Навігація

Останні фото

Календар

  «    Грудень 2018    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31 
Радехівська РДА » Для громадського обговорення » Основні тези проекту програми соціально-економічного та культурного розвитку Радехівського району на 2018 рік

Основні тези проекту програми соціально-економічного та культурного розвитку Радехівського району на 2018 рік

Основні тези проекту програми соціально-економічного та культурного розвитку Радехівського району на 2018 рік

 

Програма соціально-економічного та культурного розвитку Радехівського району на 2018 рік (далі – Програма) розроблена з метою аналізу соціально-економічної ситуації в районі за попередній період та визначення зовнішніх і внутрішніх чинників, які стримують розвиток району. 

На основі оцінки тенденцій економічного і соціального розвитку району у 2017 році, впливу на економіку, встановлення нагальних проблем визначено основні напрями розвитку, пріоритети діяльності, а також основні завдання і заходи на 2018 рік.

Основні пріоритети розвитку Радехівського району:

 1.Розвиток дорожньої інфраструктури району.

 2.  Покращення інвестиційного клімату.

Розвиток сфери матеріального виробництва

            Згідно з проведеним аналізом у 2018 році прогнозується валовий сукупний продукт, вироблений в основних сферах матеріального виробництва в цілому по району в сумі 4412,5 млн. грн.  або на 2,7% більше до 2017 року.  

Обсяг реалізованої промислової продукції становитиме 2314,2млн.грн., або 105,1% до попереднього року.            

У 2018 році валова продукція сільського господарства за попередніми даними складе по району 459,2 млн. грн., що на 0,4 млн. грн. більше, ніж у 2017 році.

У  2018 році в районі прогнозується виробити  106,0 тис. тонн зерна  133,3 тис. тонн цукрових буряків, 77,9 тис. тонн картоплі,  9,3 тис. тонн овочів.

У 2018 році головна увага в інвестиційній політиці буде спрямована на посиленні взаємодії влади, бізнесу та потенційних інвесторів, зміцнення інвестиційного іміджу району та формування прозорої системи доступу інвесторів до наявних ресурсів, створення ефективних стимулів для них шляхом розповсюдження найбільш привабливих та перспективних пропозицій, забезпечення адміністративного супроводу інвестиційних проектів.

Вирішення проблемних питань життєдіяльності територіальних громад, підвищення рівня життя в населених пунктах проводитиметься і через участь територіальних громад району в  різних конкурсних проектах,  в обласному конкурсі мікропроектів, а також участь у конкурсному відборі проектів.

Рекомендовано органам місцевого самоврядування, взяти участь в обласному конкурсі мікропроектів та ДФРР,  а також подати пропозиції на фінансування за рахунок субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій та бюджету розвитку обласного бюджету.

Надходження до зведеного бюджету району у 2018 році  прогнозуються в сумі  155,697млн. грн., що на 6,4% більше, ніж у 2017 році.

Розвиток дорожньої інфраструктури відбуватиметься за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, відповідно до Закону України про створення Державного дорожнього фонду України.

Покращення стану пасажирських перевезень передбачається в результаті проведення конкурсів на здійснення пасажирських перевезень та залучення нових перевізників.

В соціальній сфері

У 2018 році планується створити  422 робочих місць, в основному за рахунок суб’єктів малого підприємництва.

В той же час, негативно впливатимуть на формування ринку праці у 2018 році наступні фактори:

- недостатня мотивація до праці (середньомісячна заробітна плата працівників, зайнятих у різних галузях економіки, залишається низькою).

- тіньова зайнятість, оскільки частина працюючих громадян, суб’єктів господарювання та підприємців й надалі уникає реєстрації трудових відносин.
         У 2018 році прогнозується зростання рівня середньомісячної заробітної плати на 15,9%, що становитиме  6419,4 грн.

У 2018 році основні напрямки   діяльності будуть спрямовані на:

 - створення зручних та доступних умов для отримання громадянами та суб‘єктами господарювання якісних адміністративних послуг, забезпечення сприятливого бізнес-клімату, запобігання проявам корупції та усунення різного роду посередництва під час їх надання;

- надання роз’яснень  щодо практичного застосування чинного законодавства України, яке регламентує здійснення господарської діяльності суб’єктами підприємництва;

- поширення інформації щодо наявних інвестиційних об’єктів;

- надання фінансової підтримки безробітним громадянам, які бажають займатися підприємницькою діяльністю;

- проведення компенсації єдиного внеску роботодавцям.

 

В галузі освіти

Зусилля   освітньої галузі   будуть направлені:

- продовження реалізації програми «Шкільний автобус» придбавши один «Школярик» на 29 місць для Лопатинської ЗОШ І-ІІІ ст.;

- збільшення охоплення дітей дошкільною освітою на 5 відсотків;

- забезпечення  комп’ютерною технікою  всі основні та початкові школи;

-   комп’ютеризацію ДНЗ;

- завершення будівництва спортзалу ЗОШ І-ІІІ ст. №2 м. Радехова;

- проведення ремонту системи опалення Радехівської спеціалізованої середньої школи з поглибленим вивченням іноземної мови  та Миколаївського НВК;

-  здійснення робіт по утепленню горища Серепільцівського НВК;

- проведення ремонту теплотраси Кустинського НВК, реконструкції опалення та паливної системи Вузлівського ДНЗ.

 

В галузі охорони здоров`я

Зусилля  галузі охорони здоров’я  будуть направлені:

- на продовження розмежування  медичної допомоги району на первинну та вторинну ланки;

- дія урядових програм «Доступні ліки» та  «Реінборсація препаратів інсуліну»;

-  забезпечення учасників АТО безкоштовними медикаментами та зубопротезуванням;

- збільшення кількості дільниць загальної практики сімейної медицини;

- продовження введення стаціонарозамінюючих технологій;

- завершення перепрофілювання ФАПу с. Оглядів;

- реконструція з влаштуванням рентгенологічного кабінету в приміщенні існуючого стаціонарного корпусу Радехівської ЦРЛ;

- проводити акції: дні профілактики та діагностики глаукоми;   профілактики туберкульозу та хронічних захворювань органів дихання;  вимірювання артеріального тиску у населення; профілактики онкозахворювань статевої сфери у чоловіків.

В галузі культури

Зусилля галузі культури будуть направлені на:

- сприяння формуванню позитивного туристичного іміджу району, в тому числі у сфері зеленого туризму;

- реалізацію заходів з підвищення виконавської майстерності аматорськихколективів та окремих виконавців через різноманітні огляди, майстер-класи.

- організація та проведення на території району обласних фестивалів: «Від бога наша пісня…», «Молоді таланти Мишузі», «Прикарпатські джерела». «Пісня буде поміж нас»;

- впровадження інноваційних методів роботи в бібліотеках з метою задоволення сучасних потреб суспільства, поповнення бібліотечних фондів новою літературою;

<!-- [if !supportLists] --> -         <!-- [endif] --> участь мистецьких  колективів Народних домів та музичних шкіл в обласних, всеукраїнських та міжнародних фестивалях та конкурсах з метою відкриття Радехівщини;

- в Народних домах району проводитимуться  щотижнево культурно-мистецькі заходи, в тому числі для учасників АТО, їхніх сімей та інших категорій соціально незахищених верств населення;

 -   залучення більшої кількості населення шляхом реалізації нових креативних програм та проектів культурно-мистецького спрямування.

 

Очікувані результати

Порівняльний аналіз очікуваних основних показників соціально-економічного та культурного розвитку району за 2017 рік, а також прогнозованих показників 2018 року вказує на отримання наступного рівня основних макроекономічних показників:

<!-- [if !supportLists] --> ü  <!-- [endif] --> валовий регіональний продукт  зросте на  2,7%;

<!-- [if !supportLists] --> ü  <!-- [endif] -->  реалізація обсягів промислового виробництва зросте на 5,1%;

<!-- [if !supportLists] --> ü  <!-- [endif] --> обсяг валової продукції сільського господарства  зросте на 0,1%;

<!-- [if !supportLists] --> ü  <!-- [endif] --> обсяг капітальних інвестицій за рахунок усіх джерел фінансування зросте на 0,2%;

<!-- [if !supportLists] --> ü  <!-- [endif] --> обсяг прямих іноземних інвестицій за наростаючим підсумком складатиме 20,736млн. доларів США і зросте на 0,1%;

<!-- [if !supportLists] --> ü  <!-- [endif] --> зростання зовнішньоторговельного обороту на 0,7%;

<!-- [if !supportLists] --> ü  <!-- [endif] --> зростання середньомісячної заробітної плати передбачається на 15,9%;

<!-- [if !supportLists] --> ü  <!-- [endif] --> обсяг роздрібної торгівлі збільшиться на 0,8%;

<!-- [if !supportLists] --> ü  <!-- [endif] --> у всіх сферах економічної діяльності буде створено 422 нових робочих місць;

<!-- [if !supportLists] --> ü <!-- [endif] --> кількість малих підприємств зросте на 1,4 % і становитиме 143 одиниці.

<!-- [if !supportLineBreakNewLine] -->
<!-- [endif] -->

Друк

 


Вітаємо Вас на офіційному сайті Радехівської районної державної адміністрації!

Радехівський район розташований у північній частині Львівської області і в сьогоднішніх межах утворений в 1965 році. Територія району становить 1144 квадратних кілометри, населення – 48,46 тисячі осіб. Усього в районі 71 населений пункт.

Веб-ресурси

  pres

  vru

  pgi

  grom

  mrd

  loda

  pkrnenn

  ipl

  sdsg

  112

  pdpn