Навігація

Останні фото

Календар

Радехівська РДА » Цивільний захист населення » Поведінка на льоду

Поведінка на льоду

Неприємностей можна уникнути, знаючи правила поведінки на льоду і дотримуючись їх, якщо є необхідність перейти водойму, покататися на ковзанах або просто порибалити.

 

Ні в якому разі не можна виходити на лід в темну пору доби і при поганій видимості (туман, снігопад, дощ);

Не можна перевіряти міцність льоду ударом ноги. Якщо після першого сильного удару поліном або лижною палицею з’явиться хоч трохи води, - це означає, що лід тонкий, по ньому ходити не можна. В цьому випадку слід негайно відійти за своїм же слідом до берега, легкими кроками, не відриваючи ніг від льоду і розставивши їх на ширину плечей, щоб навантаження розподілялося на велику площу. Точно так само роблять при застережливому потріскуванні льоду і утворенні в ньому тріщин;

При вимушеному переході водойми найбезпечніше дотримуватися второваних стежок або йти по вже прокладеній лижні. Але якщо їх немає, треба перед тим, як спуститися на лід, дуже уважно роздивитися і намітити майбутній маршрут. При переході водойми групою необхідно дотримуватися відстані один від одного (5-6 м);

На замерзлу водойму необхідно брати з собою міцний шнур довжиною 20 - 25 м з великою глухою петлею на кінці і вантажем. Вантаж допоможе закинути шнур до людини, яка провалилась під лід, петля потрібна для того, щоб потерпілий міг надійніше триматися, протягнувши петлю попід пахви.

Аби риболовля на льоду була приємною та не закінчилося трагічно, рятувальники закликають не лише дбати про безпеку і знати всі правила поведінки на льоду, а й не вживати спиртних напоїв, які уповільнюють у людини відчуття небезпеки і можуть призвести до лиха. Крім того, співробітники Служби порятунку «101» рекомендують не вирушати на водойми поодинці, адже, людина, яка провалилася під лід, переохолоджується і може перебувати у воді не більше 10 хвилин.

Закликаємо не виходити на ненадійну кригу і застерегти від цього своїх дітей. Завзятим рибалкам також слід зважати на те, що зимова ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил безпеки при знаходженні на льоду. Пам'ятайте, що необдумана та необережна поведінка може коштувати життя!

 

Яким має бути лід

Мінімальна товщина льоду, здатна витримати вагу дорослої людини, повинна становити не менше 7 см Для спорудження ковзанки і пішої переправи необхідний більш міцний шар – 12-15 см, для проїзду автомобіля – від 30 см. Міцність покриття можна визначити на око, за умови відсутності снігу. Так, найбільш міцний лід має синюватий або зеленуватий відтінок, а його поверхня рівна, без бульбашок повітря. Молочно-білий, без пор і тріщин, міцності приблизно в два рази поступається першому. Навіть якщо він дуже міцний, все одно дотримуйтесь правил поведінки на льоду.

                             

Найбільш «підступний» лід

Найменш міцним вважається лід, відтінок якого жовтуватий або матово-білий. Найчастіше він пористий і дуже ненадійний. Крім того, якщо протягом декількох днів температура повітря вище 0 градусів, то міцність покриття зменшується приблизно на 25%. Також слід пам'ятати: правила безпечної поведінки на льоду взимку попереджають і про те, що саме тонке покриття утворюється біля берегів, біля дерев, чагарників очерету, кущів, б'ють ключів. Окрему небезпеку являють собою  ополонки притрушені снігом, вони практично непомітні.

В яких місцях краще всього спускатися до води або підходити до берега

До вибору місця спуску або підйому слід ставитися не менш уважно, ніж до переходу через водойму. Бажано виходити на лід у місцях, не покритих снігом. Так ви не тільки бачите колір і товщину покриття, але і не попадете в непримітну на перший погляд ополонку.

 

 

Варто відпускати дитину покататися на льоду?

Зимовий час – справжнє свято для дітей, які обожнюють кататися на санках,  ковзанах, та й просто одержимі цікавістю і бажають походити по замерзлій річці або озері. Однак батькам не варто забувати про безпеку і краще не відпускати дітей без нагляду на водойму. Крім того, важливо знати і правила поведінки дітей на льоду, які за великим рахунком нічим не відрізняються від базових. Тим не менш, рекомендується враховувати той факт, що діти більш рухливі і менш уважні, у грі можуть і не помітити небезпечних ділянок. Необхідно, щоб дитина не тільки дотримувався правила безпечної поведінки на льоду, але й знав, як діяти в тому випадку, якщо він сам або його товариш підуть під воду. Алгоритм дій повинен бути приблизно наступним:

  не панікувати і кликати на допомогу, голову при цьому тримати високо над поверхнею води;

  як можна швидше позбутися від верхнього одягу і мокрому взутті;

  по можливості, не обламувати крайку льоду, навалившись на неї грудьми;

  на лід слід вилазити повільно, без різких рухів, поповзом.

 

Надаємо допомогу

Правила поведінки на льоду взимку включають в себе і надання допомоги постраждалому. В даному випадку також слід дотримуватися граничну обережність, щоб не скласти компанію людині яка провалилася. Так, повзти до потерпілого слід по-пластунськи, попередньо повідомивши про те, що йдете на допомогу. Не можна наближатися до краю ополонки і протягувати руку. У цьому випадку кромка льоду, найімовірніше, не витримає, і ви самі провалитесь. Краще скористатися мотузкою, шарфом, дошкою, палицею – одним словом, будь-яким підручним засобом. І вже потім обережно витягати людину без різких рухів. Забороняється вставати на ноги – переміщайтеся поповзом або перекочуйтеся. Перша допомога потерпілому полягає в тому, щоб зігріти його, переодягти в сухий одяг, дати гаряче питво і цукор. Не можна розтирати тіло і використовувати для зігрівання алкоголь.

 

Як бачимо, правила поведінки на льоду досить просто запам'ятати і застосовувати в разі необхідності, знаючи, що це може зберегти і здоров'я, і життя. На жаль, багато людей нехтують ними. Особливо «хоробрі» люди на підпитку. Якщо ви знаходитеся з ними в компанії, ні в якому разі не піддавайтеся на вмовляння вийти на лід. Постарайтеся переконати таку людину, запропонуйте якусь альтернативу. Наприклад, заняття, яке його відверне від божевільної ідеї. І все-таки пам'ятайте, що правила поведінки на льоду можуть врятувати ваше життя, не нехтуйте ними.

 

Друк

 


Вітаємо Вас на офіційному сайті Радехівської районної державної адміністрації!

Радехівський район розташований у північній частині Львівської області і в сьогоднішніх межах утворений в 1965 році. Територія району становить 1144 квадратних кілометри, населення – 48,46 тисячі осіб. Усього в районі 71 населений пункт.

Веб-ресурси

  pres

  vru

  pgi

  grom

  mrd

  loda

  pkrnenn

  ipl

  sdsg

  112

  pdpn

  pdpn

  pdpn