Навігація

Останні фото

Календар

  «    Березень 2021    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031 
Радехівська РДА » Дотримання регламентів при застосуванні засобів захисту рослин

Дотримання регламентів при застосуванні засобів захисту рослин

Дотримання регламентів при застосуванні засобів захисту рослинВ сучасних умовах важко уявити вирощування овочів, фруктів та інших сільськогосподарських рослин без застосування хімічних засобів захисту рослин — пестицидів. Хімічний метод захисту рослин простий, доступний, надійний та ефективний. Однак при його невмілому застосуванні можна завдати значної шкоди не тільки навколишньому середовищу, а й здоров’ю людини. 

Основними причинами виникнення отруєнь є використання препаратів, не дозволених до застосування населенням; проведення робіт з застосуванням хімічних засобів захисту рослин без дотримання затверджених регламентів їх безпечного застосування: дози препаратів, кратності обробок, умов застосування тощо (регламенти застосування обов’язково вказуються на етикетці); проведення робіт з порушенням вимог техніки безпеки при використанні пестицидів і агрохімікатів.

З отрутохімікатами може працювати не кожен. Особливо це протипоказано особам, які страждають на захворювання легень, печінки, шлунку, ендокринних та інших систем. Не можна працювати з ними дітям і підліткам, жінкам і чоловікам літнього віку, тому що в них підвищена чутливість до дії отрути. Всі роботи необхідно проводити в респіраторах, комбінезонах, рукавицях. У перервах між роботою, перш ніж курити і приймати їжу, слід старанно вимити руки теплою водою з милом. Інакше кілька міліграм отрутохімікатів, які попали з брудних рук на сигарету або в їжу, здатні викликати отруєння. Обприскування краще всього проводити в ранні і вечірні години, коли температура повітря не перевищує 20°С, щоб отрутохімікати менше випаровувалися в повітря; в безвітряну погоду. 

Не менше ніж за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки адміністрація господарств зобов’язана сповістити населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об’єктів про місце, строки і методи застосування пестицидів. В період проведення робіт у радіусі 200м від межі ділянок, повинні буди встановлені попереджувальні написи. Від ділянок, що підлягають обробці, завчасно вивозять пасіки на відстань не менше 5 км і повертають через 1-7 діб. 

Строки виходу людей на оброблені поля для проведення ручних і механічних робіт щодо догляду за рослинами для кожного отрутохімікату вказані в "Переліку дозволених”, а також в інструкціях до препаратів.   Випас худоби на оброблених пестицидами  ділянках  і в радіусі 300 м від них дозволяється  через 25 днів.

У випадку підозри на отруєння необхідно: негайно вийти (або винести потерпілого) із зони, забрудненої пестицидами; звільнити потерпілого від забрудненого одягу;  при попаданні розчину отрутохімікату на відкриті ділянки шкіри — ретельно змити водою з милом; якщо розчин потрапив в очі — промити добре водою або 2% розчином питної соди; якщо розчин потрапив у шлунок — випити кілька склянок води та викликати блювання, прийняти сорбенти. При перших ознаках отруєння слід негайно припинити роботу і звернутися в найближчу лікувальну установу або викликати швидку допомогу.  

 

Головний спеціаліст віддлу

контролю за обігом ЗЗР

фітосанітарного управління

ГУ Держпродспоживслужби у

Львівській областіЛ.В.Ціж

Друк

 

Телефони гарячих ліній, за якими ви можете отримати актуальну інформацію та перевірені дані про заходи у регіоні по недопощуенню поширення коронавірус COVID-19:

- Керівник робіт Штабу з ліквідації надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру в Радехівському районі, першого заступника голови Радехівської РДА Назара Жолобовича:
+38 063 930 06 10

- Начальник Штабу з ліквідації надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру в Радехівському районі, керівника апарату Радехівської РДА Степана Вавреньчука:
+38 067 255 67 65

 


Вітаємо Вас на офіційному сайті Радехівської районної державної адміністрації!

Радехівський район розташований у північній частині Львівської області і в сьогоднішніх межах утворений в 1965 році. Територія району становить 1144 квадратних кілометри, населення – 48,46 тисячі осіб. Усього в районі 71 населений пункт.

Веб-ресурси

  pres

  vru

  pgi

  grom

  mrd

  loda

  pkrnenn

  ipl

  sdsg

  112

  pdpn

  pdpn

  pdpn