу Світлана Сіцілюк, яка звернула увагу присутніх на краєзнавчі книги різних авторів про історію сіл Новий Витків, Сушно, Нестаничі, Павлів та інші, в яких описано трагічну історію кохання Гертруди Христини Коморовської (з с. Сушно) та Станіслава Щенсни Потоцького (з м. Кристинопіль), а також художні твори, зокрема поему Ю.Словацького «Вацлав», історичний нарис Н.Ярмоли «Перстень Гертруди»

В обговоренні та напрацюванні «Дорожньої карти» щодо відновлення каплиці Г.Коморовської взяли участь країзнавці Радехівщини Зіновій Твердохліб, Ігор Гілевич, Андрій Рурка, Володимир Матиящук, а також з Червонограда – Олександр Коркішко та зі Львова – Михайло Терлецький та Зорян Коморовський (представник родини Коморовських), Дмитро Янюк від «Агенції розвитку Радехівщини».

На завершення зустрічі були зібрані пропозиції учасників для подальшої праці в цьому напрямі.

 

 

 

                    Книга і бібліотека у сприянні виховання християнської моралі

 

 

 

           В цьому році виповнюється 150 років від дня народження мецената української науки та мистецтва, доброчинця сиріт і немічних, оборонця переслідуваних, ревного патріота, ініціатора багатьох починів церковного і національного життя в Україні та на поселеннях слуги Божого Митрополита Андрея Шептицького. Саме тому 2015 рік було проголошено Роком Андрея Шептицького і пам’ять про нього вшановується на державному рівні.

        А тому 9 вересня не випадковим було проведення цьогорічного семінару бібліотечних працівників ”Книга і бібліотека у сприянні виховання християнської моралі” на базі бібліотеки-філії села Криве, в якому народилося чимало талановитих людей. Як зазначила керівник відділу культури, охорони культурної спадщини та туризму Радехівської райдержадміністрації Наталія Фурманець, яка побувала на семінарі, в умовах сьогодення дуже важливою є активізація зусиль з духовного оздоровлення, підвищення духовного рівня українського народу, формування у нього стійкої системи морально-етичних цінностей. Безперечно, особливу роль у процесі духовного відродження, відновленні системи моральних цінностей, гуманізації соціальних відносин відіграють бібліотеки, на яких покладена важлива місія духовного просвітництва, морального удосконалення людини через книгу.

       Семінар розпочався молебнем за здоров’я бібліотечних працівників у церкві Різдва Пресвятої Богородиці села Криве. Священик о. Тарас Лепех привітав учасників семінару, наголосивши на важливість бібліотек і їхньої жертовної праці щодо виховання високоморальної, духовно багатої людини.

       У сільській бібліотеці своїх колег гостинно зустріла завідувач бібліотеки-філії Оксана Павелків, зробивши короткий екскурс по бібліотеці, а Кривецький сільський голова Світлана Мох побажала бібліотекарям району творчих успіхів і вдячних читачів.

               Директор ЦБС Галина Ковальчук у своєму виступі наголосила, що християнська мораль, утверджуючи людську гідність, любов до ближнього, як до самого себе, розвиває у суспільстві людяність, гуманність, що є основою високої культури, що підносить людину у її власних очах, облагороджує її наміри і бажання.

 

       На семінарі обговорювалися такі питання: ”Християнська мораль і діяльність бібліотеки сьогодні”, ”Релігійна книга в процесі духовного становлення людини і завдання бібліотек в її популяризації”, ”Роль бібліотеки у вихованні толерантності й духовності дітей та молоді”, ”Популяризація літератури за календарем християнських свят” та інші. Ці теми донесли до слухачів працівники центральної районної бібліотеки О.Кантор, Н.Білозір, Н.Коляда, Н.Савчук, С.Сіцілюк.

      Бібліотечним досвідом про інформаційне партнерство бібліотека-церква поділилися бібліотекарі із сіл Павлів (Г.Вільчинська), Барилів (С.Олійник), Нестаничі (Г.Обушко), Оглядів (А.Мельник).

     Ювілею А.Шептицького була присвячена година духовності ”Служіння церкві та народові”. Участь у заході взяли учасники художньої самодіяльності та церковного хору під керівництвом директора Народного дому Любові Дацьків. Цікавими спогадами про свого батька музиканта, церковного регента Петра Шавалюка та його працю в обслузі Андрея Шептицького поділилася колишній працівник ЦРБ, уродженка села Юлія Петрівна Шуль. Також вона передала в дар центральній районній бібліотеці часопис Сівач, який їй пересилає українська діаспора із США.

      Власні вірші із своїх збірок на духовну тематику прочитала мешканка села, член літературного товариства імені Осипа Турянського, яке діє при ЦРБ,  Ольга Герасимчук.

      До години духовності була організована книжкова виставка ”Український Мойсей” та проведено бібліографічний огляд літератури.

 

 

 

Свято міста з бібліотекою

 

Минулої неділі, 30 серпня, у День міста Радехова бібліотекарі районної бібліотеки організували ряд цікавих виставок. Зацікавленість мешканців міста та його гостей викликала виставка ”Літературні герої в ляльках”, героїнями якої були персонажі із 50 художніх творів (Роксолана із роману П.Загребельного ”Роксолана”, Софія Потоцька із роману П.Наніїва ”Тричі продана”, Наталя із роману О.Кобилянської ”Царівна”, Фаріде із роману Гюнтекін ”Пташка співуча”, Кармен, Жорж Санд і інші.

 Книжкова виставка ”Раритетні видання із колекції Радехівської бібліотеки” була представлена виданнями 30-х, 40 -х та 50-х років. У фондах бібліотеки вони в єдиному екземплярі. Книжкову виставку оглянула голова Радехівської райдержадміністрації Надія Шостак. Особливу увагу читачів привернули підшивки районних газет 40-50 роки ХХ століття. А фотографії давніх будівель міста на виставці ”Світлини розповідають…” навернули глядачів в минувшину. Цікавою і захоплюючою стала виставка ”Книжки за склом”. У вікнах бібліотеки була виставлена краєзнавча, мистецька, художня література.

 Протягом вересня ці виставки будуть відкриті для перегляду користувачів бібліотеки.

 

 

 

 

 

 

       .

Святкові заходи до Дня Незалежності України

 

 

24 серпня в Радехівському районі відбулися святкові заходи з нагоди 24-річниці Незалежності України, в організації яких активну участь взяли працівники народних домів. Зокрема в м. Радехів біля Народного дому відбулася урочиста академія, на якій з доповіддю виступила голова Радехівської райдержадміністрації Надія Шостак. Також перед присутніми виступили голова районної ради Василь Антонюк, учасник АТО, депутат Радехівської міської ради Андрій Майстренко. А особливим гостем урочистостей був народний депутат України Юрій Шухевич. В концертній частині урочистостей взяли участь гурт «Коралі» та Юстина Халавко. Ведучим свята бува Остап Халавко. Учасники танцювального гуртка районного Народного дому виконали хореографічну композицію «Повертайся живим» (соліст - Юрій Добош). Членами громадської організації «Молодіжний союз» було представлено уривок з п`єси Пантелеймона Куліша «Мина Мазайло».


 Державний Прапор України урочисто підняли пластуни

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23 серпня у м.Радехів до Дня Державного Прапора України відбулися урочисті заходи. Під час святкової ходи від церкви св. Миколая до площі В.Стуса, що біля районного Народного дому, право нести, а згодом і підняти Державний Прапор України було надано членам районного осередку громадської молодіжної організації «Пласт».

Біля  Народного  дому відбувся святковий концерт, в якому взяли участь гурт «Коралі», Софійка, Гнатик та Соломійка і Юстина Халавки, Христина Вітюк, Анастасія Жуківець, Аня Тупиця. Ведучими заходу були Оксана Козак та Олесь Сліпчук. З Днем Державного Прапора України присутніх привітала заступник голови Радехівської райдержадміністрації Марія Климочко. 


    Уляна Кравченко вчителювала на Радехівщині

 

Кравченко - педагог, філософ, письменниця, автор першої в Галичині збірки українською мовою, громадська діячка. До 155-річчя від дня її народження в Радехівській районній бібліотеці відкрита книжкова експозиція ”Співачка рідного краю”, на якій представлені видання творів письменниці та фотоматеріали, а також архівні документи про творчу долю та життєпис Уляни Кравченко.

10 червня у Радехівській бібліотеці був проведений усний журнал ”Уляна Кравченко – педагог, письменниця та громадська діячка”. Про відоме та невідоме, про просту сільську учительку, інтимну лірику поетеси Уляни Кравченко змогли почути та дізнатися всі, хто завітав того дня до радехівської гостинної оселі книжок. Постать та ім’я Уляни Кравченко цікаві та незвичайні і для людей ХХІ століття. Особливий інтерес викликали літературні розвідки ”Іван Франко та Уляна Кравченко”, ”Розгублені листочки” авторки першої збірки українською мовою в Галичині”, ”Лірика поетеси”. До речі, в 1885 – 1886 роках Уляна Кравченко вчителювала в с.Руденко на Радехівщині. Тут вона підготувала збірку поезій „На новий шлях”, книгу прози „Замість автобіографії”.

Серед запрошених були активні читачі бібліотеки М.Костів, З.Твердохліб та інші. Візуальна подорож до музею Уляни Кравченко в м.Миколаєві, цікаві відомості про родовід письменниці такими були їхні повідомлення.

Довідка

Уляна Кравченко (Шнайдер Юлія Юліївна) народилася 10 квітня 1860 року в місті Миколаєві Львівської області в сім’ї повітового комісара. Закінчила Львівську учительську семінарію в 1881 році, вчителювала.

В 1885 – 1886 роках вчителювала в с.Руденко на Радехівщині. Тут вона підготувала збірку поезій „На новий шлях”, книгу прози „Замість автобіографії”, листувалася з Іваном Франком, який перший опублікував її вірші. З 1920 року жила в Перемишлі, де й померла 31 березня 1947 року.

Основні збірки поезій поетеси „Prima vera” (1885), „У житті є щось” (1929), „Для неї – все” (1931), „Шелести нам, барвінку” (1932), „Вибрані поезії” (1941), „Вибране” (1956), „Вибрані твори”(1958), нариси „Мої цвіти” (1933).

 

 

Захоплюючі мандрівки дітей до бібліотеки

Перший тиждень червня цього року працівники Радехівської бібліотеки для дітей присвятили Дню захисту дітей  «Хай щасливі будуть діти».

2 червня до бібліотеки завітали учні 2-х класів ЗОШ №3 м.Радехова із своїми класоводами Н.Твердохліб та О.Сологуб. До уваги маленьких читачів було представлено лялькову виставу ”Ніжки не йдуть”, хвилинки-цікавинки про користь та шкоду солодощів.

Особливим став день 4 червня - День казки  для школярів 3-5 класів Радехівської ЗОШ №1. Бібліотекарі підготували багато загадок, літературну гру ”Виправ помилку у казці”,  в якій із задоволенням брали участь не тільки учні, а й класні керівники Н.Галущак і М.Хаба.

5 червня захоплюючу мандрівку до бібліотеки для дітей подарували своїм вихованцям і вчителі 3-5 класів ЗОШ №3 Т.Радай та Н.Петрова. Цікавою та пізнавальною була народознавча бесіда ”Літні свята українців”. Школярі мали можливість проявити смикалку у веселій грі ”Небилиці для кмітливих”.

          Відвідувачі бібліотеки ознайомились з книжковою виставкою "1 червня – День захисту дітей”.

         Слова вдячності за пізнавальні заходи та змістовний відпочинок отримали бібліотекарі Н.Савчук, Г.Мельничук, Н.Клочко та бібліограф Т.Краснова. Двері Радехівської бібліотеки для дітей завжди гостинно відчинені для маленьких та юних користувачів.

І майбутні покоління галичан будуть пам’ятати про свого славного земляка

  

28 травня в читальній залі Радехівської районної бібліотеки було проведено літературно-мистецьку годину ”Недоспівана пісня Ігоря Білозіра”, яка була приурочена 15-ій річниці від дня смерті відомого українського композитора, народного артиста України Ігоря Білозіра.  Літературно-мистецьку годину підготували працівники райбібліотеки, викладачі районної школи мистецтв та жіночий вокальний ансамбль «Коралі». Присутні вшанували пам’ять нашого земляка хвилиною мовчання та покладанням квітів до меморіальної дошки, що розміщена на фасаді Радехівської загальноосвітньої школи №1, де провів шкільні роки майбутній композитор. Перед учасниками заходу виступив директор Радехівської районної школи мистецтв, однокласник і друг композитора Юрій Сухар, який наголосив, що Ігор Білозір всім своїм життям довів безмежну синівську відданість рідній землі та народу. Талант подарував йому Господь, а душу – Україна. Бог дав йому незвичайну музикальність, непересічний хист ловця звуків і мелодій. Однак, на превеликий жаль, рано обірвалася життєва струна Ігоря Білозіра, але, на щастя, живі його чарівна музика та пісні. А тому і майбутні покоління галичан будуть пам’ятати про свого славного земляка, талановитого композитора, справжнього сина України Ігоря Білозіра.

 

Довідка

24 березня 1955 року в маленькому і талановитому містечку Радехів у сім’ї учителя співів Йосифа Білозіра і його дружини Марії народився син Ігор. Мабуть, від батька в Ігоря - талант музиканта. Мати ж передала своєму синові ту любов, яку він проніс через усе своє життя: любов до землі, до пісні, до української вишиванки. Завдяки дивовижній енергетиці вишиванок з роками народилася пісня ”Мамина світлиця”. Будучи старшокласником Ігор робив перші музичні спроби. Мав шкільний ансамбль, брав участь у художній самодіяльності. З дитинства у Радехові Ігор набирався простого та народного, а Бог обдарував його світлою енергією і потім Ігорева музика, яка виринала з його душі була також простою, світлою і зрозумілою. У зріле життя з дитинства він взяв  велику силу втілювати свої романтичні плани. Семикласник Ігор ще не знав нотної грамоти. Але так склалося, що мав нагоду потрапити на обласне радіо, де його помітила диктор Марта Кінасевич. Саме вона зробила перший професійний запис пісень нікому не відомого ще Ігоря Білозіра. Вже будучи старшим, майбутній професійний композитор створив самодіяльний ансамбль ”Вікторія”. 

Майбутнє хлопця вже тоді було пов’язане з музикою. Спочатку вступив до музпедучилища, а згодом до Львівської консерваторії. 1 серпня 1977 р. Ігор Білозір очолює ансамбль "Ритми Карпат”. Згодом, через два роки він стає на чолі нового вокально-інструментального ансамблю ”Ватра”. Виступи ансамблю ”Ватра” пам’ятає не одне покоління шанувальників.Всі його пісні були настільки мелодійні та сучасні, що їх любило і любить як старше покоління, так і молодь. Його пісні співали всі – Прибалтика, Білорусь, Сибір, Середня Азія, українці Австралії, Канади, Америки. Ці пісні, поблукавши світом, розчинилися в ньому, як віддзеркалення української душі, української мови. Це світова мова, над якою не заходить сонце, бо вона бринить на всіх меридіанах і по звуках калинової мови земля пізнає Україну і ми самі безпомилково вгадуємо по ній одне одного скрізь на чужині, куди  б не занесла нас доля.

Скільки пісень подарувала нам ”Ватра” за роки свого злету, які поруч з перлинами рідного фольклору, все вище піднімали неповторність, творчий та самобутній геній Ігоря Білозіра. ”Джерело”, ”Розпитаю про любов”, ”Пшеничне перевесло”, ”Калино, калино”, ”Ніби вчора”, ”Коханий”, ”Ласкаво просимо”, ”Весільний марш”, ”Біла пава”, ”Встань з колін, народе мій”. Всіх не перелічити – вони стали перлинами української естради, окрасою українського мистецтва. Всі вони – ліричні, добрі, лагідні та ніжні. А ще героїчні – із блиском запорізьких шабель, гомоном козацької слави, гордістю і болем, і живуть в душі кожного українця.

Ватра пройшла складну суперечливу дорогу, бо ж були  судилища і покарання чиновників від культури за націоналізм"релігійність, консерватизм. Ще пережив артист велике особисте горе смерть батька і велике розчарування – розлучення з Оксаною Білозір, з відходом якої з ансамблю, полетіли шкереберть усі плани, задуми, мрії і пригасла Ватра.         

       За роки існування ансамблю крізь нього пройшло понад 50 музикантів та вокалістів. Незмінним у Ватрі був тільки Ігор.

Останні роки Ігор залишався в тіні, хоч писав гарні  пісні, серед них ”Дівчина з пісень”, ”Сповідь”, ”Одержима”, ”Від Бога”. Творив чудову інструментальну музику. В 1997 році Ігорю Білозору присвоєно звання «Народний артист України».

28 травня 2000 року Ігор Білозір відійшов у засвіти… Ігор пішов з життя у 45 років, у період нового творчого піднесення, бо ж мав так багато чудових задумів та планів. Так і залишилися на роялі аркуші нотного паперу з недописаними піснями.

Понад 200 тисяч людей з різних областей України проводжали в останню дорогу Великого Галичанина, нашого земляка Ігоря Білозіра.

 
 

 «Від Бога наша пісня»

 

 У неділю,  24 травня,  у Народному домі м. Радехова  відбулося мистецьке свято «Від Бога наша пісня». Величне, святкове дійство підготували і повели викладачі та учні Радехівської дитячої музичної школи, присвятивши його геніальному композитору, земляку, Ігорю Білозіру, іменем якого названа їхня  школа.

Весь зал був заповнений глядачами, серед присутніх - батьки, запрошені, гості. Розпочинаючи захід ведучі Денис Калитовський, Ярина Веретельник та викладач Зузанна Гельгер закликали усіх хвилиною мовчання вшанувати світлу пам'ять Народного артиста України Ігоря Білозіра. А кращі учні школи - Станіслав Білозір та Марія Матвійчук виконали почесну місію покладання квітів до меморіальної дошки Ігоря Білозіра.

  Святково-концертна програма була надзвичайно насичена та різноманітна. Вона складалася з прекрасних вокальних та інструментальних номерів. Класичні твори, народні мелодії, естрадні композиції солістів та колективів створювали атмосферу чудового свята. Кожен виступ, як квітка, вплітався в загальний віночок, що розквітав різнобарв’ям на сцені.

Урочистий концерт розпочав хор учнів старших класів, який виконав пісню І.Білозіра на слова Михайла  Ткача «Від Бога» та  «За Україну», музика Василя Поповича, слова Даниляка (керівник Оксана Марків, концертмейстер Ірина Тупиця). Після цього на сцену вийшли найменші учні школи - хор молодших класів, які своїми дзвінкими голосочками та жвавим виконанням зачарував усіх  піснею «Скрипалик». Вікторія Жадан виконала пісня на слова Богдана Стельмаха, музику Ігоря Білозіра  «Перший сніг» (викладач Оксана Марків). А учениця 5 класу Креденс Ярина - «Музика пливе» (хореографія учнів 7 класу, викладач Ірина Держановська). У виконанні вокального ансамблю «Вишиваночка» прозвучала пісня на слова Вадима Крищенка, музика Ігоря Білозіра «Ласкаво просимо». 

 «Старовинний вальс» виконала дипломант  обласних конкурсів імені Йогана Баха та видатного піаніста Олега Криштальського Юля Добош, учениця 4 класу (викладач Ірина Ляска). Дипломант 2 ступеня обласного конкурсу виконавців на духових інструментів Маркіян Смаль - «Арію» Йогана Баха (викладач Роман Чайківський, концертмейстер Любов Палига). У виконанні дипломанта 3 ступеня виконавців на народних інструментах Віри Козири прозвучав «Циганський танець», (обробка Бубеннової, викладач Сергій Наливайко). 

  Надзвичайно вразило тріо викладачів у складі Ірини Мочурад, Любові Палиги, Анни Батюк, які виконали  піснею «Над  землею тумани»,  під час якої присутні  у  залі, зі сльозами на очах  переглядали відео-сюжети Євромайдану та подій, що відбуваються на сході країни. Вокальний квінтет «Креативні  музиканти», керівник Оксана Марків, виконали вокально-хореорафічну композицію «За мир». А молодша група «Вишиваночки» своїй неньці Україні присвятила пісню - «Україна перлина». У виконанні оркестру народних  інструментів,  керівник Сергій Наливайко прозвучала пісня  на слова Богдана Стельмаха, музика Ігоря Білозіра «Джерело» солістка Юстина Халавко. Майстерно музичні твори виконував ансамбль скрипалів (керівник Анна Батюк) та ансамбль гітаристів (керівник Андрій Блажкевич).

Приємно вразило те, що у святковому концерті взяла участь колишня випускниця школи  Тетяна Садовська, яка подарувала глядачам пісні «Ніби вчора», «Коханий». Запальними танцями «Залица­льний», «Дібровчанка», підняли настрій учні 3, 4, 6 та 7 класів, а вражаюче, чуттєво пронизану материнською любов'ю, хореографічну композицію «Світлиця» виконали  учні  2, 5, 7  класів (викладач  Ірина Держановська).

       Окрасою свята став  оркестр духовних інструментів, який  виконав «Повстанський марш» та  «Попурі на теми пісень Ігоря Білозіра», cоліст Маркіян Смаль (керівник Роман Чайківський).  

Кожен концертний  номер був схвалений бурхливими оплесками глядачів. Мистецьке свято, яке подарували юні музиканти та їх викладачі, пройшло на високому рівні. Адже дитяча музична школа була, є, і залишається невичерпним джерелом творчості, таланту та  натхнення радехівчан. 

На завершення міський  голова Ніна Загиней  подякувала усім  за організацію такого чудового  свята  і  вручила квіти  директору дитячої музичної школи  На­­дії  Маркіянівні Чайківській.     

 

 

 

 

 

 

Радехівщина  щиро вітала гостей із Волині

  

 

Відповідно до наказу департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА за № 58 від 04.04.2015 року «Про проведення міжобласного семінару-практикуму директорів районних та міських Народних домів і будинків культури Львівської та Волинської областей» 19 травня Радехівщина щиро вітала гостей із Волині.  На границі Львівщини і Волині із запашним короваєм гостей зустріли заступник голови Радехівської районної ради Микола Зузак, керівник відділу культури, охорони культурної спадщини та туризму Радехівської РДА Наталія Фурманець, директор Радехівського районного Народного дому Дарія Козак.

В с.Стоянів наших гостей зустріла директор Народного дому – Вікторія Батюк із троїстою музикою. Учасники семінару-практикуму мали змогу ознайомилися із роботою сільського Народного дому та колективами художньої самодіяльності, які показали гостям патріотичний і змістовний концерт.

При в’їзді у місто Радехів – із запашними плетенками гостей зустріла – міський голова Ніна Загиней. В районному Народному домі м.Радехів учасників семінару-практикуму вітали голова Радехівської районної державної адміністрації Надія Шостак, голова Радехівської районної ради Василь Антонюк, заступник голови Радехівської РДА Марія Климочко. Приємні хвилини нашим гостям подарували дитячий фольклорний ансамбль «Вишиваночка», оркестр народних інструментів, хореографічний колектив Радехівської музичної школи та інші учасники художньої самодіяльності.

Надовго запам’ятаються нашим гостям виступи учасників театру естрадних мініатюр «Насолода» НД селища Лопатина та жіночого вокального колективу «Коралі» районного Народного дому м. Радехова.

Згодом учасники семінару мали змогу відвідати районний історико-краєзнавчий музей в м. Радехові.

[attachment=693:Фотододатки]

   

 

Відзначено переможців VІІІ-го районного конкурсу літературної творчості серед дітей та юнацтва  ”Первоцвіт

 

 

Фінал VІІІ-го районного конкурсу літературної творчості серед дітей та юнацтва  ”Первоцвіт, який проходив під егідою Радехівської районної бібліотеки, відбувся 10 травня. Від учасників конкурсу було подано 44 заявки. Були представлені поетичні та прозові твори. Головою журі конкурсу традиційно був львівський письменник, поет-пісняр Зеновій Филипчук. Відкриття заключної частини конкурсу супроводжувалося музичними мелодіями у виконанні вчителя районної школи мистецтв Соловйова Я.О. та його учениці Хоми І.

Дипломами були відзначені вірші Демчук Діани, Нагайчук Юлії, Слободи Ігоря, Баран Олесі, Свонтик Олесі. Грамотами були нагороджені учасники конкурсу Цибульський Володимир, Гаджимура Віта, Панасюк Марія та Онищук Юлія. Разом із своїми вихованцями на конкурсі були присутні вчитель української мови та літератури Сенькусь Г.В. із с.Новий Витків та вчитель української мови та літератури Михайлів С.І., а також  бібліотекар Смаль М.Т. із смт. Лопатин.

Конкурс  ”Первоцвіт- 2015” пройшов за участі та посильного сприяння голови громадської організації  ”Братство ОУН-УПА”, голови районного братства бджолярів, члена Спілки журналістів України, редактора журналу "Український пасічник”  Твердохліба З.І.

 

 

 Урок духовності в бібліотеці

 3 квітня до районної дитячої бібліотеки завітали школярі 2-Б класу з класоводом Галіяш Галиною Петрівною на урок духовності «Не я б’ю, верба б’є, за тиждень Великдень», який провела бібліотекар Мельничук Галина Семенівна.

  

 

Хорова капела Радехівського районного Народного дому, яка зайняла призове ІІІ-тє місце у номінації «Мішані хори та капели»

 

 

Протягом березня в Самборі, Миколаєві та  Буськ відбувся обласний огляд - конкурс хорових колективів, присвячений 200-річчю від  дня народження українського композитора Михайла Вербицького. Цей огляд конкурс проводився з метою вшанування пам’яті композитора, автора Державного Гімну України Михайла Вербицького. Завданням конкурсу було сприяння розвитку української хорової культури, національних співочих традицій, розширення репертуару хорових колективів області і покращення їхньої виконавської майстерності. Конкурс проводився департаментом з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації та Львівським державним обласним центром народної творчості і культурно – освітньої роботи.

Честь нашого району на огляді-конкурсі представляла 29 березня в   м. Буську народна самодіяльна хорова капела Радехівського районного Народного дому, яка зайняла призове ІІІ-тє місце у номінації «Мішані хори та капели». У програмі конкурсного виступу колективу, були виконані такі твори:

1.М.Вербицький «Ангел вопіяше».(Великодний концерт).

2.Сл.Т.Шевченка, муз .Т.Б.Шиптура «Молитва до Богородиці»

    ( соліст Роман Чайківський ).

3.М.Вербицький «Достойно єсть»

  (солісти Леся Васильченко , Євген Сенюк , Оксана Лисик ).

4.Укр.нар.пісня в обр.Б.Шиптура «Подай ,дівчино, руку на прощання»

  (соліст  Василь Лисик ).

 

Чисельна делегація з Радехівського району побувала на могилі композитора Ігоря Білозіра

 

 

 24 березня з нагоди 60-річчя від народження талановитого українського композитора Ігоря Білозіра, що народився на Радехівщині, чисельна делегація з Радехівського району, до якої ввійшли голова Радехівської райдержадміністрації Надія Шостак, голова Радехівської районної ради Василь Антонюк, Радехівський міський голова Ніна Загиней, президент Львівського крайового товариства "Рідна школа", директор Вузлівського природничо-економічного ліцею Петро Сікорський, працівники Радехівської музичної школи імені І.Білозіра, Радехівської районної школи мистецтв та інші шанувальники творчості Ігоря Білозіра, прийшли до могили народного артиста України на Личаківському кладовищі у Львові, щоб віддати йому шану. 

Під супровід Львівської державної академічної чоловічої хорової капели «Дударик» біля могили Ігоря Білозіра священники з Радехівщини відслужили панахиду. Після панахиди, наголошуючи на великій значимості музичного спадку композитора Ігоря Білозіра, перед присутніми виступили народна артистка України Оксана Білозір, письменник, друг І.Білозіра Богдан Стельмах, депутат Львівської обласної ради, однокласник І.Білозіра Юрій Шаваров, заступник голови Львівської облдержадміністрації Юрій Підлісний та інші. Зокрема у своєму виступі Б.Стельмах зауважив, що разом із Володимиром Івасюком Ігор Білозір є першими із Небесної Сотні, які віддали життя за краще майбутнє України, за її народ.

Під час поминальних урочистотстей школярі з Радехівщини прочитали авторські вірші про Ігоря Білозіра. тріо священників «Новий час» виконало музичну композицію Ігоря Білозіра «Мамо, горлице», а на завершення всі присутні заспівали пісню «Мамина світлиця» за участю Львівської державної академічної чоловічої хорової капели «Дударик».

 

 


 

 

 

 

  

 

Презентовані книги мають неоціненну важливість і сприятимуть просвітництву та духовному зростанню читачів

 

 

У читальній залі Радехівської районної бібліотеки 20 березня відбулася презентація книг професора, доктора історичних наук Львівського національного університету імені Івана Франка, голови Львівського обласного відділення Товариства зв’язків з українцями за межами України ("Україна - Світ”) Богдана Якимовича ”Україна та українці: події далекі та близькі”, ”Тарас Шевченко і Галичина. Шевченкознавчі студії” та упорядника і редактора, співголови Шашкевичівської комісії, вченого, заслуженого працівника культури України Феодосія Стеблія. На презентацію були запрошені керівники району, місцеві поети і краєзнавці, освітяни та читачі бібліотеки. Львівські науковці подарували свої книги читачам районної бібліотеки, голові Радехівської райдержадміністрації Надії Шостак, заступнику голови районної ради М.Зузаку, президенту Львівського крайового товариства "Рідна школа", директору Вузлівського природничо-економічного ліцею П.Сікорському, голові районної філії «Союзу українок» Н.Гось. Як зауважили організатори заходу, презентовані книги мають неоціненну важливість і сприятимуть просвітництву та духовному зростанню читачів.

 

 


На завершення заходу тріо жіночого ансамблю районної школи мистецтв ”Елегія  виконало  ”Молитву за Україну на музику викладача Богдана Білозора. Презентацію книг організувала голова районного об’єднання громадської організації "Україна - Світ” Оксана Проказюк, яка запросила всіх зацікавлених до Радехівської районної бібліотеки для знайомства з книгами-дарунками.


    

 

 

 

В обласному огляді-конкурсі читців перше місце у старшій віковій категорії здобула жителька Березівки С.Коваль

 

 8 березня в Львівському  обласному державному центрі народної творчості  і культурно-освітньої роботи відбувся обласний огляд-конурс читців, присвячений Великому Кобзарю. Радехівським відділом культури, охорони культурної спадщини та туризму представлено переможців районного огляду-конкурсу читців: Коваль Світлану Онуфріївну та Видру Світлану Ігорівну. За підсумками обласного огляду-конкурсу читців перше місце у старшій віковій категорії здобула Коваль Світлана Онуфріївна – активна учасниця художньої самодіяльності НД. с. Березівка, яка виконала твір Т.Г.Шевченка «Утоплена». Світлана Онуфріївна - 60 річна жителька с. Березівка Радехівського району, вчитель молодших класів сільської ЗОШ. Дипломом за участь була нагороджена Видра Світлана Ігорівна, яка виконала твір Т.Г.Шевченка «Хустина». Учасниця гуртка «Художнє слово» НД смт. Лопатин,    22 р, студентка Львівського Держаного університету    ім. І.Франка (факультет психології). В даний час працює в Будинку юнацької та дитячої творчості смт. Лопатин.

 

Підсумки районного конкурсу-читців

На початку березня в Радехівському районному Народному домі був проведений восьмий районний огляд – конкурс читців, присвячений великому пророку України Тарасу Григоровичу Шевченку та 85 – ій річниці з дня народження поетеси Ліни Костенко. На огляді-конкурсі була присутня голова Радехівської райдержадміністрації Надія Шостак. Розпочався конкурс композицією «Молитва» за твором Т.Г.Шевченка, яку виконали учасниці вокального ансамблю «Коралі». В огляді – конкурсі взяли участь 30 учасників. З них призові місця здобули:

Гран-прі – твір Т.Г.Шевченка «Утоплена» читала Світлана Коваль, Народний дім с. Березівка.

І – місце – Світлана Видра, Народний дім смт. Лопатин з твором Т.Г.Шевченка «Хустина».

І – місце – Надія Рудько, Народний дім с. Березівка вірш Т.Г.Шевченка «Нащо мені чорні брови…».

ІІ – місце – Тетяна Парій, Народний дім с. Дмитрів. Твір «Маруся - Чурай» Ліни Костенко.

ІІ – місце – Адріана Заяць, Народний дім с. Станин, «Маруся - Чурай» (уривок «Весна і смерть, і світле воскресіння») Ліни Костенко.

ІІІ – місце – Софія Третяк, Народний дім с. Павлів. Твір Ліни Костенко «Маруся – Чурай» (уривок «Гінець до гетьмана»).

ІІІ – місце – Юлія Ревуцька, Народний дім с. Стоянів. Твір Ліни Костенко «Шлях на Голгофу».

ІІІ – місце – Марія Згурська, Народний дім с. Радванці авторський вірш «Встань Тарасе».

Також подякою відзначена наймолодша учасниця конкурсу Ірина Семержинська (8 років), Народний дім с.Кустин. Читала твір Ліни Костенко «Мій перший вірш написаний в окопі». Ті учасники, які не зайняли призових місць, були нагородженні грамотами за участь у огляді – конкурсі.

 
 

Фахове навчання бібліотекарів Радехівської ЦБС

 

 

  На сьогодні великого значення набула видавнича діяльність бібліотек, як один з напрямків інформування користувачів, просування книги та читання.     Бібліотеки випускають багато різноманітної інформаційно-бібліографічної продукції для різних категорій користувачів, орієнтуючись на їх читацькі запити і потреби, враховуючи вікові особливості. Зважаючи на інноваційні технології й сучасні вимоги до якості бібліотечної інформації, 11-13 березня  у центральній районній бібліотеці для бібліотекарів Радехівської РЦБС було проведено цільове навчання у формі майстер-класу з питання «Інформаційні видання бібліотек». Його учасники були ознайомлені з видами інформаційно-бібліографічних посібників, методикою їх складання. Завідувачкою інформаційно-бібліографічним відділом ЦРБ С.Сіцілюк було надано консультацію щодо особливостей складання рекомендаційних списків літератури, пам’яток та довідок користувачам, бібліографічних покажчиків. Колеги отримали практичні поради щодо дизайну та оформлення бібліографічних посібників. Результатом навчання стане участь бібліотекарів у районному конкурсі на кращий краєзнавчий бібліографічний посібник серед бібліотек Радехівської ЦБС.

    У результаті проведеного майстер-класу бібліотекарі збагатилися новими знаннями та ідеями, які будуть впроваджувати у практику роботи для кращого обслуговування користувачів своїх бібліотек,популяризації власних інформаційних ресурсів.

Інформаційно-краєзнавча година

 

      11 березня під час зборів членів Радехівської станиці братства ОУН –УПА та Радехівського відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів працівниками інформаційно-бібліографічного відділу центральної районної бібліотеки була проведена інформаційно-краєзнавча година  ”Із родинної когорти  Шухевичів”. З інформацією про основні віхи життя і боротьби  Головного командира  УПА  Романа Шухевича ознайомила Світлана Сіцілюк, а про його дружину Наталію Березинську-Шухевич розповіла Ірина Личак. Присутні мали змогу ознайомитися із книжковою виставкою   ”Життя на вівтар свободи”, присвяченою 65-ій річниці загибелі Тараса Чупринки (5 березня 1950р.) та 105-ої річниці від дня народження Наталі Березинської –Шухевич (13 березня 1910р.).

 
 

Поетичні зустрічі у центральній районній бібліотеці

        7 березня у Радехівській бібліотеці була проведена зустріч у клубі вихідного дня "Мій Шевченко. На зустріч були запрошені  читачі бібліотеки Т.Курпіль, М.Курило, З.Твердохліб., Д.Гриб, М.Твердохліб. Для огляду була представлена книжкова виставка  ”Художник. Людина. Поет. Мислитель”. Кожен із учасників зустрічі представив колекцію ”Кобзарів” із своїх домашніх бібліотек та прочитав улюблені твори із ”Кобзаря”. Зустріч провела завідувачка відділу обслуговування Наталія Мандюк та ознайомила всіх із тематичною викладкою літератури  ”Лауреати Шевченківської премії 2015 року”. Учасники творчого об’єднання ”Тарасова криниця” підготували та проводять протягом березня –травня 2015 року літературні радіопередачі "Мій Шевченко.

      6 березня у читальній залі Радехівської бібліотеки пройшла зустріч із серії камерних зустрічей ”Простір слова”. Традиційно на цих зустрічах популяризується художнє слово, організовуються книжково-ілюстративні виставки, проводяться поетичні читання. На зустріч були запрошені учасники творчого обєднання літераторів Радехівщини ім. О.Турянського. П’ять  хвилин з поезією були представлені творчістю Т.Шевченка,  І.Франка, Л.Українки, О.Олеся, Г.Чубая, С.Лепех, а також учасників мовно- літературного конкурсу  ”Первоцвіт” .

 

 


 

 

Година  цікавих повідомлень  "Книги-ювіляри 2015 року" у районній бібліотеці

 

    2015 рік багатий на ювілейні книжкові дати для відомих у всьому світі видатних творів художньої літератури. Визначні дати великих творінь письменників не могли залишитися непоміченими і для нашої бібліотеки. Тому поети літературного товариства імені О.Турянського, яке діє при райбібліотеці, під час чергового засідання були запрошені на годину  цікавих повідомлень  "Книги-ювіляри 2015 року".

     Світлана Сіцілюк запропонувала присутнім помандрувати сторінками книжкових ювілеїв за допомогою інформаційного списку літератури "Книги-ювіляри 2015 року" та підготовленої за ним книжкової виставки. На ній представлені твори української та світової літератури, що є у фонді районної бібліотеки – від найповажнішого віку – "Пісня про Роланда", пам’ятка французького героїчного епосу створена 1170 року (відзначає 845-річний ювілей) та "Слово о полку Ігоревім", пам’ятка давньоукраїнської літератури (830 р.) до наймолодших – «Веселі гуморески» П.Глазового та «Записки українського самашедшого» Л.Костенко (відзначають 5-річний ювілей).

    Ірина Личак вела мову про книги-ювіляри, які видали поети товариства. Це, зокрема, поетичні збірки Василя Пруса "Отчий поріг" (10 р.), Любові Микитюк "У душах будуймо храми" (10 р.) та "Літературна Радехівщина. Альманах.Число 1"(5 р.). Під час спілкування присутні зійшлися на думці, що не важливо який вік має книга, її зміст з роками не втрачає своєї духовності і кожна з них заслуговує на нашу увагу, особливо у свій ювілейний рік. 

 
 
Вечір-реквієм "Небесну сотню, Господи, прийми”

 

 

 

20 лютого в концертній залі Радехівського районного Народного дому було проведено вечір-реквієм "Небесну сотню, Господи, прийми” з нагоди вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні. На тематичному заході були присутні працівники державних установ, підприємств та організацій, школярі, представники громадських організацій, які уважно слухали вірші і пісні учасників художньої самодіяльності, присвячені Героям Майдану. Після концертної програми учасники вечора-реквієму поклали запалені лампадки до пам'ятно-архітектурноїкомпозиції на честь Небесної Сотні, яку освятив священик радехівської церкви св. Миколая о.Володимир Царик. Про значимість жертовності Героїв Майдану наголосив у своєму виступі заступник голови Радехівської районної ради Микола Зузак. Він зазначив, що в Києві на Майдані сотні тисяч українців взяли участь в Революції гідності для того, щоб відстояти нашу гідність і свободу, відстояти основу демократичного розвитку нашої держави під час її інтеграції до Європейського Союзу. На жаль, найсміливіші та найактивніші учасники цих революційних подій попали під приціл снайперів. Вони геройськи загинули. Однак Небесна Сотня назавжди залишиться в пам'ятівдячних сучасників і нащадків.

 
 
До міжнародного дня рідної мови

18 лютого у читальній залі Радехівської районної бібліотеки проведено літературну годинуМоя мова – моя гордість, на якій були присутні учні старшокласиники Радехівської ЗОШ №1. У проведенні літературної години активну участь взяв голова літературного товариства імені О.Турянського Михайло Костів. Він наголосив, що рідну мову треба берегти як найдорожчий скарб і провів невеличку заочну мовознавчу екскурсію та прочитав свої вірші. В незмірні глибини рідного слова запросила бібліограф бібліотеки Світлана Сіцілюк і зробила презентацію книжкової виставки У мові – вся доля народу. Літературну годину підготували і провели бібліотекарі Н.Коляда і Г.Стадник.

 
 
Інформаційні системи для українських користувачів з вадами зору

 

12 лютого в Радехівській центральній районній бібліотеці відбувся семінар «Сучасні інформаційні системи для українських користувачів з вадами зору: перша українська дейзі-бібліотека». Семінар проводився з метою залучення працівників публічних бібліотек до начитування літератури для її наступної конвертації у формат «дейзі», ознайомлення бібліотекарів зі світовими стандартами аудіо книг «daisy». Проводила семінар виконавчий директор Львівського обласного осередку всеукраїнської громадської організації «Українська спілка інвалідів – УСІ» кандидат історичних наук, інвалід першої групи по зору Оксана Потимко. Учасники семінару – бібліотечні працівники району мали змогу побачити декілька документальних фільмів про роботу цієї громадської організації та взяти участь в практичних заняттях-тренінгах. Для начитування літератури для її наступної конвертації у формат «дейзі» було підібрано чотири довідкові видання із фондів центральної районної бібліотеки і визначено 4 бібліотечних працівників, які будуть проводити начитування цих книг.

Підсумки роботи закладів культури району за 2014 рік

 

 

 

 Мережу закладів культури району складають: 54 Народних доми району, 2 дитячі музичні школи (Радехівська ДМШ ім. І. Білозіра та Лопатинська ДМШ) 47 бібліотек, 6 музеїв. При Народних домах працюють 13 колективів із званням «Народний».Протягом 2014 року в галузі культури проводилися заходи на формування у громадян активної життєвої позиції, збереження культурної спадщини та утвердження української мови.

Всі заклади культури  району за своїм статусом є культурно-дозвілевими комплексами, вся їх робота спрямовується на збереження і розвиток української культури, враховуючи при цьому інтереси населення. Основою розвитку культури і мистецтв району є процеси виховання, просвітництва та забезпечення змістовного дозвілля, які базуються на таких засадах, як професіоналізм, моральність, доступність, висока естетична вартість, патріотизм, національні і народні традиції, висока християнська духовність.

У 2014 році було поповнено бібліотечні фонди з обласних та державних програм: державна програма «Українська книга» 294 примірники книг на суму 16,755 тис.грн, державна програма поповнення фондів публічних бібліотек 421 примірники книг на суму 16,7 тис.грн., обласна програма поповнення бібліотечних фондів 401 примірник книг на суму 13,39 тис.грн.,регіональна програма сприяння розвитку інформаційного простору 470 примірників книг на суму 22,88 тис.грн.

У поточному році в районі було проведено ряд заходів культурно-мистецького спрямування та на відзначення державних, національних свят та знаменних і пам’ятних дат календаря.

Колективи району брали участь  і в міжнародних заходах: з 14 по 16 червня ансамбль «Вишиваночка» Радехівської ДМШ ім. І.Білозіра взяв участь у святкуванні «Днів повіту Ниського»  в республіці Польща. В липні 2014 року ансамбль народного танцю «Мальви» представляв Україну на Міжнародному фестивалі «Літо квітів» в м. Отмухов, республіка Польща.

Колективи району взяли участь в обласних оглядах-конкурсах і займали призові місця, а саме 24 березня в м. Львів була проведена година пам’яті з нагоди 59-ї річниці від дня народження композитора І.Білозіра. 28 червня в міжнародному форумі навчальних закладів ім. М.Шашкевича та 3-му фестивалі духовної пісні присвяченому 200-річчю М.Шашкевича в с.Нестаничі. 5 жовтня 2014 року драматичний колектив НД с.Синьків взяв участь у обласному огляді-конкурсі «Театральне Надбужжя» м.Камянка-Бузька. Учні та викладачі музичних шкіл району здобувають призові місця  на обласних конкурсах: 19 березня учень Радехівської ДМШ ім. І. Білозіра Смаль М. став дипломантами 2-го ступеня, учні Лопатинської ДМШ Хомляк І. та Бутовський В. стали дипломантами 3-го та 2-го ступеня в обласному конкурсі учнів виконавців на духових інструментах. 11 травня проходив обласний конкурс хорових колективів серед мистецьких шкіл області «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине…» - колектив Радехівської ДМШ нагороджений дипломом 2-го ступеня. 14 травня у обласному регіональному фестивалі-огляді учнів-виконавців на струнно-смичкових інструментах  ім. З. Дашака дипломом за краще виконання кантиленного твору нагороджені учні О.Батюк та А.Офіцинська (Радехів ДМШ). В обласному конкурсі фортепіанних дуетів взяли участь учні Лопатинської ДМШ Мироненко Н. та Іваншин М. нагороджені «Дипломом за участь».

Протягом 2014 року для ДМШ ім. І. Білозіра було придбано 10 пультів,  2крісла для фортепіано на суму 7,3 тис.грн, костюми сценічні для ансамблю (7 шт.) на суму 6,5 тис.грн.


Усний журнал про Марію Заньковецьку

 

 

23 жовтня у читальній залі Радехівської бібліотеки був проведений усний журнал  Заньковецька, яку Україна не забуде. На заході були присутні учні  10 класу ЗОШ № 1 з вчителем з предмету Художня культураЛ.В.Худобою. Відкрила захід Мандюк Наталія. З цікавістю та інтересом присутні прослухали сторінки журналу, присвячені 160-річчю від дня народження Марії Заньковецької – першої народної артистки. Сторінки журналу «Символ українського театру», «Радощі і страждання», «Звання першої народної», «Друзі і шанувальники таланту Марії Заньковецької» підготували працівники бібліотеки Личак І.С., Стадник Г.Є., Сіцілюк С.І. До перегляду книжкової виставки ”Мельпомена української сцени” учнів запросила бібліограф ЦРБ Сіцілюк С.І. На завершення зустрічі завідувач відділу обслуговування Н.Мандюк ознайомила присутніх із історією спорудження Львівського національного академічного театру опери та балету, який сьогодні носить ім’я Марії Заньковецької.
 

На засіданні клубу ”Поетичні п’ятниці” з 75-річчям вітали голову Радехівського районного літературного товариства імені О.Турянського Михайла Костіва

  

 

17 жовтня 2014 р. у читальній залі Радехівської ЦРБ відбулося чергове засідання клубу ”Поетичні п’ятниці”. Це була творча ювілейна зустріч, приурочена 75-річчю від дня народження журналіста, письменника, поета, гумориста, голови Радехівського районного літературного товариства імені О.Турянського, яке 8 років діє при рай бібліотеці, Михайла Івановича Костіва.

Із життєвим і творчим шляхом ювіляра ознайомили працівники бібліотеки Світлана Сіцілюк та Ірина Личак. Присутні в залі читали вірші та гуморески із збірок М.Костіва. Журналіст Надія Ярмола поділилася спогадами про спільну роботу в редакції районної газети, а також розповіла про теперішню співпрацю Михайла Івановича з редакцією міської газети «Наш Радехів» та КП «Телестудія «Радехів».

Про деякі цікаві моменти життя розповів сам ювіляр і прочитав поезії, як найдорожчі його серцю, так і нові, ще неопубліковані.

На книжкові виставці Струни серця Михайла Костіва був представлений його творчий доробок, автографи та світлини. Також було презентовано підготовлений працівниками інформаційно-бібліографічного відділу (Сіцілюк С., Личак І.) біобібліографічний покажчик  ”Життя, наповнене творчістю”, який розкриває літературний доробок М.І.Костіва та матеріали про його творчість.

На закінчення зустрічі шанувальники творчості ювіляра привітали його, подарували квіти і побажали натхнення, Музи і видання нових збірок.

  

 

На обласному огляді-конкурсі театральних колективів «Театральне Надбужжя» Радехівщину представив драматичний колектив із с.Синькова

 

 

Згідно з планом роботи Львівського державного обласного центру народної творчості і культурно-освітньої роботи на 2014 рік, наказом департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА від 12.09.2014 № 148 5 жовтня м. Кам’янка – Бузька відбувся обласний огляд-конкурс театральних колективів «Театральне Надбужжя». Радехівський район на огляді-конкурсі в м.Кам’янка – Бузька представляв драматичний колектив Народного дому с.Синькова (керівник – Михайло Харків), який виконав драму на одну дію Михайла Рубашова «Розбите жорно». Учасники сільської художньої самодіяльності Михайло Копотюк, Віта Нижник, Тетяна Галан, Орест Андріївський, Михайло Харків, Марія Березяк та інші постарались майстерно відтворити один із епізодів життя Тараса Шевченка.

Завітайте до районної бібліотеки

1. Інформаційне повідомлення та виставка-портрет  до 95-ліття від дня народження Степана Мудрика (уродженця с.Криве) - члена Головного Проводу ОУН, соратника С.Бандери   -  7 жовтня 2014 р.

2. Книжкова виставка, перегляд літератури до 110-річчя від дня народження поета Миколи Бажана. 

Бесіди із циклу "Книжки серії "Бібліотека Шевченківського комітету".

Рекламний анонс "Шанувальникам українського красного письменства" -  9 жовтня 2014 р.

3. "Росяні поля" неокласика Михайла Драй-Хмари, 125 років від дня народження поета. Зустріч у клубі вихідного дня  -     12 жовтня 2014 р.


У м.Радехові вшанували 100-річчя від дня народження Блаженнішого Мирослава Івана Кардинала Любачівського

Минулої неділі Радехівська центральна районна бібліотека спільно з Радехівським деканатом Української Греко-Католицької Церкви та КП «Телестудієя ”Радехів” провели у  кіноконцертній залі «Україна»  вечір-портрет «Владика нескореної Церкви»  з нагоди  вшанування 100-річного ювілею від дня народження Блаженнішого Мирослава Івана Кардинала Любачівського. Відкрила вечір-портрет директор бібліотеки Галина Ковальчук. Сторінки з життя Владики та Благословення до проведення вечора від отця Ярослава, декана Радехівського, митрофорного протоієрея звучали на початку вечора. Сценарій вечора доповнювали вірші Руслани Мандрищук із с.Стоянів, звучали пісні у виконанні церковного хору «Те Дейт», були переглянуті фрагменти з фільмів про повернення Владики Кардинала Мирослава Івана Любачівського на Україну та про відвідини Кардиналом м.Радехів для посвяти каменя під забудову нової церкви. Хвилюючим моментом були кадри з відеофільму про висвячення Владикою Любачівським священика церкви с.Вузлове отця Романа Назаркевича. Бібліограф райбібліотеки Світлана Сіцілюк зробила  презентацію книжкової виставки ”Він жив для церкви й України”. Завершився вечір спільним виконанням молитви «Боже великий, єдиний, нам Україну храни».

Книжкова виставка, присвячена Святу Героїв 

 

 

У читальній залі центральної районної бібліотеки завідувач інформаційно-бібліографічним відділом С.Сіцілюк зробила презентацію розгорнутої книжкової виставки  ”Україною ви жили, за Україну полягли”, присвячену Святу Героїв. На книжковій виставці були представлені книги про героїв, якими пишається не лише вся Україна, а й їх маленька батьківщина – Радехівщина (М.Тарнавського, Р.Шухевича, О.Басараб, О.Степанів, Г.Максимець, С.Мудрика).  У своїй розповіді бібліотекар згадала про героїв Небесної Сотні, прочитала присвяченого їм вірша та закликала всіх присутніх ознайомитися з експозицією.


Тринадцять колективів Радехівщини підтвердили звання «Народний»

 

 

Відповідно до наказу Міністерства культури і мистецтв України від 23.06.1999 №415 «Про Положення про народний (зразковий) аматорський колектив у культурно – освітніх закладах системи Міністерства культури і мистецтв України» 18 травня в приміщені  Радехівського районного Народного дому відбулася чергова атестація аматорських художніх колективів на підтвердження звання «Народний» Радехівського району. До складу комісії, яка проводила атестацію, ввійшли директор Львівського державного обласного центру народної творчості і культурно-освітньої роботи, кандидат педагогічних наук, доцент Роман Береза, завідувач відділом народної творчості Львівського державного обласного центру народної творчості і культурно-освітньої роботи, заслужений працівник культури України Ольга Дуляба, провідний методист музичного жанру Львівського державного обласного центру народної творчості і культурно-освітньої роботи Андрій Волошин, провідний методист театрального жанру Львівського державного обласного центру народної творчості і культурно-освітньої роботи Оксана Шніцар та інші. Тринадцять  колективів Радехівщини взяли участь у черговій атестації і підтвердили звання «Народний».

Виступ дитячого фольклорного колективу

Нещодавно відбулися звітно-виборні збори профспілкової організації бібліотечних працівників району. Учасники зборів заслухали звіт голови профспілкової організації Марії Станько, яка доповіла про те, що було зроблено для покращення умов праці бібліотекарів. Оскільки бібліотекарі позитивно оцінили роботу М.Станько, то на наступний термін її знову було обрано головою профспілкової організації бібліотечних працівників району. Після завершення зборів перед бібліотекарями виступили жіночий вокальний ансамбль «Коралі» і дитячий фольклорний колектив Радехівського районного Народного дому з інсценізацією «Великодній кошик». До речі, дитячий фольклорний колектив, який очолює Галина Осейчук, почав діяти при районному Народному домі з січня цього року. 

 

 

Визначено переможців VII районного огляду-конкурсу читців

 

 

 2 березня в Радехівському районному Народному домі відбувся VII районний огляд-конкурс читців, присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка. На початку заходу всі присутні вшанували хвилиною мовчання світлу пам'ять героїв Небесної Сотні, які загинули за народ і рідну Україну. Учасники гуртка «Художнє слово» районного Народного дому розпочали огляд-конкурс літературно-мистецькою композицією «Щоб між нами не згасало проміння величне, ти поставив на сторожі слово своє вічне», яка приурочена до 200-літнього ювілею від дня народження великого Кобзаря.  В огляді-конкурсі взяло участь 45 учасників, які представляли загальноосвітні школи Радехівщини, гуртки «Художнє слово», що діють при народних домах району. Оцінювали майстерність виконання поетичних і прозових творів заступник голови Радехівської райдержадміністрації Дмитро Дибайло, керівник  відділу культури, охорони культурної спадщини та туризму райдержадміністрації Оксана Дмитрук і редактор районної газети «Народна справа» Петра Ткачук. Уважно вислухавши всі виступи читців, члени журі визначили переможців огляду-конкурсу. Перше місце присуджено Діані Демчук (Радехівська ЗОШ №2) і Ользі Баран (НД  с.Новий Витків), друге місце – Галині Ердт (Радехівська ЗОШ №2), Софії Третяк (НД  с.Павлів), Адріані Заяць (НД с.Станин), третє місце – Ользі Вілюрі та Оксані Бик (НД  с.Стоянів), Маргариті Салань (Радехівська ЗОШ №3), Надії Серват (НД с.Забава), Юлії Баліті (НД с.Бабичі), Миколі Рубасі (НД с.Торки). Окрім того, дипломами журі огляду-конкурсу відзначено: гурток «Художнє слово» Щуровицького Народного дому за кращу інсценізацію твору Т.Шевченка «Тополя»,  Тараса Рачуна (НД с.Корчин) за краще читання власної поезії, Арсенія Кота (НД с.Вузлове) як наймолодшого учасника огляду–конкурсу (4 роки) і Марію Шарко (НД с.Мукані) як найстаршу учасницю огляду–конкурсу (77 років). Також під час творчих змагань усі присутні змогли оглянути виставки книг і виробів народних умільців, присвячені 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка. Дані виставки підготували працівники Радехівської центральної районної бібліотеки та народних домів селища Лопатина, сіл Криве, Барилів, Андріївка, Розжалів і Мукані.

 Переможниця огляду-конкурсу читців Оля Баран (НД  с.Новий Витків) під час виступу

 


До ювілею
Ольги Кобилянської

   

 

До 150 роковин від дня народження Ольги Кобилянської у центральній районній бібліотеці 28 листопада  було проведено усний журнал "Українська письменниця Ольга Кобилянська та її культурно-громадська діяльність". На заході були присутні учні 9-а класу Радехівської ЗОШ №1. Для відвідувачів була оформлена книжкова ювілейна виставка-портрет "Цариця буковинських гір". Провели усний журнал бібліотекарі Н.Мандюк, М.Станько,О.Руда, Н.Коляда, Г.Стадник. З цікавим повідомленням про особисте життя письменниці виступив голова літературного об'єднання ім.О.Турянського М.Костів. Огляд книжкової виставки провела С.Сіцілюк.

 

 

«Пісня буде поміж нас»  

 

 24 листопада в Народному домі м. Радехова відбулась фінальна частина обласного фестивалю-конкурсу української сучасної пісні та популярної музики, присвяченого пам’яті композитора-пісняра Ігоря Білозіра «Пісня буде поміж нас».

 Завданням конкурсу є розвиток української естрадної музики, пошук нових творчих  особистостей.

   До складу журі входили:

Антонюк Юрій Мефодійович – завідувач відділом музичного естрадного мистецтва Львівського державного музичного училища ім. С. Людкевича, композитор, голова журі;

Волошин Андрій Григорович – провідний методист музичного жанру Львівського обласного центру народної творчості культурно-освітньої роботи, секретар журі.

Члени журі:

Дмитрук Оксана Федорівна – керівник відділу культури, охорони культурної спадщини та туризму Радехівської райдержадміністрації:

Дуляба Оксана Володимирівна – завідувач відділу народної творчості Львівського обласного центру народної творчості і культурно-освітньої роботи, заслужений працівник культури України;

Кедринський Юрій Орестович – директор благодійного фонду ім. Ігоря Білозіра.

  Участь в конкурсі брали вокально-інструментальні та вокальні ансамблі, сольні виконавці молодшої та старшої групи. Серед учасників були представники багатьох районів Львівської області, зокрема, Радехівського, Кам’янка-Буського, Сокальського, Буського, Миколаївського, Яворівського, Жовківського, Золочівського, міста Червоноград та ін.

           

 

Переможцями конкурсу стали:

в категорії вокально-інструментальних ансамблів І місце – народний ВІА «Ді-До»  м. Кам’янка-Буська; ІІ місце – гурт «Didus-Bend», м. Кам’янка-Буська; ІІІ місце – народний ВІА «Викрутаси», м. Соснівка та ВІА «Ліра М», с. Мукані Радехівського району; в категорії вокальних ансамблів І місце – ансамбль «Вишиваночка» Радехівської дитячої музичної школи; ІІ місце - чоловічий Народний гурт «Побратими», с. Березівка Радехівського району; ІІІ місце – вокальне тріо «Мальви», м. Новий Розділ;

атегорії солістів – старша  група: І місце – Оксана с, солістка Золочівського  Народного дому та Вікторія Жадан, учениця  Радехівської дитячої музичної школи; ІІ місце – Софія Кучера, Кам’янка-Буська студія «Вечірня Зірка»; ІІІ місце – Зоряна Вихопень, жителька с. Звертів Жовківського району та Світлана Білоус, учениця Лопатинської дитячої музичної школи Радехівського району;

Молодша група: І місце – Халавко Юстина, учениця  Радехівської дитячої музичної школи та Магир Христина з м. Сокаль; ІІ місце – Ващук Юлія з     м. Червонограда та Гладій Марта, учениця Радехівської дитячої музичної школи, ІІІ місце – Фришкевич Артем, Кам’янка-Буська студія «Вечірня Зірка».

Гран-прі від фонду  ім. І.Білозіра вручено керівнику Радехівської дитячої музичної школи ім. І.Білозіра Чайківській Н. М. 

 

 

Жіночий вокальний квартет «Коралі» зайняв ІІІ місце в області


3 листопада жіночий вокальний квартет Радехівського районного Народного дому «Коралі» взяв участь в обласному огляді-конкурсі колективів малих форм вокального жанру, присвяченому підготовці до відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка та ювілеям від дня народження галицьких композиторів – Остапа та Нестора Нижанківських. Обласний огляд-конкурс проходив  у Львівському обласному центрі народної творчості та культурно-освітньої роботи. Жіночий вокальний квартет «Коралі» з м.Радехова зайняв ІІІ місце серед колективів малих форм вокального жанру області.

 

 


 

Телефони гарячих ліній, за якими ви можете отримати актуальну інформацію та перевірені дані про заходи у регіоні по недопощуенню поширення коронавірус COVID-19:

- Керівник робіт Штабу з ліквідації надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру в Радехівському районі, першого заступника голови Радехівської РДА Назара Жолобовича:
+38 063 930 06 10

- Начальник Штабу з ліквідації надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру в Радехівському районі, керівника апарату Радехівської РДА Степана Вавреньчука:
+38 067 255 67 65

 


Вітаємо Вас на офіційному сайті Радехівської районної державної адміністрації!

Радехівський район розташований у північній частині Львівської області і в сьогоднішніх межах утворений в 1965 році. Територія району становить 1144 квадратних кілометри, населення – 48,46 тисячі осіб. Усього в районі 71 населений пункт.

Веб-ресурси

  pres

  vru

  pgi

  grom

  mrd

  loda

  pkrnenn

  ipl

  sdsg

  112

  pdpn

  pdpn

  pdpn