Навігація

Останні фото

Календар

Радехівська РДА » Цивільний захист населення » Дотримуйтесь правил та заходів пожежної безпеки!

Дотримуйтесь правил та заходів пожежної безпеки!

З настанням пожежонебезпечного періоду різко зростає ймовірність загорання лісів, торфовищ та сільгоспугідь.

Будьте дуже обережні: не підпалюйте лісову підстілку, не розпалюйте вогнище на торфовищах, особливо утримуйтесь від спалювання сміття та залишків рослинності у приватних господарствах. Як що ви бачите, що десь загорілася суха трава чи розпочинається пожежа,   не проходьте мимо, загасіть вогонь, покличте на допомогу людей, подзвоніть 101. Своїми діями ви можливо збережете комусь життя, багатство нашої природи.

В більшій кількості причинами пожеж є необережне поводження з вогнем. При знаходженні в суху пору в пожежонебезпечних місцях слід бути особливо обережними при поводженні з вогнем:

- очищати місце призначене для вогнища від сухої трави, листя, гілля та іншого лісового сміття, хоча краще утриматися від розпалювання багаття, а в пожежонебезпечний період це суворо заборонено;

- не розкладати вогнище на торфовищі, поблизу звисаючих крон дерев, у хвойних молодняках, серед сухого очерету, тощо;

- не залишати вогнище без нагляду;

- не залишати місць відпочинку не впевнившись, що вогнище загашено;

- не слід запалювати суху траву та очерет на відкритій території;

- при курінні викинувши недопалок не забувайте загасити його.

 

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЕНО:

 

- спалювати рослинні залишки на території підприємств, установ, організацій і населених пунктів, за винятком випадків, коли це здійснюється з використанням спеціальних установок;

- спалювати всі види відходів на сміттєзвалищах, прибудинкових територіях, на території зелених насаджень;

- спалювати суху траву на торфовищах, луках, сіножатях, пасовищах;

- спалювати солому на земельних ділянках.

 

Стаття 50 Конституції України гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди.

Спалювання сухої трави, соломи, опалого листя та інших рослинних залишків, без дозволу відповідних органів,є заборонене законодавством України.Відповідальність за порушення цієї норми є передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення: "Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та листя у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу (...) – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340 гр.) і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1190 гр.)" (ст. 77-1 КУпАП).

 

Згідно статті 245 Кримінального Кодексу України «Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу»:

1. Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом -

караються штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

2. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, -

караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

 


Друк

 

Телефони гарячих ліній, за якими ви можете отримати актуальну інформацію та перевірені дані про заходи у регіоні по недопощуенню поширення коронавірус COVID-19:

- Керівник робіт Штабу з ліквідації надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру в Радехівському районі, першого заступника голови Радехівської РДА Назара Жолобовича:
+38 063 930 06 10

- Начальник Штабу з ліквідації надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру в Радехівському районі, керівника апарату Радехівської РДА Степана Вавреньчука:
+38 067 255 67 65

 


Вітаємо Вас на офіційному сайті Радехівської районної державної адміністрації!

Радехівський район розташований у північній частині Львівської області і в сьогоднішніх межах утворений в 1965 році. Територія району становить 1144 квадратних кілометри, населення – 48,46 тисячі осіб. Усього в районі 71 населений пункт.

Веб-ресурси

  pres

  vru

  pgi

  grom

  mrd

  loda

  pkrnenn

  ipl

  sdsg

  112

  pdpn

  pdpn

  pdpn